ZOMAAR Lfil VAN DE 678 FILIALEN pagina 12 FLITSEN I ff Een bezoek aan het Etos-filiaal 7316 levert een kennis making op met drie energieke, gemotiveerde Ahold- medewerkers. Hun dagelijkse werkzaamheden in de Etos- vestiging aan de Schiedamseweg in Rotterdam zijn, mede door de kleine personeelsbezetting, veelzijdig en afwisse lend. Naast het werk blijft er echter ook nog genoeg tijd over voor tal van hobbies en liefhebberijen. Bedrijfsleider H. de Ruyter en verkoopsters Ankie Ridderhof en Coby de Boek hebben het er druk mee en ervaren het gesprek (met koffie en gebak) dat vooraf gaat aan deze aflevering van het 'filiaal van de maand' dan ook als een welkome, prettige afleiding van hun werkzaamheden. Filiaalchef H. de Ruyter heeft er dan al weer een autorit opzitten van zo'n anderhalf uur, de tijd die hij dagelijks nodig heeft om de afstand tussen zijn woonplaats Veldhoven en Rotterdam te overbruggen. In Zaandam staat hij ook wel bekend als de 'meest mobiele filiaalchef', want in de zeven jaar dat de heer De Ruyter nu bij Ahold in dienst is, heeft hij ondanks al zijn omzwervingen door heel Nederland, altijd vast gehouden aan zijn huidige woonplaatsin Noordbrabant. "Dit heeft het voordeel gehad, dat ik qua wonen niet steeds weer aan een andere plaats moest wennen. Daarbij heb ik het vele autorijden nooit als vervelend ervaren, al heb ik in de loop der jaren wel veel van Nederland gezien", aldus de heer De Ruyter. De huidige chef van Etos-filiaal 7316 kwam na de middelbare detailhandelsschool voor het opdoen van praktijkervaring terecht bij Albert Heijn in Waalwijk, van waaruit hij korte tijd later werd overgeplaatst naar Den Bosch. "Het beviel me in die stageperiode bij AH zo goed, dat ik besloot te blijven. In 1973 werkte ik in het filiaal van de heer Schuurman in Eindhoven, dat gelegen was naast het hoofdkantoor van de Etos. In datzelfde jaar werd Etos door Ahold overgenomen, waarna ik na het behalen van mijn drogisterijdiploma bij Etos solliciteerde en werd aangenomen". hobbies Het eerste Etos-filiaal voor de heer De Ruyter lag in Waalre, van waaruit een lange reeks omzwervingen volgde door heel Nederland. "Ik was een soort vliegende keep en werd overal voor een korte periode ingezet", verduidelijkt de heer De Ruyter. Via Uden, Zoetermeer, Rotterdam, Vlaardingen ("dat filiaal heb ik Eerste verkoopster Ankie Ridderhof "manusje van alles in het filiaal". geopend en gesloten")Utrecht, Haarlem, Zwolle en Amsterdam naar Rotterdam-Schiedamseweg. "Dit is voorlopig het eindpunt. Ik heb het hier goed naar mijn zin". Naast zijn afwisselende werkzaamheden in filiaal 7316 steekt de Etos filiaalchef veel tijd in hobbies als fotografie ("mijn collega's bellen nogal eens op voor vragen op fotogebied"), het schrijven voor een clubblad ("en dat weten ze bij de Etos ook, want er wordt regelmatig een beroep op mij gedaan") en verder is de heer De Ruyter ook erg geïnteresseerd in literatuur over UFO's ("ik geloof wel degelijk dat het bestaat"). "Al die hobbies naast mijn werkzaamheden en de dagelijkse pendeltochten tussen Veldhoven en Rotterdam zorgen ervoor, dat ik me nooit verveel. Ik ben altijd wel ergens meer bezig, gelukkig zou ik haast zeggen, want het is voor mij erg moeilijk om stil te zitten", aldus filiaalchef De Ruyter. Er bestaat een prettige werksfeer in Etos-filiaal 7316, iets waar de heer De Ruyter veel waarde aan hecht. "Het voordeel van een klein filiaaltje boven een grote supermarkt is, dat er veel meer menselijk kontakt bestaat tussen het personeel, je ziet en spreekt elkaar veel. Personeelsavonden zie ik daarnaast niet zo zitten. Niet omdat ik niet van feestjes houd, want elke goeie Brabander wil overal wel een feestje van maken, maar omdat er tijdens het werk al genoeg kontakt tussen elkaar bestaat". Waarbij de bedrijfs leider doelt op zijn twee verkoopsters Ankie Ridderhof en Coby de Boek. damesvoetbal Ankie werkt sinds 5 jaar in de Etos-vestiging aan de Schiedamseweg in Rotterdam, na voorheen verkoopster te zijn geweest bij een grootwinkelbedrijf. "En dat was een groot verschil met het werk hier. Daar wasje tussen al die mensen gewoon een nummer, hier is alles veel persoonlijker en gezelliger". Toch heeft Ankie ook goede herinneringen aan haar vorige werkgever en wel aan het damesvoetbal, dat ze in de personeelsclub beoefende. "Maar dat is nu afgelopen, ik doe op het ogenblik helemaal niet meer aan sport. Kijken doe ik echter graag en elke zondag sta ik dan ook langs het handbalveld aan te moedigen". Tot de hobbies van Ankie behoren lezen ("van alles wat, ik heb geen voorkeur"), katten en honden ("mijn hond, een brak, is overdag als ik werk altijd bij mijn schoonmoeder"). De vakantieplannen voor de komende zomer liggen al klaar in huize Ridderhof. Ankie: "Eind augustus gaan we per vliegtuig naar Salou in Noord-Spanje. Heerlijk, ik heb er nu al zin in". Ankie noemt zichzelf een "manusje van alles" in het Etos-filiaal. "Afwassen, schoonmaken, pallets legen, vakken vullen, achter de kassa staan, adviezen geven bij de verkoop, al die dingen behoren tot je werkzaamheden", aldus Ankie Ridderhof. Op de winkelruimte, met een verkoopoppervlakte van 140 m2, heeft Ankie weinig aan te merken, maar de kantine zou best wat gezelliger mogen worden gemaakt. "Met een verbetering van de aankleding zijn we echter al begonnen; zo staat er nu altijd een bloemetje op tafel". voorvallen Collega-verkoopster Coby de Boek kwam 6 maanden geleden in dienst bij Etos, nadat ze genoeg had van haar werkzaamheden in een boekwinkel. Tot op heden bevalt het haar prima aan de Schiedamseweg, waarbij leuke voorvallen in de Etos-winkel een leuke afleiding vormen. Coby: "Laatst wilde iemand het portiek Coby de Boek, supporter van Roda JC Vooral Jan Jongbloed is erg leuk inkomen en lag toen ineens languit over de vloer. Wij dorsten niet te lachen in de winkel, maar toen zei die man zelf: "je mag best lachen hoor", waarna we gezamenlijk in lachen uitbarstten alvorens hem overeind te helpen". In haar vrije tijd houd Coby zich ondermeer bezig met huisvrouwengymnastiek bij de Rotterdamse vereniging Kracht en Vlugheid. "Ik ben daar nog maar kort geleden mee begonnen, maar blijf het wel doen, want er moet echt Het ETOS-filiaal aan de Schiedamseweg in Rotterdam. Filiaalchef H. de Ruyter heeft fotografie als hobby en kan het niet nalaten ook in de winkel de negatieven aan een kritische blik te onderwerpen. wat aan sport gedaan worden. Als supporter van Roda JC houd ik me daarnaast ook wel met voetbal bezig. Vooral die keeper, Jan Jongbloed, is erg leuk". Naar wedstrijden van Roda JC gaat ze echter niet. Ze volgt de eredivisieclub uit Kerkrade alleen op afstand. Haar vrije tijd wordt eerder gevuld met tekenen ("dat doe ik erg veel") en handwerken ("haken en breien"). Als het aan Coby de Boek ligt, blijft ze nog een jaar of vijf bij Etos werken, maar dan wel altijd in filiaal 7316. "Lekker dicht bij huis en dat bevalt me best". De komende tijd zal ook Coby proberen een bijdrage te leveren aan het gezelliger maken van de kantine. "Het zou allemaal wat opgeruimder en sfeervoller moeten zijn in de kantine, al is dat vaak erg moeilijk, omdat er veel dozen moeten worden opgeslagen. Bij het binnenkomen van een nieuwe zending worden alle pallets buiten op de stoep gezet en we kunnen dan moeilijk alles in de winkel plaatsen". Afleiding en rust vindt Coby vooral in Udenhout, waar de familie op een camping een vaste standplaats heeft voor de caravan. "Komende zomer gaan we daar weer met vakantie heen, maar ook als ik een vrije zaterdag heb, brengen we er een weekend door". Filiaalchef H. de Ruyter mag beslist niet klagen met deze twee energieke assistentes, die hun werk met plezier en toewijding doen. Op zaterdagen worden ze daarbij geassisteerd door drie part-time-krachten. Op de vraag, welk produkt het beste wordt verkocht, heeft de heer De Ruyter snel een antwoord klaar. "Het is hier een luier-filiaal. De vakken met luiers moeten dagelijks worden aangevuld, de luiers worden met pallets vol uit de winkel gesleept. Er wonen hier namelijk erg veel jonge mensen in de buurt".

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 12