Albro Tilburg Albro Zwanenburg Marvelo Meester Wijhe EEN WEET FLITSEN pagina 7 Met ingang van 1 januari 1980 is de officiële benaming van AHSM-bv veranderd in Albert Heijn bv. In principe treft men op de pagina's 4 t/m 7 foto's aan van de manage ment teams van de Ahold-werkmaat- schappijen, echter in enkele gevallen zijn "de teams" voor deze gelegen heid uitgebreid. MEESTER WIJ HE. Van links naar rechts: P. v. d. Berg (directeur), H. de Groot (hoofd personeelszaken), J. Meester (produktieleider), C. Scheer (secretaris beleidsteam), C. Post (centrale voorzieningen), H. M. Franssen (technoloog), E. de Haan (controller), D. J. Wienbelt (commerciële zaken). ALBRO ZWANENBERG MANAGEMENTTEAM. Van links naar rechts: de heren G. Oudega (bedrijfsdirecteur), J. Vermeeren (personeelzaken), E. v. d. Broek (verkoopleider), J. L. Zomer (chef bedrijfsbureau), T. L. Winkel (bedrijfsleider). Albro wordt ambachtelijke bakker In vrijwel alle filialen van Albert Heijn, Simon en Miro is geurig vers brood te krijgen. Ahold's bakkerij in Zwanenburg (Albro) zal daarvan zelf zo'n 60 filialen met onverpakt ambachtelijk brood en eveneens circa 150 filialen met verpakt brood in een straal van 45 kilometer rondom Zwanenburg voor haar rekening nemen, de winkels in de overige regio's worden door andere bakkerijen voorzien. Eind vorig jaar zijn hiervoor de plannen uitge broed (samen met de detailhandelsgroep van Ahold) en in 1980 zullen ze worden uitgevoerd. Albro wordt 'ambachtelijke bakker' dus en dat gebeurt omdat het verpakt brood wat op z'n retour is: er is een duidelijke tendens naar onverpakt, vers en geurig brood en daarom zal Albro Zwanenburg niet verder gaan dan een gebied rondom Zwanenburg van 45 km. Nieuwe perspectieven De druk binnen de markt van bakkerijprodukten is op alle fronten nogal fors: er is sprake van een duidelijke overcapaciteit en als gevolg daarvan van een blijvende sterke concurrentie. Alle broodfa brieken zijn erop uit een nieuw stukje markt aandeel te veroveren en daardoor heeft ook de bakkerij in Zwanenburg het in het afgelopen jaar niet gemakkelijk gehad. Door het plan om aan een groot aantal filialen tweemaal per dag onverpakt vers en geurig brood te leveren ontstaan weer nieuwe perspectieven. Tilburg Ook de Albro-fabriek in Tilburg (koek en banket) stond bloot aan de grote druk in de bakkerswereld, maar niettemin is de omzet hier behoorlijk toegenomen (zo'n 10 pet in volume zowel als in geld). Dat is voor een heel belangrijk deel te danken aan de forse afzetgroei van diepvriesge bak, dat momenteel al het belangrijkste produkt van "Tilburg" is. De omzet aan derden (winkels buiten Ahold dus) is vorig jaar eveneens aanzien lijk toegenomen: er was voor het tweede achter eenvolgende jaar sprake van een verdubbeling. Ook dit jaar zal er weer een flinke groei mogelijk zijn. Marvelo De resultaten van Marvelo, de kruidenierswaren- fabriek van Ahold, zijn achtergebleven bij wat gepland was. De belangrijkste oorzaak daarvan was de achterblijvende omzetontwikkeling van chocolade, terwijl de koffieomzet tijdelijk onder druk kwam door verhogingen van de consumen tenprijs (medio 1979). Door een gericht actiebeleid met het merk Delicata kon de omzetontwikkeling voor chocolade weer in de goede richting worden omgebogen. De overige produktgroepen (broodbe leg, wijnen, drop en thee) behielden hun markt aandeel. Vorig jaar werden opnieuw ingrijpende verbeterin gen in het produktie-apparaat aangebracht, waar bij de belangrijkste investering de volledige ver nieuwing van de kookafdeling en de gietappara- tuur van de dropfabriek betrof. Ook werd veel gedaan aan verbetering van de werkomstandig heden (in de wijnbottelarij bijvoorbeeld is het geluidsniveau aanmerkelijk verlaagd). Dit jaar zal intensief worden doorgegaan met de modernise ring van het produktie-apparaat. De koffiefabriek zal geheel worden gerenoveerd en dat betekent de volledige vernieuwing van ontvangst-, opslag- en branderfaciliteiten Er is totaal zo'n zeven miljoen gulden mee gemoeid. Ook zal veel worden gedaan aan produktvemieuwing, het verder uitbouwen van de omzetten aan derden en de export van chocolade. Bij Marvelo is in het afgelopen jaar het een en ander gewijzigd in de organisatie. Zo werd - vooruitlopend op de komende grote investerings projecten - een afdeling "technische projecten" opgezet. De deegwarenfabriek (vermicelli en ma caroni) werd op 1 januari 1980 gesloten na een lange tijd van voorbereiding, ook in overleg met de betrokken vakbonden. Er waren geen gedwongen ontslagen nodig: werknemers die niet langs natuurlijke weg (pensionering e.d.) afvloeiden, kon elders in de produktiebedrijven een nieuwe werkkring worden geboden. Grootverbruik "Albert Heijn Grootverbruik, eveneens deel uit makend van de nieuwe Levensmiddelenindustrie Ahold, gaat een zeer enerverend jaar tegemoet", stond er letterlijk in de vorige nieuwjaarsuitgave van Flitsen, en het is precies zo gegaan. Door forse uitbreiding van de klantenkring barstte AHGV definitief uit z'n jasje, zodat ze -om aan de vraag te kunnen blijven voldoen- een deel van de ruimte in het distributiecentrum te Zaandam in "beslag" moest nemen. Er werd dan ook defini tief beslist over de verhuizing naar Breukelen: met de bouw van het nieuwe distributiecentrum is inmiddels begonnen. Verwacht wordt dat het DC in december van dit jaar in gebruik kan worden genomen, gevolgd door het kantoor in januari 1981. "Men snakt naar deze nieuwe lokatie, waarin alle activiteiten van AH Grootverbruik eindelijk onder één dak zullen komen. Van de 70 personeelsleden hadden reeds zo'n 20 te kennen gegeven mee te willen verhuizen naar Breukelen (of omgeving). Van de gemeente wordt veel medewerking verkregen bij het beschikbaar ko men van voldoende en goede huisvesting. De omzet van AH Grootverbruik groeide vorig jaar met zo'n 16 procent (in volume) en ongeveer 17 procent in geld. De verwachtingen voor 1980 zijn goed. MARVELO MANAGEMENTTEAM. Van links naar rechts: de heren H. N. M. Lamaker (produktie), L. S. Bouw man (verkoop), Ir W. Wachter (directie), G. P. Arnold (personeelzaken), Mevr. D. J. M. Boode (secretariaat), F. G. Wester (marketing), J. H. Kelderman (bedrijfsbureau), Ir. D. J. Mellema (kwaliteit/ontwikkeling), G. IJskes (inkoop). ALBRO TILBURG MANAGEMENTTEAM. Van links naar rechts: de heren J. Vermeeren (personeelzaken), P van Loon (planning), P. ten Kale (kwaliteit/ontwikkeling), L. Klein (produktie), J. Bosch (inkoop), Ir C. T. Janson (verkoop).

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 7