Ik adviseer al mijn collega om te gaan tennissen „Een Nederlander krijgt een kick van dat gehannes met die lange latten" BEDRIJFSLEIDER I. J. GYURAKOVICS: FLITSEN pagina11 Bedrijfsleider Stef Gyurakovics van Albert Heijn filiaal 1011 heeft een bliksemcarrière als tennisser achter de rug. Nauwe lijks een jaar geleden had hij nog nooit tegen een tennisbal geslagen. In het afgelopen zomerseizoen werd hij al kampioen in de heren-enkel B en titelhouder in de A-klasse mixed met zijn vrouw Sonja bij de tennisclub Qui Vive in Uithoorn. De aanleiding om met tennissen te beginnen was een pijnlijke nederlaae tegen de zonemanager tijdens een cursus in sporthotel Bosschenhoofd. "Mijn toenmalige baas, de heer Knoppert, zei dat ik mijn racket mee moest nemen naar de cursus programmering, om 's-avonds wat te gaan tennissen. Ik had nog nooit eerder gespeeld, maar mijn vrouw deed het al jaren en ik nam haar racket mee. Mijn baas veegde me van de baan en die nederlaag zat me helemaal niet lekker. Ik zinde vanaf dat moment op revanche. Toen we enige tijd later een tweede cursus kregen in hetzelfde sport hotel, had ik bij Qui Vive al enige uurtjes getennist en toen we weer tegen elkaar speelden, won ik van hem. Mijn baas stond er versteld van en eerlijk gezegd had ik zelf ook niet verwacht dat het zo snel zou gaan na slechts een paar maanden tennissen", aldus de heer I.J. Gyurakovics. Hongarije Deze opgaande lijn heeft zich voortge zet. Het mag duidelijk zijn dat Stef Gyurakovics wel enige aanleg voor sport heeft om binnen zo'n korte tijd het zeker niet gemakkelijke tennisspel te beheer sen. In zijn geboorteland Hongarije nam de sport dan ook altijd een erg belang rijke plaats in zijn leven in. "Ik heb altijd veel aan sport gedaan. Tafel tennis, basketbal, voetbal, atletiek, wedstrijdboksen en handbal heb ik in tensief beoefend. Het viel echter steeds minder met mijn werk te combineren. Met tennis is dat anders. Tennis spreekt me vooral aan, omdat ik zelf de tijd uit kan kiezen om te spelen. Daarnaast is het een goede ontspanning en is het altijd goed voor je lichamelijke conditie, al speel je nog zo slecht. Ik adviseer al mijn collega's dan ook te gaan tennis sen, in ons vak is het een heerlijke ontspanning. Bovendien zou het goed voor hen zijn meer aan sport te doen. Als ik terugdenk aan de cursussen in het sporthotel Bosschenhoofd, dan kon je op de momenten dat we gezamenlijk aan sport deden, zien, dat de meeste colle ga's niet actief aan sport doen. Je ziet dat vooral aan hun bewegingen en con ditie". 6-0, 6-0 De vrouw van de bedrijfsleider van filiaal 1011 te Amstelveen, Sonja Gyurakovics, heeft haar man veel van het tennisspel bijgebracht, maar moest onlangs ook ervaren hoe snel Stef vor deringen maakte. "In het begin was het binnen een half uur 6-0, 6-0 voor haar, maar tegenwoordig is het net omge keerd", zegt de heer Gyurakovics. Als ik Bijna 20 jaar werkt de clubkampioen van Qui Vive nu bij Albert Heijn, waarvan de laatste 13 jaar als bedrijfs leider. Zes jaar geeft Stef Gyurakovics nu leiding in Amstelveen, daarvoor waren Uithoorn, Diemen en Amsterdam de standplaatsen. Waarom is hij eigen lijk pas zo laat met tennissen begonnen? "Daar heb ik nu echt spijt van, moet ik eerlijk toegeven. Ik had echter altijd een bepaalde afkeer tegen deze sport, omdat ik dacht dat het nogal elitair was. Dat blijkt echter helemaal niet zo te zijn, mensen uit alle lagen van de bevolking kom je tegen op de haan en in de club. Als ik jonger was begonnen, dan had ik denk ik veel beter gespeeld dan nu het geval is". Van de grote interesse voor sport van de Miro Beek Miro Beek is in 1977 begonnen met de verkoop van wintersportartikelen, om dat de vraag opvallend groot werd. In Zuid-Limburg wonen dan ook veel men sen die tussendoor een weekendje gaan skiën in Sauerland of Ardennen. De he ren P. van Nunen en J. Franken, die bij Miro. Beek werken, mochten er heel wat als kritische, goed geïnformeerde klant ontvangen. De praktijk wijst uit, dat het bedrijfsleider van filiaal 1011 profiteren ook zijn medewerkers. In het filiaal wordt in de avonduren veel aan sport gedaan. "Op de dinsdagavonden zetten we in het magazijn een tafeltennistafel uit en kan tafelvoetbal, schaken, dam men en spelletjes worden beoefend. Nadat ik dit in het filiaal heb geïntro duceerd, is de belangstelling erg toege nomen. We zijn het hele jaar door actief, met in de zomermaanden vooral het accent op voetbal. We hebben sinds kort een eigen damesvoetbalteam, dat door mij wordt getraind en er bestaan verge vorderde plannen om een voetbaltoer nooi te organiseren voor de gehele zone. Hier zouden dan 11 dames- en 11 heren teams aan deel moeten nemen. Het plan is om het toernooi te houden bij de voetbalvereniging Rohda in Boven kerk", aldus bedrijfsleider Stef Gyura kovics, een zeer actief en sportief Ahold- medewerker. niet de beginners zijn die bij Miro bin nenstappen, maar mensen die echt wel weten dat merken als Blizzard, Rossig- nol, Fischer en Kastle wereldberoemd zijn. En dat er elders vaak honderd gul den méér voor zo'n paar ski's moet wor den betaald. Direct nieuwe De service lijdt daar niet onder. "Wan neer hier iemand terugkomt met gebro ken ski's krijgt hij direct nieuwe, zonder probleem!" zegt de heer H. Tillemans. Hij is verkoopchef van onder meer de sportafdeling. Sinds 1977 is de omzet aan wintersportartikelen bij Miro Beek verdrievoudigd, licht de heer Tillemans toe. "Wij hebben hier een naam opge bouwd met 'n enorm agressief prijspeil". Behalve kwaliteit, prijs en service heeft Miro Beek het begrip veiligheid hoog in het vaandel staan. De kans op ongeval len moet immers tot het uiterste geredu ceerd worden, en dus besteden onze col lega's in Beek veel aandacht aan het monteren van ski's en bindingen. Uiter aard met behulp van apparatuur, want het juiste afstellen van een binding dat is de klem die de voet op de ski houdt, maar die openspringt bij een val is je reinste maatwerk. Weinig risico Ook al daardoor is de kans op ongeluk ken erg klein, te verwaarlozen eigenlijk. Maar dan moet de skiër niet zélf aan de binding gaan prutsen! Blijkt de lat té vaak los te schieten, vraag dan even hulp J. Franken, afd, chef sport en mejuf frouw C. van Haren, assistent confec tie op het hoofdkantoor. aan een skileraar. Die weet tenminste wat hij doet. En wees vooral niet zo ei genwijs, dat u onmiddellijk na aankomst op de eerste dag al gaat skiën, want dan vraagt u om ongelukken. Het lichaam is vermoeider dan u denkt en moet zich eerst even aanpassen. Temeer omdat de atmosferische omstandigheden anders zijn. U hebt veel minder zuurstof in die ijle lucht daarboven. En dat lichamelijke voorbereiding nodig is spreekt vanzelf. Dus doe zoveel mogelijk aan skigym- nastiek. Wanneer u met de eigen auto gaat is het zaak niet vlak voor het weekend weg te rijden. Ga liever pas maandag van huis, dan bent u minder gespannen en zit u niet in de file van tienduizenden andere wintersportgangers. En sneeuwkettingen mee hè! Sluit ook tijdig een goede win tersportverzekering af. Beter nog: geef u op als lid van de Nederlandse Skivereni ging. Dan bent u automatisch verzekerd voor de financiële risico's van een win tersportvakantie. Dan hebt u bovendien acht keer per jaar een fraai, informatief blad in de bus, en op sommige plekjes nog korting ook. Het bureau van de Ne derlandse Skivereniging zit in Den Haag: Prins Mauritslaan 37, tel. 544.000. 's Zomers kaal Wanneer ook u straks weer glunderend van de hellingen komt moet u maar niet denken aan de gevolgen die het massale sneeuwtoerisme voor de bergwereld heeft. Oké, de wintersport verschaft werkgelegenheid aan duizenden Oosten rijkers, maar voor de natuur is het een klein rampje. Steeds meer toeristen vra gen steeds meer, steeds snellere skiliften. Ze eisen meer en meer geprepareerde (platgewalste en afgebakende) skipistes, en moeten worden ondergebracht in steeds meer hotels. In de wintermaanden zijn de gevolgen niet te zien. maar wie 's zomers op diezelfde plaatsen komt schrikt zich een hoedje. Zó kaal zijn die bergen dan. Geen bloem wil er meer bloeien. Daarom is het maar goed. dat de over heid paal en perk gaat stellen aan die roes van steeds meer. hoger en sneller. Spreiding van het toeristenaanbod zou al aardig wat soelaas bieden. Misschien kunt alvast het goede voorbeeld geven door in het "Jannerloch" te gaan. dus in de tweede en derde week van januari. Veel zonniger dan met Kerst, volop sneeuw,en véél rustiger Wat een eeuw geleden nog als elitaire be zigheid gold is uitgegroeid tot een van de grootste massa-industrieën: de win tersport. Byna iedereen kan er tegen woordig van genieten. Officiële tellingen zyn weliswaar nooit verricht, maar alge meen wordt aangenomen dat jaarlijks zo'n achthonderdduizend Nederlanders een week of twee naar de besneeuwde bergen trekken. Liefst per eigen auto, doorgaans met Kerst, en bijna altijd met Tirol als eind bestemming, want daar voelt de gemid delde sneeuwtoerist uit Nederland zich het best thuis. Geen taalproblemen, veel landgenoten, en gezelligheid troef. Dan maar wat minder mooie sneeuwpistes. Dan maar een half uurtje langer wachten bij de ski lift. Frankrijk, Zwitserland, Italië en Joegoslavië lijken het nooit te winnen, op dat punt. Echt goed skiën zal de doorsnee Hollan der nooit leren, maar desondanks blijft hij trouw zijn lessen nemen, komt met eindeloos plezier de hellingen af, en raakt nooit uitgepraat over de kick die dat gehannes met lange latten hem geeft. Een Nederlander die één keer naar de wintersport is geweest mag in princi pe als verloren worden beschouwd. Dat wil zeggen: zit voorgoed in de ban van het skiën. Het eerste jaar, eventueel ook het tweede, maakt hij nog gebruik van huurski's, maar in negen van de tien ge vallen koopt hij daarna zijn eigen latten, hoewel dat in feite gekkenwerk is voor die twee weken per jaar.

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 11