UITSLAG KERSTPRIJSVRAAG Rentetoeslag Spaarfonds Uitkering Ziektewet gewijzigd Loonpauze Functiewaardering volgens Hay-methode: meer openheid Collectieve casco en wa-verzekering motorvoertuigen Voorjaarsmode bij Miro FLITSEN pagina 3 Op de In het decembernummer afge drukte Flitsen-kerstprijsvraag is door een groot aantal Ahold-medewerkers gereageerd. Daarbü waren 70 goede inzenders, die er dus in geslaagd zijn te raden, in welke 17 verschillende talen de kerstman op de cartoon zijn kerst- en nieuvyjaarswens overbracht. Irma Smout van Simon-filiaal 615 te Wormerveer ontvangt de boekenbon en de felicitaties van haar bedrijfsleider, de heer J. Koopmans. De oplossing zie er als volgt uit: 1. Joegoslavisch, 2. Roemeens, 3. Ara bisch, 4. Frans, 5. Noors, 6. Israëlisch, 7. Italiaans, 8. Nederlands, 9. Turks, 10 Duits, 11. Tsjechisch, 12. Spaans, 13. Grieks, 14. Engels, 15. Deens, 16. Portugees, 17. Fins. Onder de goede inzenders werden drie prijzen verloot, waarbij de winnaars de keuze hadden uit een complete Dikke-van-Dale woordenboekenset of boekenbonnen ter waarde van 150,-. Alle drie winnaars, toevallig allen part-timers, kozen voor de boekenbon. De prijswinnaars waren: Wim de Jager van AH-filiaal 1197 (Zwijndrecht); Irma Smout van Simon-filiaal 615 (Wormer veer) en Rob van de Weerd van AH-fili- aal 1103 (Wageningen). Zoals uit bijgaande foto's blijkt, hebben zij de boekenbon inmiddels uit handen van hun bedrijfsleider ontvangen. Wim de Jager, van AH-filiaal 1197 te Zwijndrecht neemt hier de felicitaties en de boekenbon in ontvangst van zijn bedrijfsleider J. Kleijne. Flitsen-prijswinnaar Rob van de Weerd wordt door bedrijfsleider Klaas Loonstra van AH-filiaal 1103 gefeliciteerd met zijn prijs in de kerstpuzzel. Zoals gebruikelijk wordt ook dit jaar door Ahold nv een toeslag gegeven op de normale rentevergoeding welke per 31 december j.l op uw spaarrekening werd bijgeschreven. [Zie winstdelingsrege- ,ing]- «u Daar de rentetoeslag het karakter heeft van een winstdeling is deze toeslag onderhevig aan inhoudingen inzake loonbelasting en premies sociale wetten. Met toestemming van het Mini sterie van Economische Zaken zijn de WA-premies voor motor fietsen per 1 januari 1980 met 4% verhoogd. Voor reeds bestaande posten gaut deze verhoging eerst in per de premie-vervaldatum (1 mei 1980). Voor alle informatie betreffende deze collectieve verzekering kunt u zich wenden tot de afdeling Verzekeringen op het hoofdkan toor te Zaandam (075-592902). Met ingang van 1 januari 1980 is voor het personeel in de functiegroepen 8 tot en met 11 en hoger een nieuwe functie groepstructuur ingevoerd met een bijbehorende salarisstruc tuur. De hierbij betrokken ca. 300 medewerkers zijn nu in gedeeld in de functiegroepen 13 tot en met 21. Het is evenwel mogelijk de toeslag van genoemde inhoudingen fiscaal vrij te houden. De rentetoeslag dient dan geboekt te worden op een "bijzondere spaarrekening". Over de hierop geboekte bedragen, welke belastingvrij zijn, kan gedurende 7Vz jaar niet worden beschikt, tenzij deze bedragen worden aangewend voor doelen als omschreven in de "Winstde- lingsspaarregeling' Tot uiterlijk 15 april, a.s. is er gelegenheid te kiezen of men de toeslag geblokkeerd wil sparen of niet. Wanneer geen bericht hieromtrent is ontvangen zal de rentetoeslag op dezelfde wijze worden geboekt als het voorafgaande jaar. Deze nieuwe opzet is uitgevoerd met behulp van de methode die is ontwikkeld door het Bureau Hay. De Centrale Personeeldienst was bij een en ander - onder meer in de persoon van de heer ir. H.N. Hes, hoofd afdeling functiewaardering - nauw betrokken. De openheid van de indelings- en honoreringsstructuur van de hogere functies bij Ahold is bij de invoering van deze functiewaardering aanzienlijk ver groot. De complete lijst van de functies in de nieuwe groepen 13-21 is aan betrokkenen bekend gemaakt. Een ieder is daardoor op de hoogte van niet alleen de indeling van de eigen functie maar ook van alle andere functies en de daarbij behorende beloningsminima en -maxima. De evaluaties zijn op grond van functiebeschrijvingen verricht door z.g. evaluatieteams, die weer werden over koepeld door een centrale evaluatie commissie. Daardoor werd bereikt dat voor elke functie dezelfde beoordelings maatstaven werden aangelegd. Hierdoor waren waarborgen ingebouwd voor zorgvuldigheid en consistentie, waarmee de onderlinge samenhang van de onderscheidene functiewaarderingen wordt bedoeld. Alles werd voortdurend getoetst door de centrale evaluatiecom missie. Bij het werk van de evaluatie teams waren met name directeuren, bedrijfsdirecteuren en hoofden van dienst betrokken, alsmede personeels functionarissen en deskundigen van Hay en CPD. "Als je er zo veel tijd en geld aan hebt besteed moet je het resultaat met een gerust hart op tafel kunnen leggen", meent ir. Hes, die er aan toevoegt, dat de openheid die men betracht ook "van deze tijd" genoemd mag worden. De verwachting is, dat gezien de zorg vuldigheid waarmee is gewerkt de groepsindelingslijst - waarop alle func ties in groepen zijn onderverdeeld - als een "logisch geheel" zal worden be schouwd. De betrokken personeelsleden hebben de afgelopen maanden de beschikbare informatie in enkele etappes voorgelegd gekregen. Wel is het zo, dat in een grotere kring dan tot dusver het geval was, bekend is welke salarisgroepen bij welke functie behoren. Dat heeft zeker voordelen. Het kan immers zo zijn, dat sommigen er nuttig gebruik van kunnen maken bij het vormen van individuele loopbaan planning: men weet welke mogelijkhe den men heeft wanneer men wil door groeien naar een bepaalde functie. Een voorwaarde is dan wel, dat aan de specifieke functie-eisen moet kunnen worden voldaan. Met de Vereniging van Hoger Personeel bij Ahold is overleg geweest over de invoering van de nieuwe structuur. Dit is intensief gebeurd en men is daarbij volledig tot overeenstemming gekomen. Zo is er een garantieregeling ten aanzien van het huidige inkomen in de huidige functie en er zijn mogelijkheden om beroep aan te tekenen tegen de indeling. Ir. Hes: "Functiewaardering voor hoger personeel als zodanig is niet nieuw voor Ahold. We hadden al sinds de jaren '60 een functieclassificatie en een salaris structuur voor hoger personeel. Dat was allemaal echter wat intern gericht. De onderneming was daar als het ware "uitgegroeid". Er is bovendien enige verfijning aangebracht in de functie groepstructuur, die daardoor is aange past aan de huidige organisatie. Met de lente in het vooruitzicht is het goed alvast een blik te werpen op de nieuwe voorjaarsmode, zo als die b(j Miro zal worden geïntroduceerd. Miro biedt o.m. een brede keus op het gebied van japonnen, rokken, pantalons, blouses en blazers, die kwalitatief bijzonder goed zyn en toch be taalbaar. Tot de uitgebreide collectie voor jaarsmode behoren o.m. de op bijgaande foto afgebeelde model len. Zowel de rokken, de panta lon, de blazer als de blouses zijn in dit geval vervaardigd uit Klopman-stoffen, een gemakke lijk wasbaar weefsel, dat onder licentie en controle van Klopman in diverse landen wordt geweven. Er bestaan twee kwaliteiten in deze weefsels waaronder Fairway, een lichte kwaliteit blousestof uit 65% polyester en 35% katoen, met als bekendste eigenschap pen: zelfstrijkend, sterk, snel droog, comfortabel in het dragen, ademt en is niet benauwd. Daar naast is er de kwaliteit Surawea- ve, een universele stof die ge bruikt wordt voor rokken, blazers en pantalons. De grondstof is 100% polyester met als voor naamste eigenschappen: blijvend elastisch, plooivast, kreukvrij, prettig te dragen. De pantalons en rokken kan men zelf in de wasmachine wassen. Blazers ech ter chemisch laten reinigen i.v.m. de binnenvoering. De genoemde Klopmanstoffen zijn in alle Miro filialen verkrijg baar en zijn voorzien van merk- label en innaaietiket. De prijzen van de op bijgaande foto getoon de modellen: blazer 89,-, rok 4-baans 49,-, rokplissé 39,- pantalon 39,-, blouses 29,- De lonen moeten nu pauzeren, die kunnen even blijven staan. Tjaach. zij zijn zó moe geworden van 't holten achter prijzen aan. H.R, Met ingang van 1 januari 1980 is een wetswijziging van de ziektewet in wer king getreden. Deze verandering bete kent dat de uitkering van ziekengeld eindigt met ingang van de dag waarop de werknemer de leeftijd van 65 jaar bereikt. Dit betekent dat een medewerker van 64 jaar, die arbeidsongeschikt wordt, geen recht heeft op één jaar ziekengeld, doch dat de betaling eindigt op het moment dat betrokkene 65 jaar wordt. Consequentie is dat deze medewerkers van 65 jaar en ouder niet meer verplicht verzekerd kunnen zijn voor het zieken fonds. Zij dienen zich vrijwillig voor ziektekos ten te verzekeren. De medewerkers van 65 jaar en ouder die na 1 januari 1980 ziek worden hebben eveneens geen recht meer op uitkering ziektewet. Bovendien zijn deze medewerkers vanaf 1 januari 1980 niet meer verplicht verzekerd bij het zie kenfonds, en zal derhalve geen zie kenfondspremie worden ingehouden. Zij dienen onmiddellijk een vrijwillige ziektekostenverzekering af te sluiten.

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 3