VERKOOPCHEF MIRO-BEEK OP DE "JAZZ-TOER" 9Ondanks mooie reis liever nooit meer pechvogel van het jaar99 Bingo-avond bij Albro-Zwanenburg "AH-huwelijk" in Lochem pagina 10 FLITSEN iWmii'f Erg voldaan en een hele ervaring rijker keerden de heer W. van Bilzen en z(jn vrouw terug van een "onvergetelijke" driedaagse reis naar Parüs. De AH-medewerker uit Breda [filiaal 1045] kreeg deze reis aangeboden, nadat hjj door de redactie van Flitsen was aangewezen als "pechvogel van het jaar" [zie ook Flitsen, januari 1980]. Eenmaal thuis gekomen begon de heer van Bilzen zijn Parjjse belevenissen op papier te zetten en dat reisverslag treft u hieronder aan. In 1978 kwam de Geleendenaar Joop Dings (41 jaar) bij dr,e Jaar lan«- "ik ben ermee gestopt, Miro-Beek in dienst als verkoopchef soft goods. Voordien °mdat 'k te vaak van huis weg was en was Mj 18 jaar werkzaam bij 'n ander grootwinkelbedrijf, waarin hij laatstelijk als afdelingsmanager fungeerde. Zijn start bij Miro is dubbel interessant geweest, omdat Miro-Beek per 1 november '78 heropend is met 'n geheel nieuw concept. Hobby's van Joop zijn fotograferen en 't maken van reizen. Vooral aan Frankrijk heeft hij zijn hart verpand. Met vrouw en kinderen trekt hij in de vakantie 't liefst door het land van "Marianne". Dit doet hij al ruim 15 jaar. Zijn grootste liefhebberij is echter de muziek. Als hij daarover begint te vertellen weet hij van geen ophouden. Er wordt een jazz-muziekje opgezet, fotoalbums worden uit de kast gehaald en met de persberichten op volgorde op de tafel begint hij te vertellen. Op woensdag 19 december j.l. werd in Lochem een "Albert Heijn-huwelijk" gesloten tussen Jan Dinkelman en Rinie Koop man. Beiden zijn werkzaam in filiaal 1179 te Lochem, waar Jan al 8 jaar in dienst is en werkt als eerste verkoper, terwijl Rinie vier jaar geleden begon als caissière en nu hoofd is van de afdeling delicatessen. Alle medewerkers van het AH-filiaal 1179 bezoch ten de bruiloft, waar het erg gezellig was. De hond en de kat [speelgoedbeesten] die de bruid op de foto in handen heeft, waren een geschenk van broers en zus ters. Van Albert Heijn ontvingen Jan en Rinie een kerstboom, die opgetuigd was met allerlei levensmiddelen en zuivelproduk- ten. "Ik kreeg een klassieke gitaaropleiding via de muziekscholen in Heerlen en Geleen gedurende 12 jaar. Het alleen spelen kon me op den duur geen voldoening meer schenken, ik miste de "kick" van het publiek. Daarom bedacht ik me ook geen seconde toen ir. Arnout Haaiman een oproep deed in 1958 aan musici om een jazzband te vormen. Hieruit ontstond de tweede Circus Square Jazz Band. (de eerste heeft in Delft bestaan van 1952-1956). Niemand kon vermoeden dat dit aanleiding zou zijn tot een vruchtbare samenwerking tussen gelijkgerichte lief hebbers van deze muziek. Deze band werd de eerste oude stijl jazzband in Limburg. In 1964 en 1965 verschenen de eerste elpee's waaraan wij ook een muzikaal "steentje" bijdroegen. Jazz spelen is harmonieus musiceren met de andere bandleden en tegelijkertijd goed kunnen improviseren, in tegenstelling tot de klassieke gitaarmuziek, een accoordenschema en afspraken. De rest krijgt onder het spelen pas vorm en inhoud. Jazz is levende, nooit dezelfde muziek." gitaar en banjo Joop Dings maakte vanaf het eerste uur deel uit van dit jazzorkest (gitaar en banjo). Na het vertrek van Arnout leidde hij met z'n vriend Paul Zelders de band, totdat deze medio 1970 werd opgeheven. Het was in dat jaar dat hij overstapte naar de groep van Freddy Cash, omdat hij 't populaire hitwerk ook eens van dichtbij wilde meemaken, Dat deed hij weg was en mijn leeftijd en muziekopvatting niet meer zo aansloten bij 't jeugdige publiek." life-plaat In 1975 werd het initiatief genomen voor een come-back van de Circus Square Jazz Band. In oktober van dat jaar werd de derde Circus Square Jazz Band opgericht en was Joop blij weer terug te kunnen keren naar zijn oude liefde, de jazz. Hun eerste eigen elpee, een life-plaat, werd opgenomen in 't Knijpke te Maastricht en op de hoes staat dan ook vermeld: "Circus Square Jazz Band life at "in 't Knijpke", Maastricht (cat l.p-30) Aan deze plaat verleende ook de vocaliste Toos Janssen haar medewer king. Vele optredens volgden voor Joop en zijn mede-musici, onder andere voor Radio Zuid, Avro's Sportpanorama en festivals in Boskoop, Venlo, Bergen op Zoom, 't Hammerfeld jazz festival en culturele centra, zoals de stadsschouwburg in Heerlen, Sittard en Maastricht. Zo schreef 'De Limburger' van 13-3-1979 over een optreden: "De oude stijl is duidelijk in opmars. Hoe populair deze ongedwongen muziek is mag blijken uit het geweldige koffieconcert dat de Circus Square Jazz Band gaf in de Heerlense schouwburg, 535 mensen (vaders, moeders en kinde ren) vergaten daar enkele uren de zorgen van alledag." Veel bekendheid kreeg de band door mee te doen aan 't Internationaal Oude Stijl Festival te Breda. Ze drongen door tot de finale en haalden een zeer eervolle 5e plaats (met beker). In 1980 hopen zij weer mee te doen aan dit concours. gezellig Ondanks de vele optredens is Joop Dings nog steeds even enthousiast als 23 jaar geleden toen hij voor het eerst een gitaar in zijn handen pakte. Dat muziek nog altijd een mooi geluid is en de Circuis Square Jazz Band dit gezegde handhaaft, blijkt wel uit de vele aanvragen voor jazz-festivals die nog op het repertoire staan. "Wij gaan nog steeds met veel plezier naar elk optreden en ook de repetities blijven ondanks intensief werken gezel lig, omdat de onderlinge verstandhou ding prima is. Dit blijkt wel omdat we ook buiten de optredens vaak bij elkaar komen. Eén keer per jaar worden de bloemetjes buiten gezet en wordt er flink gefeest samen met de andere gezinsle den," aldus Joop Dings. Foto boven: zittend tweede van links Joop Dings "Fantastisch", was ons antwoord toen we te horen kregen dat de pechprijs 1979 ons ten deel was gevallen. Dat zoiets vandaag de dag nog voorkomt in een bedrijf waar toch ook op de centjes moet worden gelet. Veel mensen deelden in onze blijdschap. Het weekeinde Parijs, waar we voor kozen, planden we op 9, 10 en 11 november 1979. Om 7.30 uur stegen we in Brussel op vanaf het vliegveld Zaventem, waarna we om 8.15 uur landden op het nieuwe vliegveld Charles de Gaulle. Vandaar uit reden we met een taxi naar het hotel Suffren la Tour, dat tussen de Australische Ambassade en het Super Hilton in ligt, vlakbij de Eiffeltoren. Ons hotel mocht er zijn: 12 verdiepingen met 400 luxe kamers met koelkast en TV. Na onze koffers te hebben uitgepakt, begaven we ons per Metro, wat een belevenis, naar de Boulevard Haus- man, waar we een bezoek brachten aan de Parijse warenhuizen. Prachtig was hier de afdeling parfumerie, waar ieder merk een aparte verkoopcounter heeft op de opper vlakte van 600 m2. Van hieruit zijn we met de Metro naar het noorden van Parijs gegaan en stapten bij Pigalle uit. Via de kleine straten met de vele trappen liepen we naar de Sacré Coeur, vanwaar je een mooi uitzicht over Parijs hebt. De Sacré Coeur is een prachtige kerk, zowel van buiten als van binnen. Ook werd er natuurlijk een bezoek gebracht aan het dicht bij de Sacré Coeur gelegen schilderspleintje Montmar- tre. Terwijl iedereen daar gezellig rondloopt, zetten de schilders hun ideeën op papier. Na een flinke wandeling door Parijs, waarbij het opviel dat de winkeliers hun waar meer buiten dan binnen presenteerden, gingen we met de Metro weer terug naar het hotel. De tweede dag van onze reis gebruik ten we om een wandeling te maken door het centrum van Parijs, waar diverse beroemde gebouwen door ons werden bezichtigd. Vanaf de Are de Triomphe had je een werkelijk prachtig uitzicht over Parijs, waarbij het een belevenis was te zien hoe het verkeer uit de 12 straten bij de Are de Triomphe samenstroomt. En na dit bezoek bezochten we de Place de la Concorde en de Champs Elysees met z'n leuke winkels, vele café's en restaurants. Het avondprogramma bestond uit een diner-spektakel op de eerste verdieping van de Eiffeltoren op 52 meter hoogte, waarbij onder het diner een show met diverse artiesten kon worden bewonderd. Dit duurde tot half twaalf. En verder gingen we met de toeristenbus naar het wereldberoemde Lido op de Champs Elysees, waar we, met een fles champagne op tafel, genoten van een wervelende show. De derde dag, zondag, zijn we met de Metro naar Montparnasse ge gaan, om vandaar uit een flinke wandeling (want dan zie je het meest) te maken naar de beroemde Notre Dame. Onderweg hier naar toe pas seerden we de beroemde Tuin van Luxemburg, waar we diverse wereld beroemde gebouwen hebben bewon derd. Vanaf de Notre Dame gingen we met de Metro weer terug naar het hotel, waar onze koffers moesten worden gepakt voor de thuisreis. Hiermee kwam er een einde aan een gezellige en fantastische reis, geweldig was het allemaal. Maar, geloof me, ondanks deze mooie reis wil ik nooit meer de pechvogel van het jaar worden. Nog één ding moet ik kwijt: hartstik ke bedankt. Groetend, W. van Bilzen. Zaterdag 15 december j.l. organiseerde de bakkerij Albro een bingo avond voor het gehele personeel. Dat deze avond, die onder leiding stond van de heer Brehler, met assistentie van de heer A.J van Velsen, een grandioos succes werd, was wel duidelijk aan de vele uitbundige reacties die van de aanwezigen kwamen. Er waren zeer veel mooie cadeaus te winnen, die door mevrouw Brehler verzorgd waren. En voor degenen, die niet in de prijzen vielen, was er na afloop een leuke attentie. Na het bingo gebeuren gingen nog de beentjes van de vloer in een gezellige danspartij, waarvan de muziek door de heer Rummers werd verzorgd. Deze had ook nog gezorgd voor een geweldig intermezzo. De aanwezigen werden ver rast door een demonstratie van Ballroom en Latijns-Amerikaans dansen, door het Nederlands kampioenspaar Simon Klein en Silvy Hiench. Dat dit door het publiek op prijs werd gesteld, bleek wel uit de ovaties die het paar kreeg, en zij konden niet weg zonder een toegift van hun kunnen te presenteren. Organisatoren hartelijk dank namens allen. Een personeelslid.

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 10