I 1 Gediplomeerde brandweerploeg in Miro Beek Groente en fruit zijn niet meer weg te denken uit de supermart" pagina 10 FLITSEN In mei 1979 is in Miro Beek het idee ontstaan om voor een aantal mede werkers een opleiding tot brand wacht 2e klas te geven, teneinde in geval van calamiteit meer deskundig op te kannen treden. Tevens werd hiermee een begin gemaakt met de totstandkoming van een BZB- ploeg (Bedrijfszelfbescher- mingsploeg). Door de heer J. de Lange, Hoofd Veiligheidsdienst Miro Beek, werden de contacten gelegd. Dat waren achtereenvolgens; Dhr Korf, Commandant Brandweer Sit- tard, Dhr Schilders, Brandmeester- instructeur Brandweer Sittard en voor de algehele toestemming, Dhr. Goossens, Regionaal Commandant, van de Brandweer Westelijke Mijn streek. De lessen, welke zijn gestart op 15 oktober 1979 werden gegeven in het filiaal Miro 1707 en werden gehou den op 25 achtereenvolgende maan dagen van 8.00 tot 10.00 's morgens. Op maandag 19 mei j.l. werd het staatsexamen Brandwacht 2 klasse afgelegd. Van de gestarte groep zijn 12 medewerkers gediplomeerd Brandwacht 2e klasse. Deze 12 personen gaan nu een opleiding volgen tot Brandwacht le klasse, eventueel met opleiding "Persluchtmasker dragen". Dit laat ste i.v.m. de mogelijkheid om bij brand binnen op te treden. De zijn: Dhr M. Gerritsen Dhr J. Dreyer Dhr J. de Lange Dhr L. Bening Dhr J. van de Brand Dhr J. Brouwers Dhr H. Rijpkema Dhr J. Vranken Dhr F. Limpens Dhr B. Croonen Dhr Q. Nicolaes DhrJ. Rikers C.D V.C.F Hoofd M.V.D V.C.F. i.o. P.O.M AC A.G.F AC NF 2 Afd Vrije Tijd Afd Vrije Tijd M.V.D M.V.D Makado Huismeester Een van de vele maandagmorgens De heren Gerritsen en Ben ing in actie Pwpurte i v\ v jfc.% - jL. Nadat de schade van een fikse brand in twee weken tijd was hersteld, vond in Zwijndrecht op woensdag 16 juli jl. de officiële heropening plaats van AH-filiaal 1197. De brand, die ontstond door kort sluiting in de diepvriezers, verwoest te een groot deel van het interieur van het Zwijndrechtse filiaal. Mede door de enorme inzet van de medewerkers onder leiding van bedrijfsleider Klijn, kon het fili aal echter al weer betrekkelijk snel voor het publiek worden heropend. AH'S GROENTEPIONIER DE HEER H.W. DE VRIES "Groentechef zonder groente, zo ben ik begonnen, lacht de heer H. W. de Vries, kort geleden op de landelijke groentedag van Albert Heijn in het zonnetje gezet als "eregroenteman Eind vorig jaar was de heer De Vries 25 jaar in dienst. Hoe wel het nu lijkt alsof er in de filialen altijd groente en fruit is verkocht, is dat een misvatting. Het "groentetijdperk" deed zijn intrede met de komst van de heer De Vries in het filiaal Nieuwe Binnenweg te Rotterdam, een kwart eeuw geleden. "Deze zaak is in 1955 geopend en ik was in dienst gekomen voor de verkoop van groente en fruit," vertelt de heer De Vries, "De eerste tijd - dat duurde gelukkig niet lang - hadden we echter alleen nog maar fruit. Zoals ik zei: ik was een groentechef zonder groente." De heer De Vries had voor zijn AH-tijd bij zijn vader in de groentezaak gewerkt. Hij kende dus het klappen van de zweep. Toen hij een brief schreef op de adver tentie, waarin iemand voor de verkoop van groente en fruit in een zelfbedie ningszaak werd gevraagd wist hij niet, dat dit Albert Heijn betrof. Dat stond er niet bij. Toen dit hem werd verteld was dit overigens geen bezwaar om er in dienst te treden, een beslissing waar hij nog altijd met genoegen aan terug denkt. jammer "Het is jammer, dat ik over al die groen tejaren geen dagboek heb bijgehouden," merkt de in Rotterdam geboren en ge togen groenteman op, "Want er is in de loop der jaren wel wat veranderd. Het was toen al meteen duidelijk, dat het een goede greep was om groente en fruit in de ZB-zaken te gaan verkopen. Een om zet van 1.750 per week was toen ge woon grandioos. Maar met de nieuwe groente-afdeling er bij zaten we al gauw op het dubbele. We trokken veel nieuwe klanten aan en die kochten ook meteen andere kruidenierswaren." pioniersfunctie Dat Nieuwe Binnenweg een pioniers functie vervulde in de groenteverkoop bij AH kwam onder meer tot uiting in de regelmatige bezoeken van de directie aan de nieuwe afdeling. Alle artikelen werden verpakt verkocht, maar kwamen onverpakt binnen behalve de aardappelen. "Men heeft het bij de verkoop nu dan ook een stuk gemakkelijker," vindt de heer De Vries. coach In die beginjaren zat er ondanks de zelfbediening toch nog een flink stukje bediening in de groente-afdeling. "Er is een tijd geweest, waarin het helemaal zelfbediening werd. Daar komt men op het ogenblik weer enigszins van terug.Ik ben daar blij om. Je bent dan toch nog een beetje ambachtelijk bezig, het geeft wat sfeer aan je werk. Dat heb je als groenteman wel nodig." De heer De Vries bleef een jaar of vier de groente-scepter zwaaien aan de Nieuwe Binnenweg. Toen kwam hij als "coach" in de buitendienst om in andere filialen de groentechefs te begeleiden in hun aanpak. Het eerste filiaal bij de opening waarvan hij was betrokken was Amstel veen. De volgende titel was instructeur en daarna field-merchandiser en nu al weer verscheidene jaren is de heer De Vries sectorchef Vers in filiaal Hillegersberg. Een drukbeklante zaak, want de omzet "Vers" is groter dan die van menige supermart in totaliteit. "Al ben ik dan geen bedrijfsleider, ik heb toch wel te maken met de verkoop van een halve supermart," aldus de heer De Vries. "Ik heb het dan ook druk genoeg." Tijdens de groentedag in Utrecht heeft AH's Rotterdamse groentepionier het een en ander verteld over zijn ervaringen aan zijn inmiddels talrijke collega's. Want groente en fruit zijn in een supermart niet meer weg te denken. Er kwam soms meer water naast dan in de slangen en soms lukte het!!; Hel na-blussen nam enige tijd in beslag

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 10