A.G.F.-dag - Utrecht Brouwers Bier scoort hoog bij onderzoek flitsen DO Campagneperiode loopt door tot week 52 pagina 2 FLITSEN Opleiding en informatie met een feestelijk tintje, was het ken merk van de A.G.F.-dag op woensdag 11 juni te Utrecht. Er waren ruim 350 A.G.F. verkopers(sters) naar Utrecht geko men voor dit grote gebeuren. De dag begon met een welkom van de algemeen directeur, de heer Ahlqvist. Naast de eigen medewerkers verwel komde hij de 16 Spaanse gasten (directie en medewerkers van E. Martinavarro Cia) in het Spaans. De Spanjaarden waren gekomen om kennis te maken met het bedrijf van hun grootste afnemer en deze dag mee te beleven en acte de présence te geven bij de uitreiking van de hoofdprijzen van de gehouden citruswedstrijd, van week 46-1979 t/m week 16-1980. Na de heer Ahlqvist kwam de heer B.P. Velema, hoofd A.G.F. kort terug op de resultaten van 1979. Daarna besprak hij de resultaten van de eerste vier perioden 1980. Duidelijk bleek hieruit, dat de geplande volume stijging met iets meer dan 1% achterbleef, maar dat dit een belangrijk gunstiger beeld gaf dan door velen was verwacht. In de eerste maanden van 1979 regeerde Koning winter op strenge wijze, waar door de groenteprijzen zeer hoog waren. In dezelfde maanden 1980 was dit juist het tegengestelde. Mede hierdoor waren de groenteprijzen ruim 21% lager dan in 1979. Om dan de geldomzet op peil te houden, moet er belangrijk meer volume (colli) omgezet worden. En dat is grotendeels gelukt, zoals de cijfers uitwezen. Vervolgens wees de heer Velema op de vertaling van de A.G.F.-presentatie in de filialen. Tenslotte gaf hij informatie over de uitvoering van het project Groentecen trales, waarvan de eerste op 19 mei j.l. te Utrecht werd geopend. De heer P.A. Haagsma, inkoopleider, stond uitvoerig stil bij de citrusmarkt en de positie van A.H. daarin. Een uiterst leerzame verhandeling, die werd versterkt door een diapresentatie over oogst, sortering, verpakking en De heer Velema reikt de oorkonde uit aan de "Eregroenteman"H. W. de Vries. De winnaars van de citruswedstrijd worden gehuldigd met oorkonde en lauwerkrans. verlading van citrus in Spanje door de fa. Martinavarro. Het tweede gedeelte van zijn informatie was gericht op de komende activiteiten in zomerfruit en zomergroenten. De aangedragen gegevens lieten zien, dat wij daarin een sterke marktpositie hebben en die zullen we dan ook voor de a.s. zomer onderbouwen met alle middelen die we hebben. Dit gedeelte van de presentatie werd onderstreept met een film, voorzien van een in het Nederlands eesDroken tekst, over produktie, oogst, verkoop, verpak king en verlading van het totale Franse A.G.F.-assortiment, waarvan A.H in Nederland een grote distributeur is. Deze uitstekende informatieve film werd ter beschikking gesteld door Sopexa, het Franse bureau ter bevordering van de export van agrarische produkten. Een hoogtepunt was de uitreiking van de hoofdprijzen van de citruswedstrijd. De winnaars waren: Area 8810 filiaal 1026 - Haren Area 8820 filiaal 1226 - Zoetermeer Area 8830 filiaal 1175 - Tegelen ZB groep I filiaal 5756 - Wijchen ZB groep II filiaal 5706 - Amsterdam- Maasstraat De uitreiking werd verricht door de heer K. Dorsman, verkoop-directeur, in samenwerking met de heer Velema. Allen ontvingen een geldbedrag op basis van de wedstrijdvoorwaarden t.b.v. het filiaal, een gecalligrafeerde oorkonde en een lauwerkrans. De vijf winnaars omhangen door de lauwerkrans en staande op het podium, werden in goed verstaanbaar Nederlands toegesproken door een van onze Spaanse gasten, de heer J. Ballester, een van de directeur van E. Martinavarro Y. Cia. Een donderende ovatie aan de winnaars en de heer Ballester voor zijn Nederlands, was het antwoord van de zaal. Hierna werd de heer H.W. de Vries op het podium geroepen. Hij was de eerste groentechef van AH en trad in 1955 in dienst. Zijn carrière bij AH begon als groentechef in de eerste supermart. Van groentechef werd hij fieldmerchandiser groenten, daarna instructeur vers en vervolgens wat nu nog zijn functie is, sector chef vers in filiaal 1087 te Rotterdam-Hillegersberg. De heer De Vries werd op grond van zijn vakmanschap, zijn bijdrage aan de ontwikkeling van A.G.F. bij AH en zijn 25 jarig jubileum benoemd tot "Ere groenteman". Daarbij werd hem een oorkonde uitgereikt die dit bevestigde. De heer De Vries bedankte voor de eervolle geste en haalde daarbij enkele anekdotes op. De lunch werd uitgebreid aangekondigd door de heer Haagsma. Deze lunch bestond uit een uitgebreid buffet met een keur van Franse groenten en fruit. Personeelsblad Ahold nv Juli 1980 37-ste jaargang no. 5 verschijnt 10x per jaar Oplage: 30.000 Redactiesecretariaat: Ankersmidplein 2, Kamer 1701 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-593026 Hoofdredactie: Mevrouw T. Plooijer Redactieleden: J. Breeschoten O. Gerritsen W. Haeser Mej. T. Harder P. Hesp J. G. Jager A. W. Kuipers H. Malag C. D. Menne D. Mol A. de Roo D. Rövekamp L. B. Zeilstra Redactie en vormgeving in samen werking met PR Bureau Van Hulzen Voorschoten Dit werd ons aangeboden door Sopexa Frankrijk. Iedere aanwezige zal nu uit persoonlijke ervaring de roem van de Franse keuken kunnen uitdragen. 7 Vertegenwoordi gers van Sopexa, w.o. de heer Le Roi Handelsraad waren aanwezig, die de dank van de honderden in ontvangst konden nemen. Tijdens de prijsuitreiking en de maaltijd speelde het orkese van Coos van Buurden. Het gedeelte van de middag dat nog over was, werd in beslag genomen door een feestelijke afronding, waarbij muziek en spel een goed entertainment waren. Bij vertrek werd iedere deelnemer een tas exotische vruchten aangeboden. Met het zomerseizoen voor de deur was het een uitstekende dag van informatie en verduidelijking van de komende activiteiten. De lunch ging erin als "koek" Bii een onlanes in Maastricht pchmiripn nnni»nui<iarJ»in« Ii„ ij. _i„n De home-trainer was een uitstekend apparaat om de spijsvertering te bevorderen. By een onlangs in Maastricht gehouden vergelijkend bieronderzoek is Brouwers Bier met een vijfde plaats goed op de voorgrond getreden. Op uitnodiging van het Franse culinaire magazine Gault-Millau moesten waarderingen worden gegeven- in cijfers van 0 tot 15 -van dertien verschillende Nederlandse [flessen} bier. Hiervoor waren tien bierkenners uit geheel Nederland naar Hotel Maastricht gekomen, waar dertien glazen min of meer schuimend bier, met zeer gering kleurverschil, naast elkaar stonden opgesteld. Geen geringe opgave om je eigen merk cr uit te halen, al beweerde een enkeling onder de bierkenners na afloop van het bierproeven zelfs vier of vjjf merken uit die dertien gehaald te hebben. Eensgezind waren alle bierdrinkers van mening dat er-ondanks achteraf gebleken verschillen in puntenwaardering- op een enkele uitzondering na toch nauwelijks aanwijsbaar smaakverschil was. Deze proever\j zal straks in Brussel door Belgische bierfijnproevers worden herhaald, waarna tenslot te de vier als best geklassificeerde bieren in een eindstrijd voor de ereprijs zullen uitkomen. De uitslag van de [Nederlandse] jury was als volgt: 1. Brand [117 punten], 2. Gulpen [107], 3. Leeuw [97J, 4. Amstel [96}, 5. Brouwers [96], 6. Skol [94], 7. Stella [93], 8. Grolsch en Rodder [89], 10. Bavaria en Hengelo [84], 12. Heineken [83], 13. Alfa [82]. campagneperiode Brouwers Bier heeft voor wat 1980 betreft de doelstelling de merkbekendheid op te voeren bij zowel de vaste als de minder vaste consumenten. Ter ondersteuning van deze doelstelling wordt dit jaar de slogan "Brouwers Bier....eerlijk als goud" uitgedragen. In week 24 is hiervoor een campagneperiode gestart, waarbij de nadruk ligt op een groot aantal reklameactiviteiten. Volgens recentelijk gehouden vooronderzoek voor deze campagne blijkt dat de nieuwe slogan een daadwerkelijke bijdrage levert aan de vergroting van de naamsbekendheid. Met paginagrote advertenties, ondersteund met kleur, in de drie grootste landelijke dagbladen [Telegraaf, Volks krant en Algemeen Dagblad], werd in week 24 gestart met het vestigen van de aandacht op Brouwers Bier. Vervolgens werden kleuren- advertenties opgenomen in een aantal bladen en wordt ook de komende weken en maanden geadverteerd in een aantal weekbladen en maandbladen. De campagneperiode voor Brou wers Bier loopt door tot weck 52, dus eind 1980.

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 2