ifUi Mevrouw De Jonge leert de AH-bedrijfsleiders kennen In Memoriam pagina 8 FLITSEN De heer H.J. Neele is op 18 april 1955 in dienst getreden van de firma Hoeve te Amsterdam in de Borgerstraat ah magazijnmeester en toezichthouder op de inpakaf- deling banket. Deze functie bekleedde hij 2 jaar. Wegens overlijden van de toen malige bedrijfsleider werd zijn functie toen chef magazijn/expe ditie; in die tijd was er nog sprake van thuisbezorging. Inmiddels was in Zwanenburg een nieuwe fabriek gebouwd, waar de heer Neele chef magazijn/expeditie werd in 1962. Een jaar eerder was Hoeve overgenomen door Albert Heijn. In de beginperiode was er sprake van eigen vrachtauto's die tot in Zeeland en Groningen reden. Naderhand is overgegaan op vervoer door derden. De stijgende broodleverantie noodzaakte over te gaan van 2 op 3 ploegendienst. Momenteel werken ongeveer 20 mensen op de afdeling expeditie. In zijn vrije tijd is de heer Neele een enthousiast tourfietser, in 1979 goed voor 10.000 fiets kilo meters! Datum viering jubileum: 18 april Op 12 mei a.s. vindt de viering plaats van het 25-jarig zakenjubi- leum van de heer M. C. Bayens. Hij trad 22 jaar geleden in dienst bij de kostprijsafdeling, maar was daarvoor van 1951 t/m 1954 ook reeds in diverse administratieve functies werkzaam bij Albert Heijn. In 1951 startte hij op de filialenadministratie op de afde ling van de heer T.K. Gruys. Hij voelde zich meer dan tot het echte boekhouden aangetrokken tot een meer commercieel getinte functie en kwam zo na enige tijd als administratief medewerker op de inkoopadministratie, waar hij enkele jaren later werd aange steld als sous-chef. In 1967 volgde zijn benoeming tot afdelingschef van dezelfde afde ling. In de daaropvolgende jaren groeide het personeelbestand van de inmiddels tot goederenadmini stratie omgedoopte afdeling enorm. Op een bepaald moment omvatte het een totaal van 80 man, door wie zowel de administratie van food als van non food werd verzorgd. Vanaf 1971 beheerde de jubilaris na een afsplitsing het merchandi sing bureau non food tot medio 1975, toen hij de rol van gebruiker van computersystemen omwisselde voor een functie in de systeemanalyse in de Elektro nische Gegevens Verwerking. In deze sector, het huidige C.L.A., is hij momenteel werk zaam als le systeemontwerper. Op 29 april a.s. is het veertig jaar geleden dat de heer J. van den Broek op 16-jarige leeftijd als leerling-bediende in dienst trad bij Simon de Wit. Hij begon zijn loopbaan in het Simon de Wit-filiaal aan de Zuiddijk in Zaandam. En behoudens enkele "uitstap jes" naar voornamelijk Amster damse filialen is hij dit filiaal tot begin I960 trouw gebleven. Het was ook in dit filiaal, waar hij in 1947 eerste verkoper werd. In januari 1960 was het echter definitief voorbij met de Zuid- dijk. De heer Van den Broek werd toen magazijnchef in de nieuwe supermarkt aan de Gedempte Gracht in Zaandam. In dit filiaal, waar hij tevens verantwoordelijk is voor ont vangst van de goederen, is hij ook nu nog met dezelfde plichtsbe trachting werkzaam. En de heer Van den Broek, die niet snel opzij gaat voor een griepje, heeft hier al menig bedrijfsleider "versleten". De heer E.A. Lohmann kwam op 4 april 1955 als bediende in dienst bij Albert Heijn in de toenmalige bedieningszaak aan de Schie- damseweg in Vlaardingen. Hij werkte in dit filiaal tot hij eind 1956 in militaire dienst moest. Na zijn diensttijd kwam hij in september 1958 terug in filiaal Schiedam als bediende en was gedurende een aantal jaren werkzaam in diverse Schiedamse filialen. Vervolgens werkte hij, na ver huisd te zijn naar Amerongen, in het filiaal aan de Slotlaan te Zeist met ingang van 3 oktober 1960 als assistent-chef en later als reservechef in filialen in Utrecht en omgeving, in Amersfoort en in Laren. Na zijn opleiding tot afdelings chef supermart werd hij aange steld in het filiaal te Laren, waar hij werkte tot 1968. Daarna kwam hij in de groep van de heer Zeilstra als field merchandiser kruidenierswaren. Deze functie oefende hij uit tot januari 1974. Toen werd hij assistent-project- leider op de afdeling winkelin richting, welke afdeling later werd geïntegreerd in de Dienst Technische Projecten, waar de heer Lohmann nu de functie van technisch projectcoördinator vervult in de projectgroep AHSM. De jubileumviering vindt eind april plaats met zijn collega 's van de projectgroep. Op 18 april 1955 trad mevr. S.A. Hoekstra-Noppers in dienst van Hoeve. Zij werkte 4 Vi jaar in een brood- en banket filiaal. Daarna werkte zij 8 jaar in een brood- en banketfiliaal van Albert Heijn in de Van Boshui- zenstraat. Sinds 12Vi jaar is mevr. 5.A Hoekstra-N oppers als verkoop ster brood en banket in dienst van filiaal 1080, Gelderlandplein te Amsterdam. Het jubileum wordt gevierd op 18 april a.s. Op 6 mei a.s. is het veertig jaar geleden dat de heer C. van Eyk zijn loopbaan begon bij Simon de Wit in het filiaal Voorthuizen- straat te Den Haag. Zijn herinneringen aan de eerste dagen van zijn kruideniersschap zullen beslist gemengde gevoelens oproepen in verband met de oorlogsomstandigheden waarin ons land toen kwam te verkeren. Na een korte tijd in Den Haag te hebben gewerkt werd hij overge plaatst naar Bussum en nadien troffen wij hem op meerdere plaatsen in Nederland in de opeenvolgende functies van ma gazijnbediende tot en met filiaal chef. Gedurende ca. 20 jaar was hij bedrijfsleider in Amsterdam en thans is hij inmiddels alweer ruim 14 jaar de door zijn klanten zeer gewaardeerde winkelier in IJ mui den. De jubilaris kenmerkt zich door zijn zorg voor zijn winkel en zijn klanten. Met recht kan gezegd worden dat hij er de langste tijd heeft op zitten, want aan het einde van dit jaar is hij van plan een welverdiende rust te gaan genie ten door gebruik te maken van de VUT-regeling. Hierbij berichten wij dat onze zeer gewaardeerde collega R.A. Wouda ofwel in de omgang beter bekend als Rob het heugelijk feit viert dat hij op 2 mei 1980 25jaar in dienst is van de Albro Bakkerijen bv in Zwanenburg. Rob begon zijn loopbaan als deegmaker in de banketbakkerij en heeft in de loop der jaren diverse sleutelfuncties vervult o.a. specialist in het maken van rondo's, cakes, gevulde koeken, makronen en mergpijpjes. Hij is een goed vakman. Wij hopen dat die dag met je naaste familie en collega's voor jou een waardevolle herinnering zal zijn en de bevestiging van wat je voor ons hebt betekend en dat je de komende jaren op dezelfde wijze zal voortgaan. je collega s Albro Bakkerijen bv. Zwanenburg DANKBETUIGINGEN 25-jarig zakenjubileum De heer J. H. Kooijman Miro 1710 40-jarig zakenjubileum De heer W. Krooshof Meester Wij he bv "Een doorlopende winkel van bedrijfs leiders", zo noemt mevrouw L.A. de Jonge het AHZB-filiaal 5820 aan de Leyweg te Den Haag, waar zy sinds 7 februari 1972 tien verschillende bedryfs leiders heeft meegemaakt. Een nogal uitzonderlijke doorstroming van kader personeel, waar het humeur van me vrouw De Jonge echter niet onder gele den heeft. "Gelukkig kan ik mij erg goed aan passen, zodat er voor mij nooit reden is geweest om ook op te stappen. Maar toch is het jammer als het personeel zo snel wisselt."aldus mevrouw De Jonge. Acht jaar geleden kwam zij bij AH in dienst als medewerkster voor de kantine, maar toen het filiaal aan de Leyweg van een supermart een ZB werd ging zij op de groenteafdeling werken." En daar heb ik eigenlijk nooit spijt van gehad, het is ontzettend leuk werk. Op de groenteafdeling heb je veel persoonlijk contact en dat is erg plezierig. Vooral de vaste klanten hebben je in die acht jaar goed leren kennen en vertrouwen je van alles toe". Als het aan mevrouw De Jonge ligt blijft zij de eerstkomende jaren nog een werkende huisvrouw, want alleen maar thuiszitten en het huishouden doen is niets voor haar. "Ik heb het bij Albert Heijn eigenlijk altijd naar mijn zin gehad, al zijn er altijd wel eens momen ten dat het even wat minder prettig is". Waarbij zij direkt terugdenkt aan de drukke periode rond de kerstdagen, toen mevrouw de Jonge zelf dacht weer hersteld te zijn van een middenvoor- hoofdsholteontsteking en weer aan het werk ging. "Maar dat viel dik tegen. De hele dag had ik hoofdpijn en dat werd tijdens het werk eigenlijk alleen maar erger, zodat mijn dokter me duidelijk vertelde dat het beter was mijn werk voorlopig even aan de kant te zetten". Een raad die werd opgevolgd, zodat mevrouw De Jonge tijdens dit interview -begin januari- nog steeds tot haar grote spijt thuis zit. "In de winkel kijk je nooit naar de tijd, de dag vliegt gewoon om, maar nu je thuis zit duurt zo'n dag eindeloos. Van een collega hoorde ik laatst dat de vaste klanten aan de Leyweg zich afvroegen of ik ook naar een ander filiaal was overgeplaatst. Maar dat zal er niet meer van komen, want het is fijn om lekker dicht bij huis te werken en daarbij bevalt het mij nog steeds prima aan de Leyweg". Op 25 januari jl. overleed op de leeftijd van 59 jaar de heer J. VAN DEN BOSCH Hij was sedert 1952 bedrijfsleider van de Albert Heijn ZB te Putten, alwaar hij zeer gewaar deerd werd. Hij was een prima vakman. Helaas moest de heer Van den Bosch in verband met zijn gezondheid in maart 1974 zijn werkzaamheden neerleggen. Onze gedachten en medeleven gaan uit naar zijn echtgenote en zoon. Albert Heijn bv Tot onze grote ontsteltenis vernamen wij dat de heer G.J. LIGT door een noodlottig ongeval op 20 februari 1980 is overleden. Hij werd 56 jaar. De heer Ligt trad in 1970 in dienst bij Albro Zwanenburg. In 1975 moest hij zijn werkzaam heden wegens ziekte staken. Hij was een zeer gezien collega. Zijn familie wensen wij veel sterkte toe dit verlies te dragen. A hold nv Met leedwezen ontvingen wij het bericht dat op 20 februari 1980 is overleden, onze medewerker de heer WILLEM VAN DEN OUDEN Vanaf de opening was hij bij ons in dienst. In hem verliezen wij een zeer trouw medewerker. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en familie de kracht toe dit verlies te dragen. Bedrijfsleiding en medewerkers AC Grevelingen Op 7 februari j.l overleed in de leeftijd van 81 jaar de heer J. KABEL, gepensioneerd medewerker Mar- velo te Zaandam. Op 20 februari j.l. overleed in de leeftijd van 77 jaar de heer S. VAN BEZOOUEN, gepensioneerd medewerker Marvelo te Zaandam. Op 21 februari j.l. overleed in de leeftijd van 83 jaar de heer J.J.F. MULLER, gepensioneerd bedrijfsleider van Albert Heijn. Op 22 februari j.l. overleed in de leeftijd van 77 jaar de heer H. HOMMERING, gepensioneerd medewerker Ste- rovita Dordrecht. Op 24 februari j.l. overleed in de leeftijd van 72 jaar de heer W. BERKENBOSCH, gepensioneerd medewerker Meester Wijhe. Mogen zij rusten in vrede.

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 8