Bart Oosterkamp zoekt sportieve avontuur AHOLD TENNISTOERNOOI 1979 Centrale Slagerij Eindhoven Aantal deelnemers verdubbeld Nettomarkt Breda sterk op eigen voetbaltoernooi Wandeltochten met AHSM-chef FLITSEN pagina 11 Oosterkamp, die de reizen vooral zelf organisatorisch uitstippelt. Deelne mers zijn vrienden, kennissen, maar ook buitenstaanders, die via adver tenties in Twentse weekbladen op de hoogte worden gebracht van de wandeltochten. Voor de kosten hoeven de deelne mers het niet te laten. De heer Oosterkamp hierover: "Als we een weekeindetocht houden, dan kost het de deelnemers ongeveer 50 gulden en dat is dan inclusief eten, overnachten en het gebruik van materialen. De deelnemers hoeven alleen nog maar voor een slaapzak te zorgen". Voor Bart Oosterkamp, getrouwd en vader van drie kinderen, zijn de wandeltochten een prima ontspan ning en een manier om uit de dagelijkse routinesleur te stappen. "Ik ga er ook nog wel met de auto op uit, maar die voettochten zijn toch veel leuker. Het is een heerlijke ontspanning, vooral als je met een leuk groepje op stap bent, gaat alles vanzelf". twaalf mensen Dat lang niet iedereen zijn vakantie op de manier van de heer Ooster kamp wil doorbrengen, blijkt wel uit het geringe aantal deelnemers aan de wandeltochten. "Het is vooral moei lijk om buitenstaanders te krijgen, al zijn ook die van harte welkom. Ik denk dat dit komt, doordat de tochten nog weinig bekendheid heb ben. Maar meer dan twaalf mensen moet je toch ook niet hebben voor een voettocht, want dan wordt de groep gauw te groot. En daarbij is het toch ook wel erg belangrijk dat de mensen elkaar voor het vertrek enigszins kennen". AHSM-chef Oosterkamp blijft met zijn avontuurlijke wandeltochten in de regel in Nederland, al worden ook wel uitstapjes naar Duitsland ge maakt. "Zoals laatst, toen we met een kanotocht de Dinkel en de Vecht zijn afgezakt. We hebben hier toen drie dagen over gedaan". Last van spierpijn heeft hij zelden, als hij de volgende dag weer in het AHSM-filiaal in Hengelo staat. "Het is op die tochten echt niet zo dat er bijzondere prestaties moeten worden geleverd om de tocht te volbrengen. We kiezen niet de gemakkelijkste routes, maar het moet allemaal wel gezellig blijven. En bovendien zijn die wandeltochten er maar een keer of zeven per jaar, zodat je tijd genoeg hebt om uit te rusten en te herstel len". Op zondag 7 oktober 1979 werd voor de tweede maal een AHOLD tennistoernooi voor de Zaandamse bedrijven gehou den. Was het aantal deelnemers vorig jaar nog slechts 54 per sonen, dit jaar waren er maar liefst 104 tennisenthousiasten, die de banen van de tennisvereniging L. T. V.Z. in beslag namen. 11 De elftallen van de Nettomarkt Breda zyn onlangs uitstekend voor de dag gekomen op het door hen zelf georgani seerde voetbaltoernooi. Zowel het he ren-, dames- als veteranenteam legden beslag op de eerste plaats, terwyl ook de sportlviteitsprys b(j de dames naar het organiserende filiaal ging. Aan het goed georganiseerde toernooi deden bij de heren teams mee van de Nettomarkten uit Amsterdam, Eindho ven, Nieuwegein, Zwolle, Breda-oud (bestaande uit spelers die drie jaar geleden een elftal vormden), en Breda- nieuw, terwijl bij de dames om de hoogste eer werd gestreden door Netto- marktelftallen uit Amsterdam, Eind hoven en Breda en voorts deden de Lapzwansen mee, een team van een carnavalsvereniging uit Breda. Op het zonnige Bredase complex, waar op drie speelvelden de wedstrijden ui terst sportief werden afgewerkt, nam ook het daar gelegen café, met een grote zaal en goede muziek, een belangrijke plaats in. Het Nettomarkt-voetbaltoemooi werd in Breda bezocht door ruim 350 spelers en supporters, die aan het slot van de geslaagde voetbaldag getuige waren van een feestelijke prijsuitreiking. De eindstanden van het Nettomarkt voetbaltoernooi: Heren: 1. Breda-Oud. 2. Zwolle; 3. Eindhoven; 4. Amsterdam; 5. Breda- nieuw; 6. Nieuwegein. Dames: 1. Breda; 2. Lapzwansen; 3. Eindhoven; 4. Amsterdam. Veteranen: 1. Breda; 2. Gelegenheids elftal. Sportiviteitsprijs heren: Nettomarkt Zwolle. Dames: Nettomarkt Breda. Er werd gestreden in 4 groepen t.w. beginners (mensen die nog nooit een tennisracket hadden gehanteerd), geoe- fenden (mensen die VA jaar tennis ten), gevorderden (personen die tussen de VA jaar en 3Vi jaar deze sport beoefenen) en de vierde groep die langer dan 3Vi jaar deze sport beoefenen. prijsuitreiking gend werden dat mw. Van Scherpenzeel en dhr. Pameijer. De prijsuitreiking werd onder genot van een borrel en een hapje verricht door dhr. Appel. De winnaars in de hoogste groep mochten uit zijn handen de Ahold-wisselbeker ontvangen. Een speciale prijs was er voor die man of vrouw die de minste tennisstijl (stijlloos dus) had. Onder veel hilariteit werd daarvoor dhr. Mooij naar voren geroe pen. Namens de spelers bedankte dhr. Rom- mertz daarna de spelers en de organisa toren, waarna een ieder zeer voldaan huiswaarts keerde. de beginners 's Morgens kregen de beginners tennis- les van de welbekende tennisleraar Jan Sie. Dat deze man zijn vak verstaat bleek 's middags, want zonder enig probleem werd 's middags aan het tournooi deelgenomen. Winnaar in deze groep werd bij de dames mw. Wassink en bij de heren de hr. v.d. Woude. de geoefenden Menig beginner van vorig jaar streed enthousiast geworden voor deze fraaie sport, nu in de groep geoefenden. Aangezien het krachtsverschil in deze groep minimaal was werden er veel spannende partijen afgewerkt. Win naars werden bij de dames mw. Jager en bij de heren dhr. Zendveld. de gevorderden Wie er in groep drie zou gaan winnen is tot het laatste moment onduidelijk geweest. Na het tellen van de games werden uiteindelijk mw. Appel en dhr. Langerhorst tot winnaar uitgeroepen. groep 4 Deze groep van tennisgiganten kreeg uiteraard de meeste belangstelling. Hoewel er in een aantal partijen van enig krachtsverschil sprake was, viel er toch te genieten van uitstekend spel. Niet onvermeld mag blijven het flitsende netspel van dhr. Rommertz, de techniek van de hr. Stuurman en de effectvolle backhandslagen van mw. Jager. En dan de winnaars natuurlijk! Zeer overtui- Bart Oosterkamp, chef van de afde ling vers van het AHSM-filiaal aan de Mozartlaan in Hengelo, houdt er al jarenlang een alternatieve manier van vakantievieren op na. Terwyl de meeste Nederlanders met bus, trein, vliegtuig of auto voor een al dan niet geheel verzorgde reis naar het bui tenland trekken, zoekt Bart Ooster kamp het sportieve avontuur van een wandeltocht. Met de rugzak en vaak ook de opblaasbare kano op de rug gebonden, gaan de voettochten meestal door het fraaie Twentse landschap, maar wordt ook wel de Duitse grens overschreden. Zo'n zeven wandeltochten per jaar staan er op het programma van Bart Op 28 augustus 1979 is van de heer N. den Hartog officieel afscheid genomen vanwege pensionering. De heer Den Hartog werkte voor zijn ziekte als slager in de centrale slagerij te Eindhoven. Vanwege gezondheidsredenen werk te de heer Den Hartog al geruime tijd niet meer. Op het afscheid dat bij de fam. Den Hartog thuis is gevierd, werd de heer Den Hartog bedankt voor zijn bij drage zowel aan de sfeer als aan het werk. Dit werd onderstreept door een aantal cadeaus. Wij hopen dat de fam. Den Hartog nog veel van hun vrije tijd zal genieten. Op 7 september j.l. hebben wij afscheid genomen van de eerste VUT-er (VUT= vervroegd uittre den) binnen de Vers Vlees Groep. De gelukkige was de heer De Brou wer, die als slager in de Centrale Slagerij te Eindhoven werkte. Zodra bekend werd dat van deze regeling gebruik mocht worden gemaakt, had de heer De Brouwer zich opgegeven. Dit was niet vanwege het werk, maar veel meer omdat hij buiten het werk nog zoveel wilde doen. Op het afscheid, waar de voltallige bezetting aanwezig was, zijn over en weer waarderende woorden uitgesproken. Ondanks het feit dat de heer De Brouwer voldoende plannen heeft om zijn vrije tijd te vullen, kreeg hij een kleurentelevisie, om de verloren uur tjes op te vullen. Wij wensen de heer De Brouwer nog veel plezier en geluk met zijn vrije tijd.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 11