ZO MAARLfil VANDEI 678 HU ALEN Kerstprimeur voor 't WOLFS VEN Korting voor Ahold-medewerkers pagina 12 FLITSEN In het Ostara-vakantiepark 't Wolfsven gaat de feeste lijke, sfeervolle decembermaand niet zonder primeur voorbij. Chef-kok Luc Smits zal namelijk een speciaal kerstmenu bereiden, dat zal worden geserveerd in het eigen restaurant De Taveerne. Het draagt er toe bij dat 1979 een bijzonder jaar voor 't Wolfsven is. Er is de laat ste twaalf maanden immers veel gebeurd in dit vakantie park. De 100 nieuw gebouwde bungalows draaien dit jaar voor het eerst volledig mee, het restaurant werd rond Pinksteren verbouwd en onlangs is men gestart met de bouw van een vergadercomplex. Het uitgestrekte vakantiepark ligt in de gemeente Mierlo aan de provinciale weg tussen Helmond en Geldrop en grenst aan het bekende natuurreservaat "De Stabrechtse Heide". Op het 80 ha grote terrein staan voor de verhuur 118 bungalows (4- en 6-persoons), is plaats voor een flink aantal (sta)caravans met een vaste staanplaats, terwijl er ook een vakantie camping is. Bij het vakantiepark hoort een openlucht-natuurbad en een overdekt zwembad, een kunststof-tennisbaan, een roeivijver, een visvijver, een midgetgolfbaan, een TOKO-winkel, een restaurant en een snackbar, kortom, er is genoeg te beleven daar in de Peel. Doordat het vakantiepark zowel een zomer-als een winteraccommodatie biedt, hebben de 17 medewerkers in vaste dienst het gehele jaar hun handen vol. Bedrijfsleider R. Lageman, die sinds 1967 bij 't Wolfsven werkt, hierover: "Er is natuurlijk een hóógseizoen, maar ook de overige maanden van het jaar is het hier druk. In de herfstvakantie waren alle bungalows verhuurd en ook met Kerstmis zal dat zo zijn. De restaurantbrigade lijkt gereed voor de bereiding van het kerstmenu. Links chef kok Luc Smits, naast hem zijn assistent Hans van der Mortel met op de achter grond, twee lachende serveersters en horeca-manager Rob Reijn. Verder hebben we ook buiten de vakanties te maken met een steeds groeiende bezetting, dat is dan wel met inbegrip van de opleidings bijeenkomsten van Ahold. Nu alleen nog maar van AC-restaurants, maar na het gereedkomen van drie prima vergaderzalen hopen we dit opleidingspakket uit te breiden. Volgens de planning moet het nieuwe gebouw 1 februari klaar zijn, waarna we ons helemaal kunnen gaan richten op méérdaagse bijeenkomsten". Kerstmis Voor het zover is gaat het personeel van 't Wolfsven nog een hele drukke vakantieperiode rond Kerstmis tegemoet, met als hoogtepunt het kerstmenu. "Het idee om met Kerstmis ons restaurant open te houden, is goed aangeslagen. De bungalowhuurders en de houders van vaste staanplaatsen krijgen de menu's thuisgestuurd en hebben voorrang bij reserveringen. En als er dan nog plaats is in het restaurant, dan is een advertentie in de kranten hier in de buurt genoeg om alle stoelen bezet te krijgen", aldus bedrijfsleider de heer R. Lageman. Voor horecamanager Rob Reyn is het de normaalste zaak van de wereld dat "zijn" restaurant met Kerstmis open zal zijn. "Dat hoort er gewoon bij. Er is door erg veel mensen om gevraagd en we zijn er dan ook haast zeker van dat alle tafels bezet zullen zijn". Het exclusieve menu is samengesteld door chef-kok Luc Smits, die het ook beslist niet erg vindt om met de kerstdagen te moeten werken. De heer Smits: "Er is een menu uitgezocht, dat bij iedereen in de smaak zal vallen. Je kunt wel allemaal Franse specialiteiten gaan serveren, maar daar doe je echt niet iedereen een plezier mee. Nu wordt al bekeken wat er zoal moet worden ingekocht en twee weken van tevoren worden de bestellingen gedaan. Als het restaurant vol is, dan gaan we uit van 50 liter ossestaartsoep, zo'n 40 kalkoenen en ook van de overige ingrediënten moet het nodige worden ingekocht. Drie dagen voor de Kerst beginnen we dan met de voorbereidingen Bij de samenstelling van het menu werd chef-kok Luc Smits ditmaal weer bijgestaan door zijn naaste assistent Hans van der Mortel. De hulp-kok is enige tijd uit de roulatie Juliette van Eyk geeft een bezoeker aan de balie inlichtingen over het vakantie park, terwijl Marjon de Vries op het bord kijkt of er nog bungalows vrij zijn. geweest door een bij het tafeltenissen opgelopen enkelblessure, maar is nu weer volop actief. Hans van der Mortel staat volledig achter de keuze van zijn chef-kok. Samen zullen ze met Kerstmis de handen uit de mouwen steken om het alle gasten naar de zin te maken. Scholieren hulp Net als tijdens de drukte in het hoogseizoen zal horecamanager Rob Reijn de hulp inroepen van scholieren, die in het restaurant de beide koks en de vaste serveersters Aqja Tames en mevr. Timmermans-Jansen zullen assisteren. De heer Reijn komt van AC-restaurants en heeft het bij 't Wolfsven uitstekend naar zijn zin. "Het trekt me hier vooral aan omdat alles wat je doet veel uitgebreider is. Veel improvisatie komt er bij kijken en je hebt de nodige vrijheid van handelen. Ook komt er een gevariëerd publiek, waar je op in moet spelen". Bedrijfsleider R. Lageman (links) en assistent-bedrijfsleider H. Bruinewoud voor één van de fraaie bungalows op het vakantiepark. Een moeilijk punt in een vakantiepark als 't Wolfsven vindt de horecamanager, en met hem de chef-kok, de inkoop. Luc Smits: "Je weet van tevoren nooit hoeveel mensen er op een dag binnenkomen, waarbij je erg afhankelijk bent van het weer". Met Kerstmis zal de inkoop in elk geval wel wat overzichtelijker zijn, omdat er vooraf moet worden gereserveerd. Dit gebeurt bij de receptie van 't Wolfsven, waar Marjon de Vries, Julliette van Eyk en Wilma van de Wittenboer afwisselend achter de balie staan. Julliette van Eyk woont in Mierlo en kende het vakantiepark al vrij goed voor ze er in vaste dienst kwam in april van het vorig jaar. "Nadat ik eerst zelf twee seizoenen op de camping had gestaan, las ik een advertentie voor een receptioniste en daar heb ik op geschreven. Het is erg leuk en afwisselend werk, waarbij vooral het contact met alle gasten deze baan zo aantrekkelijk maakt. Wij wijzen de bezoekers hun bungalow of plekje op de camping en doen daarnaast administratief werk. Elke dag is weer anders op 't Wolfsven", aldus Julliette van Eyk. In het Ostara-vakantiepark in Mierlo zijn bedrijfsleider R. Lageman, zijn naaste assistent H. Bruinewoud en de personeelsstaf met de voorbereidingen voor Kerstmis nagenoeg klaar en willen het eerste kerstdiner in hun restaurant tot een groot succes maken. Ook op nieuwjaarsdag is er een menu voor de gasten van 't Wolfsven, terwijl op oudejaarsdag huzarensalade en oliebollen kunnen worden besteld. Op 't Wolfsven zal er alles aan worden gedaan om het oudejaar gezellig en smaakvol af te sluiten en 1980 goed te beginnen! In de eerste drie maanden van 1980 wordt aan Ahold-medewerkers en gepensioneerden een korting ver leend van 10% op de huurprijzen van de bungalows. "Onder het motto: we hebben nog plaats en we willen zoveel mogelyk mensen laten genie ten, bieden we graag aan Ahold- medewerkers en gepensioneerden de mogelijkheid om dat tegen een gere duceerd tarief te doen", aldus be drijfsleider R. Lageman. „all-in" Ook in het afgelopen jaar had 't Wolfsven een dergelijke "speciale aanbieding" en vele Ahold-mede werkers hebben toen 't Wolfsven ontdekt. De huurprijzen zijn "all-in" d.w.z. inclusief verwarming, kleuren TV, toegang tot het overdekte zwem bad, schoonmaak op de dag van vertrek, etc. Alleen als men een lakenpakket wil huren, wordt daarvoor 7,50 per persoon in rekening gebracht en verder natuurlijk de normale reserve- ringskosten. Reserveringen en betalingen dienen rechtstreeks aan het park gericht te worden: tel. 04927-1661. „vol is vol" "We zullen in volgorde van aanmel ding reserveren" zegt de heer Lage man, "en vol is vol!" Voorlopig geldt deze regeling voor de maanden januari, februari en maart 1980. Om u een indruk te geven, is hieronder een tabel opgenomen met de normale huurprijzen waarover 10% korting berekend wordt: 6-persoons bungalow 4-persoons bungalow Periode week weekend midweek week weekend midweek 29/12— 5/1 715,—625,— 5/ 1 16/2 270,— 215,— 165 235,— 195,- 150,— 16/ 2 28/2 395,—345,— 23/ 2 29/3 270,— 215,— 165,— 235,— 195,— 150,— De korting varieert dus tussen 15,-en 71,50. Bij reservering dient u uw personeelsnummer te vermelden.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 12