Simon klaarde een gigantisch karwei pagina 5 FLITSEN Drs. J. J. van der Burg: "Dankzij grote inzet van allernaar9 ALBERTO. Van links naar rechts: D. N. Rövekamp (inkoop), P. J. van Wissen (bedrijfsdirecteur), K. R. op de Beek (verkoopleider), J. Pool (groepsleider), Mevrouw M. Bakker (secretariaat), A. D. Rietman (controller), J. van Dongen (groepsleider), A. H. Vlaar (groepsleider), A. H. Kuypers (personeelzaken), H. Kölker (administratie instructeur). Verbrumar Managementteam Van links naar rechts: J. Bulthuis (direkteur), B. L. Groen, J. J. H. v. Ommeren (district- leiders). TOKO MANAGEMENTTEAM. Van links naar rechts: L. C. Nonnekes (administratie en beheer), M. M. Koster (manager), J. de Vries (manager), M. J. Pasman merchandiser Negen maanden (januari tot oktober) waren er voor uitgetrokken om de Operatie "Simon-nieuwe-stijl" te vol tooien. Door oorzaken als de strenge en langdurige winter van '78/'79 en omdat aannemers zich niet allemaal aan hun tijdschema voor de vele ver bouwingen konden houden, is het wel meer dan negen maanden gewor den. "Maar", zo constateert Simon-directeur Drs. J.J. van der Burg, "er is door iedereen zo bijzonder hard gewerkt, met zo veel inzet en enthousiasme, dat we - achteraf bekeken - het daaraan te danken hebben dat er maar liefst 45 supermarkten en 50 zelfbedieningswinkels aan de vernieuwde Simon- formule zijn aangepast. Ik heb daar diep respect voor, en ach, die enkele overgebleven winkels zullen nu ook wel gauw klaar zijn". 1979 was - wat dit betreft - voor Simon dus het grote jaar. En in het jaar, dat nu voor ons ligt, moeten van deze gigantische operatie de vruchten worden geplukt. De heer Van der Burg is daar vrij optimistisch over, want in menig opzicht is nu al gebleken, dat de nieuwe formule (kort gezegd: goedkope en gezellige kwaliteitskruidenier voor de buurt, met een breder en verser assortiment dan voorheen) bij de consumenten in goede aarde is gevallen: De tot buurtwinkel omgetoverde filialen tonen nu al een omzetvergroting van 5 tot 15%. "Wel moeten we vaststellen, dat onder meer door de opgelopen vertragingen de totale omzet van deze Ahold winkelgroep minder gestegen is dan begroot. Een andere oorzaak daarvoor is, dat het inspelen van het winkelpersoneel op de nieuwe formule - het grotere assortiment en verschillende versgroepen - meer tijd heeft gevergd dan we hadden verwacht. Zoiets is van te voren ook moeilijk te schatten". En nogmaals benadrukt de heer Van der Burg, dat hetgeen er bereikt is, bereikt kon worden door alle Simon-mensen met elkaar, op welke plek dan ook. In advertenties, maar ook via de Simon Thuis- krant wordt veel ruchtbaarheid gegeven aan de nieuwe winkelmogelijkheden en daarmee gaat men natuurlijk gewoon door. Ook dit jaar zullen enkele nieuwe vestigingen worden geopend. Vorig jaar waren dat er twee (in Hoog Catharijne te Utrecht en in de Westerstraat te Amsterdam) maar daar tegenover stond de sluiting van zeven winkels, die voor Simon nieuwe stijl te klein bleken. Miro De elf Miro hypermark ten, waarover de heer Van der Burg tijdelijk ook de scepter zwaait, hebben het vorig jaar eveneens redelijk goed gedaan: De omzetstijging bedraagt meer dan 10% ondanks de slechte maanden in januari en februari, toen veel mensen maar liever niet door sneeuw en ijzel naar hun Miro wilden rijden. Ook de Miro's ondergaan van tijd tot tijd een face lift op grond van opgedane ervaringen en dat heeft in Beek (L) al geleid tot een omzetgroei van 40%. "Toch is het er - mede door de tragere economi sche groei en het temperen van de loonstijgingen - allemaal niet gemakkelijker op geworden. Er moet voortdurend heel hard gewerkt worden aan verfij ningen in de inkoop- en verkooppolitiek en ook erg scherp aan kostenbewaking worden gedaan om de positie in de markt te handhaven en zo mogelijk nog wat te versterken. Dit alles vergt het nodige van de medewerkers, maar hun moeite is niet voor niets". Een belangrijk feit uit het afgelopen jaar was de opening van een hypermoderne Miro in Veenen- daal. De voorbereidingen voor een nieuwe Miro, de twaalfde dus, in Lelystad, zijn in volle gang. Verwacht wordt dat de opening in september 1981 zal kunnen plaatsvinden. Alberto Toko De omzet van de Toko kampwinkels is bevredi gend geweest, zeker gezien in het licht van de slechte zomer van 1979. Het nieuwe jaar zal in het teken staan van nieuwe activiteiten en verdere groei. Er zullen drie proefwinkels starten (Otterlo, Harderwijk en Mierlo): recreatie-winkels-nieuwe stijl met accenten op fris, vers en een gezellige sfeer. Ook zal men beginnen met enkele "eet- shops" (meeneem/afhaalrestaurants). Geble ken is dat de kampeerders hogere eisen aan kampwinkels gaan stellen. Ze willen een breder assortiment met meer keuze, het liefst een kleine supermarkt. Verbrumar De 11 discount-winkels van Verbrumar bv zijn geconfronteerd met een reeds in 1978 gesigna leerde stagnering van de marktontwikkeling in gdeden,m°erde ^aVdo'or h"a"n J^NAGEMENTTEAM. Van Iinks naar rechts: W Kranenburg (operate, P. Berg (copier), Mevr het filiaal Ede eind 1978. Proefacties in Eindhoven w- dP,as <^retar,aat). J. H. M. var Roeten (directie), D. van Dijk(dettnbulte). en Enschede zijn gunstig verlopen: de omzetstij gingen liggen daar ver boven het gemiddelde. Ter Huurne De vooral op de Duitse consument ingestelde grenswinkel Ter Huurne bij Haaksbergen heeft een bevredigend jaar achter de rug: de goede omzet werd gehandhaafd. Rest ons te vermelden, dat, zoals bekend, de Jobby-winkels voor doe-het-zelvers vorig jaar zijn opgeheven. Als lid van de Divisiedirectie Detailhandel Neder land houdt de heer Van der Burg zich ook bezig met enkele andere winkelketens, die overigens allemaal hun eigen directeur hebben. Over de Alberto drankwinkels (58) zegt hij, dat de aan dacht vorig jaar vooral is uitgegaan naar optimali sering van de bestaande vestigingen: er werden "slechts" drie nieuwe filialen geopend. (Eenzelfde aantal staat voor 1980 op het programma). Het is door de hevige concurrentiestrijd, nu ook tussen de merken onderling, weer een bijzonder woelig jaar geweest, dat werd afgesloten met een flinke hamstergolf in verband met de accijnsverhoging per 1 januari 1980 van 2,35. Mede daardoor kon Alberto een omzetgroei van zo'n 20% bereiken. Opvallende punten waren voorts: meer lokale reclame, o.m. door de introductie van de Alberto krant, en de start van een meeijarenplan voor de opleiding van filiaalbeheerders. In 1980 zullen o.m. nieuwe activiteiten worden ontplooid om Alberto nog duidelijker van de branche-concur renten te onderscheiden. MIRO MANAGEMENTTEAM. Van links naar rechts: M. de Boer (inkoop food directeur), Drs. J. J. van der Burg (algemeen directeur), C. Govers (inkoop nonfood directeur), R. F. Bruining (controller), E. de Groote (sales promotion directeur). P. F. Moerman (operations directeur). J. A. van Putten (hoofddistributie). Etos Ook de cosmeticaketen Etos kon in 1979 een belangrijke omzetgroei bereiken, ondanks de blootstelling aan scherpe concurrentie. De groei is overigens mede verkregen door de opening van zes nieuwe winkels, hoofdzakelijk in de centra van grote steden. In 1980 zal opnieuw een aantal Etos-zaken worden geopend. SIMON MANAGEMENTTEAM. Van links naar rechts: J. A. van Brakel merchandising directeur), L. Ph. Groeneveld (personeelzaken), Th. van Duimen (filialendirecteur), A. J. Smit (controller), Drs. J. J. van der Burg (algemeen directeur).

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 5