Geslaagd toernooi Simon Sport '80 t "t SP©RT FLITSEN AH-"Bergen" wint voetbaltoernooi Breda "Rugby in Nederland een ondergewaardeerde sport" Voor Amsterdamse filialen: Michael Diepeveen, medewerker AH-Castricum FLITSEN pagina 11 IKli Voor de Amsterdamse filialen van Simon werd dit jaar voor de vierde achtereenvolgende maal het Simon Sport-toemooi ge houden, dat bestond uit handbal en voetbal. Beide evenemen ten waren bijzonder geslaagd en verliepen dank zij de heren van de Sportcommissie vrijwel probleemloos. Het winnende handbalteam van de Amster damse fdialen van Ostadestraat/Molenwijk. Foto links). De voetballers van het ZB I-team, die het Simon Sport '80 voetbaltoernooi wonnen. kers van de Amsterdamse Simon-filialen wordt deelgenomen aan het herfsttoer- nooi, dat in de zaal wordt afgewerkt. Voor de volledigheid willen wij u de eindstanden, met de klasseringen van de beste vier, niet onthouden: Handbal: 1. Filialenteam van Ostadestraat/Molen- wijk, 2. Filiaalteam Kinkerstraat, 3. Filiaalteam Westerstraat, 4. Filiaalteam Jan van Galenstraat. Voetbal: 1. Team van ZB I, 2. Team van ZB II, 3. Team van filialen van Ostadestraat/Wester- straat, 4. Team van filialen Linnaeus- straat/Mosplein. Aan het handbal namen 10 teams deel, die over acht speelavonden het pro gramma afwerkten. Na een spannende finale werd het Simonteam van de filialen Ostadestraat /Molenwijk als overwinning op de ploeg van ZB II. Na afloop van het toernooi ontving de aanvoerder van het winnende team, Gerard Smits, de wisselbeker uit handen van de heer J.E. van Houts. De sport commissie hoopt dat na de vakantie in het najaar met dezelfde inzet en het zelfde enthousiasme door de medewer- winnaar gehuldigd en mocht de aan voerster Sandrien van Dijk uit handen van de heer Th. van der Lee de beker in ontvangst nemen. Op de tweede plaats eindigde de verliezende finalist het team van het filiaal Kinkerstraat, dat in de eindstrijd een kleine 3-2 nederlaag leed. Het voetbal was in eerste instantie voor de heren bedoeld, maar tot verbazing van vele deelnemers en toeschouwers is de emancipatie bij Simon al zover gevorderd dat er gemengde teams het veld opkwamen. En dat de dames daar bij beslist niet veel onder hoefden te doen voor hun mannelijke collega's, blijkt wel uit het feit dat zij diverse doelpunten scoorden. Na vele span nende wedstrijden plaatsten de twee Amsterdamse ZB-combinaties zich voor de finale, waaruit het ZB 1 team als winnaar naar voren kwam door een 3-1 De verliezende finalisten uit Zoetermeer. Het team van het Albert He(jn filiaal 1035 te Bergen [N.H.] is winnaar ge worden van het derde AH-voetbaltoer- nooi te Breda. Voor de eerste maal was het toernooi opengesteld voor deelnemers uit het gehele land, wat tot resultaat had dat zelfs een team van een filiaal uit De winnaar van het AH-voetbaltoernooi te Breda, het team uit Bergen. Groningen zich inschreef en daarvoor op de dag van het toernooi 's-morgens om vijf uur al uit Groningen moest ver trekken. Onder gunstige weersomstan digheden versloeg de winnaar "Bergen" in de finale het AH-team uit Zoetermeer met slechts 1-0, genoeg echter voor de kampioensbeker. In de halve finales had "Bergen" na strafschoppen van "Uit hoorn" gewonnen en plaatste "Zoeter meer" zich voor de eindstrijd ten koste van het AH-team uit Etten-Leur (3-0). In de strijd om de derde en vierde plaats was er weinig krachtsverschil en pas na het nemen van strafschoppen bleek "Etten-Leur" de sterkste van de twee. De troostprijs ging naar het team van het Tilburgse AH-filiaal aan het Wag- nerplein, dat ongetwijfeld het meest pechvolle deelnemende team was op het voetbaltoernooi te Breda. Voordat het toernooi begon had men al vijf afmel dingen en tijdens het evenement moes ten nog eens twee man afhaken. De Albert He(jn-vestiging in Castricum [Noord-Holland] heeft onder haar me dewerkers een echte Orar\je-klant. De 18-jarige Michael Diepeveen mag zich als rugbyspeler er op verheugen dat hfj is geselecteerd voor de Orar\jejunioren, die van 21 tot 25 november 1979 een trip hebben gemaakt door het Mekka van de rugby wereld: Engeland. De medewerker van de afdeling kruide nierswaren vult zijn sportieve uurtjes met het beoefenen van een volgens hem in Nederland ondergewaardeerde sport. "Wat zie je er nou van op tv?", vraagt hij: 't Meeste is voetballen maar er is toch méér op de wereld?" Als oud-voetballer kan Michael het weten. Vier jaar geleden is hij door toe doen van zijn broer John op rugby overgestapt, omdat het spel met de ronde bal hem danig ging vervelen. "De spelregels waren in het begin nogal moeilijk te volgen", aldus de Oranje klant: "Maar nu vind ik rugby veel mooier dan voetbal. Vooral de onder linge sfeer, die vind je nergens zo goed als bij rugby". Hij vertelt verder over de kameraadschap die ook buiten de wed strijden van zijn Castricumse Rugby Club (CASRC) heel goed is. Vanuit die vereniging is Michael ook geselecteerd voor het Oranjeteam van 16 tot 18 jarigen. Met deze uitnodiging op zak is de oud-leerling van de Detailhandelvak school in Alkmaar vorig jaar herfst voor een sportweekend naar Etten-Leur ver trokken. Grote rugbybonzen hebben daar een aantal jongens geselecteerd voor de trip naar Engeland. "Tja", mijmert Michael: "Je gaat dan wel iets vermoeden, maar ie durft er niet goed over te praten. Maar ik sprong wél mooi drie gaatjes in de lucht, toen ik de brief met de uitnodiging voor Engeland in de bus vond!" De wedstrijden tegen de twee Engelse teams Middlesex Colts en Rosslyn Park Colts hebben een onuitwisbare indruk achtergelaten op de jonge rugbyspeler. Michael: "Al heb ik alleen de eerste wedstrijden meegespeeld, want de andere jongens moesten natuurlijk ook een kans hebben om mee te doen, vergeten zal ik het nooit." Ondanks het feit, dat het Nationale Jeugdteam beide wedstrijden heeft verloren treurt de Castricummer niet. Wat hij geleerd en meegemaakt heeft vindt de Oranjeklant belangrijker dan de negatieve resulta ten. "Ik moet en kan biter", con cludeert hij zelf droogjes: "En aange zien ik word getraind door de oud-inter national Willem Peperkamp moet dat lukken". Dat Michael op de goede weg is toont hij zelf aan door de lijst met Engeland- genodigden te laten zien: de meeste spelers komen uit de steden Amstelveen en Den Haag. Plaatsen, waar de rugby- sport een soort "gemeengoed" is en dus veel wordt beoefend. "Net als in Enge land", zegt Michael, die hoopt daar ooit nog eens terug te komen als een "echte" international. "Sinds ik de wedstrijd Engeland-Nieuw Zeeland op Twickenham heb gezien, met al die zingende mensen, die sfeer, hè... en geen spoortje vandalisme, hoor". De kans dat Michael het haalt is aanwezig. Eén van de begeleiders tijdens de Engeland-trip is Dennis Power ge weest, en dat is nog altijd de man die momenteel de verantwoordelijkheid draagt voor het Nationale Team... Als we naar opstellingen en spelregels van het rugby informeren, begint Michael een beetje te lachen. "Dat is geen doen", zegt hij, maar pakt toch pen en papier om er een beetje duidelijkheid in te brengen. Zo wordt toch duidelijk, dat hij de plaats van "flanker" inneemt, maar dat blijkt weer iets anders te betekenen bij een aanvallend spel dan bij een verdedigende positie. "Ik weet het goed gemaakt", werpt Michael dan ook in het midden: "Je komt gewoon een keertje kijken"...

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 11