Nieuwe aanwinsten Ahold Espana Ahold-embleem prijkt op Spaanse bodega AH Oldenzaal extra ruimte voor non food Vakantie en Sociale Verzekering Nieuwe beprijzingsset gemakkelijk en duidelijk Nieuw Simon-filiaal in Osdorp Belangrijke ontwikkeling in de komende jaren FLITSEN pagina 3 Een nieuwe, voor de klant duidelijke en voor het filiaal gemakkelijk te hanteren beprijzingsset zal op donderdag week 24 worden ingevoerd in alle AH-filialen. Bij voorbaat staat vast, dat het kostenbesparend zal werken. De invoe ring betekent namelijk, dat er een einde komt aan de pakken kaarten in allerlei formaten, die wekelijks naar de filialen verstuurd worden en waarvan in de praktijk blijkt dat 25 tot 40 procent niet bruikbaar is. Voortaan wordt gewerkt met de beprijzingsset in drie standaardvormen (80 x 19 cm; 35 x 50 cm; llVa x 14 cm) zowel enkel- als dubbelzijdig te gebruiken. De kop-teksten blijven constant in de set. Standaard zijn de kleuren: rood/geel voor "deze week", blauw/geel voor "dinsdag/woensdag vers voordeel" en groen/geel voor "partijvoordeel". De prijzen, gebonden in omslagblocs met cijfers van 0 tot en met 9, zijn gemakkelijk te veranderen. Ook deze bloes blijven in de set. twee formaten De artikelkaarten worden iedere week verwisseld; zij worden geleverd in twee formaten, afhankelijk van de grootte van de set. Dat betekent dus, dat alle filialen voor de prijsaanduiding naar de consumen ten toe één gezicht krijgen. D.m.v. deze set, die ook in driehoek-vorm kan worden opgehangen, zijn de aanbiedin gen voor de AH-klant duidelijk herkenbaar. Ter ondersteuning van de introductie van deze beprijzingsset is een speciaal teletrip-programma ontwikkeld. De nieuwe beprijzingsset is ontworpen door Ahead Advertising, het reclamebu reau van Ahold. "Sherry is voor Ahold, met al zijn winkelvormen, een ongelooflijk belang rijk artikel, dat in de levensmiddelensec tor qua omzet voor bijvoorbeeld melk en suiker nauwelijks onderdoet. Ahold, eerder Albert Heijn, is het ook geweest, die sherry in ons land tot een soort volksdrank wist te verheffen. Zo'n 25 jaar geleden brak "Albert" namelijk een markt open door het drankenas sortiment - voornamelijk bestaand uit Een bodega is in feite een bovengrondse wijnkelder. De klimaatbeheersing bootst echter de 'ondergrondse' omstandighe den volledig na- Een bodega betrekt de Jonge sherry van wijnboeren uit de omgeving. Deze wordt opgeslagen In houten vaten van 500 liter, waarin de sherry rjjpt. Via menging aalera] met verschillende soorten en jaargan gen ontstaat de gewenste constan te kwaliteit. 'zoete Spaanse', Samos en frambozen- bessen - uit te breiden met o.a. sherry. Een achteraf goede greep, want vooral door de activiteiten van Albert Heijn is de afzet in ons land enorm gegroeid." De heer Ter Schure vertelt verder, dat deze positie op de sherrymarkt voor de Ahold-inkoper belangrijke verantwoor delijkheden schept. "Wij moeten zorgen voor een gegarandeerd goede, constante kwaliteit, voor een goede prijsstelling en voor een ononderbroken aanvoer. Als je één week geen sherry in de winkels zou hebben gaat dat vele tienduizenden guldens kosten." Het is echter vooral de behoefte aan een constante kwaliteit geweest, die Ahold heeft doen besluiten een meerderheids belang in 'Luis Paez' te nemen (de Spaanse sherry-specialist Medina is als inbrenger van de know how de andere aandeelhouder). De heer Ter Schure: "We hebben twee eigen merken sherry: de 'Pale 887' en de 'Conqueror'. Vooral van de laatste, de duurdere soort, vinden wij, dat we daarmee een kwaliteitsmerk kunnen opbouwen. Door onze eigen bodega kunnen wij nu in alle opzichten opereren op hetzelfde niveau als merken als Sandeman, Pedro Domecq, Bobadilla enz. Verder zijn er natuurlijk prijstechnische voordelen, maar het belangrijkste is, dat wij nu in staat zijn een gegarandeerde 'evering van een constante goede kwaliteit sherry te realiseren. De bodega is in staat alle typen sherry te leveren, maar het accent ligt op de betere soorten, waarvan de onlangs geïntroduceerde Fino Superior een goed voorbeeld is. Wij twijfelen er niet aan, dat de bodega Luis Paez uiterst positief kan bijdragen tot de toch al goede image van wijn bij Ahold in het algemeen en sherry in het bijzonder. De totale w|Jn import in ons land beliep vorig jaar 170 miyoen liter. Daarvan kwam 45 miljoen uit Spanje en van die Spaanse wjjn was maar liefst 95% sherry. Nederland en Engeland nemen samen 80% van het totale sherryaanbod voor hun rekening, in ons land is Ahold veruit de grootste sherry verkoper. (Vervolg van pag. 1) De tweede dag van het bezoek werd aangegrepen om bezoeken te brengen aan CadaDia supermarkten en super- descuento's rond Madrid. Een van deze superdescuento's wordt geleid door de heer José Perez, voordien 13 jaar Op 21 mei a.s. zal in Osdorp (Amsterdam) een nieuw Simon-filiaal open gaan. Nu is op dezelfde plaats nog een Nettomarkt gevestigd. Deze opening betekent, dat Amsterdam zijn 24-ste Simon-vestiging krijgt, die tegelijkertijd één van de grootste is. Er wordt een assortiment van ongeveer 2.000 kruideniersartikelen gebracht, met daarnaast in bediening verse groente, vers vlees, verse vleeswaren en kaas van 't mes. Tevens is in de nieuwe Simon een drogisterij, maar ook bloemen en een ruime keuze aan litteratuur ontbreken niet. Het voltallige personeel van de Nettomarkt onder aanvoering van be drijfsleider J. Rijke, gaat over naar Simon. werkzaam bij Ahold in Nederland. Ook werden de traditionele Spaanse markten bekeken, de Mercado Municipal en de Galeria de Alimentacion. Deze zijn van belang voor de ontwikkeling van de superdescuento's, die hierbij in de buurt gevestigd worden en dienen als aanvulling op de versmarkten. opening DC Tijdens de lunch, na een in voortreffelijk Spaans gehouden toespraak, overhan digde de heer A. Heijn ter gelegenheid van de opening van het Distributiecen trum te Villalba een kleurentelevisie aan een bejaardentehuis aldaar, alsmede een revalidatietoestel aan een school voor gehandicapten. De burgemeester van Villalba overhan digde hierna de sleutels van het gemeentehuis aan de heer Heijn, een gebaar dat in Spanje een traditionele, diepe betekenis heeft. Na deze uitwisselingen kon het DC dan geopend worden. Op het plein voor het DC werd een bord onthuld dat aangeeft dat het plein genoemd is naar wijlen Don Manuel de Hermenegildo, een man die veel betekend heeft voor de ontwikkeling van Ahold in Spanje en die in zijn functie van Directeur Generaal van het Instituut voor Hervorming van de Commerciële Structuur als eerste "official" onze bedrijven in Nederland bezocht. Onder de deur van het DC werd een doos ingemetseld die herinneringen aan deze dag bevat. Deze doos zal na 10 jaar worden geopend. Vervolgens kon de heer A. Heijn de linten doorknippen met de Spaanse en Nederlandse kleuren, en het DC voor geopend verklaren (in 't Spaans). Een rondgang begon, waarbij de heer Vangeel een klok voor het DC kreeg aangeboden door het personeel. Het bezoek werd op zaterdag afgesloten met een presentatie van de activiteiten van Ahold Espaha en het aanbieden van een afscheidscadeau aan de heer D. Vethaak. Waarborg voor constante kwaliteit van sherry Het Ahold-embleem prijkt sinds kort ook op een Spaanse bodega. Onlangs is namelijk een meerderheidsbelang verwor ven in sherry-huis Luis Paez", met vestigingen in Jerez de la Frontera en Sanlucar de Barrameda, beide in het hart van het sherrygebied. Aholds wijninkoper A. G. ter Schure wilde graag de achtergronden van de koop schetsen. (Vervolg van pag. 2) Grotere zorgvuldigheid is vereist. Daarmee is de opleiding van de OR-le- den extra belangrijk geworden: "Ieder een is ermee gediend dat die goed ter hand wordt genomen." Ten aanzien van de opleidingen in het algemeen noemde hij het verheugend dat het aantal cursisten sterk steeg (van 3150 tot 4441). Met name van buiten het hoofdkantoor blijkt een groeiende belangstelling voor de cursussen. Het totale aantal cursus dagen werd niet veel groter: de gemid delde cursusduur werd een dag korter. "Uitgaande van het budget kunnen er daardoor meer mensen van profiteren," aldus de heer Van Dun. Het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering heeft zojuist weer. de geheel herziene folder "Vakantie en sociale verzekering" uitgegeven. In deze folder wordt er op gewezen dat, wie zijn vakantie voorbereidt, er verstandig aan doet te overwegen of er op het terrein van de sociale verzekering nog iets te regelen valt. Vooral ziekenfondsverzekerden en zij, die een uitkering ingevolge de Ziektewet, de Wet op de Arbeidsongeschiktheidsver zekering, de Algemene Arbeidsonge schiktheidswet of de werkloosheidswet ontvangen, kunnen daarmee voorkomen dat zij in hun belangen worden geschaad. De folder is gratis te verkrijgen bij het V.S.V.. Rhijnspoorplein 1. Amsterdam tel. 020-927474. Op donderdag 8 mei jl. werd het nieuwe AH-filiaal in het winkelcen trum In den Vijfhoek te Oldenzaal officieel geopend door de heer F.I. Ahlqvist, alg. directeur AH. Deze AH-vestiging heeft, naast een groot levensmiddelenassortiment, een extra uitgebreid assortiment huishoudelijke artikelen, duurzame gebruiksgoederen, kleding en goede ren in de recreatieve sfeer. Vandaar dat dit filiaal de naam AH Extra draagt. Met de sterke uitbreiding van het non food-assortiment komt Albert Heijn tegemoet aan de wensen van de bewoners van Oldenzaal. AH Extra Oldenzaal, met een bruto verkoopoppervlakte van 2.160 m2 het grootste AH-filiaal in Nederland, heeft een zogenaamd klantenpoten- tieel van 45.000 consumenten. Men verwacht dan ook, dat de winkel een sterk regionale functie zal hebben. Hierbij draagt Albert Heijn bij tot de groei van Oldenzaal als koopcentrum voor de regio, waarvan ook de gevestigde middenstand zal profite ren. Bedrijfsleider van het AH Extra-fili aal is de heer J. Rodel, voorheen bedrijfsleider van het AH-filiaal aan de Spoorstraat in Oldenzaal. Dit filiaal werd op zaterdag 3 mei gesloten. Het voltallige personeel is overgegaan naar het nieuwe filiaal, waar in totaal voor 100 medewerkers (inclusief part-timers) werkgelegen heid is. Op het moment, dat de foto werd gemaakt, was men nog druk doende de laatste hand te leggen aan de inrichting en bevoorrading van het nieuwe AH-Extra-filiaal.

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 3