ZOMAAR VAN DE FILIALEN pagina 12 FLITSEN Caissière Yvonne Luneschlorf (links) wordt met inpakken geassisteerd door "L.P.-medewerkster" mevrouw Groote. levensmiddelenwinkel. Op de groente- en fruit-afdeling bevalt het mij dan ook goed, al zou ik op den duur best zelf bedrijfsleider willen worden". Tot de hobby's van de heer Van der Veen behoren schaken, vooral in huiselijke kring en voetbal. "Ik ben een echte voetbalfanaat en Feijenoord- supporter. Maar dan wel voor de buis, het is niet zo dat ik regelmatig naar het stadion toe ga. Zeker met al die relletjes die er tegenwoordig bij het voetbal plaatsvinden, heb ik daar weinig trek meer in", aldus de heer A. van der Veen. Reina Draaisma in haar "broodboetiek". "Los personeel- medewerkster" mevrouw W. G. Groote Mevrouw W. G. Groote staat bij de administratie van Simon Bussum ingeschreven als "L.P.- medewerkster". Gevraagd naar een verklaring voor deze afkorting, zegt mevrouw Groote: "Als L.P.- medewerkster kan je door de bedrijfsleider worden opgeroepen om in te springen op drukke dagen of bij ziekte van één van de medewerkers. We spreken meestal j vooraf de dagen af dat ik zal werken en dat komt meestal neer op twee tot driemaal in de week. Maar als er plotseling iemand ziek wordt, dan word ik ook wel 's morgens gebeld. Ik heb nog een schoolgaande dochter en moet dan wel eerst voor een oppas zorgen. Dikwijls spring ik in op de afdelingen groente en fruit, en brood, maar zit vooral achter de kassa. Het werken op zich vind ik gezellig, dat hoeft voor mij echt niet I speciaal Simon te zijn, al bevalt het I uitstekend". Caissière Yvonne Luneschlorf verruilde drie en een half jaar geleden een kapperszaak voor Simon. "Door mijn lengte heb ik last van mijn rug gekregen en kon niet meer de hele dag staan, wat bij I de kapperszaak wel nodig was. Dit I werk is veel leuker, gevarieerder vooral. Bij Simon doe je erg veel verschillende dingen: uitpakken, kassa draaien en helpen op de afdelingen brood en groente en fruit". Simon-filiaal 318 te Bussum is beslist meer dan een buurt- w in kei voor de Laarderweg en naaste omgeving. Klanten uit geheel Bussum en zelfs omliggende gemeenten bezoe ken de winkel van bedrijfsleider T. W. C. de Kivet, een "Simon-man" in hart en nieren". Hij heeft een staat van dienst van 28 jaar bij dit bedrijf en is sinds drie jaar be drijfsleider in Bussum. "In deze lange periode heb ik de hele ontwikkeling van zelfbediening en supermarkt meegemaakt. In mijn eerste jaren bij Simon heb ik nog bruine bonen vanachter de toonbank verkocht. Er is echt een gigantisch verschil tussen de winkel van toen en die van tegenwoordig. Reina Draaisma: in "Broodboetiek" Een wandeling door filiaal 318 levert een kennismaking op met zichtbaar tevreden Simon-klanten, die de weg in de winkel en de vrijdagmiddag te werken bij Simon. Zij doet dit sinds de zomervakantie. De reden hiervoor steekt ze niet onder stoelen of banken. "Wat me vooral trekt, is het verdienen van een extra zakcentje. Maar daarnaast is het erg gezellig werken bij Simon. Via mijn zus, die hier ook in dienst is geweest, ben ik bij Simon gekomen. We wonen hier vlakbij, dus ook het vervoer levert geen probleem op", aldus Agnes. Na haar eindexamen stopt zij met dit werk, het is echt voor tijdelijk. "Na mijn eindexamen ga ik studeren en wil dan niet meer elke Simon-filiaal 318, van buiten af ge zien, aan de Laarderweg te Bus sum. De persoonlijke bediening blijft bij mij hoog aangeschreven staan, het contact met de klanten is erg belangrijk", aldus de heer De Kivet. Als jongste bediende kwam de heer De Kivet in 1952 binnen bij Simon in Utrecht en werd in 1961 te Leiden voor het eerst bedrijfsleider. Via Utrecht en Wageningen verzeilde de huidige bedrijfsleider te Bussum in het filiaal aan de Laarderweg, dat een verkoopoppervlakte heeft van 500 m2 en 22 medewerkers in dienst heeft. "Ik heb het hier prima naar mijn zin en zit voorlopig goed in Bussum", zegt de heer De Kivet. "Het is een fijne, werkzame winkel en ook het wonen in deze streek bevalt uitstekend. Vroeger woonde je altijd boven de winkel, maar dat is nu niet meer zo. Ik woon in het Gooi aan de rand van het bos en vooral de recreatieve mogelijkheden spreken me erg aan. De binding met mijn medewerkers is ook groter dan in voorgaande filialen. We kennen in Bussum een klein verloop. Soms denk je wel eens dat we aan het vergrijzen zijn. We hebben hier part-timers die al zo'n zeven jaar bij ons werken". Zijn vrije tijd vult de heer De Kivet met muziek, lezen en kamperen. "Ik speel als organist in de kerk wekelijks tijdens de Dienst, wat veel oefening vergt. Daarnaast speel ik thuis piano en loop college op de muziekschool. Mijn interessesfeer is erg groot. Lezen doe ik ook graag, vooral detectives, maar ook kranten er. tijdschriften. Vooral alle lectuur op het gebied van muziek, verslind ik. Ik houd van alles wat met muziek te maken heeft, een heerlijke ontspanning in een dergelijke drukke baan". Chef groente en fruit de heer A. van der Veen in zijn "verse afde ling". Bedrijfsleider T. W. C. de Kivet met part-time-medewerkster Agnes Claassen. medewerkers goed lijken te kennen. In de "broodboetiek" heeft Reina Draaisma het op de vrijdagmiddag dat wij het filiaal bezoeken, erg druk. Na de huishoudschool is Reina bij Simon in dienst gekomen. Een stap waar zij beslist geen spijt van heeft. "Het bevalt uitstekend. Tot nog toe heb ik altijd op de broodafdeling gestaan, maar voor de toekomst lijkt kassa draaien me ook fijn werk". Na eerst een paar klanten te hebben geholpen wil de weinig spraakzame Reina nog wel iets zeggen over haar hobby's. "Lezen, platen draaien en winkelen doe ik erg graag. En dat laatste ook bij Simon, maar dan op de koopavond, als ik vrij ben". Part-time-eaissière Agnes Claassen Agnes Claassen doet dit schooljaar eindexamen VWO, maar vindt naast haar studie nog tijd om op de zaterdagen en soms ook wel zaterdag werken. Er moet ook nog tijd over blijven voor mijn hobby's: lezen, al is dat op het moment min of meer noodgedwongen in verband met mijn examen, en dansen. Veel tijd besteed ik dit jaar natuurlijk ook aan mijn huiswerk, maar dat mag je geen hobby noemen". A. van der Veen: Chef groente en fruit Het Simon-filiaal te Bussum heeft een uitgebreide, verse groente en fruit-afdeling, die er erg verzorgd uitziet. Chef groente en fruit de heer A. van der Veen heeft het er dan ook best druk mee. "Je hebt voor het merendeel te maken met vaste klanten, die dagelijks bij ons kopen. In de wintermaanden is het vooral zuurkool, dat veel verkocht wordt, maar sinaasappels en mandarijnen zijn ook in trek", vertelt de heer Van der Veen. De chef groente en fruit bij Simon is afkomstig uit de winkelbranche en verruilde een jaar geleden zijn oude werkgever voor Simon. "Wat opvalt, is dat je hier meer contact hebt met dc klanten dan bij mijn oude baas, ook een De weekeinden en vakanties vult Yvonne met vooral varen. "In Friesland hebben we een boot liggen en gaan daar met goed weer elke zaterdag en zondag en de vakanties naar toe. Het varen over de Friese plassen is echt heerlijk en je ziet erg veel".

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 12