ZO MAAR LH VAN DE 678FILIALEN pagina 12 FLITSEN fi In de groeigemeente Heerhugowaard neemt de Miro in het moderne, overdekte winkelcentrum Middenwaard een centrale plaats in. Op nauwelijks 100 meter afstand van de weilanden, in een omgeving vol natuurschoon, werken hier in de kleinste Miro-vestiging - met een verkoopoppervlak van 2600 m2 - 212 medewerkers, waarvan 55 full-timers. Het verschil tussen de elders in ons land gevestigde Miro's en de Miro te Heerhugowaard zit niet in de levensmiddelenafdeling, die in beide winkeltypen hetzelfde is, maar in het non-food gedeelte, waar een aantal Beveiligingsmedewerker de heer C. Plat tussen de kinderkleren. afdelingen ingekrompen en andere vervallen zijn. Zo heeft Heerhugowaard bijvoorbeeld geen afdelingen sport, goud/zilver, foto/film bruin-en witgoed, dames- en herenkleding. Ruim twee jaar na de opening - op 3 september 1975 - kwam de huidige bedrijfsleider de heer C. Keppel in dienst bij Miro. Na eerst sectorchef vers te zijn geweest en vervolgens chef diensten, trad de heer Keppel enige tijd op als vervanger van de toenmalige algemeen bedrijfsleider de heerR. Evers. Op 15 juni 1979 volgde zijn benoeming tot alg. bedrijfsleider, een functie die de heer Keppel nog steeds met veel plezier en toewijding vervult. Zijn interesses houden echter zeker niet op bij het werk, tijd voor hobbies en liefhebberijen is er ook. "Je bent in je werk toch meer geestelijk bezig dan lichamelijk, mijn functie brengt veel praat- en denkwerk met zich mee, en dan is het heerlijk om ontspanning te zoeken op de racefiets. Afgelopen zomer heb ik de fiets meegenomen naar de Hoge Alpen, waar het in de omgeving van Alpe d'Huez eindeloos klimmen was. Maar daarnaast heb ik ook belangstelling voor de schaatssport en doe aan modelbouw. Momenteel ben ik bezig met de zeesleper Smit-Londen, een gigantisch karwei dat nog wel enige tijd in beslag zal nemen. En verder is het ook fijn om in de tuin en aan de auto te knutselen", aldus de heer C. Keppel. veiligheid In de Miro vervult de heer C. Plat van de Veiligheidsdienst een belangrijke taak. Hij ziet het zelf als volgt: "Je hebt eigenlijk een dienstverlenende, een bewakende en een beveiligende taak, maar daarnaast beslist ook een opvoedende taak op het sociale vlak. Uiteraard is oplettendheid constant geboden, maar er moet ook een preventieve werking uitgaan van het werk dat mijn twee collega's en ik hier doen. Met andere woorden, hoe voorkom je een diefstal? Als in de winkel iemand aangehouden wordt op verdenking van diefstal dan wordt er daarom ook met de betrokkenen gepraat, je moet zien te voorkomen dat zoiets nog eens een tweede keer gebeurt". Ruim twee jaar is de heer Plat nu bij de Miro-Heerhugowaard in dienst. 's-Morgens is hij meestal de eerste die de winkel binnen komt. "Het komt regelmatig voor dat ik om kwart voor zeven allereerst een ronde om de zaak maak. Tevens houd ik mij dan bezig met het noteren van de laatkomers en voer ik de controle uit over de brand-en nooddeuren." Tot de hobbies van de heer Plat behoort onder meer koken en dat is niet zo vreemd als je bedenkt dat de bewakingsmedewerker voorheen chef-kok is geweest bij diverse restaurants. En verder is hij een muziekliefhebber, hij zingt graag en speelt met veel plezier in operettes. personeelsvereniging De Miro Heerhugowaard kent een zeer actieve personeelsvereniging, die de afgelopen maanden fors in ledental is gegroeid. In maart 1979 waren er nog slechts 4 leden, momenteel zijn dit er 125. Hoofdpersoon achter deze forse groei en het succes van de personeelsvereniging is Jaap van Willegen, sinds 1Vi jaar werkzaam op de afdeling kruidenierswaren en voorzitter van de personeelsvereniging. "Regelmatig worden er feestavonden voor het personeel georganiseerd, maar ook puzzeltochten, een dropping, zaalvoetbal met een bedrijfsteam in de competitie en het bezoeken van zieke collega's behoren tot de activiteiten van de personeelsvereniging. En daarnaast maken we iedere twee maanden een krant, die ook zelf wordt gestencild", zegt Jaap van Willegen, die het Jaap van Willegen (links, met personeels- krant) en Johan Koppes in de groente afdeling. Een groot gedeelte van het personeel van de Miro te Heerhugowaard verenigd voor de zuivelvitrine. Op de voorgrond tweede van links Zehra Ozhazinedar. Mevr. De Vries-de Vries, werkzaam in de slijterij, in gesprek met algemeen bedrijfsleider de heer C. Keppel. bestuur van de personeelsvereniging vormt met een secretaris, penningmeester en twee redactieleden. Omdat dit werk veel tijd kost, blijft er voor Jaap van Willegen niet veel tijd over voor hobbies, al is er soms nog wel even tijd voor fietsen en lezen. Op vakantie gaat Jaap meestal niet 's-zomers, omdat hij zijn vrije tijd dan vult met werken bij zijn vader, die een graszaadveredelingsbedrijf heeft. slijterij Een soort "manus-van-alles" is mevrouw B. de Vries- de Vries, die zo'n 20 uur op part-timebasis werkt bij de Miro. De meeste tijd brengt zij door in de slijterij, waar ze eerst een periode aan de kassa te hebben gewerkt is terecht gekomen. Toen ze driejaar geleden in Heerhugowaard kwam wonen, begon ze ook met werken. Mevrouw De Vries: "Toen de jongste van de kinderen 10 jaar was, ben ik gaan werken. We woonden oorspronkelijk in Maarssen, maar waren op zoek naar een groter huis en dat was in deze omgeving veel beter te betalen. En voor mijn man maakte het weinig uit, want die werkt in Amsterdam". Over haar hobbies vertelt mevrouw De Vries breeduit. "Veel lezen, maar vooral ook sporten, met de nadruk op het zwemmen. Ik ben zelf zwemofficial en verzorg daarnaast het tikwerk van de zwemvereniging, waar mijn man in het bestuur zit en waar mijn kinderen lid van zijn". caissière Zehra Ozhazinedar woont sinds 10 jaar in Nederland en is afkomstig uit Turkije. Zij werkt nu twee jaar bij de Miro, voornamelijk aan de kassa en bij de informatiestand, en heeft eigenlijk steeds meer plezier in haar werk gekregen. "Via een vriendin die op de zaterdagen als part-time werkte, ben ik hier terecht gekomen. In de beginperiode was er sprake van discriminatie, je werd anders behandeld omdat je een buitenlandse was, maar momenteel ben ik volledig geaccepteerd door het personeel en door de klanten" Zehra heeft het naar haar zin in Nederland, waar ze de lagere school en de streekschool heeft doorlopen. "Ik heb er eigenlijk nooit spijt van gehad dat ik nu in Nederland woon, al ga ik nog om de twee jaar terug naar mijn familie in Turkije. Anderhalfjaar geleden ben ik acht weken naar Turkije geweest, waarbij het mij opviel dat de verschillen tussen het Oosten en het Westen kleiner zijn geworden, het is daar minder Oosters geworden", aldus Zehra Ozhazinedar, die in Heerhugowaard bij haar ouders woont. groenteafdeling Op de groente afdeling van het Miro-filiaal te Heerhugowaard staat sinds 1 Vi jaar Johan Koppes die in opleiding is voor afdelingschef. Op de markt, waar hij op zaterdag werkte, had hij al eerder kennis gemaakt met groente en fruit, al bestaat er tussen het verkopen op de markt en het werk in de Miro een groot verschil, volgens Johan. "Qua sfeer is het natuurlijk geheel anders, bij de Miro vind je wel betere kwaliteit dan op de markt. De overgang had ik echter vrij weinig moeite mee, dat verliep erg vlot". Veel van zijn vrije tijd vult Johan Koppes met het trainen en spelen voor de handbalvereniging Dynamo, waar hij in het eerste (en enige) team speelt. Maar ook vakantievieren doet hij graag. "Aangezien ik nog niet gebonden ben aan een vriendin, maak ik zelden vaste plannen voor een vakantie. Waarschijnlijk ga ik komende zomer weer met drie vrienden met de auto naar Limburg. We nemen dan een tentje mee en zien verder wel, al zorgen we er dit jaar wel voor na de bouwvakvakantie te gaan, want die drukke periode is ons vorig jaar slecht bevallen, het was overal waar je kwam erg vol".

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 12