COF^-Relatie m deze ervaring \raag missen t de MARVELO BRENGT GALLISCH LEKKERE ASTERIX-DROP UIT Centrale Slagerij in Zaandam onder het mes P, DRIE JAAR LID VAN DE COR Vergaderdata van de COR voor 1981 N pagina 7 geweest, die ik niet Met deze woorden Stolp de periode, van de COR. Dat is leden. Hij kwam er Distributiecentra, extra klus,herin- i zij mij maar aan: iklasse, je hebt nog was zo ongeveer de aardiging werd ge- onderwerpen in de COR in de OR, welke laatste ei- tegere contactcommissies. :t eigen bedrijf ter sprake, rn aan de orde. "Je kreeg veel uitleg. Het rd gesproken. Je kreeg op ïatie die je wilde hebben. ser Stolp toen mee te ma iming van het z.g "witte it - de "tien geboden" van ior het beleid ten aanzien ;rs enz. Stolp: "Er was komen. Maar weinig be- als onderneming wel naar als je niet volgens de uit- kleine commissie, waarin rd dit "witte boekje" be- ;rd gebracht. Ie heer Stolp er aan toe. n) denken over bepaalde idernemer verplicht is de zieningen. Hieronder valt de wet niet erg duidelijk eze wet in de Tweede Ka- lat het contact tussen kie- litzicht van de betrokkene inister vergat daarbij dat )R-lid zelf maar moet uit- it stand brengt. i contact houden met de an de achterban te te praten. i, waardoor b.v. om iders contact met het onmogelijke taak. vinden? Jaatsvinden? tsvinden? or dit probleem ook geen de OR of het OR-lid de a. eze problemen ook. ke oplossip.c ;er_ in toe zijn. nnen Ahold mij eens te ;n hun OR hebben opge- nnen Ahold een hulp zijn 'ordnummer 97 in Zaan- Jos Nyssen iPNfe "Voorvergaderingen werden er niet gehouden. Achteraf jam mer, want ik geloof, dat voorvergaderingen erg belangrijk zijn om te beseffen waar je mee bezig bent en ook voor de on derlinge contacten. Overleg met afgevaardigden van andere bedrijfsonderdelen was er vrijwel niet." Naar de mening van de heer Stolp is de COR - en zijn de OR en - in de loop der jaren sterker geworden. "Allerlei maatre gelen, die toen genomen werden, zouden op het ogenblik niet zo gemakkelijk door een COR of een OR worden goedge keurd. Men heeft meer bevoegdheden gekregen en men durft daar ook gebruik van te maken. Ik vind dat een goede ont wikkeling." Hij merkt ook op, dat de contacten van de perso- neelsvertegenwoordigers met de "achterban" belangrijk zijn verbeterd. "Van het dure woord "achterban" hadden wij nog nooit gehoord!" Toch kwamen er wel problemen uit de achterban naar voren in de vergaderingen. Zelf heeft de heer Stolp zich destijds sterk gemaakt voor een verbetering in het systeem van de uit kering van het Fonds Bijzondere Voorzieningen. Overwerk werd meegeteld voor de berekening van een eventuele uitke ring en dan viel men er soms geheel of gedeeltelijk buiten. Stolp vond dit onjuist en wist te bereiken, dat voortaan alleen het normale loon in ogenschouw werd genomen. Ook door dit succesje is zijn verblijf in de COR voor hem beslist geen teleurstelling geweest. "Ik heb er wel wat op gestoken, je leert er zelf van." Vergadering van de C O R v «gauênng (met de ondernemer) 13 januari 17 maart 19 mei 18 augustus 22 september 27 oktober 27 januari 7 april 2 juni 11 september 15 oktober 17 november (Vervolg van pag. 1) De heer L.S. Bouwman, hoofd verkoop van Marvelo bv.: 'Najaren van grote om zetstijging is thans net als in andere pro- duktgroepen de groei bij drop tot staan gekomen. De Dik Voormekaar-drop heeft ons echter geleerd dat een actuali teitsdrop een grote impuls aan de drop- omzet geeft'. Drop is bij Marvelo een belangrijk pro- dukt. Marvelo is één van de voornaamste dropfabrikanten in Nederland. De heer Bouwman: 'Dat komt mede door de unieke kwaliteit van onze zach te, zogenaamde door-eet drop. Anderen maken ook wel zachte drop, maar toch niet zo'n zachte kwaliteit als Marvelo.' Aandeel De totale Nederlandse markt van suiker werken bedraagt (per jaar) 480 miljoen gulden, als volgt verdeeld: kauwgom 22 pet., pepermunt/snoep jes/zuurtjes 35 pet., en drop 43 pet. De ze 43 pet. drop vertegenwoordigt een waarde van 207 miljoen gulden (die dus door de consument in ons land aan dit artikel in al z'n variaties wordt uitgege ven) en dat komt neer op zo'n 20 miljoen kilo drop per jaar. Er is nu zes a zeven jaar zachte drop op de Nederlandse markt. De verhouding zachte en harde drop is momenteel: 65 pet. zachte drop en 35 pet. harde drop. Met name door de zachte drop is de pro- duktie bij Marvelo sterk in de lift ge raakt. Niet alleen Nederlanders zijn gretige dropeters, maar in de Scandinavische landen staan ze op dit punt ook hun mannetje/vrouwtje, aldus de heer Bouw man. Hij verklaart: 'Op de zoetwaren- beurs in Utrecht zijn een aantal maan den geleden contacten gelegd en inmid dels exporteert Marvelo Asterix-drop naar Denemarken, Finland en Zweden. Begin '81 komt ook de uitvoer naar Noorwegen op gang. Onze Asterix-drop werd dus al naar Scandinavië uitge voerd, voordat ze in eigen land op de markt kwam. Uit marktonderzoek is ons gebleken dat de Asterix-figuren in het buitenland zo mogelijk nog populairder zijn dan in Nederland'. Toestemming Naast de zes smaken Bongo-drop nu dus de actualiteitsdrop in de figuren van Asterix c.s. bij Marvelo erbij. De heer Bouwman: 'Als je een actualiteitsdrop brengt, moetje inderdaad inhaken op de actualiteit. Dik Voormekaar was destijds erg populair en deze drop heeft dan ook twee jaar zeer goed bij ons gelopen. Nu is er de actualiteit van Asterix en daarom Tastbaar haken we op déze actualiteit in. We den ken dat Asterix ook twee jaar als actuali teitsdrop meegaat, hoewel we nu al bezig zijn met een eventuele opvolger'. kent het produktiebedrijf voor drop in wezen geen zwakke periode meer'. (Vervolg van pag. 4) maar nu al lang niet meer. Dat zit de dames dwars. "Iets voor de OR" stelde de heer Van Geel vast. De veranderingen worden door de groep als heel positief ervaren, ook al blijven er nog wat zaken te regelen. Dat blijkt als in de loop van het gesprek nog enkele zaken aan de orde worden gesteld, die voor de heer Van Geel nieuw zijn en die hij in het OR-overleg wil meenemen. Algemeen kotnt t0, e(m eindoor_ aeel, dat precies hetzelfde blijkt te zijn als dat van algemeen bedrijfsleider H. den Hoed: "Door dit alles hebben wij elkaar gevonden en zijn we met elkaar gaan praten. Dat moet wèl blijven. Daar moet op gelet worden. Werkoverleg dreigt nu al hier en daar uitgesteld te worden. Daarvoor is het systeem toch niet opgebouwd". De heer Schoon merkte er nog over op, dat de veranderingen zichzelf betalen. "Dat is zelfs al bewezen. Daarom kunnen de verbeteringen bij de Centrale Slagerij in Zaandam als voorbeeld dienen voor veranderingen elders". 'Die eerste partij Dik Voormekaar-drop was in drie dagen weg. Nu hebben we een drievoudig voorraad Asterix-drop. Toch ben je met zachte drop beperkt, want juist omdat het zachte drop is kun je niet lang van tevoren werken daar die drop anders intussen hard is geworden', aldus de heer Bouwman, volgens wie de uitvoer - sinds september - naar Scandi navië zo'n vlucht heeft genomen, dat uit voer naar andere landen voorlopig moet uitblijven om aan de vraag uit Scandina vië (en dadelijk Nederland) te kunnen voldoen. De heer Bouwman: 'Drop wordt vaak gekocht voor de kinderen, maar de vol wassenen snoepen er ook wat graag van. De Nederlandse dropconsument ziet er als volgt uit: 33 pet. vrouwen, 16 pet. mannen en 51 pet. kinderen. In de zo mer is de verkoop iets lager dan in de an dere maanden, maar sinds Marvelo z'n veelgevraagde zachte drop fabriceert, Asterix-drop doet dadelijk z'n intree in Nederland. De stripfiguur is dan niet meer van papier alleen, maar wordt op een lekkere manier tastbaar. 'We zullen er alles aan doen om onze actualiteits drop in het oog te laten springen. Er is ondersteunend materiaal in de winkels, in de vorm van: inlegvellen, schapkaar- ten, display-bakken met aantrekkelijke opsteekkaarten, kassakaarten en in de pondspakken zit tijdelijk een zelfkleven de Asterix-button. Na die button zullen we straks weer wat anders uitgeven, maar daarop bezinnen we ons nog'. Het Asterix-dropavontuur van Marvelo heeft via het eigen reclamebureau (Ahead) vorm gekregen. De heer Bouw man: 'De tekeningen zijn in Parijs ge toond aan de geestelijke vader van de strip tekeningen, de heer A. Uderzo. Die heeft onze tekeningen persoonlijk goed gekeurd. Hij was er erg tevreden mee'. Kortom, dik voor mekaar, deze Asterix- actualiteitsdrop van Marvelo. De run er op zal het dadelijk uitwijzen. Albert Hejjn filiaal 5583 nam onlangs deel aan wedstrijden touwtrekken en trok daarby aan het korste eind, zoals blykt uit het rym dat de medewer kers van dit filiaal opstuur den naar de redaktie van Flitsen. AH Kaalte in actie touwtrekken tegen geoefende ploegen dat was dus duidelijk zwoegen zowel voor de dames als de heren wilde het tij niet ten goede keren maar we hadden lol daar maakten we de hele dag verder mee vol de dames kwamen tot de finale terwijl de heren bakzeil haalden J*'"h

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 7