Resultaat energie besparingsactie AHSM: 5,5% 9 Geen vakantie misverstanden AHSMzetde bloemetjes buiten iiEieiiiiiiiiBiiiin personeelsblad ahold n.v. verder in deze Flitsen Flitsen DO SAH002000420 Flilsen Landelijk november 1979 36ste-jaargang no. 9 - november 1979 "Ja, we zijn tevreden over het tot nu toe bereikte resultaat. Voorzover we nu kunnen nagaan hebben we in vergelijking tot het vorige jaar over de eerste 6 maanden van de actie een be sparing op het energieverbruik geboekt van 5,5%.En de heer Th. J. Kruyver, energiemanager bij de detailhandelsgroep Ahold, onderstreept dit resultaat door aan te geven dat bij de vaststelling van het besparingscijfer rekening gehouden is met de koude zomer, waardoor de koeling bepaald niet constant op top-capaciteit behoefde te draaien. De actie tot besparing op energieverbruik heeft vanaf vorig jaar oktober betrekking gehad op alle AHSM-filialen met een totale personeelsbezet ting van rond 15.000 man. Albert Heijn is de eerste onderneming in ons land, die een motivatie-actie tot energiebesparing in een dergelijke vorm heeft gehouden. Een aanpak die overi gens al weerklank heeft gevonden, want verschillende grote bedrijven hebben zich al bij Ahold gemeld om op de Bij AHSM-filialen bestaat rond 60% van het energieverbruik uit electrid- teit. Koelapparaten (diepvriezers, koelvitrines etc.) nemen daarvan weer de helft voor hun rekening, verlichting 30%, ventilatie 10% en 'diversen' 10%. Van de totale ener giekosten wordt ongeveer 16% be steed aan verwarming. hoogte te worden gesteld van het hier gehanteerde strijdplan. De heer B.J.F. Talsma, die optreedt als coördinator AHSM inzake energiebe sparingsactiviteiten noemt er graag wat punten uit, die - de één meer, de ander minder - hebben bijgedragen tot het alleszins fraaie besparingspercentage van 5,5. (Landelijke actie leverde tot nu toe niet meer dan 3,3% op, en daar was minister Van Aardenne al best over te spreken). a. een ideeënactie onder het betrokken personeel, die een bijzonder hoge score van ruim 1200 inzendingen beleefde. Een aantal heeft inmiddels bewezen in de praktijk zeker vruchten te kunnen afwerpen; b.het bijhouden van een energieboek houding. Maandelijks is in alle filia len het verbruik van energie zo nauwkeurig mogelijk vastgelegd. Een aanvankelijk nog niet zo'n eenvoudige zaak, omdat nogal wat meters moei lijk afleesbaar waren; c. de benoeming per filiaal van een energie-coördinator. Bij hem komen alle lijnen van verbruik en pogingen tot besparing samen. Aan de hand van een controlelijst (checklist) kan hij nagaan of de gegeven richtlijnen (o.a. de "tien simpele energieregels", eerder vermeld in Flitsen) voldoende worden nageleefd. "Er is sprake van een goed begin", vervolgt de heer Talsma. "En we hebben goede hoop dat 't blijft werken, dat in elk filiaal iedereen meedoet, want in de aanpak van de filialen zien we nog wel verschillen. De motivatie van de mensen zelf is natuurlijk van het grootste be lang. Daarom is ook aan nieuwe mede werkers gedacht. Er wordt voor hen een nieuwe teletripcassette ontwikkeld waardoor zij de energie-instructies krij gen. In oktober verschijnt het laatste energie-bulletin - het zesde - waarmee de campagne wordt besloten." proeven Wat in ieder geval blijft bestaan is het bijhouden van de energieboekhouding per filiaal en de functie van energie coördinator. Voor de wat langere ter mijn moeten natuurlijk ook andere zaken aandacht krijgen. Zo wordt druk gestudeerd op veel zuiniger installaties en worden proeven genomen met nieuwe verlichtingssystemen. Het rendement wordt bekeken van het 's nachts afdek ken van koelmeubels met folie terwijl in nieuw te bouwen filialen de terugwin ning van warmte veel-aandacht krijgt. Trots poseren de medewerkers van Marvelo's chocoladefabriek. Er staan drukke dagen voor de deur. De dames van de inpakafdeling hebben er echter veel plezier in en soms gaan er 30.000 letters per dag door. De redactie van Flitsen ging met het oog op het "gezellig avondje" eens kijken wat daar allemaal voor nodig is. Op pagina 4 kunt u alles lezen over nieuwe verpakking en de bijzondere wijze waarop de filialen de letters aan "de man" brengen. VUT-en VATV-regelingen pa 8- 2 Nieuw wijnboekje bij Alberto pag. 3 "Wij gaan het maken" pag. S G. v. d. Eng geniet van zijn pensioen Pag. 10 Miro-mode voor Heren pag. 11 Het aantal misverstanden tijdens de vakantieperiode is blijkbaar niet zo groot geweest als de redactie van Flitsen had verwacht. Veel Ahold-medewerkers zijn de afgelopen maanden weliswaar in binnen- en buitenland op vakantie ge weest, maar zijn niet op misverstanden gestuit of vonden het niet nodig de droevige of juist grappige voorvallen op papier te zetten en mee te dingen naar de prijzen voor de beste drie inzendin gen. pechvogel De redactie van Flitsen heeft nu besloten de hoofdprijs uit te keren in het kader Een aantal filialen van Albert Heijn heeft een nieuw bloemen en plantenwinkeltje, waar de klant terecht kan voor een fleurig assortiment snijbloemen en pot planten, overzichtelijk gepresen teerd in houten stellingen. Een van de 15 "proeffilialen", waar de nieuwe opzet begin sep tember geïntroduceerd werd, is het Rijswijkse AHSM filiaal in het winkelcentrum In de Bo gaard. Ter gelegenheid van de introductie werden hier aan klan ten in en buiten het filiaal in totaal meer dan 2000 rose rozen uitgedeeld. Een attentie, waar het publiek blij mee was en waardoor het op de hoogte werd gesteld van het bestaan van het nieuwe AH bloemenwinkeltje. Meer over de nieuwe aanpak van bloemen en planten bij AHSM op pagina 11. van "de pechvogel van het jaar", onder- welke naam in de zomer van 1977 al eerder een prijsvraag bij Ahold werd gehouden. Als pleister op de wonde voor alle pech die de familie Van Bilzen de laatste drie vakantieperiodes heeft getroffen is hen een weekeinde naar Londen of Parijs in het vooruitzicht gesteld. Een troost voor eerste verkoper Van Bilzen, werkzaam op de afdeling groente en fruit en zuivelprodukten in de AHSM aan het Valkeniersplein in Breda, en zijn vrouw, nu gelukkigen uit de groep van ongeluk - kigen. ziek In 1977 kon de vakantie van het Bredase gezin niet doorgaan omdat de kinderen plotseling ziek werden. Het vorige jaar verstoorde autopech, vlak voor het vertrek, de vakantie van de familie Van Bilzen. Nadat de geplande vakantie dit jaar in de laatste week voor het vertrek door het reisbureau werd geannuleerd, leek een reisbureau in Ant werpen dan toch nog voor vakantiepret te kunnen zorgen. Er werd daar op het laatste moment nog een reis naar Spanje geboekt. De hele familie reed op een zondag vanuit Antwerpen weer blij richting huis, met een fijne, welverdien de vakantie in het vooruitzicht. Op de terugweg vanuit Belgie maakte een autobotsing echter een einde aan alle illusies. Alle vijf de inzittenden van de auto, de heer en mevrouw Van Bilzen, zoon, dochter en schoonmoeder werden licht gewond en moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. pleister Voor het derde achtereenvolgende jaar dus geen vakantie voor het gezin Van Bilzen, een levensgrote teleurstelling voor de A hold-medewerker, zijn vrouw en zijn twee kinderen. Moge het week einde naar Londen of Parijs, naar keuze, een grote pleister op de wonde voor hen zijn.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 1