JEN VAN AHOLD ER EENS UIT" ALBRO ZWANENBURG ZORGT VOOR VOLOP 'WARM' BROOD OP DE PLANK COR-beraad over Maison van den Boer pagina 7 ouwen binnen Ahold" wil- van wat, tot nu toe, van de geschetst de stand van za ai hebben wij "groots" uit- ntstaan van Vrouwen bin- goedgekeurd als een sub- )R. leeft zich unaniem achter ar wij als groep zeer ver in? ich bewust worden van de nemen. liteit ten opzichte van de en voor vrouwen en man- spunten Personeel Beleid iur verzoeken een intentie- rouwen binnen Ahold" en 1. id en dit beleid indien no- 1 aanpassen. irhaal, maar wat bedoelen binnen Ahold die dat wil- c dezelfde kansen krijgen Verkiezingen Een ander belangrijk onderwerp waar wij nu de aandacht voor willen vragen, is de vertegenwoordiging van vrouwen in de Ondernemingsraden. De ondernemingsraad behartigt de belangen van alle werk nemers. Belangrijk is dan ook dat vrouwen in deze Ondernemingsra den vertegenwoordigd zijn. Dit is helaas vaak nog niet of veel te weinig het geval. In april zijn er verkiezingen voor alle Ondernemingsraden. Hiervoor zijn kandidaten nodig. Vrouwen van Ahold, kom er eens uit!! Toon wat zelfvertrouwen en durf en laat zien dat vrouwen ook kunnen meedenken en meepraten over het beleid en functioneren van de onderneming. Bedenk ook dat het weer 3 jaar duurt voor er nieuwe verkie zingen zijn. De tijd is onzes inziens rijp om zeker nu een goe de vertegenwoordiging van vrouwen binnen de Onderne mingsraden te krijgen. Wij hebben de start gemaakt, jullie moeten hierop inhaken. Wij zullen jullie helpen en steunen. En waar kunnen jullie dan terecht: Anne Brusche, Pers. zaken HK 702, tstl. 2203 Tiny Mandjes, Vastgoed Verbrumar, W 605, tstl. 2326 Jos Nijssen (COR-secr.), Antw.nr. 97 (geen postzegel) tstl. 2553 Annie Pennings (COR-lid), FÜ. 1198, tel. 04192-4323 Ina van de Pol, Fil. 1197, tel. 078-121122. Jannie Remigius, Pers.zaken HK 820, tstl. 3086 Joke van Stralen, Fil. 1057, tel. 035-853058 Hanny Verheem (COR-lid), Fü. 1721, tel. 02207-18266 Lia Vries, Fil. 1217, tel. 072-335540 Mary van Vucht, Centr. afd. Opleidingen HK 1706, tstl. 2895 n ervaren als ongelijkheid en soms hele concrete din- NS EN KOM ER MEE n goede reacties gehad op een, daar zijn we er niet tuaties boven tafel krijgen i. waar je als vrouw terecht muari jl. is een nieuwe re- )ilea vastgesteld. De rege- cht per 1 januari 1981. De iets worden verduidelijkt, lermijn algemeen bekend De COR zal op korte termijn advies uitbrengen over de plan nen van Ahold een 75% belang te verwerven in vier vennoot schappen van de heer G.H.M. van den Boer. Het gaat om Maison van den Boer bv te Veghel, Van den Boer Exploita tiemaatschappij bv te Breda, Restaurant en Cateringbedrijf Van den Boer bv te Rotterdam en Le Coq d'Or bv te Rotter dam. In totaal werken bij deze bedrijven circa 140 mensen. De jaaromzet beloopt circa/ 18,5 miljoen. In de Overlegvergadering van 27 januari jl. werd een en an der reeds besproken. Hierbij weerde zich met name de heer R. van Hoeven (van Jacques Borel Catering), die met een lijstje van 12 vragen op de proppen kwam. Uit de antwoorden bleek, dat de rendementsverwachtingen voor de komende ja ren gunstig zijn. Bij de bedrijven Van den Boer, die onder de zelfde naam en met behoud van de eigen identiteit zullen worden voortgezet, is nog geen OR of andere personeelsverte genwoordiging. De heer Heijn meende, dat deze er wel dien de te komen. Vanuit de COR kan daarbij zonodig steun worden verleend. De COR zal de plannen van Ahold om een meerderheidsbe lang te nemen in de vier genoemde ondernemingen, in twee commissies bespreken en daarna advies uitbrengen. [op 21 jan. 1981. i Groenescheij, A. Bosman, J. W. Dekker (voorzitter), gast M. v. Marion, A. de Heij, (secreta- ruinink, P. Schipper en Mw. S. de Vries-de Jong. \Mw. W. Jonkers, G. van Dongen, Mw. G. Kuyt-van Vliet. i Caarls. De nieuwe rolcontainer in gebruik. van tenminste 1 miljoen, maar dat was dan ook 'broodnodig'. - Hoe en waarom vernam 'Flitsen' bij monde van Albro- directeur T. L. Winkel, zes jaar lang aan het bedrijf verbonden, tot 1 november 1980 in de functie van bedrijfsleider. Hij kent er de gang van zaken dus maar al te goed en bovendien, van zijn overgrootva der af, stammend uit een recht geaard bakkersgeslacht, is hij zoetjesaan in het vak doorkneed. De heer Winkel: "Ons verhaal begint ei genlijk bij een kleine twintig jaar gele den, toen in Nederland zeer snel ver pakt, gesneden brood in zwang kwam. Tot dan toe was het de gewoonste zaak geweest om brood gewikkeld in een stuk papier in de bakkerswinkel te kopen of aan de deur uit de handkar. Maar bin nen vijf jaar werd het gebruikelijke ver kooppatroon voor driekwart verdrongen door het kant-en-klaar-gesneden, voor verpakte brood. Het heette hygiënischer te zijn en gemakkelijker, terwijl de altijd even dunne sneetjes de consument ken nelijk in de kaart speelden." inhaken Op die ontwikkeling heeft AH goed inge haakt, toen - pas in 1965 - de verkoop van brood ook werd vrijgegeven voor le- Opnieuw bleef AH niet achter. Passend in de toch al toenemende gedachte van de winkel in de winkel, werd de ene SM na de andere toegerust met een ouder wets ogende broodboetiek, compleet met boerenbond-valletjes, maar ook een snij machine. Het brood dat er op de plank kwam, was totnogtoe vaak afkomstig van plaatselij ke 'warme' bakkers, met het nadeel dat er uit het oogpunt van assortiment, kwa liteit en prijsstelling teveel verschillend waren om naar buiten toe een herken baar 'gezicht' te vormen. Containers In het kader van het feit dat iedereen vandaag de dag op de kleintjes gaat letten, zoekt Albro een mogelijkheid om op het to taaltransport te bezuinigen in de zin van efficiency. Daartoe is een systeem in ontwikkeling met be hulp van containers, waarmee brood van de oven tot de bood schappenwagen onaangeroerd kan worden vervoerd. Het zal dui delijk zijn, dat daarmee vele per sonele handelingen worden bespaard. Er is een proef mee ge nomen in zes filialen en aan de hand van de resultaten die mo menteel worden bestudeerd, zal worden bepaald of er al dan niet toe zal worden overgegaan. Dat zal vooral afhangen van de pre sentatie in de broodboetiek. Want, vooral daar zal tot uiting moeten komen dat er voortaan volop warm brood op de plank ligt. Maar aangezien het oog ook wat wil, verdient de omlijsting eveneens de nodige aandacht. Het gaat tenslotte om den brode. regionaal Vandaar dat het beleid er op is gericht om steeds meer regionale bakkerijen in te schakelen ter belevering van een wat groter filialengebied. Albro Zwanenburg is daarvan een geëigend toonbeeld ge worden: een GROTE warme bakkerij. Terecht, want in de supermarkten bestaat tweederde van de broodomzet in middels uit onverpakte soorten. En re ken maar, dat ze ze er bruin bakken, daar in Zwanenburg. Een kolfje naar de hand trouwens van de medewerkers-van wie er velen ooit zelf zelfstandig bakker zijn geweest. Het benodigde vakman schap was dus eigenlijk al 'in huis'. Niet temin was er niet aan te ontkomen dat het hele produktieproces op de herleefde ambachtelijkheid ingesteld raakte. Van af de inkoop van grondstoffen voor een gewijzigde receptuur tot andere machi nes en ovens vanwege langere baktijden om het brood krokant te 'kunnen krij gen. Daarnaast moest er een eigen factu- reersysteem worden opgezet en er zijn in tussen twee verkoopbegeleiders aan gesteld, die in de filialen behulpzaam zijn bij de opleiding van medewerkers om bijvoorbeeld een assortiment samen te stellen, ten bate van het verkoopservice-apparaat. Hoewel al met al het eens zo populaire verpakte brood aanwijsbaar op z'n re tour is, wordt dit op kleine schaal toch nog geproduceerd. Voor afzet binnen het Albro-rayon van zestig filialen, maar tevens voor een aantal daarbuiten. Het zelfde geldt in een aantal gevallen voor de distributie van 'kleinbrood', waarvoor in Zwanenburg een speciale afdeling is ingericht. Zo bakt men er Sesamstan- gen, kaas/uien-stokken en croissants, die alom gretig aftrek vinden. Ahold's bakkerij in Zwanenburg - Albro - heeft geen gemakkelijk jaar gehad. De overgang van de zeventiger naar de tachtiger jaren heeft voor het bedryf immers een ing"jPent,e omwenteling met zich meegebracht: een totale omschakeling van geme chaniseerde broodproduktie naar ambachtelijk bakken. Het spreekt vanzelf dat men daarmee voor hete vuren kwam te staan, maar dank zy medewerking van alle betrok kenen is de krachtproef volledig geslaagd te noemen. Van 16 soorten is het assortiment nu uit gebreid tot 80 verschillende broodvaria ties. Dit brood wordt tweemaal per dag vers verspreid over zo'n 60 filialen bin nen een straal van 40 km. - zeg maar de driehoek Alkmaar, Leiden en 't Gooi. Het geheel heeft een investering gevergd vensmiddelenbedrijven. De bakkerij in Zwanenburg zorgde toendertijd voor be voorrading van alle filialen, deels rechtstreeks, deels via de DC's en de rest per transito via het PB-Tilburg. Daar mee ontstond een situatie waarin ieder een zich eigenlijk erg gelukkig voelde. Tótdat, zo'n vijf tot tien jaar geleden, opniéuw een kentering optrad. Mét de algemene hang naar een nostal gisch verleden, sloeg de publieke vraag ineens om naar ambachtelijk gebakken brood en daarmee moest men dus feite lijk terug naar af. Gevolg: onverpakt, 'warm' brood werd op slag weer popu lair, waarbij volgens de heer Winkel niet valt te ontkennen dat het hoe dan ook 'verser' is dan het voorverpakte brood dat desnoods uit bevroren voorraad kon worden verkocht. Daarbij gerekend, dat de 'kleine bakker' tegenwoordig be schikt over een op gemak toegesneden snijmachine, stond niets in de weg om de nieuwe trend te laten aanslaan. winkel in de winkel SO verschillende broodvariaties

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 7