ZOMAAR VAN DE FILIALEN pagina 12 FLITSEN Jaap Speets werkt nu ruim 3 jaar bij Miro. Op de afdeling 'soft-goods' heeft hij het goed naar de zin, vooral vanwege zijn interesse voor alles wat met textiel te maken heeft. "De textielsector trekt me aan. In een winkel als de Miro is het echt de non-food afdeling die mijn belangstelling heeft, de supermarkt trekt me helemaal niet", aldus Jaap Speets. Irene Meijn: lezen en haken Caissière Irene Meijn heeft het na een jaar en vijf maanden nog steeds goed naar de zin. Dagelijks overbrugt ze de afstand tussen haar woonplaats Watergang (bij Ilpendam) en Purmerend met de bus, zo'n 15 minuten rijden. Voorheen was Irene werkzaam in een cash en carry-bedrijf. Zij heeft de overstap naar Miro als positief ervaren. "Ik ben één van de zes vaste caissières, de overigen werken part-time. Door de week worden er meestal 10 kassa's gebruikt, maar op vrijdag en zaterdag zijn alle kassa's in bedrijf. Daarnaast doe ik ook wel ander werk, zoals invallen op een andere afdeling. Het lijkt me leuk om binnenkort wat anders hier te gaan doen, waarbij mijn voorkeur uitgaat naar de afdeling informatie. Daar heb ik wel eens vaker gestaan en vind dat erg leuk en afwisselend werk". In haar vrije tijd houdt Irene Meijn zich onder meer bezig met lezen (vooral romans) en haken (gordijnen). Mevrouw K. Kolder: Toevallig hier terecht gekomen Vijf dagen in de week, 's-middags van 1 tot 6 en vrijdag van 9 tot 1 uur, is mevrouw K. Kolder-Tuijtel te vinden op de "deli-afdeling". "Sinds maart 1979 doe ik dit werk op part-timebasis. Eigenlijk ben ik toevallig hier terecht gekomen. Voorheen had ik nog nooit in een winkel of supermarkt gewerkt. Ik deed hier bij de Miro mijn boodschappen en kreeg de behoefte om te gaan werken en niet langer de gehele dag thuis te zitten. Ik voelde me al snel thuis en stel vooral het contact met de klanten en de jongere collega's in dit filiaal op prijs. Je leert zo je vaste klanten goed kennen en loopt tegen een hoop leuke dingen aan, die het werk aangenaam maken", aldus mevrouw Kolder. De wens om te worden overgeplaatst heeft mevrouw Kolder in het geheel niet. "Ik ben vrij honkvast en heb tot nog toe altijd op de "deli" gewerkt. Als ik eenmaal op een vaste plaats sta, dan voel ik me daar veilig en hoef niet zo nodig meer te veranderen". Naast haar werk heeft mevrouw Kolder haar gezin en natuurlijk de huishouding. 's-Morgens staan mijn man, die in Amsterdam werkt, en ik vroeg op en het is dan fijn om na het huishouden ook direkt de boodschappen te doen, want na het werk heb je daar weinig fut meer voor. In de avonduren ben je echt moe van het wek en ik doe dan meestal niet meer dan wat TV kijken, lezen en handwerken". Een bezoek aan het Miro-filiaal 1706 te Purmerend op een maandagochtend eind oktober levert een rustig, maar onvertrouwd beeld op. De toegangsdeuren zijn nl. nog gesloten voor de klanten en de medewerkers zijn druk bezig met de aanvulling van de voorraad in de verkoop ruimte. Men maakt zich klaar voor een nieuwe "stroom klanten, want over gebrek aan belangstelling hoeft de bedrijfsleiding niet te klagen; de Miro te Purmerend heeft duidelijk een functie voor de gehele regio, men komt van kilometers ver om inkopen te doen in het ruim 6000 m2 grote Miro-filiaal aan de Burg. Kooimanweg. Het personeelsbestand bestaat voor ongeveer een kwart uit medewerkers in full-time dienst, wat neerkomt op 72. Daarnaast telt deze Miro-vestiging circa 216 medewerkers in part-time-dienst. Sinds april dit jaar is de heer R. Evers (35), vader van twee dochters en een zoon, algemeen bedrijfsleider. Via bedrijfsleider in de Albert Heijn filialen te Alkmaar, Zandvoort en Heemskerk kwam hij bij de Miro Heerhugowaard als algemeen bedrijfsleider. Na hierna een bedrijfseconomisch onderzoek voor Miro te hebben verricht volgde een aanstelling tot eerste man in Purmerend." Eén van mijn belangrijkste taken hier is het trainen van de medtwerkers op"de vloer van de winkel. Naar mijn mening moetje als bedrijfsleider niet alleen van achter je bureau leiding geven, het is erg goed met de mensen te werken en één geheel van de club medewerkers te maken. In de afgelopen jaren heb ik veel gereisd, maar als het aan mij ligt blijf ik nu wel enige tijd op deze standplaats, ik heb het goed naar mijn zin. Ik ben een "winkelman" en vind het leuk om met mensen om te gaan. Toen ik mij bezig hield met het bedrijfseconomisch onderzoek voor Miro miste ik echt de mensen en de klanten om je heen", aldus de heer R. Evers. Buiten zijn werkzaamheden bij Miro vindt de algemeen bedrijfsleider nog voldoende tijd voor zijn gezin en het beoefenen van zijn hobby muziek. "Zowel het zelf beoefenen als luisteren naar muziek doe ik bijzonder graag. Ik speel wat piano en speel trompet en saxofoon. En aangezien ook mijn kinderen en mijn vrouw muziekinstrumenten bespelen, is er bij ons thuis echt sprake van een huisorkestje". Daarnaast leest de heer Evers graag over geschiedenis. "Met name de oude culturen boeien mij zeer". M. Greuter: Miro-man in hart en nieren Afdelingschef elektrisch de heer M. Greuter is één van de Miro-medewerkers van het eerste uur te Purmerend. Bij de opening van filiaal 1706 begon de heer Greuter zijn "Miro-loopbaan", die als het aan hem ligt voorlopig niet zal worden afgebroken. "Ik ben een Miro-man in hart en nieren. Ik heb er nooit spijt van gehad dat ik zeven jaar geleden een sollicitatiebrief heb gestuurd, waarop ik werd aangenomen als afdelingschef hobby. Voorheen had ik 14 jaar gewerkt bij een baas in de detailhandel, waar ik het toendertijd uitstekend naar mijn zin had. Het ging echter niet zo goed met de zaak en vrij plotseling werd ik gevraagd of ik vertrekken wilde. Ik woonde in Amsterdam, vlak naast de zaak, maar ben van oorsprong een geboren en getogen "Purmerender". Op deze plaats, waar de Miro nu staat, heb ik vroeger als kind gespeeld. We sprongen hier met polsstokken over de sloten". De heer Greuters is lid van de Ondernemingsraad en vertegenwoordigt daarin het middenkader van de Miro. "Anderhalfjaar geleden werd ik gevraagd om zitting te nemen in de OR en dat trok me wel aan; enerzijds omdat ik er nog niet veel van af wist en ook omdat het mij interessant werk leek. In de beginperiode verliep een aantal zaken in de OR nog wat stroef, maar ik ben erg blij dat er nu vaste lijnen zijn en er duidelijkheid bestaat in het nieuw te voeren Miro beleid." Een liefhebberij, zij het min of meer "gedwongen", is het opknappen van zijn huis in Zuid-Oost Beemster. De heer Greuter hierover: "Het huis heb ik kunnen kopen na een ruil met een oudere man, die naar mijn flat in Purmerend is gegaan. Er moest echter vreselijk veel worden opgeknapt en ik heb er dan ook veel tijd in gestoken. Tegenwoordig ben ik veel te vinden in de grote tuin tegenover ons huis, waar ik zelf vele soorten groenten in verbouw, 's Avonds kom ik thuis, trek mijn oude kloffie aan en duik de tuin in. Je leeft dan in een hele andere wereld, het geeft een geweldig stuk ontspanning". Jaap Speets: op non-actief in de sport De hobby van eerste medewerker "soft-goods" Jaap Speets is voetbal. Tot zijn grote spijt staat hij echter al geruime tijd op non-actief en moet hij het gebeuren bij vierdeklasser Purmersteyn vanaf de kant volgen. "Twee jaar terug heb ik mijn enkel gebroken en ik heb na die tijd ook last gekregen van een hernia. Het volgend seizoen hoop ik weer te kunnen spelen, vertelt Jaap Speets. Een alternatief vormt het klaveijassen, dat Jaap met plezier beoefent. "Tussen de middag wordt er in de kantine veel gekaart en laatst hebben we ook met een Miro-team deelgenomen aan een toernooi bij de PTT". Eerste medewerker Speets maakt bij Miro Purmerend deel uit van de contactcommissie en zit ook in het voorlopig bestuur van de personeels vereniging, die in oprichting is. "In de contactcommissie kom je op voor de mensen in jouw functie. Éénmaal per maand komen we bijeen om te spreken over dingen die je veranderd zou willen zien binnen het bedrijf en om bestaande problemen uit te spreken".

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 12