OUT-SIDER WINT ZAALVOETBALTOERNOOI BELGIE BROUWT BESTE BIER BINNEN BENELUX Drukke tijden voor AH Grootverbruik Inlevering lege statiegeld-flessen geautomatiseerd Panel van negen proevers AH-service uitgebreid Brouwers Bier behaalt 7e plaats FLITSEN pagina 3 De Albert Heijn Supermart aan de Rid derhof 2 te Alphen aan den Rijn beschikt vanaf begin juli als één van de eerste fi lialen over een statiegeld-automaat. Deze nieuwe wijze van inlevering van de lege flessen betekent ongetwijfeld een uitbrei ding van de service aan de klant. De au tomaat is eenvoudig te bedienen. Nadat de flessen stuk voor stuk recht op in de automaat zijn geplaatst, krijgt men, na de groene knop ingedrukt te hebben, een bon met gedetailleerde gegevens omtrent het aantal ingeleverde statiegeld flessen, het aantal niet-statiegeldflessen en het op de bon terug te ontvangen bedrag bij de kassa. Techniek staat voor niets zal men zeggen, maar hoe gaat het met de lege kratten? Die accepteert de automaat nog niet, zo dat daarvoor de klant toch naar het flessen hok moet In navolging van het in 1979 gehouden toernooi werd op 19 april j.l. voor de 2e maal het zaalvoetbaltoernooi gehouden in sporthal De Tref in Koog aan de Zaan. De deelnemende teams werden gevormd door afdelingen van het Hoofdkantoor, alsmede 1 team van DC Zaandam. Mede door de korte duur van de wedstrijden (14 min.) werd in een hoog tempo gespeeld en kwam men tot een gemiddelde van 4 doelpunten per wedstrijd. Hr werd met enorme inzet gestreden ook al omdat na het vorige toernooi de krachtsverhoudingen onderling beter bekend waren. Verrassend was echter dat het team van de Administratie ADN na een zenuwslo pende finale tegen Logistiek met de sportieve eer ging strijken. Eindstand: 1. Administratie ADN 2. Rekencentrum/CLA 3. Logistiek 4. Personeelsregistratie 5. Miro 6. DC Zaandam 7. CPD Punten Doelsaldo 16- 6 19- 6 11 - 8 11 - 11 10- 10 2 - 17 5 - 16 De organisatie is prima verlopen en men is voornemens in het najaar opnieuw een toernooi te organiseren. Twee medewerkers van AH-Grootver- bruik "poseren" hier met de Albert Heijn Grootverbruik bezorgwagen voor de ingang tot het Olympisch Dorp, nadat even eerder een groot aantal artikelen was afgeleverd voor de bevoorrading van de keuken van het dorp. Gedurende de Olympische Spelen voor Gehandicapten, welke van 21 juni tot 5 juli te Arnhem werden gehouden, zorgde AH-Groot verb ruik bijna dage lijks voor de levering van vlees, kaas, koffie, thee, melkpoeder, vruchtencon- serven en overige "keuken" artikelen. De bevoorrading vond plaats bij de Oranje Kazerne te Schaarsbergen, die al geruime tijd vóór en natuurlijk ook tijdens de spelen ontruimd was om onderdak te bieden aan de deelnemers en begeleiders. tevreden De dienstdoende officieren hebben inmiddels laten weten zeer tevreden te zijn met de diensten van AH Grootverbruik en de wijze waarop de bevoorrading is verlopen. Albert Heijn Grootverbruik heeft zorg gedragen voor de bevoorrading van het expeditieschip "Plancius", dat op 30 juni j.l. vanuit de Amsterdamse Coenhaven is vertrokken naar de Spitsbergen-archipel. Het doel van deze verre reis is om een nog bestaand mysterie in de Nederlandse geschied schrijving, het leefpatroon van de 17e eeuwse Hollandse, Zeeuwse en Friese walvisvaarders, op te lossen. record Het expeditieteam bestaat uit 12 wetenschapsmensen, waaronder histori ci en archeologen. Er is hier sprake van de grootste Nederlandse wetenschappe lijke expeditie sedert de Tweede Wereldoorlog. Op de foto staat de vrachtwagen van AH-Grootverbruik geparkeerd op een kade in de Amsterdamse Coenhaven, terwijl twee medewerkers bezig zijn met de bevoorrading van de "Plancius." Personeelsblad Ahold nv Augustus 1980 37ste jaargang no. 6 verschijnt 10x per jaar Oplage: 30.000 Redactiesecretariaat: Ankersmidplein 2, Kamer 1701 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-593026 Hoofdredactie: Mevrouw T. Plooijer Redactieleden: J. Breeschoten O. Gerritsen W. Haeser Mej. T. Harder P. Hesp J. G. Jager A. W. Kuipers H. Malag C. D. Menne D. Mol A. de Roo D. Rövekamp L. B. Zeilstra Redactie en vormgeving in samen werking met PR Bureau Van Hulzen Voorschoten Na voorrondes in Luxemburg, Brussel en Maastricht, waar Brouwers Bier een 5e plaats behaalde (zie Flitsen no. 5), vond onlangs in de Belgische hoofdstad de finale plaats van de proe- verij ter bepaling van het beste bier binnen de Benelux. Het idee hiervan stamde van de Franse heren Gault en Millau van het gelijknamige Franse culinaire magazine. Brouwers Bier be haalde ditmaal een eervolle 7e plaats. 8. Brands (Nederland): 111 punten; werd als 1ste geklasseerd bij de Nederlandse voorrondes. 9. Maes (België): 110,5 punten; werd als 2de geklasseerd bij de Belgische voorrondes. 10.Amstel (Nederland): 110,5 punten. 11.Diekirch (Luxemburg): 107,5 pun ten; Het was in Brussel om technische redenen geen haalbare kaart om de proeverij uit te voeren met vers getapt bier. En dus geschiedde het met bier uit de fles. Er werd aan een panel van negen proevers een assortiment van dertien biersoorten gepresenteerd: drie Luxem burgse, vijf Belgische en vijf Nederland se. Er waren twee Nederlandse proevers, t.w. de heren Karei Ruiter (vice-voorzit ter Nederlandse Bartenders Club) en de culinaire journalist Pieter Taselaar. Het bier werd door de proevers op 4 criteria beoordeeld: het manchet max. 3 punten, de prestatie (kleur, helderheid) max. 2 punten, de geur max. 2 punten en de smaak max. 13 punten. Dat smaken kunnen verschillen, blijkt 2. Wiel's (België): 132,5 punten; deze brouwerij is eigendom van Stella Artois. 3. Moussel (Luxemburg): 126 punten; was 2de bij de Luxemburgse voorrondes. 4. Gulpen (Nederland): 120,5 punten; was 2de bij de Nederlandse voorron des. 5. Stella (België: 119,5 punten. 6. Safir (België): 119 punten. 7. Brouwers (Nederland): 117 punten. wel uit de uitslag. Wat het Nederlandse bier betreft, eindigde Brouwers Bier, achter het Gulpen Bier, op een tweede plaats, boven het in Nederland als eerste geklasseerde Brands Bier. Volledigheidshalve treft u hieronder de volledige uitslag aan: 1. Wieze (België): 133,5 punten; tevens winnaar van de Belgische voorron den. 12.Simon (Luxemburg): 105,5 punten; was 1ste bij de voorrondes in Luxemburg. 13.Leeuw (Nederland): 102 punten.

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 3