"De VUT-regeling is voor mij een plezierige zaak" Platenruilbeurs in AC-Restaurant Holten Miro Assen haakt in op TT en Rijwielvierdaagse DE HEER J. FABER UIT ZEIST: pagina 10 FLITSEN Miro Assen heeft deze keer in verschillende opzichten ingehaakt op dé gebeurtenis van het jaar in de Drenthse hoofdstad: de TT. In de eerste plaats was in dit filiaal enige weken voor de grootste dag, dit keer 28 juni, een speciale motor-stand ingericht. Daar wa ren niet alleen artikelen te zien, die de Miro op dit gebied te koop heeft, maar ook een viertal oude motoren: een Norton Manx uit 1948, een Indian uit 1923, een Scott uit 1928 en een Vincent uit 1935. Deze motoren, in bruikleen gegeven door het Automuseum in Assen, reden tijdens de openingsceremonie ook over het circuit. In de dagen voorafgaande aan en óp de dag van de TT reed ook een speciale Miro- wagen door Assen en in de omgeving van het circuit. Bij deze gelegenheid werden zo'n 3000 honkbalpetten (oranje en met het op schrift "Miro") uitgereikt aan omstanders. Het idee voor deze wagen was afkomstig van Miro Assens decorateur A. Kok. Hij was ook degene, die de wagen rondreed en de op bouwer van de stand in het filiaal. Dit laatste gebeurde overigens in nauwe samenwerking met een andere motor-enthousiast van Miro Assen, A. Vorst. Jeroen Hendriksen organisator van de eerste gevarieerde platenbeurs in het oosten van het land. "Ik heb nog fut genoeg, maar ik ben blij met de VUT. "Dit is een uitspraak van de heer J. Faber (64) uit Zeist, die in augustus a.s. de pensioengerechtig de leeftijd bereikt en dan precies een jaar eerder het concern verliet als ver moedelijk de eerste bedrijfsleider van Albert Heijn, die gebruik maakte van de mogelijkheid tot vrijwillige ver vroegde uittreding, kortweg VUT. Er was een speciale reden voor de heer Faber om Albert Heijn een jaartje eerder vaarwel te zeggen dan oorspronkelijk de bedoeling was: de gezondheid van zijn vrouw. Mevr. Faber is hartpatiënte en mag geen zwaar huishoudelijk werk doen. Haar man heeft nu alle gelegenheid om dit voor zijn rekening te nemen en dat doet hij overigens met veel plezier. "Stofzuigen is een van mijn hobbies geworden," lacht hij, "Dat werkje begin ik aardig onder de knie te krijgen." In november vorig jaar bleek overigens al hoe juist de beslissing van de heer Faber was geweest: mevr. Faber moest onverwacht dringend naar het zieken huis worden vervoerd en door het feit, dat hij thuis was kon de taxi tijdig worden gebeld. "Het geeft toch wel voldoening, dat ik dank zij de VUT-rege ling thuis kon zijn," merkt hij op. financieel Financieel is er echter wel wat te verhapstukken geweest. Als bedrijfsleider heeft het gezin Faber altijd in dienstwoningen gewoond. Eerst in Hilver sum, het laatst in Den Dolder. Dat betekende wel, Officieel komt hij maar tot 34 dienstjaren. Voor die tijd had hij enkele andere bazen waaronder Simon de Wit. Daar werkte hij zes jaar na zijn militaire diensttijd. Men schreef de crisisjaren. Talrijke lukraak verzonden sollicitatiebrieven leverden niets op. Albert Heijn stuurde een kaartje terug - vaak hoorde de heer Faber helemaal niets - dat er geen vacatures waren. Bij Simon de Wit kon hij echter wel aan de slag. De zes jaren die hij daar doorbracht zijn later - omdat hij was weggeweest - niet bij zijn concern diensttijd geteld. Mevr. Faber: "Mijn dienstjaren tellen trouwens ook niet mee. Je kunt wel zeggen, datje als vrouw van de bedrijfsleider ook bij Albert Heijn werkte, maar dan onbezoldigd. Je was er sterk bij betrokken. Je beschouwde een filiaal een beetje als je eigen zaak." liefhebberijen Overigens is het niet zo, dat de heer Faber de gehele dag bezig is met het huishouden. Integendeel, hij heeft liefhebberijen genoeg. Samen met zijn vrouw trekt hij er graag met de caravan op uit en Frankrijk is wel het favoriete vakantieland. Daarnaast luis teren zij graag naar klassieke muziek, houden van lezen enz. De caravan staat ook vaak op terreinen in Huizen, Austerlitz of Leusden. Daar heeft de vereniging waar zij lid van zijn ruimte beschikbaar. Veel tijd besteedt de heer Faber ook aan foto graferen. Hij beschikt over een eigen donkere kamer en ontwikkelt sinds kort ook in kleur. Bezigheden en activiteiten genoeg dus. De heer Faber: "We hebben er nu ook alle tijd voor. De kinderen wonen gelukkig niet te ver weg en daar kunnen we nu ook regelmatig op bezoek gaan. Of zij komen bij ons. Dat zijn allemaal dingen, waardoor ik zeg, dat zo'n VUT- regeling toch maar een plezierige zaak is." 1 li dat zij geen eigen woning hadden. Toen de pensioenjaren in zicht begonnen te komen kreeg de heer Faber het advies zich bij de gemeente als woningzoekende te laten inschrijven. Hij volgde deze raad op en na enige jaren kwam hij "boven drijven". Er was een woning aan de Brugakker in Zeist beschikbaar. Een uitstekende woning, dat mag wel worden gezegd. Maarde huur lag wel even hoger dan die van de dienstwoning. De heer en mevr. Faber hakten de knoop echter maar door en verhuisden. Zij hebben er geen dag spijt van gehad. Mevr. Faber: "Voor het eerst hadden we een eigen huisdeur, een eigen deur met een bel. Dat was wat. In Den Dolder liep de toegang naar onze woning via de kassa's!" 40 dienstjaren De heer Faber heeft er bij het concern 40 jaren opzitten, althans gerekend naar de huidige situatie. "Het platenverzamelen komt er hoe langer hoe meer in", vertelt de heer Hendriksen." De een verzamelt Rock en Roll uit de vijftiger jaren en een ander heeft meer belangstelling voor één bepaalde zanger. Het is vooral een- hobby waar muziek in zit." In A C-Restaurant Holten werd op zaterdag 26 april j.L een heel bijzondere ruilbeurs gehouden. Jeroen Hendriksen een 28- jarige verpleger uit Enschede, had van de bedrijfsleiding van dit restaurant langs de A-l toestemming gekregen om in een zaal van het restaurant een grammofoonplatenruilbeurs te or ganiseren. Het bijzondere van deze ruilbeurs was dat er gram mofoonplaten werden aangeboden met alle mogelijke soorten muziek uit verschillende tijdperken, maar die meestal niet meer in de winkels verkrijgbaar zijn. In het zuiden van het land kent met dit soort platenruilbeurzen al. Vaak worden ze door fanclubs georganiseerd en wor den er alleen platen uit een bepaalde periode of een idool verhandeld of geruild. Op deze eerste platenbeurs in het oosten van het land kon men grammofoonplaten vinden uit 1920, de begintijd van de grammofoon, maar ook waren er pas uitgekomen bijzondere Elpé's verkrijgbaar. De dertig standhou ders, die 's morgens al om een uur of negen in Holten aanwezig waren, had den bij elkaar zo'n 50.000 platen meegenomen en de hele dag was het een komen en gaan van echte hobbyisten, maar ook de gewone bezoekers van het restaurant vonden vaak een plaatje van hun gading tegen een schappelijke prijs. 22juke-boxen In zijn huis in Enschede heeft hij in totaal 22 juke-boxen staan. Waar maar een plekje vrij is staat een van deze muziekkasten, die hij in de loop der jaren, vaak kapot, gekocht en daarna opgeknapt en gerepareerd heeft. "Mijn Overzicht van de platenbeurs in AC-Restaurant Holten oudste juke-box dateert uit 1949, er moeten nog bakelieten 78-toeren platen in. Het juke-box verzamelen is mijn eigen lijke hobby, maar ik ben veel op platenbeurzen te vinden omdat ik voor die juke-boxen platen nodig heb." Totaal heeft de heer Hendriksen 2500 platen in zijn bezit, hoofdzakelijk rock en roll uit de vijftiger jaren. Op de platenbeurs in Holten waren ook singles en elpé's te vinden die niet meer in de handel verkrijgbaar zijn of nooit in Nederland zijn uitgebracht. "De nieuwste singles die erbij liggen zijn uit 1970. De standhouders zijn vaak mensen die zelf platen verzamelen en soms hele parijen oude grammofoonpla ten opkopen. De dubbele of de platen waar zij zelf geen belangstelling voor hebben bieden zij dan op deze hobbybeurzen te koop aan, ook wordt er wel onderling geruild. Je ziet op dit soort beurzen soms lief hebbers met een lijstje in de hand lopen waarop nummers staan die nog in hun verzameling ontbreken." goed idee Omdat de heer Hendriksen voor het bezoeken van platenbeurzen, waar dan nog vaak platen van één enkele zanger of stijl werden aangeboden, meestal een heel eind moest rijden, leek het hem een goed idee om ook in het oosten van het land te proberen dit soort beurzen van de grond te krijgen. In een gesprek met de bedrijfsleiding van AC-Restaurant Holten bleek hem al snel dat men daar zijn idee wel kon waarderen. In dit AC-Restaurant worden ook vaak kunstenaars uit de omgeving in de gelegenheid gesteld hun werk te exposeren. Ook ziet men er zondags dikwijls leden van een vereniging van oude ambachten aan het werk. "Het restaurant wordt door deze activi teiten levendiger," meent de manager, Wim Muller. "Zolang het niet commer cieel is willen wij iedereen in de gelegen heid stellen hier iets te organiseren. De bezoekers van het restaurant vinden het vaak leuk en diegenen die speciaal voor de beurs komen gebruiken wat in het restaurant." Jeroen Hendriksen stelt het erg op prijs dat men hem in dit mooie AC-Restau rant de gelegenheid gaf een platenbeurs te organiseren. "De standhouders hebben het een fijne beurs gevonden. Er zijn al weer afspraken gemaakt voor een volgende platenbeurs in dit restaurant. Ik weet zeker dat dergelijke beurzen waar men alle mogelijke grammofoon platen kan ruilen of kopen, ook in het oosten van het land aan zullen slaan."

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 10