t£Nyou DOQ VOORB££LD In Memoriam "Het beiden hebben van een part-time baan kunnen we iedereen aanbevelen" pagina 8 FLITSEN Van juni 1955 tot mei 1960 was de heer H. van Kooten werkzaam als bediende in de Albert Heijn filialen te Amersfoort en Veenendaal. Op 20 mei I960 werd hij benoemd tot eerste verkoper in Veenendaal, waarna op 4 februa ri 1963 zijn aanstelling volgde als le assistent, welke functie hij uitoefende in winkels te Wage- ningen en Veenendaal. Vanaf april 1965 t/m oktober 1966 was de heer Van Kooten werkzaam in diverse filialen: 1 november 1966 werd hij benoemd tot reserve-chef. Op 14 augustus 1967 werd hij bedrijfsleider in filiaal Arnhem -Beethovenlaan. De benoeming in zijn huidige filiaal Groningen. Overwinnings plein] vond plaats op 14 maart 1977. De datum van het jubileum is 15 sepetember. Op 22 augustus 1955 trad de heer P.C.J. van Leeuwen in dienst bij Albert Heijn. Hij begon zijn werkzaamheden op het HK aan de Westzijde in Zaandam n.l. in de drukkerij. Toen in 1974 de werkzaamheden van de drukkerij werden ge wijzigd, ging de heer Van Leeuwen de functie van portier vervullen. In januari 1977 volgde de overstap naar de administratie Distributiecentrum Zaandam. Het jubileum wordt op 22 augustus gevierd. Op 29 augustus trad de heer J. Bergs ma in dienst bij Albert Heijn als bezorger in filiaal Boskoop. Via het filiaal in Gouda kwam hij terecht in filiaal 5511 in Utrecht, waar hij nu bijna 18 jaar werkzaam is. De heer Bergsma heeft thans de zorg over het ma gazijn en de ontvangst. Het jubileum wordt gevierd op 29 augustus a.s. De heerJ.C.A. Scheele trad op 15 augustus 1955 als bediende in dienst bij Albert Heijn in het filiaal te Axel. Na enige tijd werd hij overgeplaatst naar Sas van Gent. Op 13 juli 1964 volgde de benoeming tot reserve-chef, welke functie hij o. a. in filialen in Rotterdam, Den Haag en Delft vervulde. 28 maart 1966 volgde de benoeming tot bedrijfsleider van filiaal Amsterdam, A dm. de Ruyterweg. Hierna kwam in april 1967 het filiaal te Zevenbergen, waarna de heer Scheele op 4 juli 1977 werd overgeplaatst naar Sas van Gent. Op 2 juli 1979 volgde de laatste overplaatsing n.l. naar filiaal Boxtel, waar de heer Scheele nu nog werkzaam is. Het jubileum wordt op 15 augustus ten huize van de jubilaris gevierd. De heer D. Vrugt is op 28 augustus a.s. 25 jaar in dienst. Op dit moment is hij werkzaam als medewerker van de Archief-, Reproduktie- en Verzendafde- ling. Hij startte indertijd als chauf feur/bezorger bij Albert Heijn in de omgeving Bloemendaal. Wegens medische redenen moest hij deze werkzaamheden staken in 1966. Daarna is hij o.m. werkzaam geweest op de afdeling personeelsregistratie, was portier en receptionist in respectievelijk de hoofdkantoren Ankersmid- plein en Westzijde. Het jubileum zal gevierd worden op vrijdag 22 augustus a.s. Receptie vanaf 16.30 uur in het personeelsrestaurant HK'71, An- kersmidplein. 1Joo/i mev/iouw pveAA pert haJf. wooalL wcló genoeg. - kei dnong - hoe vang ook - doo/i -in. 't ckiukbeffeiie oo/i pen Aioed kwam vóó/i men. vaoeg Duxlaa op de kciAAa-AÏJ de vijf-AiAoom wagenwijA - na annge/ilngen pAÏJó - 'i veAJaacLóiaiion vooaJdJ Wie in gb 'n d/iuk bestaan nog oog en oo/i Jaai gaan naa/i achte/iin een aIJ ioorvt onó doo/i dut ge baan we pjn en voon elkann - Dal blij.pt aJU> voonbeeld bij Ik. Wieninga 2J mei. I38O Henk en Corry de Wit: Wanneer op een verjaardag Henk de Wit op een gegeven moment in de keuken ver dwijnt om voor het eten te zorgen en zijn vrouw Corry vrolijk met de visite blijft zitten babbelen wordt er wel eens gezegd: "Toch niet leuk voor Henk, dat hij nu aan de gang moet. En als men het niet zegt, dan hoor je het de mensen soms denken. Corry de Wit-Steijn kan zich er echter niet druk om maken: "Het past gewoon in de dagelijkse gang van zaken bij ons in huis. Henk kookt meestal op woensdag en zondag, ik doe het op de andere dagen. We hebben geen speciale taakverdeling. We doen zoveel mogelijk alles samen." Henk en Corry de Wit vormen een vrij opmerkelijke combinatie: elk van hen heeft een halve dagtaak bij een werkgever. Corry de Wit werkt vier ochtenden en een middag op het secretariaat van de afd. Opleidingen AH op het hoofdkantoor te Zaandam; Henk de Wit heeft een baan voor halve dagen DANKBETUIGINGEN 25-jarig zakeqjubileum L. Kuiper, Eindhoven E. Visser, Zaandam 25-jarig huwelijksjubileum Fam. H.A. Ymker-Donkersloot, Am sterdam Op 13 juni namen wij afscheid. Hartelijk dank directie, BL, Centr. pers. voor de bloemen, cadeau's die wij mochten ontvangen. Hr. en mevr. Verboom, Utrecht 40-jarig huwelijksjubileum Fam. Pronk, Den Haag Geslaagden examen Simon Bedrijfsleider op 21 mei 1980 P.J.J.M. Schouten J. Sierat A. Bosboom P.M.J. Peeters G.C. de Ridder B.C.M.A. Spekman H.M. Wolters. Geslaagden siijtersvakdiploma R. Pieksma, filiaal 7063, Am sterdam E.N. Groot, filiaal 7035, Am sterdam mw. M. Bakker, HKW 508 Het examen werd gehouden op 14 april (schriftelijk) en 9 juni (mondeling) te Utrecht. Herexamen le verkoper A, ZB Op 23 juni j.l. zijn voor het diploma le verkoper A, AHZB, geslaagd de heren F. Captein fil. 5523 P. den Ouden fil. 5644 's morgens) bij een baas in hun woonplaats Koog aan de Zaan. Corry de Wit: "We werken dus grotendeels op dezelfde tijd. Dat heeft het grote voordeel, dat we op de andere uren van de dag samen kunnen zijn - en met de kinderen - en veel dingen kunnen doen waar we anders niet aan toe zouden komen." Corry de Wit had 2 jaar niet gewerkt toen zij weer bij Ahold aan de slag ging (voordien werkte zij op het Filialenbu- reau). Het feit, dat de kinderen al wat ouder werden en zichzelf goed konden redden speelde ook een rol. "Om de hele dag weer op kantoor te zitten, dat lokte me toch niet aan," vertelt zij. "Maar een halve dag, dat bevalt me prima." Vooral de sfeer op het kantoor trekt haar aan. Zij is overigens wel van mening, dat het niet perse nodig behoeft te zijn om een werkkring te hebben om als vrouw mee te tellen. "Er zijn gelukkig ook nog genoeg andere mogelijkheden dan werken. Maar ik heb het erg naar mijn zin, dat wel." lange gesprekken Met echtgenoot Henk werden lange gesprekken gevoerd en uiteindelijk kwam de gedachte op, dat deze ook halve dagen zou gaan werken. Het gezinsinkomen zou wel wat teruglopen, maar daar stonden naar de mening van het echtpaar De Wit grotere voordelen tegenover. "Dat is ook uitgekomen," zeggen zij met stelligheid. De baas van Henk de Wit keek vreemd op, toen zijn werknemer met de vraag kwam of hij maar halve dagen behoefde te komen. Het bleek niet te kunnen en daardoor duurde het nog enige tijd voordat het plan kon worden uitgevoerd. Corry de Wit: "Als je zoiets doet moetje natuurlijk niet uit zijn op het maken van carrière. Dat is niet goed mogelijk." Voor het gezinsbudget was en is het overigens een plezierige omstandigheid, dat Corry de Wit als kosteres van de Doopsgezinde Vermaning te Koog vrij wonen - met haar gezin uiteraard - heeft in de kosterswoning. "Wat ons in onze situatie het meeste aansprak," vertelt zij. "Dat is, dat we konden komen tot een meer eerlijke verdeling van allerlei werk, in huis, bij de opvoeding van de kinderen, bij ontspanning, we hebben meer tijd voor de kinderen, voor sociale contacten (zoals ouderhulp op school) enz." rollenpatroon Het was in huis eerst wel een beetje wennen aan het feit, dat er na de middag twee mensen beschikbaar waren voor het werk. In het begin liep het wel eens mis en toen werden er lijstjes gemaakt om verdere misverstanden te voorkomen. Corry de Wit: "Er is toch nog wel een Op 14 juni 1980 is overleden de heer JACOB VET Hij werd 50 jaar. De heer Vet trad in 1954 bij Simon de Wit in dienst. Vanaf 1976 was hij werkzaam in het Distributiecentrum Zaandam. Door ziekte heeft hij vanaf 1978 zijn werkzaamheden moeten sta ken. Onze gedachten en medeleven gaan uit naar zijn echtgenote en kinderen. Ahold nv Op 18 juni 1980 overleed op 60-jarige leeftijd de heer HERMANUS J. VOS De heer Vos was vanaf 1975 in dienst bij Albert Heijn filiaal Weesp. In 1978 heeft hij door ziekte zijn werkzaamheden moeten staken. Zijn echtgenote en kinderen wen sen wij veel sterkte toe dit verlies te dragen. Ahold nv Met verslagenheid namen wij kennis van het plotseling overlij den van de heer P. v.d. LINDEN op 5 juli j.l. Hij werd 54 jaar. Hij trad bij ons in dienst op 22 december 1953. Wij verliezen in hem een gewaardeerd en gezien medewerker en collega. Onze deelneming gaat uit naar zijn familie. Directie en personeel Melkexport Sterovita bv Am sterdam /Dor drecht Op 9 juli 1980 is overleden mevrouw GUUSJE VAN IERSEL-MELIS Zij werd 48 jaar. Mevrouw Van Iersel kwam in 1970 bij Etos in dienst en werkte na de fusie in Albert Heijn Tarwelaan, Eindhoven. Door ziekte heeft zij in 1977 haar werkzaamheden moeten staken. Haar echtgenoot en kinderen wensen wij veel sterkte toe dit verlies te dragen. Ahold nv Op 8 juni j.l. overleed op 74-ja- rige leeftijd de heer gepensioneerd BL Albert Heijn. Moge hij rusten in vrede. bepaald rollenpatroon overgebleven. Zo doe ik meestal de was en Henk belast zich met dingen als schilderen, klusjes op elektriciteitsgebied, het plakken van lekke fietsbanden en meer van dat soort werk. De tuin was eerst ook in hoofdzaak voor hem, nu doen we dit steeds meer samen." Belangrijk vindt zij wel, dat nu ook voor veel zaken de verantwoording gedeeld wordt. Beiden zijn verantwoordelijk voor het hebben van een (halve) dagtaak, voor het huishouden, de gehele dagelijkse gang van zaken. Henk de Wit is er al aan gewend, dat men wel eens denkt, dat hij ziek is of gedeeltelijk in de WAO loopt. Maar zoals het gaat bevalt het hem uitstekend: "Ik kan het iedereen aanbevelen." Corry de Wit zegt hem dit van harte na.

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 8