Toelichting jaarverslag te Utrecht Onveranderd dividendvoorstel Ahold Marktaandeel Simon gestegen Vrij op 5 mei KEUZE PENSIOENLEEFTIJD MOEILIJK VOOR VROUWELIJK PERSONEEL Geen duidelijke voorkeur voor 60 of 65 jaar personeelsblad ahold n.v. A verder in deze Flitsen COR-Relatie Zend tijdig uw vragen in flitsen GO 37ste-jaargang no. 2 - februari 1980 mSBBTVBWUC Dorssen wil nog wel eens uitzoeken of er verschil bestond tussen de keuze van gehuwden (op 60 jaar al pensioen?) en de ongehuwden. Er werden voor de betrokkenen voorlichtingsbijeenkomsten gehouden in Zaandam en in Eindhoven. Er kwamen heel wat vragen, ook over andere sociale onderwerpen. "We kregen de indruk, dat de pensioenregeling voor de mensen bepaald onduidelijk is. Misschien zou het een goede zaak zijn in de toekomst méér aan voorlichting te doen, "aldus Van Dorssen. Iedereen die nu de pensioendatum heeft gekozen krijgt in juni/juli op haar z.g. kennisgeving de nieuwe situatie uiteen gezet. Viditel: een computersysteem voor huiskamergebruik pag. 2 Voorjaarsmode bij Miro pag. 3 Nadere kennismaking met AHZB Personeclchef pag. 4 Vakantieaanbod voor Ahold-medewerkers pag. 5 V«/ pag. 6/7 Familieberichten pag. 8 De „Vliegende Keepers" voor alle AHZB-filialen pag. 9 In de periode van juli tot en met november 1979 is het marktaandeel van Simon met 8,3% gegroeid. Dit ondanks het feit, dat in die maanden een groot aantal filialen enkele dagen gesloten was in verband met verbouwingswerkzaam heden en ook enige filialen zijn gesloten. Vanzelfsprekend is men bij Simon verheugd met deze uitkomst; de inzet van zovelen voor operatie "nieuwe stijl" blijkt niet voor niets. Andermaal wordt bewezen, dat men op de goede weg is. Eerder was al geconstateerd, dat de omzet in de geremodelde filialen is gestegen met 5 tot 15%. De viering van Bevrijdingsdag zal dit jaar weer een officieel karakter hebben, zodat men op 5 mei a.s. vr(j heeft. Ook alle winkels zullen gesloten zjjn. Tegenwoordig is 5 mei nog maar om de vfjf jaar een officiële feestdag en dat is in 1980 dus weer het geval. Het kiezen van de pensioengerechtigde leeftijd - 60 of 65 jaar - is voor veel dames blijkens de ervaringen bij nv Pensioenfonds Ahold een moeilijke zaak. Het heeft tenminste heel wat correspondentie gevergd voordat van de overgrote meerderheid van het bij deze keuze betrokken vrouwelijk per soneel - dat per 1 januari 1976 al in dienst moest zijn - de wensen bekend werden. Ahold heeft over 1979 een gecombineer de omzet behaald van 5.320 miljoen (vorig jaar: 4.940 min). De toename met 7,7% is in belangrijke mate het gevolg van de buitenlandse activiteiten, hoewel ook in Nederland volume-afzet en geldomzet zijn gestegen. De procen tuele omzetstijging is, vooral in het tweede halfjaar, ongunstig beïnvloed door de daling van de koers van de US dollar. Het bedrijfsresultaat over 1979 bedroeg 93,7 miljoen (1978: 100,4 min), het geen overeenkomt met 1,76% (2,03%) van de gecombineerde omzet. De daling werd veroorzaakt door de gang van zaken in Nederland, waar de concurren tie en de voortgaande kostenstijging leidden tot verkrapping van de marges. Dankzij hogere dividendontvangsten van deelnemingen (f 1,8 min) en per saldo lagere interestlasten (f 6,2 min) nam ondanks het lagere bedrijfsresultaat de gecombineerde nettowinst met 4,8% toe tot/ 50,9 miljoen (1978: 48,6 min). In procenten van de omzet bedroeg de winst 0,96% (0,98%). Als gevolg van het door het dividend- voorstel in 1979 met 10% toegenomen aandelenkapitaal daalde de winst per aandeel en de daarmee verbonden par ticipatie in de Stichting Ahold Interna tionaal tot 20,64 (1978: 21,55, gecor rigeerd voor agiostockdividend 19,94). Het bestuur van Ahold nv zal aan de op 16 april 1980 te houden algemene ver gadering van aandeelhouders voorstellen het dividend per gewoon aandeel van 20 nominaal over het boekjaar 1979 vast te stellen op 6,40, waarvan 4,40 in con tanten en 2,00 in aandelen ten laste van de fiscaal vrije agioreserve (over 1978 eveneens: 6,40, waarvan 4,40 in contanten en 2,00 in aandelen ten laste van de fiscaal vrije agioreserve). Bij aanvaarding van het dividendvoorstel is per 1 juli 1980 op de winstdelende klantenobligatie 19%% betaalbaar (vo rig jaar: 19%%). Het bestuur van de Stichting Ahold In ternationaal heeft medegedeeld dat de direct onder de Stichting ressorterende vennootschappen over 1979 geen divi dend zullen declareren wegens de nodig geachte verdere versterking van het eigen vermogen. Als gevolg hiervan vindt geen uitkering plaats op de met het aandeel Ahold verbonden participatie in de Stichting Ahold Internationaal. Voor 1980 wordt een matige volume groei verwacht met een hoger inflatie effect dan in het afgelopen jaar. Voor alsnog wordt gerekend op een niet al te sterk van 1979 afwijkend resultaat. Op dinsdag 22 april a.s. om 19.30 uur zal, evenals voorgaande jaren in het Jaarbeurs Congrescentrum te Utrecht de toelichting op het jaarverslag worden gegeven door de heren L. Coren [financieel-economisch] en P.J van Dun [sociaal]. De toelichting die is bedoeld voor alle personeelsleden maar in het bijzonder voor alle OR-leden zal worden gehouden aan de hand van vragen, die men vóór 12 april a.s. dient op te sturen naar de afdeling PR te Zaandam. De bijeenkomst is met opzet ruim na het uitkomen van het jaarverslag gepland, daar men dan voldoende tfld heeft om het jaarverslag te bestuderen en eventuele vragen op schrift te zetten. Zij, die de toelichting willen bijwonen, verzoeken wij onderstaande coupon in te vullen en op te sturen naar: Ahold nv, afd. public relations, mevrouw T. Ploojjer, Ankersmidpiein 2 1506 CK ZAANDAM. ledereen, die zich opgeeft, krijgt automatisch het jaarverslag tijdig thuisgestuurd. Ondergetekende heeft het voornemen de toelichting op het jaarverslag, die op dinsdag, 22 april a.s. in het Jaarbeurs Congrescentrum gegeven zal worden, by te wonen: Naam: Afd./Filiaal: Adres hiervan:. Bent u lid van een OR?Ja/Neen Heeft u al eerder het jaarverslag aangevraagd? Ja/Neen. Albert Heijn Grootverbruik was dit jaar voor de eerste maal met een 110 m2 grote stand aanwezig op de Horecava-vakbeurs, welke van 7 tot 10 januari j.l. werd gehouden in het RAI-gebouw te Amsterdam. Deze foto laat een gedeelte van de standruimte zien, waar AH Grootverbruik o. a. met exclusieve primeurs demonstreer de. Over belangstelling hadden de aanwezige twaalf medewerkers, waaronder de buitendienst verte genwoordigers niet te klagen. Er werd een groot aantal contacten gelegd, zodat het er zeker naar uitziet dat Albert Heijn Groot verbruik ook op de volgende Horecava vertegenwoordigd zal zijn. In totaal stonden 754 medewerksters voor deze keuzemogelijkheid. In eerste instantie reageerden er ongeveer 400. Daarna gingen nog enige herinnerings brieven uit. Die leverden ook weer heel wat antwoorden op. "De laatste keer hebben we geschreven, dat wij bij geen antwoord de pensioengerechtigde leef tijd op de zestigste veijaardag zouden bepalen," aldus de heer A. van Dorssen van het Pensioenfonds. Een uitzondering wordt wel gemaakt voor de enige tientallen buitenlandse werkneemsters. Deze groep zal de komende tijd met behulp van tolken worden benaderd. Opvallend was, dat er geen duidelijke tendens in de voorkeur viel te ontdekken. Globaal genomen koos de helft voor pensioen op 60 jaar, de andere helft vond 65 jaar daarvoor een mooiere leeftijd. Wellicht is dit laatste uit een oogpunt van aansluiting op de bestaan de maatschappelijke regelingen (AOW) het beste te begrijpen. De heer Van

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 1