ZO MAAR ^Jl VAN DE 678 FILIALEN pagina 12 FLITSEN "Vaak werk ik nog wel langer ook. Ik heb het naar mijn zin en heb er echt nog geen moeite mee. Wel zal ik niet meer overstappen naar een andere afdeling, want dat zie ik echt niet meer zitten op mijn leeftijd. Als ik nou een jaar of 15 jonger was, dan lag dat anders Ambitieuze medewerkers kent filiaal Voor de trouwe klanten van het AHSM-filiaal 1023 heeft het lang geduurd voor men alle artikelen weer net zo gemakkelijk kon vinden als voorheen, in de geheel gemoderniseerde winkel aan de Kruisstraat in het centrum van Oss. In de voorgaande 7 jaren was er zelden wat veranderd aan het interieur, 'tot begin oktober een grondige verbouwing plaatsvond, waaruit een geheel vernieuwd AHSM-filiaal resulteerde. Nagenoeg alleen de 4 muren bleven overeind staan, waarna een nieuwe winkelvloer werd aangebracht, nieuwe koelcellen werden geplaatst en een nieuw interieur werd opgebouwd. 1023 ook. zoals Henk van Rooy, die de zorg heeft voor de afdelingen zuivel, banket, groente en verpakt brood. "Ik wil in de toekomst bedrijfsleider worden en ga daarvoor in 1980 de eerste stap zetten door een opleiding voor eerste verkoper te gaan volgen", zegt Henk van Rooy. Het feit dat hij als bedrijfsleider nou niet direct een plaatsgebonden bestaan zal krijgen, ziet Henk van Rooy niet als een "Voor de vele mensen die hier al langer hun boodschappen doen, was het na de verbouwing flink zoeken, omdat er een geheel andere routing was dan voorheen. En ook het personeel had hier mee te maken, maar alles wende gelukkig snel", vertelt bedrijfsleider Piet Bakker, die sinds 1 december 1975 de touwtjes in handen heeft in het filiaal in Oss. Maar dat wel op een democratische en open wijze doet. Bedrijfsleider Bakker: "We staan hier tenslotte om met elkaar wat te bereiken, en dat ik daarbij dan toevallig de leiding heb, dat is weer wat anders. Ik vind openheid bijzonder belangrijk, zeker in een groep van 50 a 60 mensen. De deur van mijn kantoor staat dan ook altijd open, er moet geen barrière bestaan om bij mij binnen te lopen". In filiaal 1023 te Oss werken 24 full-time medewerkers en 40 part-timekrachten. Zij zorgen er met elkaar voor, dat de klanten goed worden geholpen. "Dit is mijn laatste filiaal, als het aan mij ligt. Ik ben nu al zo'n 6 keer verhuisd en vindt Oss een uitstekende leefgemeente, heb hier veel kennissen o.m. door mijn voorzitterschap van de Stichting Sahelp," aldus bedrijfsleider Bakker. oudste medewerker In het AHSM-filiaal aan de Kruis straat in Oss heerst een gezellige drukte op het moment dat wij de winkel bezoeken en daarbij kennis maken met een aantal personeels leden. Opvallend is het goede contact dat blijkt te bestaan tussen de medewerkers en een groot aantal klanten, die kind aan huis lijken te zijn. De oudste medewerker in het filiaal Alette van Doorn heeft het uitstekend naar haar zin tussen de tijdschriften en de boeken. groenteafdeling Nog maar heel kort in dienst is John van der Bruggen, die de dagelijkse zorg heeft voor de afdeling groente en fruit. Hij heeft eerst vijfjaar op de markt gestaan en vindt de overgang naar de winkel tamelijk groot. John: "Op de markt was er veel meer contact met de mensen. Je kletste meer met elkaar en je kon de waren meer aanprijzen. Voorlopig ben ik maar voor één jaar bij dit filiaal in dienst, want het is de bedoeling dat ik in de toekomst de zaak van mijn vader ga overnemen. Het werken in een groot winkelbedrijf is echter altijd goed om een hoop ervaring op te doen en na een jaar kijken we dan wel weer verder of ik doorga met het werken hier". Alette van Doorn heeft het bijzonder naar haar zin in het AHSM-filiaal, waar ze vanaf 17 september in dienst is. Van school is ze rechtstreeks terechtgekomen op de afdeling drogmetica en vrije tijd, een plek in het filiaal waar veel contact met de klanten bestaat. Alette van Doorn: "Er wordt bij drogmetica veel om advies gevraagd, zo van: "Welke shampoo is het beste of welke lippenstift moet ik nemen?" Het is leuk werk om daarbij te helpen. En al ben ik hier nog maar pas, er bestaan zeker plannen om via opleidingen verder te gaan. Het is, gezellig werken bij Albert Heijn en ook het contact met de collega's is goed. Maar voorlopig moet ik eerst nog alles aankijken". Een goede verstandhouding onderling vindt bedrijfsleider Piet Bakker zoals gezegd erg belangrijk en hij zorgt er dan ook voor veel contacten te hebben met zijn personeel, maar ook met de klanten. "Je bent als bedrijfsleider een soort vraagbaak voor de klanten, maar ook voor het personeel. En als er moeilijkheden of problemen bestaan, bepraat ik die met collega's uit de omgeving, want met hen zijn de contacten erg goed. Ik heb al veel collega's gehad bij Albert Heijn, maar hier liggen de verhoudingen toch wel het prettigst. Je kunt altijd een beroep op elkaar doen en dat is toch wel erg belangrijk", vult de heer Bakker aan. Het AHSM-filiaal aan de Kruisstraat in Oss. John van der Bruggen van de markt naar Albert Heijn. is de 62-jarige heer Derks. Hij is nu acht jaar werkzaam in het filiaal aan de Kruisstraat, kwam uit het slagersvak en is via de slagerij op de afdeling delicatessen terechtgekomen. "De bedrijfsleider vond dat ik het wat rustiger aan moest gaan doen, en de afdeling delicatessen had versterking nodig". Ik kan de mensen door mijn ruime ervaring van allerlei adviezen voorzien en heb op deze afdeling de hulp van een reuze team collega's". Ondanks zijn al wat gevorderde leeftijd maakt de heer Derks de 40 uur per week nog moeiteloos vol. De oudste medewerker van filiaal 1023, de 62-jarige heer Derks, achter de kassa op de delicatessenafdeling. Bedrijfsleider Piet Bakker is in 1963, in hetzelfde jaar dat het filiaal aan de Kruisstraat in Oss werd geopend, bij Ahold in dienst gekomen en startte zijn loopbaan bij een ZB-filiaal in Temeuzen. De heer Bakker, Zeeuw van geboorte, heeft daar 25 jaar gewoond en belandde via Axel en Bergen op Zoom in Oss, waar hij het uitstekend naar zijn zin heeft. Bedrijfsleider Piet Bakker neemt de voorraad sinaasappelen op. bezwaar. "Ik zou er geen enkele moeite mee hebben om het land door te trekken als dat voor mijn werk zou moeten. Als ik maar ergens kan slapen, de rest volgt dan wel".

Personeelsbladen | 1980 | | pagina 12