Uitslag kerstpuzzel "ZAKEN NIET MOOIER VOORSTELLEN DAN ZE ZIJN" WERKGROEP BLAAST NIEUW LEVEN IN IDEEËNBUS Veel belangstelling voor AH- Grootverbruik op Horecava Ruim 600 inzendingen FLITSEN pagina 3 DE HEER R. ZWARTENDIJK, SINDS I JANUARI LID VAN DE RAAD VAN BESTUUR VAN AHOLD De heer R. Zwartendijk (41) maakt sinds 1 januari deel uit van de Raad van Bestuur van Ahold. Komt daar door in zijn positie als algemeen di recteur van Levensmiddelen In dustrie Ahold (LIA) veel verande ring? "Nee", zegt hij met nadruk. "Binnen de Ahold-top krijg ik welis waar medeverantwoordelijkheid voor de totale besluitvorming, maar ik blijf in de eerste plaats aanspreek baar voor de gang van zaken bij LIA en blijf daarom kantoor houden in de Zaandamse Oostzijde. Op verzoek van Flitsen vertelt de heer Zwarten dijk iets over zichzelf, over de LIA-organisatie en geeft hij zijn visie op de nabije toekomst, waarbij hij zich voorzichtig uitdrukt, maar (och een wat sombere ondertoon niet kan vermijden. De heer Zwartendijk is sinds november 1977 in dienst van Ahold. Nadat hij zijn studie economie in Engeland had voltooid startte hij in een mar ketingfunctie bij Unilever, voor welke onderne ming hij in Italië en bij de Nederlandse Lever's Zeep Mij. werkte. Na vijf jaar stapte hij over naar Polaroid, waar hij verantwoordelijk was voor het marketingbeleid in Europa en eveneens de verkoop in België leidde. Gedurende zeven jaar werkte hij bij het Zweedse concern Mölnlycke, eerst driejaar als marketing manager en algemeen directeur in ons land. daarna voor een periode van vier jaar als alge meen directeur in Frankrijk. De heer Zwartendijk: "Ja, en toen in 1977 Ahold, waar ik de totstandkoming van LIA heb meege maakt. We startten toen met een driehoofdige di rectie, de heren Vink, Niks en ik. Die organisa tiestructuur is echter gewijzigd. De heer Vink is benoemd tot Directeur Algemene Zaken op het hoofdkantoor en de heer Niks heeft Ahold verla ten. In die directievacatures zijn daarna geen be noemingen gevolgd. We hebben bewust gekozen voor een eenhoofdige leiding, zodat nu naast de stafdiensten Personeelzaken, Controlling en Technische Zaken ook de directies van de werk maatschappijen rechtstreeks aan mij rapporte ren, d.w.z. Marvelo Zaandam, Albro Zwanen burg, Albro Tilburg, Meester Wijhe, Sterovita, Albert Heijn Grootverbruik, Holland Food Pro ducts (export). Vanuit mijn positie in de Raad van Bestuur zijn onlangs tevens Jacques Borel Catering en de Dienst Technische Projecten (een Ahold concerndienst) aan mijn verantwoorde- lijkheidsgebied toegevoegd." toekomst Het heeft geen zin de zaken mooier voor te stel len dan ze zijn", zegt de heer Zwartendijk, als we hem vragen wat over zijn toekomstverwachtingen voor LIA te vertellen. "Je hebt duidelijk te maken met een nul-groei, met een toenemende concurrentie, en dientenge volge met een aantasting van de toch al margina le winst. In een aantal levensmiddelensectoren waarin wij ook produktie-activiteiten hebben, heersen mo menteel toch duidelijk problemen: denk bijvoor beeld aan de vleeswaren-, koek-, biscuit-, chocolade- en broodmarkten. Zelfs Sterovita met haar leveringen aan het Amerikaanse en Canade se leger in West Duitsland, staat onder zware druk". Flitsen: Problemen dus voor LIA? De heer Zwartendijk: "Gelukkig niet uitsluitend problemen. Albert Heijn Grootverbruik gaat in Breukelen een goede toekomst tegemoet en ook voor de export naar Afrika en de Ver. Staten zien wij kansen. Ook de cateringsactiviteiten hebben zeker goede mogelijkheden. Daarnaast zijn er in de verschillende maatschap pijen sterke produktgroepen welke nog verder kunnen worden uitgebreid. Maar voor een aantal LIA-activiteiten moeten we ons vooral richten op consolidatie". Flitsen: Hoe denkt u dat te doen bij zo'n ver slechterde marktsituatie als u zojuist schetste? De heer Zwartendijk: "Naast een uitgesproken nadruk op kostenbeheersing en produktiviteits- verbetering gaan we ons o.a. bezighouden met nieuwe activiteiten, nieuwe produkten uit eigen koker, of met behulp van licenties van anderen". Flitsen: Is dat voldoende om de grote problemen buiten de deur te houden? De heer Zwartendijk: "Nee. We hebben al gerui me tijd een kritisch aannamebeleid. Dat bete kent, dat we, als er iemand bij ons weggaat, zeer nauwkeurig bekijken of er wel een vervanger moet komen. Ik ben bang, dat die druk op de bestaande ar beidsplaatsen bij alle LIA-bedrijven voorlopig zal blijven bestaan." Flitsen: Gedwongen ontslagen? De heer Zwartendijk: "Daar denken we op dit moment zeker niet aan". Flitsen: U sprak over licenties. Wordt ook aan andere vormen van samenwerking met derden gedacht? De heer Zwartendijk: "Er zijn vele vormen van samenwerking denkbaar. Je kunt in theorie bij voorbeeld denken zowel aan samenwerking met anderen bij de produktie van bepaalde produk ten, als aan het overdragen van bepaalde produk- tieactiviteiten. Ik leg er de nadruk op, dat er op dit moment geen concrete plannen liggen, maar ik sluit bij voorbaat geen enkele vorm van samen werking uit, welke de werkgelegenheid van de LIA-medewerkers ten goede kan komen". Men behoeft echt met het ei van Columbus uit te vinden, maar bij de 10.000 medewerkers in onze filialen moet toch beslist een schat aan bruikbare ideeën aanwezig zijn. Wij willen de creati viteit van onze medewerkers ontginnen. Die sluimert nog te veel. Het is in het belang van het totale bedrijf dat meer aan dacht wordt geschonken aan ideeën, die een goede gang van za ken kunnen bevorderen". Dit is de mening van de commissie, die de Ideeënbus Filialen Albert Heijn bv wat meer onder de aandacht wil bren gen. De laatste jaren is er weinig aan de weg getimmerd. Wellicht mede daar door is het aantal ingezonden ideeën, dat aan het begin van de jaren '70 soms 500 per jaar bedroeg, teruggezakt tot nauwelijks 100 per jaar. Daarbij moet wel worden aangetekend, dat de tussen tijdse actie om ideeën voor energiebespa ring te krijgen wel een succes was: 1.000 inzendingen: Ook de^actie "Klantgericht Denken en Handelen" (KDH) leverde aardig wat ideeën op. Deze actie loopt nog door en suggesties ten aanzien van dit onderwerp kunnen rechtstreeks worden gezonden aan de Ideeënbus. meedenken "Ieders inbreng en meedenken is onder de huidige omstandigheden bittere noodzaak", zegt de commissie, die van plan is regelmatig de aandacht te vragen via een bulletin naar de filialen. Men heeft goede hoop dat vooral het perso neel in de uitvoerende functies met heel veel praktische ideeën naar voren zal ko men. De commissie durft zelfs te stellen dat er hier en daar al bepaalde werk methoden en regelingen worden toege past, die ook in andere filialen tot een betere gang van zaken en dus besparin gen kunnen leiden. beloning "Het is zaak die toepassingen te vinden", zo wordt gezegd, "en men moet niet bang zijn iets in te sturen. Wat er ook binnenkomt, wij zullen het altijd po sitief benaderen, want wie iets inzendt geeft er blijk van dat het bedrijf hem of haar ter harte gaat". Wanneer een idee in de praktijk kan worden toegepast kan een beloning wor den toegekend, waarvan de hoogte mede afhankelijk is van de mogelijke bespa ring. In het geval het idee zich niet direct leent voor uitvoering kan toch een aanmoedi gingspremie worden gegeven als blijk van waardering voor het verrichte denk werk. Het is al gezegd: men behoeft niet met opmerkelijke vindingen te komen. Vaak zijn het juist de kleine dingen die door toepassing in veel filialen toch tot flinke besparingen kunnen leiden. "Men heeft hier en daar voor sommige proble men vast wel al oplossingen gevonden waar we centraal nog naar zoeken, voor al wanneer het gaat om dingen die uit het dagelijks werk voortvloeien", aldus de leden van de commissie. Zij rekenen er wel zo'n beetje op, dat zij de komende tijd veel te doen krijgen met het beoorde len van ideeën op nut, toepasbaarheid en besparingsmogelijkheden "Er zijn veel vindingrijke mensen bij Albert Heijn, zij mogen ons aan het werk zetten!" De inzending van een idee is heel een voudig: in een enveloppe, geadresseerd aan de Ideeënbus Filialen Albert Heijn, afdeling 806, Antwoordnummer 250, 1500 VC ZAANDAM. In de Ideeënbuscommissie zijn alle ge ledingen van het bedrijf vertegenwoor digd. De leden zijn de dames J. Kieftenbelt, Administratrice en S. Loos, Hoka; en de heren J. Akkermans, voor zitter, zonemanager; L. Goes, chef slager, lid OR; J. C. van Hoof, SMBL; Th. Raasing ZBBL; en J. Schaafsma, secretaris, medewerker filialenbureau. Laatste opmerking vanuit de commissie: "Het feit, dat wij in Flitsen aan het woord komen voor de Ideeënbus Filialen Albert Heijn wil niet zeggen dat alleen bij onze werkmaatschappij een ideeën bus is. Ook sommige andere Ahold- dochters hebben deze. Wanneer medewerkers/sters van die be drijven door dit artikel ook op het idee komen een idee in te sturen naar "de bus" van hun onderneming dan zou dat een heel goed idee zijn!" Albert Heijn Grootverbruik was dit jaar voor de tweede maal met een grote stand aanwezig op de Horecava-vakbeurs, wel ke van 12 tot. 15 januari jl. werd gehou den in het RAI-gebouw te Amsterdam. Extra aandacht werd besteed aan de ver se vleeswaren en diepvriesprodukten, maar natuurlijk namen ook de eigen AH-merken en het ruime Grootverbruik assortiment, met meer dan 5000 artike len, een centrale plaats in. De bezoekers van de Horecava toonden veel belangstelling voor de stand, waar de gehele verkoopstaf van Grootverbruik aanwezig was, en contacten werden o.m. gelegd met vertegenwoordigers van zie kenhuizen, bejaardentehuizen en uit de horeca. Naar de mening van AH-Grootverbruik is de Horecava succesvol verlopen en het ziet er dan ook zeker naar uit dat men ook op de volgende Horecava vertegen woordigd zal zijn. Extra depositorente 6,04% De depositorente over het jaar 1980 is vastgesteld op 6,04%. Deze rentevergoe ding wordt per ultimo van het jaar gege ven over de laagste stand van de spaarre kening gedurende het gehele kalender jaar. Alvorens het depositorentepercen- lage toe te passen wordt deze laagste stand echter eerst verminderd met een franchise, die voor 1980 is vastgesteld op 3.500,-. De berekening van de extra rente wordt gebaseerd op het gemiddeld depositota rief bij de AMRO-bank over deposito's van 100.000.- op jaartermijn. Uitge gaan wordt van het gemiddelde van de rentetarieven, zoals geldend in de eerste week van de vier kalenderkwartalen. De uitkomst hiervan was voor het jaar 1980 10,59%. Het percentage van de de positorente is gelijk aan dit gemiddelde, echter onder aftrek van het vaste rente percentage voor spaarrekeningen ad 4.55%. Ruim 600 inzendingen zijn er op het redactiesecretariaat binnengekomen op de kerstpuzzel, die in het decem bernummer van Flitsen stond afge drukt. De oplossing van de puzzel bestond uit de twee sleutelwoorden BLIKSEMFLITS en PLATENSPE LER. Onder de goede inzenders zijn drie boekenbonnen, ter waarde van elk 50 gulden, verloot. De prijswinnaars zijn: de heer Th. M. Achterhuis, Willem de Zwijgerlaan 38, Wijhe; de heer W. S. de Graef, Gasthuisstraat 2, Valkenswaard en mevrouw A. E. G. Kester-Hobert. Delft. Omdat een groot aantal medewerkers wellicht wèl de puzzel heeft opgelost, maar geen oplossing heeft ingezon den, drukken we onderstaand dc woorden af die u horizontaal en verti caal had moeten invullen. Horizontaal: 1 heksentoer; 9 be zemsteel; 17 kalief; 18 weinig; 19 Rb; 21 Kiel; 22 m.n.; 23 km; 25 geul; 26 L.K.; 27 iep; 29 T.T.; 30 duo; 31 ben; 33 R.I.; 34 fee; 35 notie; 37 deun; 38 eeuw; 40 trein; 42 te; 43 si; 44 R.-K.; 45 es; 46 O.L.; 48 al; 49 go; 51 rotan; 54 plons; 56 ze; 57 rok; 59 pedaal; 60 toffee; 61 wel; 62 arak; 64 re; 65 R.P.; 66 lied; 67 aap; 69 cel; 70 lelraam; 71 matador; 72 lustrum; 77 pasfoto; 82 toe; 83 rap; 84 slap; 86 we; 87 t.w.; 89 tube; 91 som; 92 lad der; 95 floret; 98 sen; 99 as; 100 kar- wij; 101 hinde; 103 d.i.; 104 ar; 105 mi; 106 kg; 107 af; 109 os; 110N.V,; 112 oeros; 115 lire: 117 moot; 119 staag; 121 nek; 122 Em.; 124 mol; 125 bom; 126 Lt127 las; 128 nr.: 129 riem; 131 pi; 132 o.i.; 133 heep; 135 m.z.; 136 sonnet; 138 veilig; 140 rugleuning; 141 schiettent. Verticaal: 1 haringgraal; 2 k.k.; 3 sak; 4 elite; 5 niet; 6 tel; 7 of; 8 ra nonkel; 9 bakbeest; 10 Z.W.; 11 E.E.G.; 12 mier; 13 snuit; 14 til; 15 eg; 16 lakenvelder; 20 beo; 22 muur; 24 mees; 26 lei; 28 P.T.T.; 30 de; 32 nu; 34 fel; 36 Ier; 37 diadeem; 39 wolfram; 41 ras; 43 ster; 47 loep; 50 oor; 52 op; 53 na; 54 p.f.; 55 Ne; 56 zee; 58 kaal; 61 wild; 63 kar; 66 Lea; 68 p.a.; 69 ct.; 72 Lissabonner; 73 stam; 74 top; 75 re; 76 moedwil; 77 patriot; 78 Sr.; 79 fat; 80 opus; 81 openingszet; 85 los; 86 warm; 88 wens; 90 bed; 92 la'; 93 dij; 94 rege ling; 95 framboos; 96 oh; 97 ld.; 100 K.R.O.; 102 ent; 104 ark; 106 krop; 108 fooi; 111 val; 113 eer; 114 Seine; 116 LM.; 118 om; 119 stelt; 120 aam; 123 menu; 126 Leie; 129 rol; 130 men; 133 hei; 134 pit; 136 s.g.; 137 Ti; 138 v.h.; 139 ge.

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 3