Het zomert al bij Miro Door de ATV-regeling heb ik meer tijd voor het huishouden" Zilver voor AHEAD BRENGT AH diepvries- IN BEELD verpakkingen Yi Winters uleesfeest FLITSEN pagina 11 52 artikelen extra 1aag geprijsd in de weekreklame van AH C Gel dig van donderdag t-rm zaterdag) Oa 15 opmerkelijke aanbiedingen van de vakslagers in't AH slagerswinkel "Ik denk dat ik er het eerst iets in Flitsen over gelezen heb. En zodra ik wist wat het inhield dacht ik: ja, dat is iets voor mij. Daar meld ik mij voor aan." Dit zegt mevr. Ch. O. Romkes-Wellensiek uit Zandvoort over de A TV, de vrijwillige arbeidstijdverkorting. Zij was in volle dige dienst in het AH-filiaal Zandvoort (kassagroep) en sinds enige maanden is dat een dienstverband voor vierdagen gewor den. De A TV is tot stand gekomen door het invoeren van twee vrije ochtenden per week. Hoe vergaat het de AH-mede- werkers, die gebruik hebben ge maakt van de VUT-regeling? Deze vraag werd onlangs aan de Redactie van Flitsen gesteld. Om op deze én andere vragen ant woord te krtfgen, had Flitsen gesprekken met de heer J. Faber uit Zeist, die als eerste AH-be- dryfsleider gebruik maakte van de VUT-regeling en met mevrouw Ch.O. Romkes-Wellensiek uit Zandvoort, die als één van de eersten gebruik maakte van de ATV-regeling. Hoe mevrouw Romkes de ATV-regeling er vaart, leest u hieronder. In het volgende nummer van Flitsen komt de heer Faber aan het woord over z^Jn ervaringen met de VUT-regeling. Mevr. Romkes is een van de eerste personeelsleden geweest, die van de ATV gebruik heeft gemaakt. Dit feit heeft zij overigens niet aan de grote klok gehangen. "Want dan weet iedereen, dat ik al 60 jaar benlacht zij. In het filiaal is het natuurlijk wel bekend, maar dat zij vaak afwezig is valt daar niemand op. Mevr. Romkes maakt namelijk de laatste jaren deel uit van de Onderne mingsraad van Albert Heijn. "Heerlijk werk, vindt zij dat. "Ik hoop dat te kunnen blijven doen, maar dat hangt af van de verkiezingen die we straks krijgen." Het OR-werk vraagt veel tijd voor vergaderingen en het volgen van cursus sen. Dat komt ook wel voor op de tijden waarop zij nu vrijaf dient te hebben, maar dat wordt op andere dagen gecom penseerd. waarom ATV Waarom wilde mevr. Romkes graag de ATV op haar toegepast zien? "Vanwege het huishouden. Wij - mijn man en ik - hebben hier een heerlijk vrij huis aan de rand van de duinen, maar het vraagt wel veel tijd om alles bij te houden. Ik ben een avondmens en men moet dus niet bij mij aankomen met de opmerking, dat ik 's morgens vroeg toch het een en ander zou kunnen doen. En 's avonds liet ik ook wel eens wat liggen, want na een dag aan de kassa ben je toch wel gaar. Niet echt moe, maar je hebt niet veel zin meer om nog flink aan te pakken." Mevr. Romkes werkt nu 14 jaar bij AH Zandvoort en nog steeds zegent zij de dag waarop zij besloot een werkkring te gaan zoeken, liefst iets met contact met mensen. In het begin stond zij als parttime-medewerkster te boek, later werd het een volledige baan. De leukste tijd was, zo vertelt zij, dat zij in de afdeling drogisterij-artikelen (drogme- tica) stond. Daar had zij toch weer meer contact met de klant - en met collega's - dan aan de kassa. Financieel maakt de gebruikmaking van de ATV-regeling niet veel uit, zo zegt mevr. Romkes, zodat het geldelijke aspect naar haar mening voor niemand doorslaggevend behoeft te zijn om niet van de mogelijkheden gebruik te maken. hobby's Mevr. Romkes heeft nog enkele hobbies om handen, die ook veel tijd vragen. Zij zingt in een oratoriumkoor, houdt veel van handwerken (volgt met een clubje ook wel korte cursussen in bijv. kant klossen) en is al meer dan 25 jaar secretaresse van de plaatselijke gymna stiekvereniging. Kort geleden ontving zij dan ook van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek verbond de gouden speld van verdienste. "Maar het belangrijkste van de ATV was voor mij toch de mogelijkheid wat meer tijd te hebben voor het huishou den," zegt zij nog eens met nadruk. "Het werk in huis schoot er wel eens bij in. Nu nog wel eens, maar ik heb er toch wat meer tijd voor gekregen. Ik had natuurlijk ook gewoon kunnen stoppen met werken, maar daar denk ik nog niet over. Ik vind het nog steeds heerlijk om te kunnen werken." "Voor de mannen schijnt bij Miro de zon, geen zomer was de mode voor hen zo kleurrijk". Deze woorden tekenen wy op uit de mond van inkoper A.M.F. v. Velsen, zojuist teruggekeerd uit de USA. "Vooral het thema sport is dit voorjaar niet aan te slepen, sweat- en T-shirts, al dan niet bedrukt met cijfers of andere aan de Amerikaanse sporten refererende prints". Voor iemand die niet wil rondlopen alsof hij zojuist een partijtje baseball gespeeld heeft, zijn er nog een aantal andere niet minder kleurrijke artikelen welke u up to date door de zomer leiden. Zoals glanzende jacks van chintz of satijn, jeans in canvas en denim, maar ook cord. Hoogst actueel zijn de poloshirts, vooral als deze gestreept zijn en een wit kraagje hebben, geweldig goed te dragen op de originele denim-jeans welke weer geheel in ere is hersteld. Ook de wat behoudende man kan bij Miro uitstekend terecht. Hij kan kiezen uit een zeer fraaie collectie overhemden, een uitgebreide sortering jacks en een uitgelezen aanbod in pantalons, waaronder dit voorjaar zeer veel stretch kwaliteiten, dus elastisch en zeer comfortabel. Mevrouw Ch. O. Romkes-Wellensiek uit Zandvoort: In de twee voorgaande nummers van Flitsen is aandacht besteed aan consumenten-informatie via samenspel tussen tv, telefoon en computer. Een nieuw element in de communicatie van de jaren tachtig, dat in ons land bekendheid krygt onder de naam Viditel. Aan de proef, die de PTT hiermee neemt, doet ook Albert Heyn mee. Hoe maak je gebruik van de mogelijkheden, hoe bereik je het publiek er het best mee? Die vragen kreeg Ahead Advertising - communicatiemakers van Ahold - te beantwoorden. Albert Heijn opent nieuwe groentecentrale De laatste hand wordt momenteel gelegd aan de nieuwe groentecentrale van Albert Heijn te Utrecht. Na de opening van het nieuwe bedrijfscomplex op 19 mei zullen van hieruit 30 AH filialen bevoorraad worden die binnen een straal van 60 km rond Utrecht liggen. De groentencentrale, die pal naast de groenteveiling ligt, bestaat uit twee loodsen met een gezamenlijke opper vlakte van 3000m2 en twee koelcellen van 20m2 In de toekomst zullen er nog vier van dergelijke AH groentecentrales bijko men, die met elkaar op den duur zullen zorgdragen voor de bevoorrading van 70 AH-filialen. De foto laat op de voorgrond de los-en laadkuil in aanbouw zien, waar plaats zal komen voor 6 transportwagens. "Het is een mooi medium, met talloze mogelijkheden waarvan de grenzen nog lang niet vaststaan. Het is ook voor Albert Heijn interessant, maar het zal nooit méér worden dan een aanvulling op hetgeen kranten en tijdschriften aan reclamemogelijkheden bie den. We behoeven er zeker niet op te rekenen, dat er straks door Viditel geen krant meer nodig is". De heer E. Jonker, die dit zegt, maakt deel uit van de werkgroep Vi ditel bij Ahead, waarin ook de heren J. Wagner (hoofd creative services) en J. Ploe ger (hoofd 'media') zitting hebben. De heer Jonker, hoofd van de afdeling 'Design' en verantwoordelijk voor het klantencontact, zegt met plezier te hebben gewerkt aan de opdracht om Albert Heijn voor de Viditel-gebruiker duidelijk 'in beeld' te brengen. Men is daar sinds december mee bezig en eind januari al konden de eerste gegevens in de gewenste vorm aan het geheugen van de centrale computer worden aange boden. Een en ander in nauwe samen werking met de groep Marketing Ser vices van AH. Voor het nieuwe medium wer den drie vuistregels gehanteerd: a. de verstrekte informatie heeft een min of meer blijvend karakter. De actualiteit erin richt zich op nieuwe produkten en prijswijzigingen; b. bewust werd het gebruik van reclametermen vermeden. Niet echt wervende teksten dus, maar puur gericht op het geven van informatie, c. hoewel er in vorm en kleur veel mogelijkheden zijn is toch gekozen voor: hou 't zo eenvoudig mogelijk. Duidelijkheid dus voorop. Dat betekent o.a. vertalen van bij Albert Heijn nogal eens gebezigde afkortingen en begrip pen. Een term als AVC (algemene ver krijgbaarheidscode) moet voor de con sument worden verduidelijkt. Ook is veel aandacht besteed aan het logisch in elkaar 'overvloeien' van de 9 Albert Heijn-rubrieken en het 60 artikelgroe- pen tellende trefwoordenregister. Mede met behulp daarvan kan de Viditel- abonnee zijn weg bij AH vinden. En hoe komt dat allemaal via het tv-scherm over? Dat kunnen de mensen van Ahead onmiddellijk vaststellen door de moge lijkheid door te dringen tot de computer, waardoor een ontwerp of deel daarvan Ook dit jaar had de afdeling vormgeving van Ahead een inzending in de ver pakkingswedstrijd 'De Gouden Noot", georganiseerd door het Nederlands Ver pakkingscentrum Het resultaat was dat de in voorgaande jaren gewonnen zilveren en gouden noten opnieuw konden worden aange vuld. Nu was de beloning een zilveren noot voor de verpakking van het AH diepvriesassortiment direct zichtbaar kan worden gemaakt op de tv-schermen in Aholds reclamebu reau. Of Viditel in ons land een succes wordt laat de heer Jonker in het midden. "Dat moeten we afwachten. Bekend is dat het in Engeland nog niet zo is aangeslagen, 't Is overigens een goede zaak, dat Ahold in dit vroege stadium meedoet." Hij is er wel van overtuigd, dat de ontwikkeling - mede door gebruik van de chip - een stormachtig karakter zal hebben. "Als je nu al naar het buitenland kijkt ontdek je hoeveel verder men daar is met aanpak en vormgeving. Heus, Viditel staat hier nog in de kinderschoenen."

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 11