Filiaal-medewerkers bereiden zelf AH kerstmenu 's V Automatiseren IN AC RESTAURANT REEUWIJK ir Simon opent nieuw, ruimer filiaal FLITSEN pagina 9 'Wij gaan hier vanavond met z'n allen de kerstmenu's van Albert Heijn bereiden én opeten en datzelfde gaan we straks ook in de eigen zaak doen. Allemaal in het kader van ons devies "Klantgericht denken en handelen". Frank Valens, bedrijfsleider van Albert Heijn Alphen a. d. Rijn (Aarhof) is nog niet uitgesproken of uit de zaak klinkt de spontane roep: "KGDH!" Op het gezicht van Valens komt een glimlach. "Ja, die kreet kennen we allemaal wel", constateert hij te vreden. Laat de reactie uit de zaal misschien wat spottend be doeld zijn geweest, het was tegelijkertijd een teken van her kenning, en vooral van de uitmuntende sfeer die hier hangt. Van vier filialen - Gouda, Waddinxveen en twee uit Alphen a.d. Rijn zijn op deze maandagavond tien medewerk(st)ers van Albert Heijn naar AC Reeuwijk gekomen om nu eens met eigen ogen, neus en mond te ervaren wat aubergines zijn, hoe avocado's smaken, wat er kan worden gedaan met de sauzen die ze aan de klant verkopen, op welke manier een paprika moet worden behandeld, enz. enz. Het kost al die mensen een vrjje avond, dat wel, maar ieder beschouwt het als een leuk uitje en bezwaren heeft niemand. Belangstelling en goeie zin des te meer. "Het leuke is ook", meldt Valens trots dat het initiatief van de filialen is, uitgegaan. Dus het is niet vanuit Zaandam voorgeschreven, of geënta meerd, het is heel spontaan in de filialen ontstaan." Bart Geerlings, de manager van AC Reeuwijk bevestigt de uitsteken de onderlinge verstandhouding. Zijn naaste medewerkers vonden het zo'n leuk idee dat ze stuk voor stuk hun vrije avond offerden, hun cursus lieten lopen, enz. Per slot van rekening is het ook voor die mensen in de keuken ("vakidioten", noemt Geerlings die culinaire meesters kozend) een welkome onderbreking van het dagelijks werk, dat toch grotendeels neerkomt op het bakken van uitsmijters en toumedos. Zo'n kerstmenu is heel wat anders. Daar valt eer aan te behalen, en zeker met al die belangstelling. Wisselwerking Zakelijk gezien vindt Bart Geerlings het interessant, dat al die Ahold-collega's nu eens bij hem achter de schermen willen kijken omdat iéts van de gezellige sfeer en het vakmanschap toch moet overkomen, en dat zal ongetwijfeld een gunstige uitwerking op de toeloop, via mond-op-mond-reclame, hebben. De Produktiemanager Ben Elers geeft aanwijzigingen wisselwerking tussen de zaak die de produkten en ingrediënten verkoopt en de zaak die ze bereidt en opdient vindt hij erg belangrijk. Gelukkig denken de filiaalchefs daar precies hetzelfde over. De klant kan op die manier veel beter worden geadviseerd, is het standpunt. "Er was voor deze avond zelfs te véél animo" licht Valens toe, "dus ik heb moeten selecteren. Niet leuk voor degenen die niet mee konden, maar de ruimte in zo'n keuken is nou eenmaal vrij beperkt en daar kan je moeilijk met honderd man komen!" Even later blijkt, dat zelfs dit beperkte aantal van omstreeks vijftig mensen al bijna te groot is. Produktiemanager Ben Elers, die hier in de keuken het bewind zal voeren, zie je tenminste diep ademhalen. Achteraf zal hij opbiechten, dat zo'n massale belangstelling hem min of meer heeft verrast. "We hadden afgespro ken", zal hij dan zeggen, "dat de mensen van de groentenafdelingen zich alleen met de groenten zouden bezighouden, en van de vleesafdelingen met het vlees, maar ja, toen ik met dat voorgerecht begon stonden er ineens vijftig man om me heen, en dat was wel een beetje veel." Vingers in de saus Het bewijst in elk geval, dat de belangstelling groot en ook echt is. Ben zet iedereen aan het werk, maar niet alvorens elke gast met koksmuts en voorschoot te hebben uitgerust. Hetgeen natuurlijk veel hilariteit veroorzaakt. De een staat vol overgave reepjes paprika, ham en kaas te verwerken, de ander is druk bezig met meloen, en tussen de bedrijven door wordt er heel wat afgeproefd, met vingers in sauzen geprikt, en enthousiast geknikt, want smaken doet het. Wanneer dat voorgerecht, uiteraard in verschillende variaties, klaar is, verdwijnt het hele gezelschap weer in de achterzaal om daar het resultaat te verorberen. De bereiding van het hoofdgerecht, variërend van kalkoenhaasjes tot Hol landse biefstuk, en van Stroganoff-saus tot hazerug, heeft heel wat meer voeten in de aarde. Het is een dringen, rekken en vragen van jewelste. Logisch dat er ook heel wat afgelachen wordt. Bijvoorbeeld om de reacties van enkele jonge meisjes bij het zien van slakken. Ze willen die voor geen prijs proeven. "Je moet meer smijten, Han nes!" roept een supermarter bij de zoutbak. Het is gelukkig tegen een collega, en bovendien gekscherend bedoeld. Tekenend voor de gezellige sfeer. De ploeg is inderdaad een avondje uit. "Warmzetten!" beveelt kok Fred en stopt zijn publiek een hete schotel in handen. Prompt stapt de medewerker voor-één-avond naar de vitrine. "Dat is een koelcel man!" wordt hem nageroe pen. Nogmaals: de stemming is uitbundig en niemand heeft spijt van dit knusse avondje waarop ze hun eigen collega's ineens veel beter leren kennen. En aan tafel krijg je nog wat over wijn te horen ook. Annemarie van Makkelenberg, stagière van de hogere hotelschool, komt de Ahold-ploeg iets van haar kennis overdragen. Het is na middernacht, dat uiteindelijk iedereen verdwenen is. Heel wat wijzer. Op 26 novemberjl. heeft Simon weereen nieuw filiaal geopend, en wel aan de Haarlemmerdijk in Amsterdam. Daar was al een Simon-winkel gevestigd, maar die was te klein geworden. Hel ou de filiaal is met de opening van het nieu we gesloten. De bewoners van de buurt rond tic Haarlemmerdijk hebben nu een ruimere, overzichtelijke winkel gekre gen, waar plaats is voor een zeer groot assortiment artikelen. Naast kruidenierswaren, zuivel, diep vries, vleeswaren en verse kip. zijn ook verse groenten, vlees en brood verkrijg baar. Daarbij wordt de klant bediend. Een extra bijzonderheid van deze nieuwe winkel is. dal er ook een gezellige kaas- en notenbar in is gevestigd. Automatiseren is de hedendaagse sleutel Tot 't stringent verbeet'ren van ons arrumzalig lot. Automaties bie-joo-lo-gies witter wordt 't wasgoed, Automaties gaan we 's nachts zo nodig op de pot. Automaties borst'len van de tanden en de kiezen, Automaties boeken van de credi- debiteur, Automaties alle leveranties faktureren, Automaties rot doen over ied're di-rek-teur. Automaties al het vuile werruk uit doen voeren, Automaties doet de gast-arbeider dat voor ons, Automaties in de winkels alle vakken vullen, Automaties al die minimum-loners dan de bons. Automaties al de goed'ren naar de filialen, Automaties re-gi-streren van de werruk-tijd, Automaties geld ontvangen en ook weer betalen, Automaties alles brengen naar de overheid. Automaties voor 't gezin het daagse eten koken, Automaties zuigen en verwijd'ren van het stof, Automaties koffie zonder nog die rot kantine, Automaties altijd pech en nooit een keer een bof. Automaties al het stomme werruk doen verdwijnen, Automaties vreten uit de so-sie-jale ruif, Automaties daarvoor dan zeer walg'lijk hoge premies, Automaties hals omdraaien van de vredes-duif. Automaties oorlog voeren met atoomraketten, Automaties boeken voor de hemel of de hel, Automaties al de lonen verder nivelleren, Automaties krijgen van 't nood'ge kippevel. Automaties weer verkeerde kamerleden kiezen, Automaties d'energie weer ied're maand omhoog, Automaties alles wat je had weer gaan verliezen, Automaties grijpen, vangen, zonder mededoog. Automaties ma ontvetten, als zij weer wil lijnen, Automaties zeggen, dat 't lukt, dat's zéér beleefd, Automaties dus voorkómen, dat zij bij 't niet slagen, Automaties, zéér voorspelbaar, zwaar de pest in heeft. Automaties niet aan denken om nog mens te wezen, Automaties worden van nog groot're ego-wist, Automaties alles in de kranten nog wel lezen, Automaties net doen of je nimmer van niets wist. Automaties slechts alleen je eigen carrière, Automaties slechts alleen je eigen hartewens, Automaties wèg dus met die ene barrière, Automaties weg dus met die ene medemens. Automaties denken, dat het ANDERS soms zou kunnen Automaties béter, was dat ook een moog'lijkheid Automaties deze wereld trachten te verbeet'ren Automaties daarin investeren van wat tijd Automaties and're mensen reed'lijk respekteren Automaties denken: "Er is geen GEWONE man Automaties Jan-Modaal-begrippen eel'mineren Automaties vinden, dat die ook 't nood'ge kan Automaties g'loven in een eerlijk werruk-gever Automaties zorgen, dat die ook kan vóórtbestaan Automaties gunnen, dut hij daaraan mag verdienen Automaties heeft eenieder daardoor toch een baan Automaties zien wij echter daar geheel geen kans voor, Automaties schieten wij zo vresulijk tekort. Automalies zijn wij allen slechts een klootjes-volk. Waar van alles en zo vrees 'lijk veel nog steeds aan schort, Automaties blijft de aard-kloot dus een heerlijk zootje. Automalies maken wij dat zelluf dan zo rot, Automaties leggen wij daarbij dan wel het lootje, Automaties is dat dan dus duidelijk ons lot. Heintje Rozyntje Aan de Amsterdamse Haarlemmerdijk

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 9