'Mijn kilometerteller gaat tot 60 km per uur en die sloeg kapot' T STRANDHEEM IN DE LIFT pagina 10 FLITSEN Fietsliefhebber Herman Hilverda (48) van Marvelo: Voor mensen voor wie afslanken een ongrijpbare zaak is heeft Herman Hilverda (48), op de foto rechts, van Marvelo uit Zaandam een prachtig advies: op de fiets klimmen en mee doen aan flinke toertochten.Begin augustus was hij net teruggekeerd van de rit Limmen-Luxemburg (en terug uiter aard), een tripje van een week over ruim 1100 km. Herman kon tevreden zijn over de vermagerende werking van dit trap- werk, want hij raakte precies 10 kilo kwijt. Na een beetje zoeken in de omgeving van het west-Groningse plaatsje Opende rjjden we het vakantiepark 't Strand- heem op. Vanover de camping waait het geluid van spelende kinderen by de gro te recreatiepias ons tegemoet. Bedrijfs leider J.J. Roelfsing, met wie we een gesprek zullen hebben over het Ostara vakantiepark in het Groningse Wester kwartier, is niet op zijn kantoor aanwe zig. "Hij is ergens op de camping bezig het gras te maaien", weet zjjn vrouw te vertellen. "Loopt u maar rond dan hoort u de tractor van zelf'. De camping bestaat uit kleinere en grotere kampeervelden, die zijn afge- gescheiden door goed aanslaand struik gewas en bomen. Een groepje dames op de fiets, kennelijk uit de buurt, komt voorbij rijden en één van hen vraagt of ze hier ook ergens mogen gaan zitten, 't Strandheem ademt gastvrijheid en we antwoorden, dat er vast wel ergens een gezellig zitje te vinden is. Even later komen we de dames tegen op een speel veldje, geleund tegen wat bomen, uit de fel brandende zon. De motor van de tractor is inmiddels duidelijk hoorbaar. Stevig aan het stuur draaiend trekt Roelfsing behendig zijn rondjes over de grasmat. Hij blijft doorrijden wanneer we in de buurt van een tent naar hem staan te kijken, aarzelt dan en komt op ons afrijden. "We zijn van de redactie van Flitsen", brullen we hem toe. "Bent U Roelfsing?" Hij zet de motor onmid dellijk af en mompelt een excuus. "Dat is ook zo, helemaal vergeten, neem me niet kwalijk". Hij start de tractor weer en rijdt snel naar het kantoor. Wij wandelen terug over de zomerse camping, waar tal van stacaravans staan, die worden afgewisseld door kleinere toercaravans, een enkele bungalowtent en ook nogal wat kleine trekkerstentjes. De kampeerders zijn schaars gekleed. Na weken vol naargeestige regen, straalt de zon nu uitbundig en iedereen geniet daar volop van. Bedrijfsleider Roelfsing zit al in zijn kantoortje. De tractor wordt beklom men door zijn vijfjarig zoontje. Uit het raam van zijn woning klinkt de stem van zijn vrouw, die zoonlief verbiedt om van die gevaarlijke spelletjes te spelen. "Even goed geniet mijn zoontje hier wel", vertelt Roelfsing. "Hij en zijn zusje hebben hier een machtig speelter rein. Hun vriendjes en vriendinnetjes uit het dorp komen hier regelmatig, maar ze hebben ook vriendschap gesloten met kinderen van onze vaste seizoenkam- peerders. En nu in de zomerperiode, zijn er een paar meisjes van de academie voor lichamelijke opvoeding uit Gro ningen, die gedurende zo'n zes tot zeven weken van alles organiseren. Op de camping staat een grote tent, waarin de kinderen kunnen spelen als het slecht weer is. Die meisjes hebben een uitge breid programma opgezet. Van aller hande spelletjes, verkleedpartijen, knut selen met klei, papier en lijm. Ze zingen samen en maken de liedjes zelf. Er worden speurtochten uitgezet. Er is werkelijk van alles te beleven. En je begrijpt dat onze kinderen er volop aan mee doen." De deur van het kantoor zwaait open en een gezin komt de gehuurde midget- golfsticks en golfballetjes terugbrengen. "De midgetgolfbaan hebben we naast de Taveerne bij de recreatiepias liggen, er wordt bij dit mooie weer druk gebruik van gemaakt", vertelt Roelfsing, die ook over de omzet van de Taveerne zelf nu niet heeft te klagen. "Het leek Zaterdag 21 juni 1980 sloten de Al- bert Heijn filialen 5715 Samuel v. Houtenstraat (70 m2 verkoopopper vlakte) en 5804 Ant. Mattheuslaan (60 m2 verkoopoppervlakte), beiden in Utrecht. Hiermee gaven zij ruim baan aan de gloednieuwe eigentijdse ZB van ruim 200 m2 verkoopopper vlakte die geopend is op 25 juni 1980. De heer H. Hoeven en zijn team staan hier gereed om het klantgericht denken en handelen in deze buurt- winkel in de praktijk te brengen. aanvankelijk nergens op met dit slechte weer, maar de laatste weken zonneschijn hebben het seizoen al weer aardig goed gemaakt", glundert Roelfsing. Die recreatiepias, ontstaan na een zandaf- graving, is inmiddels zo'n twaalf hectare groot. Voor een deel al keurig afgewerkt met netjes aflopende oevers. Het zand afgraven is nog steeds bezig en dat kan helaas nog gevaarlijke situaties opleve ren. De eerste burger van Grootegast, burgemeester J. Verbree, opende het vakantiepark 't Strandheem vorig jaar mei officieel. De verstandhouding tussen gemeente en vakantiepark is uitstekend. Beide par tijen hebben daar ook belang bij. De aantrekkelijke recreatiepias doet de naam van de gemeente goed en het vakantiepark heeft er een attractie bij die klinkt als een klok. Dat is dit seizoen, met name na de natte bouwvak periode, wel gebleken en op zo'n dag als vandaag ook duidelijk zichtbaar. De naam van het park - 't Strandheem - lijkt goed gekozen: de camping is een thuis voor heel wat mensen die zich op of aan het water vermaken. Wat met name opvalt zijn de fel-gekleurde zeiltjes van de talrijke windsurfers. "Ja, wat wil je", zegt Roelfsing trots, "waar vind je zo'n ideale combinatie van recreatiemogelijk heden?" Zijn gasten denken er kennelijk net zo over, al zijn er dit jaar ook in het hoogseizoen nog lege plekjes op de camping. "Natuurlijk moet zo'n bedrijf groeien, dat geldt zowel voor de beplan ting als voor de bekendheid. De noorde ling mag dan misschien de kat eerst wat uit de boom kijken, hij heeft 't Strand heem nu ontdekt. En zodra we een goede bewegwijzering naar ons vakantie park hebben, zullen we ook zeker veel meer gelegenheidskampeerders krijgen. De bewegwijzering is nu nog wat moei lijk in verband met de verdubbeling van de rijksweg tussen Groningen en Drach ten Roelfsing ziet de toekomst voor de camping geenszins somber in. Hij heeft ook allerlei aantrekkelijke plannen. Zo wil hij kleine roeibootjes voor het vissen gaan verhuren, vis- steigers laten aanleggen en wellicht over gaan tot de verhuur van kano's, wind- surfplanken en waterfietsen. De recrea tiepias, die ruim 30 hectare groot zal worden, biedt nog heel wat mogelijk heden voor het jongste Ostara-park 't Strandheem. Sport heeft altijd een grote aantrek kingskracht op de heer Hilverda uit geoefend. In zijn "vlegeljaren" was hij amateurwielrenner. Later beoefende hij nog korte tijd de paardesport, maar sinds een edele viervoeter hem ter aarde wierp is hij nooit meer op de rug van een paard gaan zitten! In de loop der jaren werden de sportieve activiteiten geleidelijk wat minder, maar toen hij 40 jaar werd besloot Herman toch weer wat meer te gaan doen om zijn lichamelijke fitheid op te vijzelen. Hij werd lid van toerclub Le Champion, van Veteranen Holland 40+ en van kano club De Geuzen. Zijn grootste aandacht ging uit naar het fietsen. In het begin bleef dit nog beperkt tot eendaagse tochten over toch niet kinderachtige afstanden: Ronde van het IJsselmeer (300 km). Kennemertoer (idem): daarna stapte hij over op tweedaagse trips als Purmerend-Denekamp v.v. over 450 km en Zandvoort-Neeritter v.v. over 430 km. het grote werk "Daarna kwam het grote werk," vertelt hij; dat waren toertochten als Haarlem- Hameln en terug over 1050 km en Zaandam-Nierstein (en terug) over 1060 km. Dit jaar heeft Herman kennis gemaakt met de kasseien van "de hel van het Noorden". Wielerliefhebbers weten dan al, dat hiermee de wielerklassieker Parijs-Roubaix wordt bedoeld. De Zaan- damse wielerenthousiasteling maakte van de binnenkomst op de wielerbaan in Roubaix waar duizenden mensen aanwezig waren - gebruik om hoog door de bochten te scheuren, hoewel dit voor liefhebbers vanwege het gevaar - je moet een knappe snelheid hebben om niet te vallen - verboden is. De toertocht Limmen-Luxemburg zal Herman altijd bijblijven vanwege het klimmen en dalen. Stijgingspercentages van tegen de 10% waren geen uitzonde ring en soms stond hij op zijn pedalen om toch niet harder te gaan dan nauwelijks 10 km. De afdalingen - soms 13% - gingen met een snelheid van rond de 70 km per uur en achteraf is Herman toch maar blij, dat er in de haarspeld bochten geen tegenliggers kwamen op doemen. "Mijn kilometerteller gaat tot 60 km per uur en die sloeg kapot," merkt Herman op. winter In de wintermaanden wordt er niet gefietst en dan is Hilverda bij vele trimlopen te vinden. Sinds enige tijd is hij in het bezit van een uitrusting van Marvelo, zodat hij voor zijn bedrijf nog reclame maakt ook. Na het kortere werk kwamen de halve marathons aan de beurt en mede door een goede training legt hij die nu af in gemiddeld 1.35 uur. Zijn langste afstand was tot nu toe 30 km. Door een blessure kwam het er nog niet van een marathon te lopen, maar ook deze klassieke afstand van 42.195 meter staat nog op zijn verlanglijstje. "Ik ga beslist door met lopen," zegt hij, "Het is een gezonde en plezierige hobby, waarbij je veel mensen ontmoet en de stemming altijd goed is."

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 10