ZOMAAR VAN DE FILIALEN pagina 12 FLITSEN i*- mi Inmiddels heeft de Goedheiligman het winterse Neder land alweer verruild voor de Spaanse stranden. Maar op de avond van ons bezoek aan het filiaal 1187 in Deurne maakt Sinterklaas zijn opwachting. Ruim twintig perso neelsleden vierden dit jaar het aloude feest mee. Door middel van loting was van tevoren bepaald voor welke collega een pakket gemaakt mocht worden. Met natuur lijk een bijbehorend verhaal op rijm. bezig met zwemmen en atletiek. "Ik zit al een paar jaar in de besturen van de zwemclub en de atletiekclub. Het is en blijft vrijwilligerswerk. Zonder een stuk organisatie kun je niet. Ik wil me daar wel voor inzetten. Daarnaast ben ik op sportief vlak ook actief. Ik speel al een paar jaar waterpolo bij "De Watervrienden" en ik loop graag lange afstanden bij de atletiekvereniging. De combinatie is een beetje ongebruikelijk. Als je echt iets wilt presteren, dan moetje voor één van die twee sporttakken kiezen. Ik doe het voor mijn plezier, de prestatie is niet zo belangrijk. En dan kun je die combinatie van sporten wél beoefenen." Toneel Bedrijfsleider Arie Verhaegh werkt vijfjaar in Deurne. Daarvoor werkte hij bij Ahold-dochter ETOS en bij verschillende filialen in Eindhoven. Hij laat er weinig twijfel over bestaan dat hij het in Deurne opperbest naar zijn zin heeft. "Ik ben meer een dorpsmens dan een stadsmens. Ik kom zelf uit Sint Oedenrode, een echt Brabants dorp. Het contact met de mensen in filialen in een stad is wat meer afstandelij ker. Dat ligt mij minder. Hier heb ik een erg nauwe binding met de klanten. Dat vind ik prima," zegt hij over zijn werk. De 35-jarige bedrijfsleider besteedt veel tijd aan zijn vrouw en twee kinderen, maar vindt daarnaast tijd genoeg om zich te wijden aan twee hobby's: Zingen en toneelspelen. "Eigenlijk ben ik een badkamermuzikant," lacht hij bescheiden, "Maar ik wil nog wel eens op een feestje een Duitse schlager of een operette-lied ten gehore brengen. Heb ik laatst nog gedaan op de zone-bijeenkomst in Tilburg." Met nog meer geestdrift verhaalt hij over zijn toneelprestaties: "Ik speel het liefst in kluchten. Ik heb meestal Een nieuwe kartonnen platenspeler van Sint voor disc-jockeyRené van Kool wijk. Bedrijfsleider Arie Verhaegh, toneelspeler in hart en nieren. Weken van tevoren waren de speculaties in het filiaal merkbaar. Wie-zou-wie hebben, was de brandende vraag. Het verlossende antwoord bleef geheim tot de personeelsavond. Sinterklaas, die duidelijk enige gelijkenis vertoonde met sectorchef Henk van der Heijden van het AH-filiaal in Helmond, maakte aan alle geheimzinnigheid een einde. Een van de leden van de personeelsvereniging in Deurne, Henk van Eemeren, nam een groot deel van de voorbereiding van het Sinterklaasfeest voor zijn rekening. Hoewel Henk pas een halfjaar bij het Deurnse filiaal werkt, is hij uiterst aktief voor de personeelsvereniging. "Na de zomervakantie bleek er een aantal mensen uit de personeelsvereniging weg te vallen. Ik vond dat het werk toch moest doorgaan, want een dergelijke vereniging is belangrijk. Daarom ben ik mee gaan helpen. Het loopt nu prima. We hebben een club van drie mensen die zich erg inzetten om feesten of avonden zoals de jaarlijkse Sinterklaasavond te organiseren," vertelt de verkoper van de kruideniersafdeling. Naast zijn werk voor de personeelsvereniging is de 24-jarige Henk in zijn vrije tijd actief de hoofdrol. Het belangrijkste is dat je de mensen kunt laten lachen. Als je je tekst even kwijt bent en je gooit er wat Brabants doorheen, dat geeft niet. Dat vindt het publiek amusant," vertelt hij. Enthousiast Sectorchef vers Rinus Meulendijks staat evenals bedrijfsleider Verhaegh graag op de planken van het amateurtoneel"Ik speel meestal de hoofdrol van een bepaald stuk. Bij onze vereniging spelen we meestal blijspelen of kluchten. De rol die ik het leukst van allemaal vond was de rol van butler in het stuk "Een beeld van een man". Dolle fratsen uithalen met een doodernstig gezicht. De zaal lag dubbel van het lachen. Het kostte me weinig moeite om ernstig te blijven." De heer Meulendijks houdt zich naast zijn dagelijkse werk als sectorchef vers ook bezig met het begeleiden van de part-timers: "Ons filiaal heeft ongeveer veertig personeelsleden, waarvan de helft in part-time dienst. Die mensen zijn net zo belangrijk als Zwarte Piel strooit kwistig met pepemoten. het full-time personeel. Dat wordt wel eens vergeten, jammer genoeg. Part-timers zijn er juist op de momenten dat het erg druk is. Daarom schakelen wij ze optimaal in. We doen erg veel aan de begeleiding. Ze nemen bijvoorbeeld handboeken mee naar huis om meer over hun afdeling te leren. De inzet en het enthousiasme waarmee dat gebeurt is groot. Ze voelen dat ze een stuk mede-verantwoordelijkheid hebben voor het succes van ons filiaal. Dat spreekt ze aan," zegt hij. Personeelsleden bij de pas ingerichte plan- tenafdeling. V.l.n.r.: Mevrouw Cruysen- Koppens, Henk van Eemeren, Ruud Coopmans en Rinus Meulendijks. gymzaal in om te trimmen. Dat is erg gezellig. Daarnaast speel ik in het laagste voetbalelftal van SV Deurne." De sportieve successen van SV Deurne 13 zijn bepaald niet hoogdravend. Ruud heeft de twijftlachtige eer als midvoor te fungeren "Ik geloof dat we van de negen wedstrijden er acht verloren en één gewonnen hebben," zegt hij. "We hebben in die wedstrijden in totaal vier doelpunten gemaakt. Ik scoorde de meeste. Het is een zuiver recreatief elftal. Het kantine-bezoek na afloop is even belangrijk als de wedstrijd zelf," vertelt hij lachend. Hele dag Dat hoofdcaissière Nelly Cruysen-Koppens bij AH is gaan werken, kan nauwelijks toeval worden genoemd. Twee broers en een zus werken eveneens bij het concern. Ze werkt vier jaar in het AH-filiaal. "Ik ben opgeklommen tot eerste Vier full-time personeelsleden en tien part-timers werken op haar afdeling. "Ik houd me graag bezig met het opleiden van de mensen. Het was wel een hele overgang, maar problemen zijn er niet geweest." Voor haar betekende het Sinterklaasfeest de derde surprise-avond bij het filiaal"Ik heb één keer niet mee kunnen doen. Maar het is altijd erg leuk om voor iemand een pakje te maken met een rijmpje. Ik doe er best moeite voor. Ik heb vorige week mijn hele vrije dag eraan besteed. Maar dat is leuk," zegt ze. De ontknoping van alle voorbereidingen is de feestavond zelf in de personeelskantine. Bedrijfsleider Arie Verhaegh prijkt ruimschoots boven het badkamemiveau uit met zijn gezang. Het complete repertoire aan liederen wordt afgewerkt voordat Sint en Piet hun weg naar het winkelcentrum De Martinet hebben gevonden. Uit het wijze boek van de Goedhei ligman worden de stoute zaken van menig personeelslid opgediept. Soms volgt een bestraffing met de roe. Maar in alle gevallen wordt de visite aan de Sint toch beloond met een Midvoor Eén van die part-time krachten is Ruud Coopmans. Hij werkt op de vrijdagavond (koopavond) en de zaterdag op de groentenafdeling. Dat doet hij al twee jaar met veel plezier "Ik voel me betrokken bij de zaak. Het nadeel als part-timer is dat je niet altijd precies weet wat er in de periode is gebeurd voordatje komt. Maar nu de koopavond op vrijdagavond is en ik op zaterdag werk ben je twee dagen achterelkaar in de zaak. Daarnaast neem ik nog wat zaken thuis door. Je voelt je dan zelfverzekerder als een klant met een vraag naar je toestapt. Dat werkt veel prettiger," vindt hij. De 18-jarige HTS-studcnt besteedt de rest van zijn vrije tijd aan sport. "Op donderdagavond gaan we met een clubje personeelsleden de Hans Zeegers wordt op het matje geroepen bij de Sint. verkoopster vers. Een paar maanden geleden werd mij gevraagd om hoofdcaissière te worden. Een heel andere functie, maar toch bevalt het best. Toen ik op de versafdeling werkte, maakte ik ook al het liefst de overzichten. Dat rekenwerk ligt mij wel." vertelt ze. cadeau. Luidkeels wordt het bijbehorende gedicht gedeclameerd. De pakjes getuigen van vindingrijkheid en de inhoud verraadt een goede kennis van de persoon in kwestie. Als Sint met zijn knecht het filiaal verlaat, staat de volle maan hoog aan de hemel. De Goedheiligman kan met een gerust hart richting Spanje vertrekken.

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 12