Butterscotch Cream nieuwe likeur Oisterwijk heeft nu grootste AH-filiaal van Zuid-Nederland Nieuw contract voor Sterovita Butterscotch likeur-wedstrijd Stedenwedstrijd schaken in AC-Restaurant Stroe Primeur van Alberto: Voor alle Ahold-medewerkers FLITSEN pagina 3 Ter introductie van de nieuwe Butterscotch Cream van Alberto heeft de verkoopleiding van Al berto een wedstrijd uitgeschreven voor de medewerkers van Ahold. Omdat de nieuwe likeur een echte primeur betreft, moeten de mix mogelijkheden met Butterscotch Cream eigenlijk nog worden uit gevonden. De medewerkers van Ahold worden uitgenodigd hier aan mee te werken en een lekkere mixdrank met Butterscotch li keur samen te stellen. Wat voor dranken het recept verder bevat doet er niet toe, als er maar een hoeveelheid van de nieuwe likeur van Alberto in de mix zit. Een manier van "uitvinden", waar wellicht velen onder u met plezier aan zullen meewerken. Stuur het samengestelde recept op naar Alberto, t.a.v. de heer D. N. Rövekamp. Een deskundige jury zal het winnende recept uitkie zen. Voor de winnaar stelt Al berto een kist wijn beschikbaar. Daarnaast zal het winnende re cept in één van de volgende nummers van "Flitsen" en de Albertokrant worden afgedrukt. Ook de tweede en derde prijs winnaars staat een verrassing te wachten. Verenig het nuttige met het aangename en doe mee met deze Butterscotch-wedstrijd. In zendingen moeten uiterlijk 15 augustus a.s. in het bezit zijn van Alberto, Westzijde 30, kamer W509, 1506 EE Zaandam. De schaakploeg van de stad Deventer is win naar geworden van de tweede AC-restaurant Stroe-stedenschaakwedstrjd. De deelnemers uit de koekstad veroverden het wisselschild na het succesvol afsluiten van een reeks par tijen in het AC-restaurant te Stroe. De orga nisatie van het toernooi, waaraan ook teams uit Amersfoort, Apeldoorn, Hilversum en Noord-West Vetuwe deelnamen, berustte bij de Apeldoornse schaakpromotor de heer J. E. Diekman, die de steun kreeg van Hans van Nunspeet, de manager van het AC- restaurant Stroe. De formule van deze serie stedenwedstrijden is goed aangeslagen en zal het volgend jaar door de Koninklijke Nederlandse Schaak Bond op de officiële wedstrijdkalender van de KNSB worden opgenomen. Daarnaast heeft de groep van AC-restaurants besloten dergelijke wedstrijden voortaan op meerdere plaatsen in Nederland te houden. Ook dit jaar heeft Melkexport Sterovita bv een contract kunnen afsluiten voor de levering van melk en melkprodukten aan de Amerikaanse strijdkrachten in Europa. Hierdoor kan een ononderbroken levering sedert 1950 worden voortgezet. Deze leveringen worden door meerdere bedrijven verzorgd en voor de inschrijving bestaat dan ook ieder jaar een grote belangstelling. Butterscotch Cream is de nieuwste primeur van Alberto. Rond de Paasdagen werd deze nieuwe likeur geïntroduceerd in de slijterijen van Alberto en de verkoopcijfers wijzen nu al uit dat Butterscotch Cream voorbestemd is uit te groeien tot een po pulaire drank. In Nederland is butterscotch vooral bekend geworden als chocolade met gebrande suikerdeeltjes. Uitgaande van het recept van deze bij Albert Heijn verkochte Butterscotch chocoladerepen werd verder gedacht, onderzocht en werden proeven genomen en na ruim een jaar van onderzoek was de nieuwste Alberto-drank een feit. De heer D.N. Rövekamp over de geboorte van deze likeur: "Bij Alberto proberen we elk jaar met een nieuw produkt op de markt te komen en nu was het dan de "beurt" van Butterscotch-likeur. De heer Op de Beek heeft de bal aan het rollen ge bracht. Hij heeft een supermarkt-"ver leden" en heeft daar het succes van de Butterscotch-repen gadegeslagen. Zo kwam hij op het idee een likeur te gaan maken naar het recept van de Butter- scotch-repen. In samenspraak met een grossier die voor Alberto werkt en de heer Hooyveld van Marvelo is er lang gesleuteld aan het nieuwe produkt, met als resultaat de Butterscotch likeur". De romige, zachte, maar toch pittige nieuwe likeur bevat de volgende ingre diënten: cacaobonen, suiker, verse room, caramel, Schotse whisky, plus een paar toevoegingen die om niet het gehele recept prijs te geven, voorlopig nog geheim blijven. "In feite is de likeur niets anders dan de repen van Butter scotch. Alleen vind je de korrels niet terug in de drank, omdat dat technisch onmogelijk blijkt te zijn. De smaak is ook vrijwel gelijk, met dat verschil dat er in de repen geen alcohol zit", vult de heer Rövekamp aan. De mogelijkheden met Butterscotch likeur zijn legio. Het kan als mixdrank worden gebruikt, is pittig genoeg om voor de maaltijd te drinken en zo aromatisch dat de likeur het ook na het tafelen uitstekend doet. Een scheutje Butterscotch over mokka ijs maakt het dessert ook smaakvoller. Er ligt volgens de heer Rövekamp dan ook een grote markt open voor dit nieuwe Alberto produkt. Rövekamp: "De reden dat we met dit produkt gestart zijn is enerzijds dat het een leuk artikel is, maar ook omdat de likeuren op room basis enorm in opmars zijn en veel aftrek vinden bij de consument. Onze verwachtingen voor Butterscotch Cream van Alberto zijn dan ook zeker goed te noemen." Tijdens een druk bezochte receptie in het Ahold-hoofdkantoor nam de heer C. Govers op 13 juni j.l. afscheid. Na bijna 40 dienstjaren verliet hij wegens pensionering het Ahold-concern. Geflankeerd door zijn echtgenote en één van zijn dochters bekijkt hij één der cadeaus die hem werden aangeboden. Voor de vaste klanten van Albert Hejjn filiaal 5679 te Oisterwijk was het de afgelopen tjjd even wennen. De opening van een nieuwe, grote, moderne supennart aan de Dorpsstraat 30, op 10 juni j.l., betekende de sluiting van de AH-winkel die al meer dan een kwart eeuw was gevestigd aan de Dorpsstraat 25. j 1 3 3 De klanten hoeven er niet veel verder voor te lopen, want de nieuwe super- mart is aan de overkant van het oude filiaal gevestigd. De bewoners van Ois terwijk hoeven ook niet met weemoed terug te denken aan de periode met de oude, zo langzamerhand te kleine en veel te ouderwetse winkel. In de Dorps straat beschikt de nieuwe AH-super- mart over bijna 800 m2,.. waarvan een kleine 500 m2 als winkelruimte wordt gebruikt. De oude winkel was niet groter dan 80 m2. Het nieuwe filiaal te Ois terwijk is de grootste zelfbedieningszaak van Albert Heijn in Zuid-Nederland. Bedrijfsleider J.H. Rutten heeft mo menteel 15 full-timers en 10 part-timers onder zijn hoede. Dat zijn bij elkaar vijf keer zoveel medewerkers als in de oude zaak. Wat het assortiment betreft, heeft het nieuwe filiaal ook een forse uitbrei ding ondergaan. De afdeling vers vlees is nieuw, alsmede de delicatessen-, verse kip-, warm broodafdeling en vrije tijd- shop. De afdeling groente en fruit onderging een aanzienlijke uitbreiding. Albert Heijn's nieuwe filiaal te Oister wijk biedt de klant die met de auto komt een belangrijk stukje service. Aan de achterzijde van het winkelpand heeft AH de beschikking over een ruime par keergelegenheid. Bovendien kan men vanaf de parkeerplaats via een passage de Dorpsstraat bereiken. De opening van het nieuwe AH-filiaal te Oisterwijk ging gepaard met tal van attracties voor jong en oud, zoals poppenkastvoorstel lingen en een show op het parkeerterrein van het trompetter- en jachthoorncorps Taxandria. De heer J. H. Rutten

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 3