TUSSEN DE VLEUGELS CURSUS ALGEMENE KADERVORMING VAN START 300 AH "Vers specialisten Gevogelte bijeen BrAHderie bij AHSM-filiaal Roermond pagina 2 FLITSEN De AHSM 1199 te Roermond heeft on langs met veeI succes een brAHderie georganiseerd. Op de parkeerplaats aan de Godsweerdersingel, naast AHSM, werd jong en oud de gehele dag een uit gebreid en attractief programma gebo den. Zo waren er een drive-in-show, een muziekkorps uit Aken, de Limburgse troubadour Sjef Diederen en voor de kin deren een kinderboerderij. Voor de jeugd t. m. 12 jaar was er als extra attractie een wedstrijd, waarbij op de braderie en in de AHSM medewerkers stonden die een beroep uitbeeldden. Zo stond er een brandweerman bij de koffie en een boer bij de emballage. Op het deelnemers formulier moesten de kinderen vermeld den welke beroepen men was tegen gekomen. Hoe drukbezocht de gezellige braderie in Roermond wel was, toont bijgaande foto aan. Als het aan de deelnemende stand houders, bezoekers, artiesten en mede werkers ligt krijgt Roermond ook het volgend jaar een braderie naast het AHSM-filiaal aan de Godsweerdersingel. 36-ste jaargang no. 10 verschijnt 10x per jaar Oplage: 27.000 Redactiesecretariaat: Ankersmidplein 2, Kamer 1701 1506 CK ZAANDAM Tel. 075-593026 Hoofdredactie: Mevrouw T. Plooijer Redactieleden: J. Breeschoten D. v. Dijk O. Gerritsen W. Haeser Mej. T. Harder J. G. Jager A. W. Kuipers H. Malag C. D. Menne A. de Roo D. Rövekamp L. B. Zeilstra Redactie en vormgeving in samen werking met PR Bureau Van Hulzen, Voorschoten Op donderdag 11 oktober gingen 14 Ahold-functionarissen van start met de cursus Algemene Kader Vorming [A.K.V.]. In totaal zullen zy vijf maai drie dagen bijeen komen om een algemeen vormend programma af te werken. De cursus is bestemd voor leidingge vende of specialistisch werkzame Ahold-medewerkers beneden toon groep 8. De algemene doelstelling van de A.K.V. is: verruiming van kennis, inzicht en ontwikkeling van vaardig heden. Dit is gericht op het geschikt maken of houden van de deelnemers voor de huidige functie, rekening houdend met mogelijke verzwaring van de functie-inhoud en op het geschikt maken voor of vergemakke- ijken van de overgang naar een andere, eventueel zwaardere functie. Zo staat het officieel in de brochure van de afdeling Opleidingen, waar met name de heren F.J. Boers en A.P. Baars zich met deze cursus bezig houden. De A.K.V. is een kleiner broertje van de V.K.V. (Voorgezette Kader Vor ming), een cursus die reeds enkele jaren met succes draait en die alge mene management-training geeft aan mensen van loongroep 8 en hoger uit het hele concern. Ook bij de A.K.V. is het de bedoeling dat medewerkers uit alle Ahold-sec- toren zich kunnen aanmelden, maar de praktijk wijst tot nu toe uit dat de steun- en stafdiensten er meer interes se in hebben dan de lijndiensten. Vermoedelijk komt dat omdat voor deze laatste groep al veel vaste oplei dingsprogramma's bestaan. "Het is meer een cursus voor de vergeten groepen", zegt de heer Boers, "ze zitten overal verspreid in het bedrijf". Al een tijdje ontving men signalen dat er behoefte was aan een dergelijke opleiding, die niet gericht is op bepaal de functies of groepen mensen, maar meer op een bepaald niveau. Men behandelt dezelfde onderwerpen als bij de V.K.V. Bij de A.K.V. ligt de nadruk meer op toepassing op de eigen situatie binnen Ahold. Overigens is de hele opzet nog enigs zins experimenteel en kan de cursus inhoud nog worden bijgesteld als geluiden vanuit de deelnemers daar aanleiding toe geven. Men werkt met groepen van maximaal 16 personen, naar verhouding samen gesteld uit verschillende onderdelen van het concern. De gevarieerde sa menstelling van de groep wordt in het leerproces benut door verwerking van de leerstof vanuit meerdere ervarings velden. Criteria voor deelname zijn: minimaal mavo-niveau; minimaal 23 jaar; minimaal één jaar ervaring in een leidinggevende of specialistische func tie; bereidheid enige privé-tijd te inves teren. De cursus begint met een korte intro ductiebijeenkomst, waarin met de deelnemers opzet en doelstelling van de A.K.V. worden doorgepraat, terwijl uiteraard ook onderlinge kennisma king dan van belang is. Naast de vijftien cursusdagen wordt van de deelnemers ook huiswerk gevraagd, in de vorm van studie en het uitwerken van opdrachten. In totaal zal dit ongeveer 50 uur beslaan. Er wordt met nadruk op gewezen dat de waarde van de cursus in sterke mate wordt bepaald door de zelfwerkzaamheid van de deelnemers. Qua belangstelling is de A.K.V. in ieder geval een succes. Volgend jaar gaat men met twee nieuwe groepen van start, waarvan er één nu al half is volgeboekt. Mensen die geïnteresseerd zijn in de A.K.V. kunnen een brochure aanvra gen bij de afdeling Opleidingen (tst. 3005). Zij kunnen zich opgeven als deelnemer via hun personeelchef. Personeelsblad Ahold N.V December 1979 Men noemde het een unicum in de geschiedenis van Albert Heijn dat op dinsdag 23 oktober j I 73 oktober j.l. nu eens niet de BL's maar de specialisten van een groep landelijk bijeen waren. 1 x. Of dat in de bijna 100 jaar van Albert Heijn werkelijk waar is kunnen we niet overzien. Wel zagen wij een zeer enthousiaste groep van ruim 300 specialisten "Vers Gevogelte". Dinsdag 1 -w+oberiy'* Conny (Kip) Vink tijdens haar optreden Ron Leenders [1060| Gezellige dag nadat je je vier weken extra hebt ingezet. Nu merk je nog wat meer van de landelijke resultaten en hoe anderen het hebben gedaan. Je leert van elkaar. Goed idee Goed idee van de organisator van de eerste actie en ook van deze dag de heer C. Leenheer was ook het uitnodigen van de twee leveranciers. Nu konden deze ook zelf zien welk enthousiasme er bij de jonge verkopers van AH is en wie voor de verhoogde omzet hadden gezorgd. "Je kunt nog zoveel aandacht aan de produkten geven" zo zei één van hen "maat uiteindelijk heb je een enthou siaste verkoper nodig om het kwijt te raken". Daarover zullen ze zeker ook in de toekomst niet te klagen hebben. Haas en konijn hadden gemakshalve ook vleugels gekregen want ook daar wisten ze hun weetje van. Men was in tien bussen uit alle delen van het land naar het vliegveld in Lelystad gekomen voor een nabeschouwing over de resul taten van de vooijaarsactie "Verhip, kan dat ook met kip". In de weken 22 t/m 25 werd deze actie gehouden die bestond uit het promoten van gevogelte naar eigen initiatief. Van de gehouden activiteit moest een foto worden gemaakt en opgezonden. Tevo ren reeds was voor ieder filiaal een "Kip-specialist" aangewezen. Na verwelkomd te zijn door Conny Vink die zich als gastvrouw tijdelijk de naam Conny Kip had aangemeten gaf de heer C. v.d. Broek een overzicht van de markt in gevogelte over de laatste tien jaar. Een derde deel van alle kip die wordt gekocht komt uit een AH-filiaal. De laatste jaren is een duidelijke ver schuiving merkbaar van diepvries naar vers. De verhouding vers/diepvries is momenteel ongeveer 70-30. Het gaat daarbij niet alleen om de complete verse kip maar ook om kuikenborst en andere delen. In totaal bestaat het assortiment zelfs uit 27 soorten. De heer R. Hagenaars belichtte in woord en beeld daarna het resultaat van de actie. Er was een doel gesteld van 10% omzetverhoging. In werkelijkheid werd het dubbele bereikt. Verkopen kon men dus duidelijk beter dan foto's maken want daarvan kwamen er maar iets meer dan honderd binnen. De door de jury uitgezochte 20 winnende presentaties werden pas later bekend gemaakt om de spanning er in te houden. Kip legt gouden eieren Na de pauze gaf de heer Hagenaars een toelichting op de nieuwe actie die in het najaar zal worden gehouden. Hierbij spelen een viertal eieren een grote rol. In elk ei zit een vragenlijst. Ze worden naar het filiaal gezonden waar een GL of ZM in overleg met de specialist een ei kiest. Dit wordt geopend en dan moet de vragenlijst worden ingevuld. Er zijn twee ronden waarbij twee ver schillende lijsten worden doorgenomen. Vragen over produktkennis, maar ook controle op juiste presentatie en derge lijke. Er zijn tien prijzen beschikbaar in geld naar eigen inzicht door het filiaal te besteden. De eerste prijs van 3.000 geeft hiervoor zeker heel wat mogelijk heden, maar ook de overige prijzen zijn niet mis. Prijzen eerste actie Hierna werden de prijzen bekendge maakt waarbij men keus had uit een grill, of radio/cassetterecorder. De winnaars waren: Henk Denissen fil. 1023, Oss. T. Vogelzang fil. 1026, Haren. Gerrit Hoekstra fil. 1060, Driebergen. George Meester fil. 1064, Groningen. Jan Huppertz fil. 1074, Brunssum. Annie Afink fil. 1099. Hengelo. Nellie v.d. Zee fil. 1109. Voorburg. Yvonne Dekker fil. 1113, Den Haag. Piet Kivit fil. 1128, Vught. Anita Lauwerijsen fil. 1139, Etten-Leur. Marjo Theunisz fil. 1153, Maastricht. Agnes van Zanten fil. 1154, Alblasser- dam. Wim Meuleman fil. 1159, Meppel. Harry Boer fil. 1184, Groningen. Nellij Koppens fil. 1187, Deurne. Maria Dijksma fil. 1188, Eindhoven. Clairette den Ouden fil. 1191, Helmond. Mevr. Ruepert-Wanschers fil. 1193, Hengelo. Anniemieke Streng fil. 5612, Gouda. Leny Rijnbergen-Kerstens fil. 5806, Zwijn drecht. Extra prijzen Er waren nog heel wat extra prijzen in de loop van de avond voor de bezoekers. Verloot door middel van vliegtickets die men 's morgens in de bus had gekregen. Feest Toen was het feesten geblazen want in drie hangars waren gezellige kraampjes neergezet met een keus aan hapjes en dranken. Vanzelfsprekend ontbrak daar ook de kip niet. Wie zin had in dansen kon ook kiezen. Of de discotheek met het optreden van DJ Ferry Maat of de klanken van het Trio Limited, terwijl aan het eind van de avond als daverend slotstuk Long Tall Ernie and the Shakers hun muziek ten gehore brachten. Daarvoor had men dan ook al genoten van de zang van Conny Vink, die daarbij niet alleen zingende medewerking kreeg van de Kipspecialisten maar ook van een kunstfluitende specialist. Een daverende dag verdiend door meer omzet, maar vooral nuttig ter inspiratie voor nieuwe activiteiten. Specialisten aan het woord Voor zover het feestgedruis dit in de namiddag toeliet vroegen we enkele aanwezige naar hun mening over de actie van de dag. Tonny Gills [1071] De dag is fantastisch maar mijn omzet nog niet zo. Ze eten bij ons maar weinig kip. Daar gaan we wat aan veranderen. Mia Lodewjjk [1008] We hadden een leuke presentatie en hebben uitstekend verkocht. De hele serie liep bijzonder goed. Jan Hendrikse [1192] We haalden 125%. Dat is een best resultaat. Uitschieters waren er niet. Alles liep prima. Yvonne Dekker [1113], We hadden met de chef-slager een compleet barbecuefeest gemaakt. We lieten proeven en verkochten veel. De hele serie liep goed, maar vooral de drumsticks zijn in omzet sterk gestegen. En wat het voornaamste is: de hogere omzet is gebleven. Zeker zou ook deze enthousiaste specia liste meer over wild en gevogelte willen vertellen, maar op dat moment won Ferry Maat met geluid en lichten waar door ieder woord onverstaanbaar werd.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 2