ZOMAAR IvAN DE FILIALEN J.- mijn 25-jarig dienstjubileum ge- pagina 12 FLITSEN Albert Heijn filiaal 1082 is niet ver van het centrum van Valkenswaard verwijderd. In vroeger jaren had dit filiaal een duidelijke streekfunctie. Dat is veranderd. In de om liggende dorpen kwamen meer winkels en door de komst van andere winkelbedrijven en speciaalzaken is de concur rentie voor het filiaal steeds groter geworden. Maar be drijfsleider Frans Vergossen ziet de toekomst vol vertrou wen tegemoet, vooral na de grote prijzencampagne die Albert Heijn vanaf januari is begonnen. v ""■K' hier kinderoptocht. Dat wil nie- ■H s) mand missen," vertelt hij.Waarna SjSJTpjÉ- "f - y hij op haast verontschuldigende j toon vervolgt: "Ik heb in december UMg r vierd. Aardig feest. Ik heb van de medewerkers een pingpongtafel ge- kregen. Om iets aan mijn buik te Annemieke van den Bogaart zegt Wjfi Albert Heijn binnenkort vaarwel. iL. Acht jaar werkte ze in het filiaal. Het bevalt haar uitstekend, maar HHHy omdat er gezinsuitbreiding op gestaan en drie jaar in de kantine. Het werken in de winkel vond ik leuk, maar het werk in de kantine ligt me meer. Ik heb er indertijd zelf om gevraagd. Je mist daardoor wel het contact met de klanten, maar aan de andere kant kun je voor collega's zorgen. Dat bevalt me wel," zegt ze. Band Sinds haar werkzaamheden in de keuken is het traditie geworden dat op donderdag eieren worden gebak ken voor het personeel. "Dat is zo gegroeid in de loop der jaren. Nu kom je donderdags bijna de kantine niet meer in. Dan is het werkelijk op z'n drukst hier," vertelt ze la chend. Het afscheid zal niet zonder enige spijt verlopen: "Jammer. Maar ik zal geregeld binnenwippen. Dat doen veel ex-collega's nu ook. Die band blijf je toch houden. Ik word nu huismoeder. Veel verschilt dat niet met hier want in de kantine heb ik altijd het idee gehad dat ik als een moeder voor het personeel moet zorgen." Miriam van den Dungen (voorgrond) heeft het best naar haar zin in de slagerij. Laatste Eerste verkoper Jan Kanen werkt vier jaar met plezier in het Valkens- waardse filiaal. "Het omgaan met klanten vind ik erg plezierig," zegt hij. "Ik heb het hier wel naar mijn zin. Ik hoop de komende jaren kans te maken op promotie. Sectorchef, dat lijkt me wel wat," zegt hij over zijn ambities. In zijn vrije tijd is Jan een sportief figuur. In passieve zin wel te verstaan: "Ik kijk graag naar voetbal. Zelf ben ik geen sporter. Vroeger was ik een goedwillende amateurwielrenner. Maar niet meer dan dat. Af en toe doe ik mee aan een zaalvoetbaltoemooi. Samen met Waalre hebben we nog meegedaan aan het AH-voetbaltoernooi in Eindhoven. Werden we laatste. Sommigen kenden de spelregels niet eens. Maar wel lol gehad. Dat is het voornaamste," zegt hij. Motor De 19-jarige Miriam van den Dun gen heeft een niet alledaagse hobby. Lolbroek Van de 72 personeelsleden blijkt de 26-jarige Annie Geraards de lol broek van het filiaal te zijn. Zelf meent Annie daarover: "Ze be schouwen mij hier als de lolbroek. Ik weet niet hoe dat zo gekomen is. Het is wel zo dat ik bijna nooit met tegenzin kom werken. Het moet echt heel erg tegenzitten wil ik er van balen. Ik ben blij dat ik werken kan en mag en dat plezier laat ik ook blijken." Ze werkt bijna acht jaar bij Albert Heijn en heeft op verschillende af delingen gestaan: "Ik heb op de de- licatessenafdeling gewerkt, groenten- afdeling en nu sinds kort de zuivel- afdeling. Ik vind dat je van tijd tot tijd moet veranderen. Anders zou de lol er voor mij afgaan. Door die verandering houd ik plezier in mijn werk. Alleen is het slepen van krat ten op de afdeling soms wat ver moeiend." Ze woont sinds twee jaar met haar man boven het Albert Heijn filiaal aan de Valkenswaardse Willibror- duslaan. Maar overplaatsing heeft ze nooit overwogen: "Dan kom je van z'n levensdagen niet meer de deur uit. Je werkt beneden en je woont boven. Zoals het nu is, bevalt het mij het beste," besluit ze. Annemieke van den Bogaart voelt zich een moeder in haar kantine. Ze is gek op motorrijden. Voorlopig is dat beperkt tot het meerijden met haar vriend, maar Miriam is vast van plan om les te nemen. "Ik wil eerst nog wat sparen, want de les sen zijn duur. Maar ik vind het een leuke hobby," vertelt ze. Haar andere hobby is lezen: "Ik lees eigenlijk van alles. Tijdschriften vooral. Mix, Margriet. Verder van die wekelijkse romans." Ze werkt in de slagerij: "Je bent een beetje van de overige personeelsle den afgesloten. Ik kan met iedereen goed opschieten, maar.met zeventig personeelsleden krijg je toch groep jes. De mensen van de slagerij vor men een hechte groep." "Er komen nieuwe klanten bij. Oude klanten komen weer terug. De omzet groeit niet snel, maar er is vooruitgang," vertelt de 46-jarige bedrijfsleider. De heer Vergossen is 25 jaar in dienst bij Albert Heijn. Begonnen als jongste bediende in Sittard, klom hij op tot bedrijfslei der. Hij werkt nu dertien jaar in Valkenswaard en heeft het er best naar zijn zin: "Je brengt een zekere ervaring in. De mensen waarmee je werkt bepalen voor een groot deel je plezier. Ik vind het erg belangrijk dat er een goede sfeer heerst. Daar om is het belangrijk dat mensen met plezier werken. Volgende week hebben we weer een personeels- avond. Dat hoort erbij, is belang rijk. Als je niet met plezier werkt, heeft het geen zin," betoogt hij. De heer Vergossen, gehuwd en va der van twee zoons, is graag in zijn tuin bezig. Daarnaast wandelt hij graag op de hei of kijkt naar sport. "En ik vier natuurlijk carnaval. Dat leeft hier echt. Carnavalsdinsdag middag gaat de zaak dicht. Dan is Annie Gerards is het zonnetje in huis in filiaal 1082. Het contact met de klanten vindt ze erg belangrijk, alhoewel ze er in het begin nogal wat moeite mee had. "Mensen komen met vragen hoe lang je vlees moet laten sudderen. In het begin sta je met je mond vol tanden. Dan moet je het zelf gaan vragen. Maar je krijgt steeds meer ervaring. Ik kan de mensen nu zelf wel helpen," zegt ze. Eerste verkoper Jan Kanen met twee collega 's op de achtergrond. Bedrijfsleider Vergossen: "Sfeer is erg belangrijk.

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 12