'Aemstelland' - kwaliteits chocolade voor export 27 MC Opleiding sectorchef AH cursus vol afwisseling Oude meesters op tv in Amerika Examens KANS VOOR 1STE VERKOPER FLITSEN pagina 9 In de tussenliggende tijd voeren de deelnemers praktijkopdrachten uit die worden nabesproken en verdiept in de tweede bijeenkomst. Daarnaast is er ruimte voor persoonlijke vorming. Niet meer zoals vroeger 14 dagen achtereen, maar verspreid over de gehele opleiding. Ook hier worden theorie en praktijk vermengd. Daardoor wordt de herken baarheid van het vormingsgedeelte voor de deelnemers veel groter! Het vor mingswerk, gebeurt in de Outward Boundschool in Ulvenhout, door een trainer van deze school. Hij wordt daar bij geassisteerd door een co-trainer van Albert Heijn's afdeling Opleidingen. Om aan de opleiding, die in totaal 31 dagen omvat, deel te nemen moet de lste verkoper zich onderwerpen aan een selectiegesprek. Op grond van de re sultaten daarvan en op grond van zijn beoordeling door de bedrijfsleider, kan hij tot de opleiding worden toegelaten. toets Wat betreft de toetsing van de aange leerde kennis en de afsluiting van de op leiding: Elk onderwerp van de sector- chefopleiding wordt afgesloten met een toets. De resultaten van de toets worden gewaardeerd met: goed, voldoende, on voldoende. Ingeval van onvoldoende resultaat, onderzoekt de cursusleider mogelijke oorzaken en neemt hij - na gesprekken met betrokken deelnemer - actie, bijvoorbeeld: - hertoets; - gesprek met de mentor van de deelnemer over extra begeleiding; aanpassen praktijk situaties. Indien er veel onvoldoendes zijn wordt met de deelnemer onderzocht of er nog mogelijkheden zijn om ver betering te bereiken. Zo niet, dan kan besloten worden de deelnemer te laten stoppen met deelname aan de sectorchef- opleiding. Wat betreft de benoeming tot sectorchef, na de opleiding met goed ge volg te hebben doorlopen - hierover beoordeelt de benoemingscommissie in een gesprek met de deelnemer. Op 18 maart 1980 is te Utrecht het examen van de administratie cursus AHZB afgenomen. Voor deze cursus zijn onderstaande dames geslaagd: L. Massar-Plomp fü. 5524 A. Vosse-Wesselink fil. 5572 C. Cino-Verkuijl fü. 5679 Y. ter Hoeven fil. 5569 J. van Bergen fil. 5674 M. Elbers-Pikavet fü. 5502 A. Schijvens-v.d. Heuvel fil. 5941 M. Smits fil. 5913 W. Brouwers fil. 5811 G. van Grevengoed fil. 5511 E. van Eist fil. 5805 G. Slagter fil. 5784 Eind'lijk komt het er dan van, Nu is het leed geleden. We gaan elkander weer verstaan. Als "Jan Patat" en "Piet Banaan", Op kanaaltje zes of zeven. Rang- en standverschil valt weg, Dat kan ons niet meer deren, Want onder 't schuilnaam-pseudo niem Kan men 't kontakt zéér anoniem. Volledig dé-blokkeren. "Hallooh, hier spreekt Pierewaai, Ontvangt U mij ook, óóhvüür? "Ja, Pierewaai, hier is Kees Lijk. 'k Ontvang U taam'lijk luisterrijk, Hier in mijn dure Rover. Ha, Kees Lijk, jij praat mobiel, 'k Zit met een basis-bakkie. Jij rijdt een dure aut'moobiel, En ik zit thuis als Jan Schlemiel, Ondér een simpel dakkie. Pierewaai, hier spreekt Kees Lijk, Ik heb die Rover nodig. Want ik ben naam'lijk onderweg. Voor b 'langrijk zaak 'lijk overleg, 't Is dus niet overbodig. Haaallooh Lijk, hier Pierewaai, Ben jij zo 'n rijke stinkerd? Nou IK zit vies in de puree. Al jarenlang in de Wee Wee. Pierewaai, hier spreekt weer Lijk. Voor jou moet ik nou balen. Ik wérk fudomme voor mijn geld. En hoe is dat met jou gesteld. Je kunt j' EmCeetje toch betalen? Nee, Kees Lijk, dat heb je mis. Maar dat kun je ook niet weten. Ik kocht dit dingetje voor'ge week, Van m 'n schaam 'le tweede hypotheek. En nou heb ik niks te eten. Pierewaai, dat is niet best, Hoe lang kun je dat rekken? Welaan, ik ben de slechtste niet, Dus hoor dan goed, wat ik je bied. Ik wil je werk verstrekken. KÉÉS Lijk, KÉÉS Lijk. hoort V mij Hallóóóóh daar in je Rover, Ik ga nu naar een nieuw kanaal, Want deze maakt te veel kabaal. Hallo Kees Lijk UIT OóóóhverH! Heintje Rozijntje Marvelo bv, dochter van Ahold, is in Amerika gestart met de introductie van merkartikelen voor chocolade, koek en biscuit. Gekozen is voor de degelijke Hollandse naam "Aemstel land". Ook de verpakking is op een typisch Hollands produkt afgestemd. Een onderzoek heeft geleerd, dat de afzet van chocolade in het algemeen een afnemend beeld vertoont. In Amerika komt daarbij, dat de kwali teit van de chocolade daar minder is dan die van de Nederlandse choco lade. Voor een goed stuk kwali teitschocolade moeten er daarom in de Verenigde Staten en in Canada mogelijkheden zijn. Maar dan moet de verpakking een goed kwaliteits beeld hebben en typisch Hollands zijn, want Nederlandse chocolade heeft een uitstekende naam in het buitenland. De heer L.S. Bouwman, hoofd ver koop van Marvelo bv, zegt er over: "De Amerikanen zijn gek op alles wat uit de zogeheten Oude Wereld komt. Daarom is de gedachte ont staan om afbeeldingen van oude schilderijen aan te brengen op de wikkels en de verpakking. Maar de kleuren op de originelen van de oude schilderijen zijn niet fel genoeg. Zij moeten juist goed in het oog springen voor verkoop in supermarkten e.d. oude meesters Dank zij een goede kunstenaar is de zaak opgelost. Hij schilderde "oude Deze maand is een vernieuwde opleiding voor sectorchefs van start gegaan. Zij wordt gegeven op drie plaatsen in het land: het zuiden, het oosten en het westen; in drie groepen van elk circa 15 personen en duurt een jaar. Als cursusleider van elke groep treedt een ZM/BL op! Omdat het cursuspakket vol komen nieuw is en er nog geen ervaring mee is opgedaan, heeft de afdeling Opleidingen besloten dit jaar als een proefjaar te beschouwen. Een projectgroep zal de proef begeleiden en zorg dragen voor eventuele aanpassingen. Deze projectgroep be staat uit een areamanager, een opleidingsfunctionaris, een ZPOF en de drie cursusleiders. Het was nodig de sectorchef opleiding te vernieuwen, omdat de "oude" opleiding onvoldoende ondersteuning gaf aan de le verkopers in hun groei naar de sectorchef functie. Het programma van de "oude" opleiding bood te weinig houvast om na deze opleiding in korte tijd als sectorchef te kunnen functio neren. De herkenbaarheid van het vor mingsgedeelte liet te wensen over. onderzoek Naar aanleiding hiervan is een uitge breid behoefteonderzoek gedaan door de afdeling Opleidingen. Bij dit onderzoek zijn geïnterviewd: een areamanager, 3 zonemanagers, 2 ZPOF's, 4 bedrijfslei ders en 7 sectorchefs. Uit het onderzoek kwamen o.a. de onderwerpen naar voren van de nieuwe sectorchef opleiding. In werkgroepen zijn deze onderwerpen uit gewerkt tot opleidingsprogramma's. De afdeling Opleidingen coördineerde dit. Bij het samenstellen van het opleidings pakket is ervan uitgegaan, dat de functie van sectorchef de eerste leidinggevende functie in de winkel is, met daarbij een stuk verantwoordelijkheid. Aan de aspi rant-sectorchef moet kennis van het supermarktgebeuren worden bijge bracht. Niet alleen gericht op assorti- mentsgroepen, maar ook op beheer van kosten, bestellen, werkplanning, wer ving, selectie en opleiding van mensen. programma In het opleidingsprogramma is dat terug te vinden. De opleiding begint met een introductiedag. Daarna worden de vol gende onderwerpen behandeld: functie beschrijving, creatief denken en brain stormen, schriftelijk rapporteren, goe derenadministratie, geldadministratie, personeels- en salarisadministratie, per- soneelbeleid, beoordeling, beheer, ver gaderen in management team, commer ciële en onderhoudsbegroting, alsmede commerciële vaardigheden, opleiding programmeren, wervings-, selectie-, sol licitatiegesprek, resultaat vers vlees en periodiek resultatenoverzicht filiaal (P.R. O.F.), dat wil zeggen het leren lezen en conclusies trekken uit het resultatenoverzicht. De onderwerpen zijn verdeeld over 6 "blokken" van elk drie dagen. De totale opleiding duurt ca. 1 jaar. Veel belang wordt gehecht aan een goede afstemming van theorie op praktijk. herkenbaarheid De meeste onderwerpen worden ver deeld over 2 bijeenkomsten ("blokken") meesters" maar dan wel in opval lende kleuren en afgestemd op de smaak die er in zit. Hier en daar nog wat bijgeschilderd in verband met de teksten op de verpakking. Werkelijk een knap stuk werk. Ook de naam moet bijdragen aan het Hollandse image daarom werd gekozen voor Aemstelland. Op de Zoetwarenbeurs in Utrecht in maart hebben wij chocolade, koek en biscuit met de nieuwe naam en nieuwe verpakking getoond. Er kwam duidelijk reactie op vanuit het buitenland. Heel sterk van de Amerikaanse en Canadese bezoekers. Het nieuwe produkt ligt nu in de Amerikaanse Bi-Lo winkels van Ahold. In september is er een tv- campagne gepland voor de gebieden waar de winkels gevestigd zijn. Ook hierin wordt de nadruk gelegd op kwaliteit met een knipoog naar de oude meesters omdat Rembrandt de hoofdpersoon zal zijn in de tv-com- mercials." Ook bij Miro is de verkoop van de nieuwe 27 MC zendontvangers niet geruisloos voorbij gegaan. Nadat de PTT de 27 MC-band heeft vrijgegeven voor particulier gebruik, mits men een machtiging bezit en door de PTT goed gekeurde apparatuur gebruikt, is in Ne derland sprake van een nieuwe rage. Zo wel thuis, in de auto als op de boot worden de "bakkies" ingebouwd en wordt er levendig gecommuniceerd via de zend- en ontvangstapparatuur. De Philips-zendontvangers, die Miro in een actieweek aanbood, waren al snel geheel uitverkocht. Meer dan 300 appa raten verlieten de Miro-filialen in geheel Nederland. Op de foto demonstreert Jan Berkhof specialist radio/TV in de Miro te Nij megen, de nieuwe apparatuur.

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 9