Nadere kennismaking met AH ZB Personeelchef Alberto introduceert Wijn Waarde Garantie y?/6ez/oj Qify/i ^Hhfaf/e (/azti/i//tj vooi S/$ewamwftten Kinder grammofoon platen ondersteunen grote AH-zuivelactie "Losse visfilets" uit de diepvries pagina 4 FLITSEN Hierbij v erklaart het Slijlcrshuis Alberto. dat de inhoud van de door aangckochtt aantal fles(scn) Wi|nbcnaming Prijs per lies: geheel overeenkomt met de op het etiket aangeduide kwaliteit en herkomst. Mocht - ongeacht de wijze van opslag - de wijn desondanks niet aan uw verwachting voldoen, dan stelt Albeno zich bij inlevering van de betreffende aankoop onvoorwaardelijke garant voor de terugbetaling van het gehele aankoopbedrag. Aldus overeengekomen d d. Handtekening bedrijfsleider Begin februari is in alle AH-winkels een grote zuivelactie van start gegaan. Het gaat hier om een spaaractie op 7 zuivel- artikelen, met als opzet de aandacht van de klant op de zuivelvitrine te vestigen. Voorafgaande aan deze zuivelactie kwa men de sectorchefs-vers van alle Albert Heijn-filialen verspreid over 21, 22 en 23 januari j.l. naar de Albro-bakkerijen te Tilburg, waar het actieplan werd toege licht door de heer T.D.H. den Hertog (verkoopleider zuivel en diepvries). Op dezelfde dagen stond bij Albro de "gebakpromotie" centraal, zodat het voor de sectorchefs drukke dagen waren in Tilburg. Het AH-zuivelaanbod werd in week 6, onder het motto "Goeie morgen wat 'n Zuivel" grootscheeps in de publiciteit en dus onder de aandacht van de mensen gebracht, waarna de actie in dezelfde week van start ging. Zeven AH-zuivel- produkten (halfvolle melk, magere melk, karnemelk, vanillevla, chocolade vla, volle yoghurt en magere yoghurt) hebben tijdens de actie, die loopt tot en met week 12 een spaarzegel op de verpakking, maar ook een promotionele tekst, zodat elk pak tevens een reclame drager is. Er kan met de spaarzegels worden gespaard voor leuke grammofoonplaat jes (singles), die speciaal voor deze "melkpromotie" door CBS zijn geperst. Tegen inlevering van 10 spaarzegels en drie kwartjes kan men in het bezit komen van één van de singles. Op twee platen staan kinderliedjes, gezongen door de Amsterdamse Lieverdjes, o.l.v. Marie-José Kraayvanger, met begelei ding van het orkest van Ruud Bos. Op de andere twee singles staan verhaaltjes voor de kleuters, verteld door Frans van Dusschoten en Georgette Hagendoorn. Foto boven: Met de sectorchefs als toehoor ders wordt bij ALBRO in Tilburg het plan rond de zuivelactie toegelicht. Uitslag examen eerste verkoper/ster cursus Etos Op 16 januari 1980 vond het examen van de le Verkoopsters/Verkopers cursus Etos plaats. De volgende candidaten zijn geslaagd: Mej. C. van Zomeren - fil. 7349 Mei. M. Debije -fil. 7322 Dhr. G. v.d. Weide - fil. 7337 Mej. E. Meindersma - fil. 7347 Mej. W. ter Weele - fil. 7346 Mej. Ch. Groen - fil. 7351 Mej. E. van Gils - fil. 7310 Mej. F. Hartman - fil. 7323 Mej. J. Hibma - fil. 7334 Mej. B. van Veghel - fil. 7203 Mej. I. Bomas - fil. 7313 Mej. J. van Lith - fil. 7330 Mej. M. van Boven - fil. 7317 In samenwerking met een visverwer- kingsbedryf. [Morubel, Oostende] en een verpakkingsindustrie [G. Frost] heeft Simon een voor Nederland nieuw diepvriesprodukt ontwikkeld: op am bachtelijke wyze uitgesneden filets van verschillende soorten zeevis. Deze filets zjjn vers en los van elkaar diepgevroren en vervolgens verpakt in zakken van 500 gram. Voor visliefhebbers is dit een aantrekke lijke variatie op de bekende diepvries- blokken, die overigens wel in de filialen van Simon verkrijgbaar blijven. Het voordeel van de losse filets is ook, dat men er één of twee voor gebruik uit het pak kan nemen en de rest weer kan opbergen in het vriesgedeelte van de koelkast. Simon heeft inmiddels de diepvriesfilets van koolvis, kabeljauw en schelvis in zijn filialen geïntroduceerd. Personeelbeleid is een zeer belangrijk onderdeel van het totale bedrijfsbeleid. Het gaat erom dat een juiste aan sluiting wordt verkregen tussen personeel-, financieel- en commercieel beleid, want pas dan kan de doelstelling van het bedrijf gerealiseerd worden." Dat is een uitspraak van drs. W. van Dijk, sinds vorig jaar mei personeelchef van de zelfbedieningsorganisatie van Albert Heijn bv. Hij heeft inmiddels met vele bedrijfs leiders kennis gemaakt. Via "Flitsen" komt hij nu ook voor anderen in beeld. ervaring uitbreiden De 31-jarige Wim van Dijk is geboren in Friesland, heeft te Groningen sociologie gestudeerd en trad in 1972 in dienst van Ahrend (kantoorinrichters) te Amsterdam. Als woonplaats koos hij Wormerveer, waar hij nu met vrouw en twee kinderen nog woont. "Ik wil mijn ervaring uitbreiden en toen ik het idee kreeg, dat ik bij Ahrend in het personeelsvlak het meeste wel had gezien, heb ik uitgekeken naar een groter bedrijf. Dat is dan Ahold geworden, een onderneming met een ook in de personeelssector goede naam en met duidelijk om schreven doelstellingen." Zijn functie omschrijft Van Dijk in vier elementen: a-het arbeidsvoorwaardenbeleid ("dat moet beantwoor den aan het rechtvaardigheidsgevoel en steeds weer worden getoetst aan de veranderingen in de samen leving, waarbij rekening gehouden moet worden met de mogelijkheden van het bedrijf"). b.de sociale verhoudingen ("wie krijgt welke informatie, hoe liggen de verantwoordelijkheden en hoe kun je de bestaande vormen van overleg zinvol laten functio neren"). c. de functiebezetting ("welke functies moeten er zijn en hoe moeten ze bezet worden: met hoeveel mensen en welke kwaliteiten moeten ze hebben. Veel waarde hecht ik aan het loopbaanbegeleidingsproject waarmee wij binnen Ahold een nog unieke plaats innemen"). d.de opleidingen ("het signaleren van opleidingsbehoef ten en daarin voorzien door middel van een opleidings beleid dat aansluit bij de bedrijfsdoelstelling en gehan teerd kan worden op de betrokken niveaus.") Een pakket, waaraan de heer Van Dijk en zijn zes perso neelsfunctionarissen binnen de zelfbedieningsorganisatie van Albert Heijn bv (3.000 medewerkers) de handen vol hebben. Toch zegt hij: "Voor elk probleem in de per soneelssfeer zijn wij oproepbaar." Alberto bv., die zich sinds enige tyd presenteert als "Het vertrouwde sljjters- huis", is met iets nieuws gekomen, dat deze betiteling nog verder benadrukt: de Wyn Waarde Garantie. Dit certifi caat wordt uitgereikt by de z.g. "60 flessen aanbiedingen", maar kan ook by afname van een hoeveelheid van 12 of meer flessen bewaarwyn worden ver strekt. De heer D. Rövekamp, inkoper bij Alberto, zet het waarom van het wijn- bewaarcertificaat uiteen: "Wij kennen als Alberto het systeem van: niet goed, geld terug. Wanneer men echter wijnen soms enkele jaren in de kelder laat liggen weet men vaak niet meer bij wie men de flessen gekocht heeft en welke prijs men er voor heeft betaald. Bij Alberto weten wij dat na verloop van tijd ook niet meer precies. Wil men het "niet goed, geld terug" ook daadwerkelijk in praktijk kunnen brengen - het komt overigens gelukkig zelden voor - dan is het voor beide partijen een goede zaak wanneer men alle gegevens op papier heeft staan. Door het wijnbewaarcertifi- caat wordt dat bereikt." De vraag is naar voren gekomen waarom zo'n papier ook niet wordt verstrekt bij kleinere afnamen of misschien wel bij elke fles wijn. De heer Rövekamp zegt er dit van: "Kleinere partijen, zeg maar enkele flessen, worden meestal niet zo lang bewaard. Men koopt ze voor een bepaalde gelegenheid. Dat kun je van 60 flessen niet zeggen. Vrijwel altijd wil men die thuis bewaren, soms een aantal jaren. Daar wordt de wijn trouwens alleen maar beter van. Het heeft echter geen zin een bewaarcertificaat te ver strekken wanneer de wijn na korte tijd al wordt geconsumeerd. Het komt wel voor, dat men een kleinere hoeveelheid aankoopt met toch het oogmerk om tot bewaren over te gaan. Wij hebben als grens een hoeveelheid van 12 flessen gesteld om toch een bewaarcertificaat te kunnen verkrijgen. Het filiaal vult dat dan op verzoek in." Alberto is er van overtuigd, dat er steeds meer behoefte bestaat aan voorlichting over wijnen, gezien ook de toenemende populariteit van deze drank. In een oplage van 100.000 is een boekje ver spreid onder de titel "Rond de VA honderd wijnen", met als ondertitel "Gids door 't Huis Alberto." Daar staan tal van gegevens in over tientallen soorten wijnen. De heer Rövekamp heeft nog wel een goede tip voor een ieder, die min of meer regelmatig wijn drinkt: "Koop de wijn altijd tenminste een paar dagen voordat men deze wil gaan drinken. Dan heeft de wijn tijd om even tot rust te komen na het vervoer naar uw woning. Ook komt de wijn dan op de juiste temperatuur. Maar van wegleggen, liefst een half jaartje, of langer wordt de wijn alleen maar beter." Mede ontwikkeld door Simon w. VAN DIJK

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 4