Nieuw wijnboekje bij Alberto-filialen Jobby Honderdste vleesverkopend AHZB-filiaal geopend Simon ondersteunt publiciteit De Krakeling W. A. Scholte legt functie neer Wijnservice aan Alberto-klant Rohdcle 1/4 honderd wijnei, FLITSEN pagina 3 De heer Jasperse ontvangt de geschenken van de heer v. d. Broek. De heer W.A. Scholte heeft onlangs zijn functie als lid van de Divisie Directie Detailhandel Nederland ter beschikking gesteld. Op grond van medische advie zen zal de heer Scholte vooralsnog ook geen andere functie in Ahold verband kunnen vervullen. Een en ander vloeit voort uit de operatie, die de heer Scholte in april j.l. heeft ondergaan. Een voor Ahold betreurens waardige gang van zaken, niet op de laatste plaats voor het werk in de detailhandelsdivisie. Wie de heer Scholte in zijn functie zal gaan opvolgen, is nog niet bekend. Naar een oplossing wordt nog gezocht. Vorige maand is de laatste Jobby geslo ten. Daarmee is een eind gekomen aan het zelfstandig bestaan van de acht doe-het-zelf-zaken. De panden hebben inmiddels een andere bestemming ge kregen en - wat veel belangrijker is - ook voor de 73 betrokken medewerkers is een oplossing gevonden. Zoals bekend zijn de zaken te Amster dam en Delft verkocht aan Vroom Dreesmann. Die te Zwijndrecht is bij de naastgelegen Albert Heijn Supermart getrokken, de vestigingen te Uden en Wageningen gingen naar Kwantum Be hang en die te Bergen op Zoom, Eindhoven en Rotterdam naar Wando doe-het-zelf. Met Kwantum en Wando werd over eenstemming bereikt over de overne ming van 16 personeelsleden, waarbij speciale overeenkomsten met betrekking tot het pakket arbeidsvoorwaarden wer den overeengekomen. Zo zullen bijvoorbeeld de pensioenvoor zieningen ongewijzigd worden voortge zet. Verder kunnen betrokkenen zich, als zij spijt krijgen van hun overgang, tot volgend jaar 1 juli alsnog bij Ahold voor herplaatsing melden. In totaal hebben 28 Jobby-mensen direct binnen het concern een andere baan gevonden. Negenentwintig personeelsleden namen ontslag. Jubileumlijst eerste kwartaal 1980 Deze lijst wordt opgenomen in het december-nummer van Flitsen. Diege nen, die niet op de lijst vermeld willen worden, kunnen dit vóór 12 november 1979 opgeven aan de redactie van Flitsen. Op 18 en 19 september was het feest aan de Paardenmarkt in het Zeeuwse Yerseke. AHZB betrok een nieuw pand, en er waren diverse redenen om de blijdschap daarover niet onder stoelen of banken te steken. Tenslotte was dit niet alleen een verhuizing naar een mooiere winkel, het was tevens het hon derdste AHZB-filiaal dat vlees verkoopt. THEATER VOOR AMSTERDAMSE JEUGD In de Amsterdamse editie van de derde Simon Thuiskrant, die begin oktober bij 136.000 gezinnen in Amsterdam en de Zaanstreek in de bus gevallen is, is uitvoerig aandacht besteed aan de Stich ting Jeugdtheater Amsterdam en het jeugdtheatercentrum De Krakeling. Daarnaast zullen voortaan elke maand de programma-affiches van het jeugd theater aangeplakt worden in de Simon filialen in Amsterdam en omgeving. Zo wil Simon op zijn manier de publici teit van het jeugdtheater ondersteunen. Deze instelling zorgt er voor dat de Amsterdamse jeugd op een achttal plaatsen verspreid over de gehele hoofd stad de kans krijgt in aanraking te komen met alle mogelijke vormen van theater. Bovendien kunnen kinderen zelf ook op vele verschillende manieren aan toneel doen in eigen theater De Krakeling. Wat de Stichting Jeugdtheater Amster dam doet en wil bereiken spreekt Simon erg aan. Het feit dat Simon inmiddels een krant uitgeeft die op ruime schaal huis-aan-huis wordt verspreid biedt juist een goede mogelijkheid om het jeugd theater bij de mensen - en vooral de kinderen - thuis te brengen. De uitvoerige informatie over het jeugd theater staat op een extra bijlage van de Simon Thuiskrant. Op vier pagina's kan men alles lezen over het hoe en waarom van het jeugdtheater, de mogelijkheden voor kinderen om zelf toneel te spelen, komende kindervoorstellingen, enzo voorts, enzovoorts. Van deze bijlage heeft de redactie van de Simon Thuiskrant voor lezers van Flit sen nog exemplaren beschikbaar. Men kan ze aanvragen bij Redactie Simon Thuiskrant, Antwoordnummer 122, 1500 VC Zaandam. En daarom was de heer C. van den Broek, binnenkort bedrijfsdirecteur van de Vers Vlees-groep bij Ahold, naar Yerseke gekomen om via bedrijfsleider J. Jasperse een passend geschenk voor alle personeelsleden te overhandigen: een rollade, een vleesmes en het Volko men Vlees Boek. Hij deed dat op de avond van de 18-de september, toen vele genodigden de nieuwe winkel kwamen bekijken. De volgende dag kon de consument van Yerseke concluderen dat de verhuizing van Kerkplein naar Paardenmarkt een belangrijke verbetering betekent in de service-verlening. nieuw AHZB-beleid Het nieuwe AHZB beleid, dat in begin 1978 werd geformuleerd, gaat uit van twee types winkel: de kleinere SM, met een one-stop-shopping assortiment op een oppervlakte van 250 tot 400 m2, en de typische buurtwinkel, met een sterk accent op de serviceverlening via de vers-groepen, te verwezenlijken op maximaal 300 m2. De filosofie achter dit beleid is de nieuwe waardering van de kleinschaligheid: meer persoonlijk contact, betere service, directere betrokkenheid bij het werk. Daar is uiteraard een lange-termijn planning (LTP) aan gekoppeld, en die houdt in dat per jaar vijf k zes nieuwe filialen volgens dit concept geopend zullen worden, terwijl verder dertig k veertig bestaande winkels worden aan gepast. "En dat halen we dit jaar gemakkelijk," zegt de heer L.B. Zeil- stra, verkoopleider ZB. Voor volgend jaar zijn de vooruitzichten trouwens navenant: er staan nu al dertig filialen op het programma, waaronder een vijftal nieuwe vestigingen. personeelsuitbreiding De heer Zeilstra benadrukt daarbij dat de omschakeling een geweldige aanslag betekent op het management: op het gebied van opleiding is een verdubbelde inspanning nodig, omdat die aangepast moet worden aan de nieuwe assorti- ments-samenstelling. Bovendien heeft men vaak te maken met een aanzienlijke personeelsuitbreiding. In Yerseke bete kende de omschakeling een groei van 8 naar 18 mensen. "Om deze medewerkers vers-minded" te maken, zijn de fieldmerchandisers inge schakeld," zegt de heer Zeilstra daar verder over, "en die hebben een gewel dige bijdrage geleverd." Hij noemt dan met name de heren A. Franken en P. van der Poel. vers vlees We noemden al de extra aandacht die wordt gewijd aan de vers-vlees-sector. Vroeger hadden alleen de grotere ZB's vlees. Dat was toen meer een service-ar tikel. De laatste jaren is men bij Albert Heijn in staat de vleesafdeling ook in de ZB's rendabel te maken. Anderhalf jaar geleden is daarom een programma gemaakt om al deze winkels ervan te voorzien, weliswaar met een iets beperk ter assortiment dan in de grotere zaken, maar voldoende om te voorzien in de dagelijkse behoefte van de consument. En de praktijk heeft uitgewezen dat de klant het op prijs stelt. Op dit moment heeft Albert Heijn 308 vlees-verkopende winkels. Daarvan hebben er 115 een eigen slagerij, de anderen worden be voorraad door één van de zes centrale slagerijen. De wijninkopers van Alberto zijn veel in Europa op stap, op zoek naar een interessant partijtje of een extra voordelige aanbieding. Vaak betreft het echter ingekochte hoeveelheden, die te klein zijn om ze het grote publiek aan te bieden en niet de kosten en moeite lonen van het adverteren. Ook zijn deze extra speciale aanbiedingen van Alberto slechts beperkt beschikbaar en ze kunnen dus niet permanent in het assortiment worden opgenomen. Toch kan de klant daar best belangstelling voor hebben. De mogelijkheid bestaat nu om op de hoogte te worden gesteld van de aanwezigheid van een voordeelpartij wijn in een Alberto-filiaal. En wat de klant voor dat stukje service en voorlichting moet doen is een kleinigheid. Er moet een kaart worden ingevuld, die klaar ligt in de Alberto-filialen en waar naam, adres, telefoonnummer en de wijnsoort waar men in geïnteresseerd is, op moeten worden vermeld. En als er dan weer zo'n profijtpartij binnenkomt in het Alberto-filiaal dan kan de Alberto-slijter de klant direct bellen om deze geheel vrijblijvend aan een en ander op de hoogte te stellen. Onder de titel "Rond de 1 Va honderd wijnen" is er onlangs een boekje verschenen, dat de consument o.a. informatie verschaft over het wtfnas- sortiment dat Alberto biedt. Sinds half september ligt het qua vormge ving en uiterlijk, fraaie boeltje in alle 60 Alberto-filialen, waar klanten die voor meer dan tien gulden wijn besteden het boefje ter waarde van 1,50 gratis mee mogen nemen. Gids door Huis Alberta /C* De nieuwe uitgave verschaft infor matie over de wijnsoorten die Alberto uit de volgende Europese landen betrekt: Frankrijk, onvolprezen voor wat betreft de keuzerijkdom, Duits land, een sterke tweede, Grieken land, Spanje, Hongarije en Joegosla vië. Uit al deze landen brengen de Alberto-inkopers een constant assor timent van rond de 150 wijnen bij elkaar. Een grote keus aan uitste kende wijnen, die rechtstreeks bij de chateaux worden ingekocht, dus zon der kostenverhogende tussensta tions. Het nieuw verschenen boekje "Rond de IVj honderd wijnen" (oplage 100.000) behandelt naast de verschil lende wijnstreken ook de belangrijk ste plaatsen in het gebied. Bij elk hoofdstukje over een wijnstreek wordt begonnen met informatie te geven over de gesteldheid van de streek (ligging, klimaat, bodem, kwaliteit), waarna de wijnsoorten specifiek beschreven worden. Daarnaast komen ook algemene on derwerpen aan bod, zoals: de houd baarheid van de wijn, het bezinksel, hoe de wijn te bewaren, etiketten lezen, de serveertemperatuur en de "wijnsteen". De belangrijkste bijdrage tot de technische informatie heeft de heer A.G. ter Schure, wijninkoper AHSM, geleverd.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 3