"IK HEB DE GROOTSTE HUSKEY VAN NEDERLAND" Het bevalt me zo bestals je alleen met voetballen bezig bent, stomp je zo af" Vaste plaats in de a-selectie KANTOOR VAN AFVAL IN ZUTPHENSE MIRO KRIJGT VEEL BIJVAL FLITSEN pagina 11 ■WILLEM FLIGHT, PART-TIMER AHZB BILTHOVEN: i "Flink Aanpakken Kameraden". Bij die Bilthovense club startte Willem Flight op 10-jarige leeftijd zijn voetbalcarrière. Hij heeft flink aangepakt. Want nu, veertien jaar later, is Wil lem een vaste kracht in de A-selectie van eredivisieclub FC Utrecht. Sinds 1975 werkt hij als part-timer in de Bilt hovense AHZB. In de 27 uur per week die hij hier doorbrengt, houdt Willem zich voornamelijk bezig met de zuivelafdeling. nu dat je met semiprofs werkt", zegt Willem, "er is weinig gelegenheid voor herstel. Als ik woensdag tegen Eintracht gespeeld heb, moet ik donderdagoch tend weer in de winkel werken. En zaterdag spelen we weer voor de com petitie. Verder trainen we iedere mid- Tijdens het interview met de Flitsen- verslaggever komt een leverancier bin nen. Er moeten bestellingen worden gedaan. De eerste tien minuten worden besteed aan een pittige discussie over de opstelling van FC Utrecht en de kansen in de dan nog voor de deur staande Europa Cup-ontmoeting. Hij maakt er zelf niet veel drukte over, maar het is natuurlijk wel een hele overgang: van de 2-de klasse onder afdeling met FAK naar ontmoetingen met de Westduitse topper Eintracht Frankfurt. Het is allemaal vrij vlug gegaan. Bij FAK stond hij op z'n zestiende in het eerste elftal. De clubs van de afdeling Zeist stelden een se lectie-elftal samen, en daarin stond ook Willem Flight. Ze speelden tegen de C-jeugd van Utrecht, toen nog getraind door Han Berger, de huidige oefen- meester van de Utrechtse eredivisio- nisten. Willem Flight: "Berger heeft me na die wedstrijd uitgenodigd voor een proef- wedstrijd. En daarna kon ik op ama teurbasis bij Utrecht komen spelen." Hij ging met de C-ploeg meespelen, kreeg na een half jaar een contract en werd na anderhalf jaar in de A-selectie opgenomen. Aan het eind van het sei zoen 75/76 speelde hij z'n eerste wed strijd in het eerste team. Een tijdlang had hij daarna een vaste plaats in dat team. Maar het ging niet zo best met de resultaten, trainer Rap werd ontslagen en er werden diverse geroutineerde, oudere spelers teruggehaald om de zaak te redden. Dat ging ten koste van enkele jeugdspelers, onder wie Willem Flight, die wisselspeler werd. de kans Aan het eind van dat seizoen kocht FC Utrecht bovendien nog vier nieuwe spe lers, en het zag er niet naar uit dat Flight nog snel een kans zou krijgen om van de reservebank te komen. Maar toen het ongeluk toesloeg voor Jan Streuer -een gebroken been- betekende dat voor Willem Flight een nieuwe kans. En die heeft hij aangegrepen, want sindsdien staat hij vast in de Utrechtse basis. Hij heeft er nu alweer 117 competitiewed strijden in meegespeeld. Hoe omschrijft hij zichzelf, voetbal- technisch? "Ik ben behoorlijk technisch. En redelijk snel. Geen Van de Kerkhof, maar toch wel snel. Sinds de komst van Van Hanegem ben ik omgeschoold tot linkerverdediger Van Hanegem Hoe is het om samen te spelen met zo'n Van Hanegem, die toch bekend staat als een aartsmopperaar in het veld? Wil lem: "Het was in het begin wel even wennen. Hij loopt altijd te schelden en te vitten. Dat waren de meesten van ons niet gewend. Maar hij bedoelt dat niet persoonlijk. Het is gewoon een karak tereigenschap van hem. Ook al gaat het goed, hij heeft altijd wat te mopperen. Maar hij heeft wel een positieve invloed op ons. Je wordt er mentaal harder van. En hij heeft natuurlijk erg veel spelin zicht." Het vorige seizoen eindigde FC Utrecht zo hoog, dat men mee mocht spelen om de UEFA Cup. Het Roemeense Arges Pitesti was daarin de eerste tegenstan der. En zowaar, de Utrechters kwamen een ronde verder. Als we dit schrijven, is nog niet bekend hoe de tweede ronde is afgelopen. Eintracht Frankfurt is een gevreesde tegenstander. "Ik hoop dat we een ronde verder zijn als dit interview in Flitsen komt", zegt Willem, maar hij is realist genoeg om te weten dat de kans daarop niet zo groot is. Eintracht was vorig jaar nog winnaar van deze cup. Een "belevenis is het wel. "Je merkt toekomst Toch is het niet zo dat hij vol afgunst kijkt naar de enkele fullprofs die Utrecht heeft: "Het bevalt me zo best. Als je alleen maar met voetballen bezig bent, stompje zo af." Willem kijkt ook verder dan z'n voetbalcarrière lang is, hij studeert nu voor z'n middenstands diploma. Maar voorlopig kan hij» nu 24 jaar oud, in de voetballerij nog wel jaren vooruit. Twee jaar geleden werd hij één keer ge selecteerd voor Jong Oranje, voor een wedstrijdtegenDenemarken. Een tweede keer zat er niet in, omdat hij toen te oud was voor deze selectie. Hij kreeg, via Ko Prins, nog een aanbieding om in Ame rika te komen spelen, maar voor die eer heeft hij bedankt: "Ik zou daar dan moeten spelen tussen de Nederlandse competities door. Maar daar vond ik me zelf te jong voor. Ik vind dat ik een rustperiode nodig heb. En als je zoiets doet, moet je er wel voor honderd pro cent achter staan. Nee, ik zit voorlopig goed. Ik kan bij Utrecht goed meeko men, en dat is het belangrijkste." "Mijn baas loopt er wel eens langs. Zegt ie lachend: "De helft moet er af hoor" en het personeel noemt dit kantoor het grootste en mooiste in deze Miro. Foto Utrechts Nieuwsblad Met een tevreden blik in de ogen kijkt de heer W. H. J. Heyendael, hoofd van de dis tributie-afdeling van de Zutphense Miro, naar het kantoor dat hij samen met "zijn mensen" door gebruikmaking van afval- materialen neerzette. Behalve dat vijf afde lingen nu zeer behoorlijk kunnen functio neren, in tegenstelling tot in de periode voor de "nieuw"bouw, worden ook veel arbeids uren bespaard omdat de afdelingen zo over zichtelijk onder één, zelfgemaakte, kap zit ten. Dat is in het verleden wel eens anders geweest. „varkenshok" De heer Heyendaal en zijn assistent Herman Klaassen herinneren zich nog maar al te goed hoe het was toen het kantoor nog maar slechts in de pen zat. Herman: "Hier stond een klein hok, varkenshok noemden we het omdat het er zo stonk. Geen wonder trou wens want het was helemaal verrot." De heer Heyendael knikt begrijpend en vult aan: "Zo kon het niet langer. Daar kwam bij dat we vijf afdelingen samen wilden trekken. Hier zat, in dat kleine hok, de afdeling ontvangst goederen, maar de rest van de afdelingen: bedrijfsbureau, decoratie en de prijslijnen voor food en non-food liepen organisatorisch maar zo'n beetje door elkaar heen. We zijn toen naar onze onderhoudsmonteur gestapt met het verzoek een berekening te maken hoeveel een nieuw kantoor zou gaan kosten als dat door een aannemer zou wor den neergezet. Vijfentwintighonderd tot drieduizend gulden zou op tafel gelegd moe ten worden, dus dat ging niet door. Toen dacht ik: jongens het is toch te gek dat er zoveel wordt weggegooid zeker in deze tijd van economische achteruitgang. Mijn ge- Foto boven: De afdeling 'ontvangst goede ren' voor het nieuwe bureau, 2e van links de heer Heyendael, rechts Herman Klaassen. dachten gingen uit naar grote houten platen die na gebruik, bijvoorbeeld bij een tenten actie, in de container verdwijnen. Een jaar lang hebben we die dingen opgespaard. Het zelfde deden we met afgekeurde kurkplaten en behang". Vijfhonderd gulden was nodig voor vloerbedekking, glas en een deurpost, maar daar struikelde de Miro-leiding niet over. geen cent "Lange tijd zijn we druk geweest met de bouw van het kantoor, Herman, Philip Maathuis, Gerard Snelder en ikzelf. Nee, we kregen er geen cent voor. Wel waarderende woorden van velen; dat vind ik net zo be langrijk. De jongens werkten aan het kan toor zonder klagen, 's Morgens om half zeven begon je met je dagelijkse werk en 's avonds werkte je aan het kantoor vaak drie uren over. U begrijpt dat je zoiets alleen kan doen als je met je mensen kunt lezen en schrijven. Dat kan ik met deze ploeg. Nou ja, u ziet het resultaat." Het is een kantoor waarvan je op het eerste gezicht niet zou zeggen dat het een doe-het-zelf pro- dukt is. De buitenkant is perfekt afgewerkt en ook de binnenkant oogt goed. "O jawel, andere Miro-vestigingen toonden zich uiter mate enthousiast om op deze manier een kantoor te bouwen. Mijn collega's zou ik willen adviseren: kom gerust bij ons kijken en onderzoek de mogelijkheden in uw eigen filiaal en toon aan dat ook bij u zo iets mogelijk is." Slager Henk van Geel (CS Zaandam) over zijn grote hobby: Mulchatna Yanika Pooh is weer eens wat anders dan Bello of Fikkie, maar Yanika is dan ook een Siberische Huskey. Een poolhond dus, een hond die in het Russische Siberië gewend is de slee te trekken. Dwars door het ruige en meestal besneeuwde gebied tegen de Noordpoolvlakte aan. Dan heeft Yanika het bij baas Henk van Geel heel wat makkelijker. Als huisdier op de Zaandamse flat is het leven stukken eenvoudiger. Soms wat te eenvoudig, als de heer Van Geel, die zijn inkomen verdient bij de cen trale slagerij in Zaandam, verhaalt van de j ankserenades die Yanika brengt als hij of zijn vrouw niet thuis zijn. "Op verzoek van de buren hebben we Yanika nog eens de deur uit gedaan", vertelt hij: "Maar na een week of zes hielden we het niet meer uit zonder Yanika. Dus hebben we hem weer teruggehaald". Het bijzondere van de poolhond is, dat hij behoort tot de rassen die bijna nog helemaal zuiver zijn. "Vooral bij Duitse herders komt inteelt vaak voor", zegt de heer Van Geel: "Terwijl van deze soort maar 1% onzuiver is". En dat willen de Huskey-eigenaren graag zo houden. Daarom is de Siberische Huskeyclub Nederland in het leven geroepen. Sinds november 1969 proberen de hondenbezitters alles in het werk te stellen deze hondensoort zuiver te houden. "Jammer genoeg zijn wij nog niet wettelijk beschermd, zodat iedereen in wezen nog maar aan kan doen met de honden. Al zullen wij ons ver zetten tegen de zogeheten brood kwekers. Zo veel mogelijk". Er zijn Huskeybezitters met wel acht hon den. Alle leden van de Huskeyvereniging hebben hun honden gekregen na uitvoerige gesprekken met vereni gingsleden Koop wordt dan geregeld via contracten, waarin bepalingen van allerlei aard zijn opgenomen over wat de eigenaar moet doen en laten wanneer hij om één of andere reden van zijn hond af wil. Allemaal afspraken om de hondensoort te beschermen zo veel als maar mogelijk. Yanika de grootste Huskey van Nederland op dit moment, heeft alle typische eigenschappen van die soort in huis: aardig voor alles, lief, aanhankelijk en een snelle janker, zoals wolven dat kunnen: kop in de nek en zingen maar. Yanika wordt alleen agressief als hij andere honden van zijn soort ziet. Pieter van Vollenhoven, echtgenoot van prinses Margriet en zelf Hus- key-eigenaar, heeft nog eens op een vreemde manier kennis gemaakt met Yanika: "Hij zei er gelukkig niks van dat mijn Huskey over zijn voeten heen waterde", glimlacht slager Van Geel... Yanika is momenteel in training en zijn baas wil graag in 1981 mee gaan doen aan wedstrij den. En dat zal voor de nu vieijarige Rus weinig problemen geven.

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 11