Doe zelf ook eens aan vakantiespreiding Wie raadt wat de kerstman ons toewenst? kutlu olsun® Informatieve dagen voor PZ-functionarissen FLITSEN pagina 5 Aantal vakantiegangers verdubbeld Het aantal Nederlanders dat jaarlijks op vakantie gaat, is sinds 1954 verdubbeld, van 29% tot 57%, de helft van onze bevolking dus. Het aantal vakantiedagen wordt ook groter, van 15 in 1970 tot 21 a 23 thans: Vier vijfde van de vakantiedagen wordt opgeno men in de zomervakantie, binnen het tijds bestek van acht weken in het hoogseizoen (juli en augustus). Regio Groningen, Friesland, Drente, Overijssel, Gelderland, Utrecht en de Zuide lijke IJsselmeerpolders: KBO van 5 juli t/m 17 augustus en VO van 28 juni t/m 17 augus tus. KBO is kleuter- en basisonderwijs, VO is voortgezet onderwijs. Bijgaande foto laat zien dat de functionarissen van personeelszaken met veel aandacht, en ook plezier het "college" volgen dat op 7 november j.l. aan hen werd gegeven. De betrokken Ahold-medewerkers wer den op twee PZ-functionarissen- dagen, naast 7 november ook 25 oktober j.l., geinformeerd over een aantal vraagstukken en regelingen, zoals: pensioenvraagstukken in het algemeen, nieuwe regelingen betref fende de VUT vervroegde uittre ding), de arbeidsongeschiktheid sup- bouwvak De bouwvakantie die in 1980 zal duren van 12 juli tot en met 1 augustus, zorgt telkenjare voor topdrukten in het hoogseizoen. Daar door ontstaan grote knelpunten; knelpunten in het vervoer (wegen, treinen, vliegtuigen) en bij toeristische en recreatieve bedrijven. Bovendien zitten de vakantiegangers zelf hutje bij mutje in hun vakantieplaats. 's winters Wie wil meehelpen aan oplossingen voor deze knelpunten, kan dit eigenlijk op heel simpele wijze doen. Het probleem is vaak dat men is gebonden aan de schoolvakanties van de kinderen. Men kan evenwel ook 's winters op vakantie geen (in de kerstvakantie) of in het voorjaar. Ook kan men 's zomers een periode uitkiezen buiten de bouwvakantie. Een kleine hulp hierbij is wellicht onder staand schema van de schoolvakanties in 1980. Regio Noord- en Zuid-Holland: KBO van 28 juni t/m 10 augustus en VO van 28 juni l/m 17 augustus. Regio Zeeland, Noord-Brabant en Limburg: KBO van 12 juli t/m 24 augustus en VO van 5 juli t/m 24 augustus. pletieregeling, en de functieverlich- tingsregelingen. De informatieve bijeenkomsten wa ren opgezet om de PZ-functionaris sen een zodanige kennis mee te geven dat er voldoende uitleg en antwoord kan worden gegeven op vragen die rond de betreffende vraagstukken en regelingen door Ahold-medewerkers gesteld kunnen worden. Met deze vriendelijke cartoon wenst de redactie van Flitsen alle medewerk[st]ers van Ahold en hun familieleden prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1980 toe. Bij de douane aan de grens aangeko men, is de kerstman zo vermoeid van zijn lange reis, dat hg de zak met kerst en nieuwjaarswensen omkeert en ons daarbij vergeet te vertellen in welke zeventien verschillende talen de binnen- en buitenlandse werknemers van Ahold worden toegesproken door hun familie leden in het moederland. Wellicht herkent u een aantal talen en dat is dan mooi meegenomen want er is aan deze cartoon een prijsvraag verbon den. Bij elk van de 17 kerst- en nieuwjaars wensen staat een nummer voor of achter de zin en het is de bedoeling dat u bij elk nummer de taal raadt die daarbij staat. Bijvoorbeeld: achter nummer 8 "Prettige Kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar" zet u Nederlands, en zo gaat u te werk bij de nummers 1 tot en met 17. Geen gemakkelijke opgave om alle gebruikte talen goed te raden en daarom willen we u toch een klein beetje helpen door te verklappen welke 17 talen er allemaal op de cartoon van Jan van Wessem voorkomen. Dat zijn, in wille keurige volgorde: Duits, Frans, Neder lands. Yoegoslavisch, Turks, Arabisch, Grieks, Portugees, Deens, Italiaans. Spaans, Noors, Israëlisch, Fins, Tsjechisch, Roemeens en Engels. Wie de meeste oplossingen goed heeft, wordt winnaar van deze Kerstprijsvraag. En zoals in deze feestelijke decembermaand veel dingen een verrassing zijn, zijn ook de te winnen prijzen voor de beste drie inzendingen nog een verrassing. Succes! Wij ontvangen uw inzending graag vóór 1 januari 1980.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 5