I Voornemen tot uitbreiding Raad van Bestuur Ahold nv ENERGIEBESPARING TOT 40 PROCENT MOGELIJK Jaarverslag 1979 op aanvraag ■IIIIIMIIIDII personeelsblad ahold n.v. Prettige en voorspoedige dagen, ook met de puzzt verder in deze Flitsen Plitsen I CO SAH002000421 Flitsen landolijk december 1979 36ste-jaargang no. 10 - december 1979 Nieuw Simon-fïliaal geopend in Amsterdam Op woensdag 21 november j.l. heeft Simon de Wit bv een nieuw filiaal, een supermarkt, in gebruik genomen aan de Westerstraat 79-87 in Amsterdam. De supermarkt is in de plaats gekomen van het oude filiaal aan de Westerstraat, dat in verband met ruimtegebrek is gesloten. Het nieuwe Simon-filiaal is volgens het buurtwinkel-concept opgezet, dat het bedrijf op gronden van historie en ervaring op het lijf is geschreven. Aan de Westerstraat is in het nieuwe winkel pand ruimte voor een breed assortiment, 1500 artikelen, met een versterkte pre sentatie van verse produkten. Groente, warm brood, en verse vleeswaren worden in bediening verkocht. Bovendien is er een ruime keuze voorradig aan wijnen en ook aan bloemen en planten. In de nieuwe supermarkt in Amsterdam zullen naast bedrijfsleider P. Schouten, 25 a 30 medewerkers werkzaam zijn. De opening van het Simon-filiaal aan de Westerstraat 79-87 betekent ook een belangrijke stap naar de afronding van een in het begin van 1979 gestart programma om vrijwel alle Simon-filia- len aan te passen aan de zich wijzigende wensen van de consument. Men verwacht in de op 21 november j.l. geopende nieuwe Simon-supermarkt in ieder geval 15 procent, maar mogelijk tot 40 procent op energie te kunnen besparen. Dit wordt bereikt door terug winning van door koelmotoren afgege- Inmiddels heeft de Centrale On dernemingsraad op 21 november 1979 een positief advies uitge bracht over de voorgenomen be noeming tot lid van de Raad van Bestuur van de heren L. Coren en P.J. van Dun per 16 april 1980, alsmede de heren F.I. Ahlqvist en R. Zwartendijk per 1 januari 1981. ven warmte, de toepassing van een nieuw en zuinig type TLbuis, maar ook door een simpele handeling als het 's-nachts afdekken van koelmeubels. In het nieuwe Simon-filiaal zijn daar naast maatregelen getroffen om geluids overlast zoveel mogelijk te voorkomen. Op advies van een akoestisch adviesbu reau wordt door toepassing van geluid dempers het niveau van mechanisch geluid teruggebracht. Verder dempt een los van de ondervloer liggende vloer het contactgeluid, terwijl voorts een geluid- absorberend plafond en in het magazijn "buigslappe" wanden zijn aangebracht. Natuurlijk was Sinterklaas aanwezig toen Simon een nieuw filiaal opende in de Wester straat te Amsterdam. En natuurlijk was de buurt enthousiast. De Tjerk Hiddes, AH's eerste vrachtvaarder, is teruggevonden in het Friese Terhome. De Tjerk Hiddes werd in 1905 gebouwd en deed 17 jaar dienst bij Albert Heijn als vrachtvaarder. Nu is het schip in particuliere handen en met sinterklaas brengt Tjerk de goedheilig man bij de kinderen van Gorredijk. De spannende levensgeschiedenis van de Tjerk Hiddes kunt u lezen op pagina 9. Door de snelle groei van Ahold z^jn het aantal, maar vooral de verscheidenheid van de belangrijke zaken die de aan dacht van de top vragen toegenomen. Het afwegen van alle aspecten die daarmee verband houden, respectieve lijk het stellen van prioriteiten, stelt steeds zwaardere eisen. Deze overwegingen nopen tot een uit breiding van de Raad van Bestuur. Ook het feit dat de heer D. Vethaak, in verband met het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd, in april 1980 zijn functie zal neerleggen, vormt een praktische noodzaak tot aanvulling van de Raad van Bestuur. Een aanvulling en uitbreiding die bo vendien de continuïteit van dit college moet verzekeren en tot nieuwe impulsen leidt. De voortzetting van het ingezette proces van decentralisatie en de daarmee ge paard gaande verzelfstandiging van gro te bedrijfsonderdelen, noodzaken tot een korte, directe lijn naar de Raad van Bestuur om de handhaving van het algemene beleid te waarborgen. Daar naast kunnen strategisch belangrijke diensten ook aan de Raad van Bestuur rapporteren. Dit heeft mede tot gevolg dat het thans tussenliggende niveau van de divisie - met name de detailhandelsdivisie - geleidelijk zal verdwijnen. Overigens zal in overleg met betrokken functionarissen worden vastgesteld wel ke termijn vereist is voordat het divisie- verband kan worden beëindigd. Waar de grootste bedrijfsonderdelen, alsmede belangrijke diensten aan de Raad van Bestuur rapporteren, zal de coördinatie van het geheel zwaardere eisen gaan stellen. Naast die coördinatie zal vooral ook het oog gericht moeten blijven op het behoud van het ondernemerschap bij Ahold. Tegen die achtergrond is de Centrale Ondernemingsraad gevraagd advies uit te brengen over het voornemen van de Raad van Commissarissen om over te gaan tot uitbreiding van de Raad van Bestuur met vier leden, te weten: de heren L. Coren, als opvolger van de heer D. Vethaak, en P.J. van Dun Namens de redactie van Flitsen wenst de kerstman op deze cartoon alle mede- werk(st)ers van Ahold en hun familieleden prettige Kerstdagen en een voor spoedig 1980 toe. Een boodschap, die in deze moeilijke, drukke tijd welke voorafgaat aan de feest dagen, zeker op zijn plaats is. Er steekt meer achter deze cartoon dan alleen een mooi plaatje, wat precies kunt u zien op pagina 5, waar alles wordt verteld over de Flit- sen-kerstprijsvraag. per 16 april 1980, alsmede de heren F.I. Ahlqvist en R. Zwar tendijk per 1 januari 1981. Om de benodigde condities te scheppen voor deze overgang ligt het in de bedoeling de heer R. Zwartendijk zo spoedig mogelijk te benoemen tot Presi dent-directeur van de Levensmiddelen industrie Ahold, terwijl de heer F.I. Ahlqvist uiterlijk 1 april 1980 als Presi dent-directeur Ahold Detailhandelsdivi sie Nederland deze taak van de heer G.J Heijn zal overnemen. Tussen dé vleugels In het geweer tegen prijzig wild COR-Reiatie Ervaringen van een stagiaire Sportnieuws Korting voor Ahold-medewerkers pag. 2 pag. 3 pag.6 en 7 pag.10 pag.11 pag. 12 Ook dit jaar zal het intern sociaal en financieel-economisch jaarverslag van Ahold over 1979, dat speciaal bestemd is voor het personeel, aan iedereen worden toegezonden. Hierin worden de belangrijkste gegevens uit het jaarverslag opgenomen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat het officiële jaarverslag alleen te verkrijgen zal zijn door middel van het invullen van onderstaande bon, die vóór 31 januari 1980 (sluitingsdatum) dient te worden opgezonden aan: Ahold nv afdeling Public Relations, kamer 1701, Ankersmidplein 2, 1506 CK Zaandam. Ondergetekende: Werkmaatschappij: Afdeling/filiaal: Adres hiervan: verzoekt voor hem/haar te reserveren het jaarverslag 1979. Handtekening:

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 1