ZO MAAR j) VAN DE FILIALEN pagina 12 FLITSEN Wat Simon nu eigenlijk precies bedoelt met de benaming buurtwinkelwordt goed duidelijk bij een bezoek aan filiaal 513. Aan de Groenelaan 50A in Schiedam-Zuid is echt sprake van een gezellig trefpunt van de oude, maar ook van de vele nieuwe klanten. Bij ons bezoek aan het filiaal valt de hechte band op tussen klant en Simon- medewerkers. heeft de bedrijfsleider van Simon- filiaal 513 niet. "Vroeger heb ik nog wel aan wielrennen gedaan en ging ik nog wel eens naar Feijenoord kijken, maar sinds mijn vrouw verzorging nodig heeft, komt het daar niet meer van". Een centrale plaats in het zelfbedieningsfiliaai neemt bedrijfsleider de heer J. van der Aart in. Hij is deze maand 26 jaar bedrijfsleider aan de Groenelaan in Schiedam en heeft het nog steeds uitstekend naar zijn zin in de winkel, die een totale oppervlakte beslaat van 80 m2 met daarnaast nog eens 80 m2 magazijn- en kantoorruimte. "Toen ik hier 26 jaar geleden kwam, was er sprake van dat de winkel opgeheven zou worden, maar na enige tijd schommelen tussen sluiten en open blijven, is er eigenlijk nooit meer over een sluiting van dit filiaal gesproken. Het bevalt me hier nog steeds uitstekend. Ik heb diverse malen overplaatsing kunnen krijgen, maar heb dit altijd geweigerd. Ik woon hier goed boven de winkel en voel me echt thuis in deze buurt. De binding met de uitgesproken arbeidersbuurt hier in Schiedam-Zuid is vooral ook versterkt door het vele sociale werk dat ik hier heb gedaan", aldus de heer Van der Aart. Niet alleen bestaat er een uitstekende verstandhouding met de klanten, maar ook intern is de sfeer uitstekend in Simon-filiaal 513. Momenteel telt het filiaal naast de bedrijfsleider drie medewerkers, waarvan mejuffrouw Bijl bij het bezoek aan "Schiedam" op vakantie is. Daarnaast is er hulp van drie part-timers op de zaterdagen. Nagenoeg alle medewerkers komen uit de directe omgeving van de Simonwinkel, wat ook voor de klanten geldt. Bedrijfsleider de heer Van der Aart hierover: "Je hebt hier weinig te maken met klanten van buiten de wijk, alleen op zaterdag zie Anneke Heinsbroek achter de kassa Bedrijfsleider de heer J. van der Aart neemt de voorraad op in het filiaal je nog wel eens mensen die hier vroeger gewoond hebben en later verhuisd zijn. Omdat ik hier al zo lang in het filiaal werkzaam ben, heb je echt een generatie zien passeren. De kinderen die je vroeger een snoepje gaf toen ze met hun ouders kwamen winkelen, komen nu zelf met een kind binnen. Het is dan ook niet vreemd datje de klanten van haver tot gort kent en er veel contact is'. Sinds de heer Van der Aart bedrijfsleider werd aan de Groenelaan, na eerst in verschillende filialen in Noord-Holland te hebben gewerkt, is er in 26 jaar wel een hoop veranderd. "Wat er hier de laatste tien jaren vooral veel verkocht wordt is bier en limonade. Toen ik hier pas bedrijfsleider was, werden er in een week zo'n 10 kisten bier verkocht. En dan had je echt een goede week. Nu zijn dat gemiddeld 300 kratten bier in één week". Veel tijd voor hobbies Wim Engering Wim Engering heeft eerst als part-timekracht bij Simon filiaal 513 gewerkt, maar is 1 Vi jaar geleden in vaste dienst gekomen. "In de tijd die daar tussen zat, heb ik 3 jaar in een supermarkt ge werkt, iets heel anders dan in een Simon zelfbedieningswinkel. Je liep daar veel meer, het was een zaak van 1000 m2, en je was alleen al 10 minuten op weg om naar de bedrijfsleider te gaan. In deze winkel bestaat er veel meer contact met de mensen. In een supermarkt kijk je elkaar alleen aan, hier zegje elkaar gedag, praat met elkaar en hebt ook veel meer contact met je collega's. Het bevalt me hier dan ook uitstekend", aldus Wim Engering. Wim is bij Simon terecht gekomen na een advertentie in het Stadsblad en hoopt in de toekomst nog eens een advertentie tegen te komen waarin bij Simon een bedrijfsleider wordt gevraagd." Het lijkt me erg leuk om in dit filiaal bedrijfsleider te worden, maar ook een ander filiaal is prima, supporter en ga regelmatig naar de thuiswedstrijden kijken. Als ze uit spelen ga ik nooit mee, want ik heb weinig zin om in elkaar geslagen te worden op de tribune of in de trein. Verder heb ik eigenlijk weinig hobbies, al mag ik nog wel eens graag gaan biljarten of naar sport kijken op de TV." Terwijl Wim de vakken vult, Anneke achter de kassa zit. de bedrijfsleider de heer Van der Aart de voorraad opneemt, zijn er een paar klanten die na binnenkomst haast rechtstreeks doorlopen via het magazijn naar het kantoortje/keukentje, waar de vrouw van de bedrijfsleider een kopje thee drinkt. "Ik heb ongeveer 18 jaar in de zaak gewerkt en heb dat altijd met heel erg veel plezier gedaan. Maar nadat ik ziek ben geworden, kan ik niet meer in de winkel staan en daar heb ik veel moeite mee. Het is dan ook erg leuk dat de klanten je vaak opzoeken hier, want ik kom elke ochtend en middag naar beneden om in de zaak een kopje koffie of thee te drinken. De klanten kennen je eigenlijk allemaal en zijn altijd belangstellend naar je gezondheid", aldus mevrouw Van der Aart. Simon-filiaa1513 in Schiedam-Zuid Anneke Heinsbroek Eén van de steunpilaren van de heer Van der Aart in het filiaal is Anneke Heinsbroek. Zij is ZVi jaar geleden van de middelbare school direct naar Simon gekomen en heeft van deze stap geen spijt. "Ik heb het best naar de zin hier. Er wordt hier gewerkt in een goede sfeer, je hebt veel contact met de klanten en hoeft eigenlijk nooit stil te zitten, er is altijd wel wat te doen: uitpakken, kassa draaien, vakken vullen en daarnaast zorg ik voor de diepvries en de sigaretten. Het contact met de klanten is zo goed dat je enkele van hun al bij de voornaam noemt. Het is hier een echte buurtwinkel". Anneke woont op 7 minuten fietsen van Simon en vindt naast haar werk nog genoeg tijd voor hobbies. Anneke: "Lezen doe ik veel, houd van muziek luisteren en speel zelf orgel. Maar ook handwerken doe ik vrij veel. En Wim Engering zorgt dat de voorraad frisdrank op peil blijft. natuurlijk houd ik ook van als het maar niet in een supermarkt is. In een klein team werken bevalt me veel beter, terwijl het werk in een klein filiaal ook veel afwisselender is. Je doet gewoon alles in de zaak. Mijn enige vaste taak is het bestellen van de Mona-toetjes, voor de rest word je overal voor ingezet. Je weet eigenlijk nooit watje de volgende dag gaat doen, het is erg afwisselend. Je bent hier een soort manusje-van-alles. Wim is een fanatiek visser en vertelt graag over zijn hobby. "Ik ben soms zeer vroeg langs de waterkant te vinden en vis afwisselend zowel in zee als in sloten. Het liefst vis ik op karper". Ook voetbal behoort tot de hobbies van Wim Engering. "Ik ben Feijenoord- vakantie. Dit jaar ben ik met mijn zus naar Engeland geweest.

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 12