Scheidsrechteren is meer dan tweemaal drie kwartier fluiten Vakantie-aanbod voor Ahold-medewerkers Vier prijzen in Butterscotch likeurwedstrijd Formule I coureur Mario Andretti te gast bij Miro Purmerend Domaine du Bonsoy 99 in de Ardennen TWEE ARBITERS AAN HET WOORD Gereduceerde huurprijzen in Belgisch Bungalowpark FLITSEN pagina 11 "Trammelant wordt opgepept. Als de zaak goed is verlopen wordt er geen aandacht aan besteed.Dit zeggen de heren A. L. A. de Heij (34) en J. A. Rozemeijer, werkzaam op het HK in Zaandam en in hun vrije tijd bezig met de hobby van voet balscheidsrechter. De "man in het zwart" is nogal eens onderwerp van kritiek in de media en wie op maandagmorgen naar de sportpagina's grijpt komt daar steevast een bericht tegen, dat het ergens uit de hand is gelopen. Vandaar hun in de aanhef genoemde uitlating, waaruit wel naar voren komt, dat er meestal niets bijzonders aan het handje is op onze vaderlandse voetbalvelden. Gewoon omdat zowel de heren voetballers als de fluitende leidsman een paar plezierige uren aan hun sport hebben beleefd. Dat krijgt niet voldoende aandacht en dat steekt de twee Zaanse arbiters toch wel een beetje. Ton de Heij, salarisadministrateur op de afd. Personeelsregistratie, maakte zijn debuut als scheidsrechter in maart 1965 bij een adspirantenwedstrijd. Hij was toen net van de cursus af. Inmiddels heeft hij het tot KNVB gebracht en ondanks "inzinkingen" in zijn loopbaan mag hij toch best tevreden zijn. "Velen maken de promotie naar de grote bond niet," zegt hij. "Hoewel het bereiken van dat "Walhalla" toch wel ieders doel is." Hij heeft zelf ook enkele jaren gevoetbald in het Wormerveerse Saen- den en toen bleek, dat hij geen hoge ogen zou gaan gooien mikte hij op een arbiterscarrière en dat bevalt hem tot op heden bijzonder goed. "Er wordt wel op je gemopperd en soms ook gescholden," vertelt de heer De Heij, "Maar op het laatst hoor je het niet meer. Voetballers kunnen erg lastig zijn. Soms ben je meer politie-agent dan spelleider. Vooral in het eerste kwartier wil men wel eens uit proberen tot hoever men kan gaan. Dan moet je meteen optreden." snel geïrriteerd Hans Rozemeijer (afd. Verzekeringen) is het daar mee eens. Hij heeft een leuke carrière achter de rug. Op zijn 14e jaar kreeg hij last van een dubbele meniscus en toen gaf hij zich meteen op voor een scheidsrechterscursus. Bij de bond krabde men zich eens achter de oren, want de minimumleeftijd was en is eigenlijk 16 jaar. Hans kreeg toestem ming om te fluiten en nu - acht jaar later - fluit hij al derde en vierde klas KNVB."Je moet vooral de verstandhou ding met de spelers in de gaten houden. Het moet geen potje worden. Men is tegenwoordig wel snel geïrriteerd," meent hij, ik geloof, dat dit ook komt door de maatschappelijke ontwikkeling. Er zijn situaties, waarbij je altijd een ploeg spelers op je nek krijgt, of je nu wel of niet fluit. En vergeet de invloed van het publiek niet. Ik heb veel wedstrijden met behoorlijk wat toe schouwers, die soms fel tekeer gaan. Dat mist zijn uitwerking op de spelers ook niet." veel tijd Ton de Heij wil wel eens kwijt, dat scheidsrechteren heel wat meer tijd vergt dan de twee keer drie kwartier op zondag: "Als je goed wilt meekomen moet je toch wel twee keer per week Een deskundige jury heeft besloten dat de inzendingen niet van dien aard waren dat de hoofdprys uitgereikt kon worden! Wel hebben de vier beste inzendingen - recepten voor een mixdrank met Butterscotch - in de Butterscotch likeurwedstryd een fles van dit nieuwe Alberto produkt thuis gestuurd gekregen. De vier winnaars zyn: de heer P. Tempels [part-time medewerker Miro, Zutphen], mevrouw D.B.M. van Oerle [medewerkster AH Extra, Oldenzaal], de heer K. Bol [AHSM filiaal 1049 te Oosterhout] en de heer De Vriend uit Eysden. De inzending van de heer Tempels, een recept voor een mixdrank met Butterscotch in dichtvorm, drukken wy hieronder af: Toen ik te lezen zat in "Flitsen", het personeelsblad van A hold nv., zag ik de likeurwedstrijd blitzen en dacht, daar doe ik ook aan mee. Normaal drink ik graag een pilsje vooral zo met dat warme weer, maar bij bijzondere gelegenheden smaakt ook een likeurtje wel naar "meer". Nu is eigenlijk mijn principe: wordt er een drank gefabriceerd, dan moet die puur worden gedronken anders hadden ze er de mix al wel bij gesmeerd. Maar ja, er zijn nu talloze variaties voor long-drinks, schüsz enzovoort, ik geef de voorkeur aan een puurtje, dat is de pure drank die mij bekoort. Maar ja, smaken verschillen, dat was ook bij de Batavieren al en daar valt niet over te twisten, iets wat wel altijd blijven zal. Maar om op Alberto's nieuwe produkt terug te komen, dat is het neusje van de drank dat smaakt puur toch 'ausgezeignet cream-de la cream, vrij en frank. Toch ging ik aan het experimenteren en kocht een fles witte wijn, dat zou voor mij de partner voor Alberto's nieuwe likeur moeten zijn. Ik ben niet in het bezit van een mixer kocht een thermosfles (formaat wat klein) goot daarin voor de helft het edele likeurtje en vulde dat aan met ijskoude wijn. Toen een poosje aan het schudden, de partners vermengden zich al ras, het resultaat was boven verwachting en ik was danig in mijn sas. Ik vond het een bijzonder drankje schonk het ook wat gasten in en die zeiden toen eenstemmig: "Nou, dat is een goed begin. De wijn was een Riesling, uit het Badische land, van een door de zon volop gerijpt druifje en verwerkt door een meesterhand. Men neme dus voor de helft Alberto's Suprieure likeurtje vult dat aan met ijskoude witte wijn en als men deze mix gaat drinken, waant men zich in de hemel te zijn trainen. Dan heb je je administratie. Het bericht geven aan de consul, de man die het terrein keurt - waar je bij eventuele afgelasting te bereiken bent. Soms heb je iemand een waarschuwing gegeven of, nog erger, uit het veld ge stuurd. Strafzaken gaan vergezeld van veel papieren rompslomp. Verder zijn er spelregelavonden, lezingen enz. En dan ben je uiteraard verplicht de aangewezen wedstrijd te leiden. Enkele keren per jaar moet je op zaterdag dan nog als grensrechter optreden bij de betaalde jeugd." De heren Rozemeijer en De Heij zijn bovendien nog bestuurslid van de Scheidsrechters Vereniging Zaanstreek en dat brengt ook heel wat werk met zich mee. met plezier Maar mopperen op hun vrijwillig gekozen hobby doen zij niet. Elke zondag trekken zij er weer met genoegen op uit. Ton de Heij: "Voetbal is ook zo'n machtig mooie sport. Vooral als het goed gespeeld wordt." En tot hun plezier kunnen Hans Rozemeijer en Ton de Heij zeggen, dat er dit seizoen een tendens aanwezig lijkt te zijn om beheerster te spelen, wellicht onder invloed van wat er in het betaalde voetbal gaande is, waar men ook de spelverruwing krachtig aan het bestrij den is. "Men legt zich wat meer meteen neer bij de beslissing van de scheidsrechter, "zeggen zij. "Want wat die man ook beslist, één ding staat vast: op het veld hij heeft altijd gelijk." Vrijdagavond 29 augustus kreeg Miro Purmerend een grote stroom racefans te verwerken. Honderden belangstellenden kregen de kans een gesigneerd olieblik Valvoline te bemachtigen of de gratis posters, petten, stickers, met een beetje geluk ook van een handteke ning van Mario Andretti voorzien. De sympathieke Amerikaan en ex-wereldkampioen [1978] was in Nederland voor de races in Zand- voort. Op bovenstaande foto ziet u Andretti in zijn Lotus op 31 augustus te Zandvoort in actie en in gevecht met Carlos Reuteman [28 Williams] in derde positie en René Arnoux [16 Renaultturbo] op kop, vlak voor de Hunzerug. Voor Ahold-medewerkers-sters en gepensioneerden bestaat nog de mogelijkheid om tegen een gereduceerd tarief de vakantie-snipperdagen door te brengen in het Belgisch Bungalowpark "DOMAINE DU BONSOY" Men kan nog tot en met december '80 boeken voor één of meer weken, voor een week-end of voor een mid-week arrangement. Het vakantiepark "Domaine du Bon soy" is gelegen in de Belgische Ardennen, nabij Blaimont, een klein dorpje op de rechteroever van de Maas, stroomafwaarts van Hastière, en is bereikbaar via de autoweg Hastière- Beauraing. Op de beboste hellingen aldaar, zo'n 10 km ten zuiden van Dinant, bezit het Pensioenfonds 40 vakantiebungalows, die verpacht zijn aan de "Gestion du Bonsoy". Het fonds heeft dus zelf niets met de verhuur te maken. comfort De bungalows bieden veel comfort en gezelligheid: dubbele beglazing, open haard, elek trische verwarming, een ingerichte keuken (met elektrisch fornuis, oven en koelkast), met huishoudmaterialen, een badkamer of douche (warm water) en televisie. Het Ardenner landschap biedt in alle jaargetijden vele mogelijkheden tot het maken van wandelingen in een mooie, steeds van uiterlijk wisselende natuur. Door de grote hoogteverschillen helaas niet geschikt voor mensen, die slecht ter been zijn. De uitgestrektheid van het vakantiepark maakt tevens de beschik king over eigen vervoer noodzakelijk. reservering Degenen, die van deze aanbieding gebruik willen maken, moeten recht streeks contact opnemen met de heer J.F.M. Koper (HK 1322, tel. 075- 592689), waar folders over het betref fende vakantiepark kunnen worden aangevraagd, maar waar men ook terecht kan voor inlichtingen en reserveringen. pnjzen Gezien de vele mogelijkheden, die het bungalowpark "Domaine du Bonsoy" biedt, met 6 villatypes in oppervlakte variërend van 28 tot en met 60 m2 en logies mogelijkheden voor 2 tot 9 personen, zou het te veel omvattend worden om hierbij een volledige tabel met huurprijzen op te nemen. De huurprijzen zijn uiteraard afhankelijk van het seizoen en de samenstelling van het gezin. De heer Koper kan u hierover volledig inlichten en op aanvraag zendt hij u een huurprijzenoverzicht toe. voorbeeld van een prijs Bungalow min. bezetting 4 personen- bevattende: woonruimte - slaapkamer voor 2 personen - kamergalerij met stapelbed voor 2 personen. Huurprijs per week: 17/10-24/10 ƒ488,-- 24/10 - 14/11 353,-- 14/11 - 19/12 261,-- 19/12 - 02/01 558,-

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 11