r*' - Br-*-. 'r*- a - HID Ondernemings- en personeelbeleid f Marvelo gaat koffiefabriek moderniseren j*1' "I'M Ia*'* Nieuwe machinesgebouwen en technieken COFj-RgjaJie De laatste mogelijkheid Jaarverslag 1979 op aanvraag ii»ni|iiinii personeelsblad ahold n.v. B'P1 MM M Flitsen sprak met directeuren over '79 en '80 In nieuwe Ahold-uitgave beschreven: verder in deze Flitsen flitsen DO Flitsen landelijk januari 1980 37ste-jaargang no. 1 - januari 1980 WW# f'» IIMR Mil *1 K1RIVB •I»*»» i WW an - In het komend jaar gaat Marvelo te Zaandam rond f 6,5 mil joen investeren in een nagenoeg totale vernieuwing van het produktieproces voor koffie. Nieuwe machines, nieuwe tech nieken, nieuwe gebouwen of, zoals Marvelo-directeur ir. W. Wachter het zegt: "We gaan onze koffiefabriek in een zodanige staat brengen, dat Albert Heijn ook in de toekomst haar plaats als derde koffiebrander in ons land kan hand haven. Eén van de mensen, die nauw bctrokken zijn by de renovatie van de koffiefabriek, is de heer ir. J.R. van Ginkel [47j- Sinds S oktober is h(j in dienst van Levensmiddelen Industrie Ahold [LIAj, waarvan Marvelo onder deel is. Hij is speciaal belast met de uitvoering van het vorig jaar gestarte renovatieproject ten be hoeve van dit Zaandamse pro- duktiebedrfjf. By LIA zal hij te zyner tijd hoofd technische zaken worden. Wat staat er in de Zaandamse Oostzijde allemaal te gebeuren? Om maar bij het begin van het produktie proces te beginnen: het ontvangst systeem van bonen wordt totaal vernieuwd. Tot nu toe werd een deel van de koffiebonen opgeslagen in een veem, waaraan echter nogal wat financiële èn kwalitatieve nadelen zitten. In de nieuwe opzet komen de bonen rechtstreeks naar Marvelo, waar ze worden 'geschoond' en per soort in nieuwe silo's (capaciteit 1200 ton) opgeslagen. "Koffie is een te dure grondstof om niet vanaf het begin het produktieproces zo opti maal mogelijk te doen verlopen," zegt de heer L. van Schreven, die is belast met de technische coördinatie van het koffie-project. Vooral het wegen na het schonen speelt in de verrekening met de leverancier een niet onbelangrijke rol. In het streven naar een nog betere beheersing van de kwaliteit past ook de aanschaf van een zogeheten con- tinu-brander. Deze nieuwe installatie - capaciteit 2500 kg. groene bonen per uur - zorgt voor een ononder broken aanvoer van zorgvuldig en op de meest moderne manier gebrande koffiebonen. Speciale voorzieningen zijn ook ge pland voor het volgen van het hele produktieproces. Ir. J.R. van Gin kel, project-manager, daarover: "Eén man gaat, vanuit een centrale regelkamer met controle-panelen, Verse bonenkoffïe is een begrip bij Ahold. "Een uniek artikel", zegt Marvelo-directeur ir. W. Wachter. "Doordat we zowel inkoop, produktie als verkoop in één hand hebben zfjn we in staat de klant steeds super-verse koffie te bieden. Dat kan niemand in Nederland ons nadoen." Hoeveel belang aan dit verkoop voordeel by Marvelo wordt ge hecht mag blijken uit het feit, dat in de nieuwe opzet een speciale afdeling voor de produktie van deze verse bonenkoffie is ge pland. het hele verwerkingsproces controle ren. Wij verzamelen bovendien via de nieuwe apparatuur allerlei gege vens over o.a. gewichtsverlies tijdens het branden, waardoor een optimale beheersing van kwaliteit en kwanti teit wordt bereikt." Kwaliteit neemt uiteraard in het koffie-project een belangrijke plaats in. "We hebben in dit opzicht een zorgvuldig opgebouwde naam hoog te houden en daarom staat bij alle vernieuwingen handhaving - en waar mogelijk verbetering- daarvan cen traal," vertelt de heer Wachter. In dit kader past ook de vernieuwing van de malerij, waarin een hyper moderne 'molen' met een vermogen van 2.000 kg per uur wordt geïn stalleerd. Deze zal de maalkwaliteit nog verder perfectioneren. De huidi ge molens van respectievelijk 800 en 1200 kg per uur blijven gehandhaafd en worden grondig gerevideerd. Ook de gebouwen waar de koffie fabriek is ondergebracht ondergaan een grondige vernieuwing. Door sloop van enkele oude, van rond de eeuwwisseling daterende punden ont staat ruimte voor nieuwbouw, waarin het 24 meter hoge silogebouw zal domineren. Een extra moeilijkheids factor bij de renovatie van de koffie fabriek is dat de bestaande produktie ook tijdens de bouwperiode onver minderd moet doorgaan Directeur Wachter: "Een zware opgave, voor alle medewerkers die bij dit projekt betrokken zijn. We hopen echter veel ongemak door een gefaseerde over plaatsing van machines etc. te kun nen opvangen." Traditiegetrouw sprak Flitsen ook voor dit 'nieuwjaarsnummer weer met enige direc teuren van werkmaat schappijen binnen het Ahold-concern om te vernemen hoe zij de resultaten in het afge lopen jaar beoordelen en wat hun verwachtingen zijn voor het jaar, dat thans voor ons ligt, het eerste van de tachtiger jaren. U vindt een "open brief" van drs. P. J. van Dun en een interview met de heer P. Ligtenstein op pag. 3. Met de manage mentteams van AH SM en Restaurant /Recreatie wordt gesproken op pa gina 4, terwijl op pagina 5 de teams van Simon aan het woord komen. Op de pagina 's 6 en 7 de managementteams van LIA. Kort geleden is een nieuw, door Ahold nv uitgegeven boelye verschenen, waar in opgenomen de grondslagen voor het ondernemingsbeleid en de uitgangspun ten voor het personeelbeleid: In deze uitgave gaat de Raad van Bestuur van Ahold nv onder andere nader in op de voorwaarden waaraan moet worden voldaan om Ahold een zinvolle functie te laten vervullen in de samenleving. Daarnaast wordt in het boekje een nadere uiteenzetting gegeven over de uitgangspunten voor het perso neelbeleid, dat een integraal deel uit maakt van het totale ondernemingsbe leid. Tien jaar Het denken over de onderneming als onderdeel van de maatschappij en over de plaats van de mens in de onderne ming is al lange tijd in beweging, maar werd in 1969 voor het laatst bij AH op schrift geformuleerd. Sindsdien zijn er tien jaren verstreken, zodat het nieuw verschenen boekwerk zeker in een be hoefte voorziet. Exemplaren van "Grondslagen voor het ondernemingsbeleid" en "Uitgangspun ten voor het Personeelbeleid" kunnen worden aangevraagd bij de afdeling Public Relations, kamer 1702, Anker- smidplein 2 te Zaandam. Bij wjjze van uitzondering treft u in dit "nieuwjaarsnummer" van Flitsen COR-Relatie niet op de gebruikelijke pagina's 6 en 7 aan, maar op de pagina's 10 en 11. Deze verschuiving vindt plaats in verband met de interviews, die Flitsen had met de directeuren van de Ahold-werkmaatschap- pjjen. Ook dit jaar zal het intern sociaal en financieel-economisch jaarverslag van Ahold over 1979, dat speciaal bestemd is voor het personeel, aan iedereen worden toegezonden. Hierin worden de belangrijkste gegevens uit het jaarverslag opnomen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat het officiële jaarverslag alleen te verkrijgen zal zijn door middel van het invullen van onderstaande bon, die vóór 31 januari 1980 (sluitingsdatum) dient te worden gezonden aan: Ahold nv, afdeling Public Relations, kamer 1701, Ankersmidplein 2, 1506 CK Zaandam. Ondergetekende Werkmaatschappij: Afdeling/filiaal: adres hiervan: verzoekt voor hem/haar te reserveren het jaarverslag 1979. Handtekening: wordt op pagina 2 uit de doeken gedaan, hoe Filiaal 0601 de grote Simon-wedstrijd "Wij gaan het maken" won en de Filialen 0853 en 0197 goede tweede en derde wer den. Tevens wordt op die pagina de heer J. C. W. Kuppen van het AHSM-filiaal 1021 te Nijmegen in het zonnetje gezet, omdat hij on derscheiden is met de "Zilveren Slagcrsspeld" van het S.V.O. het Slagers Vak Onderwijs. Op dezelfde pagina vertelt ingenieur W. Wach ter, directeur van Marvelo, hoe ze dit jaar gaan moderniseren, zodat de derde plaats in de kofFiebran- derij gehandhaafd kan worden; 1 Wat erop de pagina's3, 4,5, 6en7 staat, kunt u in de eerste kolom lezen; Literaard staan de Ahold-familie- berichten op pagina 8; Heintje Rozijntje mijmert en dicht op pagina 9 over Joop Kruk en Jan Modaal, Piet Slim en multinatio nals, dat het een lieve lust is en ACC won het goed voorbereide zaalvoetbaltoernooi Ahold Zaan dam. Met de "groeten uit Leeuwar den", méér Toko-Supermarkten in de toekomst en een bericht over een expositie van fotocamera's bij Miro Purmerend, is pagina negen een pagina geworden, die u niet mag overslaan; De COR-Relatie staat in dit num mer op pagina 10 en 11. Het waar om kunt u hiernaast lezen;

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 1