Elly, Marion en Liesbeth adviseren bij verkoop "Cover Girl" TRUCK-CHAUFFEURS WILLEN GRAAG ZUINIGER RIJDEN Nieuw beveiligingssysteem voor hoofdkantoor FLITSEN pagina 5 MSNATKMl GOSMfI% j "Die chauffeurs komen uit alle hoeken van Nederland, dus moesten we een plek hebben die centraal gelegen was, die als uitganspunt voor een selectief parkoers zou kunnen dienen, die over royale parkeeraccommodatie beschikte, en waar de mensen óók nog eens 'n warme hap zouden kunnen krijgen. Nou, we zijn overal geweest, maar uiteinde lijk kwam dit wegrestaurant toch als beste keus tevoor schijn. Achteraf zijn we ook erg blij dat we het gedaan hebben, want de heer Van Nunspeet en zijn mensen hebben ons altijd met de grootst mogelijke gastvrijheid ontvangen. Ik kan niet anders zeggen. Het is hier altijd uitstekend voor elkaar. Altijd prettig om te horen, zoiets, en vooral wanneer de reclamechef van Beers' Zonen nv., importeur van de Scania-trucks, het zegt. De heer A. van der Sluijs was speciaal voor deze ge legenheid overgekomen uit Zwolle, omdat zojuist de duizendste chauffeur had deelgenomen aan de Beers Truck Training. Een poging om de beroeps chauffeurs ervan te overtuigen, dat een bepaalde rijstijl niet alleen minder brandstof kost, maar ook minder zenuwen. En dat het qua rijtijd allemaal lood om oud ijzer blijft of een chauffeur constant tachtig kilometer per uur rijdt dan wel plankgas zodra het maar even kan. Het zal natuurlijk geen toeval zijn geweest, dat de heer Van der Sluijs zich naar AC Restaurant Stroe repte op een dag dat instructeur Frits Hoffmann daar enkele chauffeurs van Ahold "op les" kreeg. Dat waren deze donderdag in november: Engel Visser (43) uit Zaandam, Piet van Petten (35) uit Midwoud, Hans Tymes (36) uit Zaandam, en Nico Reitz (31) uit Amsterdam. Zij zouden later door nog eens twaalf collega's worden gevolgd en wisten inmiddels van vier andere Ahold- chauffeurs wat ze daar op de Veluwe te wachten stond. Een heel leerzaam dagje, zo was de heren al duidelijk geworden, en nog gezellig bovendien. Speciaal parkoers De heer Hoffmann, die dit werk nu twee jaar doet en elke week vier dagen met even zovele chauffeurs op pad is, heeft de gewoonte 's morgens alle "cursisten" een keer achter het stuur van de speciaal voor dat doel geprepareerde Scania- truck te zetten en dan een route van veertig kilometer te laten rijden. Zelf zit hij naast de bestuurder, onderwijl aan tekeningen makend, de andere drie rijden mee. Tussen de middag eet het vijftal in AC-wegrestaurant Stroe, en daar krijgt elke chauffeur te horen wat hij fout deed. En waaróm, 's Middags rijden ze diezelfde route nogmaals, dus alle vier weer een keer achter het stuur vooraièZdfde veert'8 kilometers, en dan blijkt het brandstofverbruik mei ££,*2'^- deld 13,8% gedaald! "Het gekke is", aldus de heer Van der Sluijs, "dat er tussen 's morgens en 's middags nog geen minuut verschil zit. Ik heb dat al een paar keer gemerkt. Het kost dc man dus helemaal geen tijd wan neer hij rustig rijdt. Op die route gaan ze ook het bos in, en dan komt er een helling die als het ware voor ons is gemaakt. Want als je daar beneden tachtig kilometer rijdt, dus tweeduizend toeren maakt, misschien, kom je boven met twaalfhonderd toeren Wat rijdt-ie lekker soepel, zeggen ze dan." De heer Van der Sluijs beschouwt derge lijke opmerkingen als een mooi com pliment. Zijn taak is het om Beers zoveel mogelijk Scania-trucks te laten ver kopen, dus kreeg uw verslaggever nog snel even te horen dat deze testwagen, met speciale meetinstrumenten plus een leslokaal ("Maar dat heb ik nooit nodig", liet Frits Hoffmann zich ont vallen, "want bij AC Stroe zitten we veel beter"), een investering van honderd zestig mille heeft gevergd. En dat die lege testwagen toch altijd nog een gewicht van zesendertig ton had. Het hoofdkantoor aan het Anker- smidplein te Zaandam krygt een nieuw beveiligingssysteem. "En dat was wel nodig ook," vertelt de heer J. Joustra van de dienst Beveiliging. "Er werden soms in het gebouw mensen aangetroffen, die er hele maal geen boodschap hadden, volstrekt vreemden gebruikten een lunch in het personeelsrestaurant en ook kwamen van tyd tot tyd meldingen binnen van vermissingen [privé eigendommen]. De oplossing van dit probleem - de optimale beveiliging van persoonlyke eigendommen en die van Ahold - heeft een werkgroep [naast de heer J. Joustra gevormd door mevrouw T. Harder [personeelszaken], J. van den Akker [hoofd kantoordiensten], H. Eijben [afd. Beveiliging] en J.W. Dekker [personeelsregistratie] veel hoofdbrekens gekost. De heer Joustra: "Een 100%-bevei- liging bereik je natuurlyk nooit, maar vergelijkbare maatregelen by andere bedryven, grote banken etc., hebben aangetoond dat je de drempel voor ongewenste personen er flink hoger door kunt maken". waïCAAT ÉH in ï'EEHUARI in DE HAL VAN HET HK GE*E!J- REN? Alle 900 vaste medewerkers, die in het kantoor hun werkplek hebben en andere Ahold-menscn die er zeer regelmatig komen, krygen een Van links naar rechts: Els Hendriks, Hans Tymes, Nico Reitz, Piet van Petten, Fris Hofman; de in structeur, Engel Visser, Jac Treur, Frans van Kapellen, Berry van Stoekelen en Hans van Nunspeet. Op de wat provocerend bedoelde vraag waarom die chauffeurs zich eigenlijk zo druk maakten om die paar liter brand stof het gaat tóch "van de grote hoop" volgde het vrij verrassende antwoord van Ahold-chauffeurszijde, dat de concurrentie al zwaar genoeg is en dat ook de chauffeurs er dus alles aan moeten doen om de kosten zo laag mogelijk te houden. Hart voor de zaak, noem je dat. Hoewel de heren sportief bekenden ook het eigen belang niet helemaal uit het oog te verliezen. Wanneer het bedrijf zijn concurrentie positie op de markt verliest, zo was de filosofie van deze Ahold-chauffeurs, wordt ook onze eigen positie er niet beter op. Minder spanning tijdens het auto rijden vonden ze trouwens ook iets waard, dus alleen maar positieve geluiden over deze Beers Truck Trai ning! key-card: een plastic kaartje met daarop een registratienummer. Die key-card is de sleutel waarmee de bezitter één van de drie tourniquets kan openen. Deze draaihekken vormen de sluis, waardoor het personeel moet passeren. In feite: alleen maar kan passeren omdat de key-card eerst automatisch wordt "gelezen" en pas dan toegang verschaft. De heer Joustra: "Dat lezen gebeurt zo nauwkeurig, dat als iemand bijvoorbeeld het dienstverband heeft beëindigd, maar verzuimd heeft zyn key-card in te leveren, hy zal ontdekken dat het tourniquet niet meer reageert op zyn - inmiddels vervallen - registratienummer en dus gesloten blyft". Opmerkelyk is ook, dat de key-card alleen "werkt" tydens de vooraf vastgestelde werktyden van de houderster Wie alleen 's morgens een baan heeft, merkt 's middags dat het tourniquet niet reageert op zyn of haar key-card. HOE IS DE REGELING T.A.V. UITZENDKRACHTEN, VAKAN TI EHULPEN EN BEZOEKERS? Daarvoor heeft dc werkgroep de ^'"cnde systemen bedacht: - uit/.endkr?*i-»i-" cn vakantiehulpen krygen een locgangsK.?L,r' mcl bepaalde geldigheidsduur. Dc toe gangskaarten worden iedere dag door de betrokkene afgehaald by dc Zeven jaar geleden kon de AH- en Miro klant voor de eerste maal kennis maken met Cover Girl, het cosmeticamerk, dat Albert Heyn exclusief voor Nederland via grote supermarts en geselecteerde zelfbedieningszaken op de markt brengt. Momenteel is Cover Girl in het "cosmeticastraatje" van 208 filialen te vinden. Drie part-time werkende ver koopadviseuses van Cover Girl reizen deze filialen af voor de begeleiding en stimulering van de verkoop en voor het geven van demonstraties aan het publiek. Op het hoofdkantoor in Zaandam waren de verkoopadviseuses graag bereid wat over het reilen en zeilen van Cover Girl te vertellen. 'Vroeger werkte AH met Cutex, dat los verkocht werd. Dit in tegenstelling tot de produkten van Cover Girl, die op blisters verpakt in het schap hangen. AH's alternatief voor Cutex werd Cover Girl; een Amerikaans produkt, dat voor de Europese markt in Wakefield (Engeland) wordt geproduceerd. 'Het accent in de verkoop ligt op de gezichtsverfraaiing, op de make-up dus. Pas dit jaar zijn wij begonnen met een kleine serie huidverzorgingsartikelen onder het Cover Girl merk. Maar de make-up blijft het belangrijkste, omdat we voor de huidverzorging ook andere merkartikelen in huis hebben.' 'Het gaat', zo bevestigt men ons van de zijde van het Hoofdkantoor, 'uitstekend met Cover Girl. En dat niet in het minst dank zij de inspanningen van onze medewerksters ter plaatse enerzijds en de intensieve begeleiding van de drie verkoopadviseuses anderzijds.' veiligheidsbeambte en by vertrek daar weer ingeleverd; - Ahold-medewerkers, die van an dere vestigingen naar het HK komen, om by voorbeeld een vergadering by te wonen, krygen een dagpas. De dagpasjes worden aan de hand van vooraf door het Hoofd van Dienst/afd. chef ingeleverde lysten 's nachts door de beveiligings beambte uitgeschreven. By binnen komst worden deze entreebewijzen uitgereikt. -de incidentele bezoekers [vertegen woordigers, etc.] melden zich by de beveiligingsbeambte. Deze infor meert telefonisch of het bezoek wordt verwacht en schryft een bezoekersbon uit. Uit veiligheids overwegingen is het noodzakelijk dat bezoekers, die niet in het gebouw bekend zyn, worden opgehaald en uitgeleide gedaan. Regelmatige bezoekers worden by de lift ontvangen. Dc houders van toegangskaart, dagpas cn bezoekersbon passeren niet via de tourniquets maar door het - door dc beveiligingsbeambte met de hand bediende - hek. De hal van het HK wordt nog uitsluitend bewaakt door beveili gingsfunctionarissen. Hiermede wordt zo goed mogclyk beantwoord vcreiïle veiligheidsmaat regelen t.b.v. het hooiu!C«"!!??r cn zijn Itcwoncrs. Deze drie enthousiaste dames, Elly, Marion en Liesbeth hebben een duidelijke opvatting van hun werk. De basis daarvoor werd gelegd tijdens een korte stageperiode in Zwitserland, waar zij van Cover Girl's schoonheids specialiste bij Migros alle bijzonder heden en mogelijkheden van de cos metica aan de weet kwamen. Voorts reizen zij ongeveer eenmaal per jaar naar Engeland, waar zij op de hoogte worden gebracht van de nieuwste ontwikkelingen. Tijdens die bijeen komsten treffen zij o.a. de kleuren- adviseur van het bedrijf, de visagist Douglas Young, die demonstreert hoe de vrouw zich volgens de laatste opvattingen met Cover Girl produkten kan opmaken. Volgens Elly, Marion en Liesbeth een zeer nuttige en stimulerende bijeen komst, die hen helpt bij hun uiteindelijke taak: de verkoop te bevorderen. Zij zeggen hierover: 'Wij hebben een verzorgende en informeren de functie, zowel naar de medewerksters ter plaatse als naar het publiek toe. Wij proberen de medewerksters te stimuleren alle mogelijkheden van hun afdeling uit te buiten, uiterst kritisch naar de presentatie te (blijven) kijken en eventuele reacties van het publiek of vragen naar bepaalde produkten aan ons door te spelen. Die presentatie is heel belangrijk. Het produkt moet zichzelf verkopen doordat "het straatje" er verzorgd en compleet uitziet. Het gebeurt gelukkig zelden, dat daaraan iets schort. Onze verstand houding met de medewerksters in de filialen is dan ook uitstekend. Demonstraties 'Daarnaast verzorgen wij regelmatig demonstraties. Bij voorkeur op tijden dat het extra druk in de winkel is, bijvoorbeeld na een verbouwing. De klanten worden op ons bezoek geatten deerd door raampublikaties of om geroepen mededelingen in de winkel. Tijdens zo'n demonstratie delen wij folders uit en proberen wij een praatje te maken met de klanten. Wij werken dan met een demonstratietafel, die stra tegisch is opgesteld, zodat de klanten ons niet kunnen missen. Onze taak bij het demonstreren is vooral voorlichting geven over de produkten. Daarom kunnen de klanten deze ter plekke bekijken en proberen. Alle potjes staan open en ieder kleurtje kan worden getest. Heeft een klant eenmaal kennis gemaakt met Cover Girl, dan zal zij meestal iets kopen. De kwaliteit van het produkt is zodanig, dat men daarna vaak meer artikelen gaat kopen.' 'Wat ons tijdens die gesprekjes met klanten soms opvalt is dat men goed weet wat men wil. Zo kwam er vorig jaar, toen paars erg in de mode was, zelfs een dame met een staaltje stof bij zich voor de kleur. Een andere opmerking die wij vaak horen is. dat de klant altijd produkt X gebruikte, maar na Cover Girl gepro beerd te hebben ontdekt heeft, dat het eigenlijk nel zo goed is. alleen wèl veel voordeliger.' Tweemaal per jaar komt Cover Girl met nieuwe kleuren uit. net als de 'grote' cosmeticamerken, dus ook wat dat betreft kan de modieuze klant bij Cover Girl goed terecht. AH en Cover Girl gaan ervan uit dat de prijs/kwaliteit relatie van essentieel belang is viK.r Y?!*?™!ïsuitaiêii. De klant wil goede waar voor zijn geld.

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 5