10 JAAR VERSE KIP BIJ AH Forse korting voor Ahold-medewerkers Nieuwe bloemencentrale AH in Woerden Afdeling vers wild en gevogelte nu volwassen In Ostara-bungalowpark t Wolfsven Ahold-medewerker in Zweedse krant FLITSEN pagina 3 j' Kuikenbou! De heer J. Huizer (links) en de heer J. van der Mooien vernieuwen van het bloemen- en plan- tenwinkeltje van Albert Heijn. "De proefneming op zich is volledig geslaagd, wat wel blijkt uit de geweldige omvang van de activiteiten, die het noodzakelijk maken uit Hoofddorp weg te gaan. Na de start met 15 proeffilialen zitten we nu op een 45 filialen met een vernieuwd bloemen- en plantenwinkeltje en de verwachting is dat er vanaf deze maand 5 filialen per week bijkomen. Als in Woerden het nieuwe bedrijfspand wordt betrokken, wordt de eerste fase afgesloten en start een fase met een uitbouw naar 200 filialen, supermarts en de grotere ZB's. De aanvraag voor nieuwe filialen komt nu sneller op ons af dan we het organisatorisch kunnen verwerken", aldus de heer J. Huizer, verantwoordelijk man voor het gehele bloemen- en plantengebeuren bij AH. de nieuwe opzet "De nieuwe opzet wordt zowel bij klanten als bedrijfsleiders als zeer positief ervaren, wat ondermeer uit de enquête naar voren is gekomen. Men vindt de kwaliteit van de bloemen en planten beter, het assortiment ruimer en is blij met de invoering van een code, een uiterste verkoopdatum voor bloemen en planten, wat een geheel nieuw element is. Het beheersaspect werd hierdoor eenvoudiger. Dagelijks worden de arti- In de komende weken, voorlopig tot 20 december a.s., wordt aan Ahold medewerkers en gepensioneerden een forse korting van 33 1/3% verleend op de huurprijzen van de bungalows in het vakantiepark 't Wolfsven. In Mierlo (Nrd. Brabant) kunnen medewerkers en gepensioneerden op deze aantrekkelijke manier genieten van de nazomer en de herst in een comfortabele bungalow op het mooie Ostara-park, dat vele comfortabele voorzieningen kent. De huurprijzen zijn "all-in" d.w.z. inclusief verwar ming, kleuren-TV, toegang tot het overdekte zwembad, schoonmaak op de dag van vertrek, enz. Alleen als men een lakenpakket wil huren, wordt daarvoor 7,50 per persoon in rekening gebracht. Reserveringen en betalingen dienen - met vermelding van uw personeelsnummer - recht streeks aan het Park gericht te wor den, tel: 04927-1661. Ook in het af gelopen jaar had 't Wolfsven een vele Ahold-medewerkers hebben toen het eigen park leren kennen en waarderen. Mede daardoor, maar ook omdat de korting dit jaar maar liefst 33 1/3% bedraagt, verwacht de bedrijfsleiding weer een flinke belangstelling. Reserveert u dus tijdig want vol is vol. Reservering vindt plaats in volgorde van aanmelding. Hieronder vindt in de speciale Ahold-huurprijzen voor de periode 27/9 tot 18/10 en 25/10 tot 20/12-1980. 6-persoons-bungalow 4-persoons-bungalow Ahold larief Ahold tarief Week ƒ180,— 155, Lang weekeinde 140,130, Midweek 110.100, Op de voorpagina van het Zweedse dagblad Göteborgs-Posten, in de editie van 30 juni jl.stond een grote foto af gebeeld, waarop Ahold-medewerker J. den Bakker zichtbbaar was. De heer den Bakker, op vakantie in Zweden, zat op een vouwstoel voor zijn tent, onder de waslijn met slaapzakken, thee- en hand doeken, met naast hem een paar Hollandse fietsen van zijn familie. De foto diende als illustratie bij een artikel over kamperen in de regen. Om tech nische redenen is het helaas niet mo gelijk de betreffende foto in Flitsen af te drukken. werken erg stimulerend. Op zeer korte termijn hebben de filialen inzicht in hun eigen verkoopresultaten en de gemid delde resultaten". Via een interne solli citatieprocedure is de heer Van der Moolen benoemd tot bedrijfsleider van de AH-Bloemencentrale. De bloemen en planten zijn hem echter niet geheel on bekend. "Mijn ouders waren bloemis ten, zodat ik niet geheel vreemd aan mijn nieuwe baan begon. Na 18 jaar in een supermarkt te hebben gewerkt, waarvan 11 jaar als bedrijfsleider, is het leuk om nu eens de andere kant van de zaak te zien", vertelt de heer J. van der Moolen. arbeidsplaatsen De nieuwe bloemencentrale te Woerden gaat werk bieden aan 15 medewer kers, waarvan een deel part-timers. "Deze bezetting zal echter zeker mee groeien met de omzet van bloemen en planten", vult de heer Huizer aan. Met de personeelswerving in Woerden en omgeving is men al ver gevorderd. De nieuwe groep van AH-medewerkers staat in de bloemencentrale voor een grote taak. In de loop van 1981 zullen zo'n 200 filialen uitgerust zijn met een bloemen- en plantenwinkeltje volgens de nieuwe formule. "Wij zijn er van over tuigd dat er in ieder filiaal een bloemen en plantenwinkeltje zal komen. Alle bedrijfsleiders zullen voor deze aanpak inraken. Door de commerciële begelei ding en de financiële speelruimte kan ieder filiaal van bloemen en planten een aantrekkelijke afdeling creëren, maar belangrijker, ook in stand houden! Behalve dat deze afdeling op zich rendabel is, geeft het de hele SM een extra stuk sfeer en gezelligheid. Toen ik startte met de proefneming rond een vernieuwd bloemen- en plantenwin keltje geloofde ik in een goed resultaat. De ervaring van de proefneming en de snelle uitbreiding van het aantal filialen dat deelneemt, geeft ons het vertrouwen dat het met deze formule niet meer kapot kan...", aldus de heer J. Huizer. Er is de afgelopen jaren op het terrein van wild en gevogelte veel veranderd. Terwyl in 1970 nog 80% aan diepvriesartikelen werd verkocht tegen 20% vers, is dat cijfer nu precies omgekeerd. Albert Heyn heeft ingespeeld op de wens van de consument, die meer behoefte heeft aan vers, en heeft de omzet van wild en gevogelte zien groeien van 2 miljoen kilo in 1972 tegen 6 mijjoen kilo in 1980. In deze periode groeide het basisassortiment van 5 produkten naar 6 produktgroepen en met meer dan 30 artikelen. Verkoopleider wild en gevogelte bij AH, de heer R. P. Hagenaars, maakt de balans op voor "zijn" afdeling na 10 jaar verse kip-verkoop bij AH. De nadruk in het assortiment vers wild en gevogelte ligt in de filialen duide lijk op kip, het meest gevraagde artikel. Vanwaar deze toegenomen vraag naar een artikel dat tot voor enkele jaren terug als een luxe werd gezien en bij de meeste gezinnen alleen op zondag op tafel kwam? De heer Hagenaars hierover: "Kip heeft een aantal eigenschappen die erg belangrijk zijn voor de consument anno 1980: caloriearm, licht verteer baar, derhalve wellicht gezond, per kilo guldens goedkoper dan vlees, waarbij de consument vandaag de dag de keuze heeft uit een groot assortiment. Daarnaast heeft de tech nologische ontwikkeling voor wat betreft slachteh, verpakken e.d. in een stroomversnelling gezeten, wat de kwaliteit van het produkt ten goede is gekomen". impulsen De heerC.A. dc Klaver, inkoper vers wild en gevogelte, is er van overtuigd dat een groot deel van de forse omzetgroei is toe te schrijven aan de nieuwe impulsen die AH in de loop der jaren aan de produktgroep vers wild en gevogelte heeft gegeven. "Wij zijn er zeker van, dat als we niets bijzonders gedaan hadden, er veel minder kip verkocht zou worden vandaag de dag. Niet alleen waren er ontwikkelingen op het gebied van een uitbreiding van het assortiment, een betere verpakking en een toe name van het aantal filialen waar vers wild en gevogelte verkocht wordt (van 78 supermarts en ZB's in 1970 tegen 350 filialen in 1980), maar ook werd de nadruk gelegd op een goede presentatie en kreeg elk filiaal een kipspecialist(e). De rol van deze man of vrouw is beslist erg belangrijk in dit verhaal, de kipspe- cialist(e) krijgt een hoop vragen van de klant te beantwoorden en is ook op de hoogte van de wensen van de consument", aldus de heer De Kla ver. ovenklare kip In 1969 werd nog geen voorverpakt vers gevogelte bij AH verkocht. De kip had de primeur, waarna in de loop der jaren ook andere wildsoor ten en gevogelte in het assortiment werden opgenomen. Het aanbod in de koelvitrines is afhankelijk van het seizoen, zo wordt in de zomermaan den meer de nadruk gelegd op produkten voor de barbecue en vlugklaarprodukten". De behoefte van de consument gaat steeds meer uit naar onderdelen van de kip. Tot voor kort bestond 37% van de kipomzet uit verkoop van hele kip pen. Na de introductie van de ovenklare kip, een hele kip die al gekruid en gemarineerd is en je zo in de oven kunt schuiven, bedraagt het aandeel van de hele kip 43%", aldus de heer Hagenaars. Ondanks de snelle groei naar volwas senheid van de afdeling vers wild en gevogelte blijft deze produktgroep volop in ontwikkeling. "Het assorti ment blijft zich uitbreiden, er zijn momenteel veel produkten in proef. Deze verse afdeling zal zich steeds meer ontwikkelen tot een echte plus van AH ten opzichte van menige concurrent. Er bestaan plannen om een eigen handboek wild en gevogel te samen te stellen. Dit zou een geweldige steun zijn voor de medewer kers in het filiaal". Als je afgaat op het enthousiasme en de vakkennis van verkoopleider R.P. Hagenaars en inkoper vers wild en gevogelte de heer C.A. de Klaver, mag je de toekomst voor de nog vrij jonge afdeling vers wild en gevogelte met alle vertrouwen tegemoet zien. Gevolg van geslaagde proef met vernieuwd bloemen- en plantenwinkeltje Albert Heijn gaat een nieuwe bloemen centrale vestigen in Woerden. In de loop van oktober wordt in een bedrijfshal op het plaatselijke industrieterrein op een vloeroppervlak van 2400 vierkante meter gestart met een nieuwe fase in de aanpak van het vernieuwde bloemen- en plan tenwinkeltje van AH. De centrale moet als tussenstation die nen voor de leveranciers van bloemen en planten (de veilingen en kwekers) én de filialen van AH, die een bloemen- en plantenwinkeltje hebben. De verhuizing van Hoofddorp, waar de bloemencen trale momenteel nog is gehuisvest op een werkruimte van 400 vierkante meter, een veel te kleine behuizing, naar Woerden is het directe gevolg van een geslaagde proef, die in september 1979 van start ging in 15 filialen. Na een lange tijd van research kon het vernieuwde bloemen- en plantenwinkel tje toendertijd aan het publiek worden getoond, waarbij in de nieuwe aanpak een betere presentatie, distributie en verkoop centraal stonden. Dit vooijaar werd de experimentele fase afgesloten met een door de afdeling Marktonder zoek uitgevoerde enquête onder bedrijfs leiders van de "proeffilialen" en klan ten. De uitslag hiervan, de resultaten en de goede toekomstverwachting, was voor de directie aanleiding het licht op groen te zetten voor het op grotere schaal kelen, die over de opencode dreigen te gaan, aan het eind van de dag geruimd voor de halve prijs. Artikelen, die niet zijn verkocht binnen de verkooptermijn, gaan met de eerstvolgende bevoorrading retour naar de bloemencentrale. Geen restanten, geen winkeldochters, alleen courante verse artikelen. Verder wordt het dagelijks contact tussen het filiaal en de bloemencentrale over aanbod, actie en prijsstelling als erg belangrijk gezien." De bedrijfsleiders van de 15 "proeffilialen" spraken zich dan ook unaniem uit dat AH moest doorgaan op deze voet om van de bloemen- en plantenhoek een volwassen afdeling te maken", verduidelijkt de heer Huizer. Ook het kwantitatieve element speelde een rol bij de keuze voor een gewijzigde bloemen- en plantenaanpak. Omzet-, marge- en kostencijfers waren aanlei ding om bloemen en planten in zelf bediening te gaan verkopen. De moge lijkheden voor verkoop van bloemen en planten in zelfbediening bleken dermate aanwezig, dat eigenlijk uitsluitend voor zelfbediening is gekozen. Door met name filiaalomstandigheden kan uiter aard ook voor bedieningsverkoop wor den gekozen. Dan dient echter wel een hoge minimum weekomzet gerealiseerd te worden. computer Een nieuw element is ook de betrokken heid bij de verkoopcijfers van de be drijfsleiders aan de hand van computer overzichten. De heer J. van der Moolen, reeds werkzaam in de bloemencentrale te Hoofddorp en de nieuwe bedrijfsleider in Woerden, hierover: "Bij iedere af levering zit een getotaliseerde factuur met daarop de inkoop- en verkoop waarde en de marge per produkt en eenmaal per week ontvangen de filialen een "week-recap" waarop staan: de afleveringen, de retouren, de afboe kingen, de netto verkoop en de daarop behaalde marge in een week. Op dezelf de 'recap' staat vermeld wat de gemid deld behaalde marge is in de filialen, evenals de gemiddelde afboekingen en retouren in dezelfde week. Deze cijfers

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 3