ZO MAAR il VAN DE 678FILIALEN Pag|na 12FLITSEN De kaas- en wijnshop in Delft neemt een bijzondere plaats in tussen de overige Ahold-filialen. Niet alleen vanwege het afwijkende, specialistische assortiment dat de klanten wordt geboden, maar vooral ook omdat het de enige kaas- en wijnshop is, die Ahold telt. Vijf jaar geleden werd in de Jacob Gerritstraat in Delft van een kleine zelfbedieningszaak overgeschakeld naar de huidige kaas- en wijnshop. Filiaal 5763 ligt midden in het centrum van Delft, in de nabijheid van het bekende Grote Marktplein, een plek die bijna geen enkele toerist overslaat. Momenteel herinnert alleen de voorgevel met het goudkleurige opschrift "Albert Heijn" nog aan die ZB-tijd. Het interieur van de winkel is geheel aangepast aan wat e^n moderne kaas-, wijn- en comestibleszaak de klanten moet bieden. De drie ruime koelvitrines worden aan de zijwanden omringd door houten stellingen, waarin de grote platte Hollandse kazen, de wijnen en de kruideniers- en comestiblesartikelen liggen opgeslagen. Gewoon een lekker gezellige, sfeervolle winkel die druk bezocht wordt en waar drie vaste personeelsleden en drie part-timekrachten "alles" draaiende houden. trio Zelfs op maandagochtend, als de winkel vanwege de winkelsluitingswet dicht is, verschijnen nog tientallen mensen voor de gesloten deur. Na een blik te hebben geworpen op het schoonmakende en rekken bijvullende trio Mej. M.C. van Klaveren, Ada Varewijk en Peter van Beelen, gaan deze bezoekers enigszins teleurgesteld weg. "We zijn nu al bijna een jaar lang dicht op maandagochtend, maar de mensen blijven het proberen", zegt de beheerster mej. M.C. van Klaveren. Zij werkt al ruim 4 jaar in de Delftse kaas- en wijnshop en heeft in mei j.l. de heer G. van der Eng opgevolgd. Vóór die tijd had mej. van Klaveren in Rotterdam 5 jaar in ZB's gewerkt. Een overgang waar ze nooit spijt van heeft gehad. "Het werk is hier veel afwisselender en er is meer contact met de mensen. In dit filiaal heb je te maken met een uitgebreide klantenkring, die bestaat uit allerlei soorten mensen uit Delft, Den Haag, Rotterdam en uit het Westland. Maar daarnaast lopen hier ook veel toeristen binnen, die vooral naar de Edammerkaasjes vragen. Er komen echter ook veel vaste klanten, die vaak om advies vragen wanneer ze b.v. een feestje geven. Met elkaar stel je dan wat aparts samen uit het grote assortiment dat de kaas- en wijnshop te bieden heeft. Daar ben je dan wel al gauw een kwartier mee bezig", aldus mej. van Klaveren. ruimtegebrek Kazen, wijnen, patés, fijne vleeswaren, noten, diverse comestibles, maar ook sigaretten, pindakaas en buitenlandse soorten thee zijn in de kaas- en wijnshop te koop. Een gebrek aan ruimte maakte het echter wel noodzakelijk het assortiment specialistisch te houden. "De grootste vraag hebben we naar kaas (speciaal Brie en de "blauwe kazen" als Gorgonzola en Danish Blue) en wijn en daar is ons assortiment dan ook op toegespitst. Ik ben zelf nooit in Frankrijk geweest en kan dus geen vergelijking maken, maar de klanten zeggen dat we een aardig uitgebreid assortiment hebben. Door de vraag van de klanten worden er ook steeds weer nieuwe artikelen ingekocht. En dat moet ook wel, omdat je een grote naam hebt wat assortiment betreft en dat moet je zo zien te houden", zegt Mej. van Klaveren. PETER VAN BEELEN De beheerster wijdt uitvoerig uit over de verschillende soorten kaas die in de vitrine liggen uitgestald, en daar een verse, frisse indruk maken. "Die kennis heb ik gewoon achter de toonbank opgedaan. Je kan dat moeilijk uit een boekje leren, al heb ik wel een delicatessencursus bij AH gevolgd. Maar daar zit natuurlijk lang niet alles in over de buitenlandse kaassoorten". "Het belangrijkste in een zaak als deze", vervolgt Mej. van Klaveren, "is de hygiëne en de presentatie. Dat moet in orde zijn, en de verkoop stimuleren. De kaas moet steeds weer verzorgd worden en iedere dag moet je de kazen en vleeswaren nalopen op kwaliteit en versheid. Ada Varewijk en Peter van Beelen Tijdens het gesprek met beheerster Mej. van Klaveren zijn filiaalmede werkers Ada Varewijk en Peter van Beelen druk bezig om de stellingen bij te vullen. Ook zij hebben het ADA VAREWIJK allebei erg naar de zin in de kaas- en wijnshop. Ada Varewijk is sinds april in Delft werkzaam na eerst als caissière en later als eerste verkoopster in Vlaardingen te hebben gewerkt. Ada Varewijk: "Eigenlijk zit ik hier nog steeds op proef, maar als het aan mij ligt ga ik niet meer weg. In een supermarkt voel ik me een nummer, terwijl je in een kaas- en wijnshop veel meer contact met de mensen hebt. Maar ook de sfeer en de MEJUFFROUW M. C. VAN KLAVEREN gaan praten en IVt maand later ben ik hier vast komen werken. Het is hier we! hard werken. Soms heb je wel zin om eens rustig, gezellig te zitten, maar dat kan haast nooit", aldus Peter van Beelen. Vandaar dat op de vrijdagavond een part-timekracht en op de zaterdagen twee hulpkrachten assistentie verlenen in de kaas- en wijn shop. toeristen Het bezoek aan de kaas- en wijnshop zal de komende tijd in ieder geval weer regelmatiger worden, nu het drukke toeristen seizoen voorbij is. "Je weet in de toeristentij d het ene moment niet wat je even later voor je toonbank hebt staan", verduidelijkt Mej. van Klaveren. "Als er een bus aan komt rijden, dan kan de winkel in korte tijd helemaal vollopen. Fransen, Engelsen, Duitsers, overal komen ze vandaan. Er worden dan veel foto's gemaakt van onze uitstalling buiten, en ook binnen in de winkel, maar er wordt ook veel verkocht. De eerste keer houdt men het meestal bij één kaas, maar als je diezelfde toerist dan nog eens terug ziet, gaan er vaak twee kazen onder de arm mee. En dat is toch leuk", vertelt een tevreden beheerster. Een enthousiast trio AH-medewerkers in de kaas- en wijnshop in Delft, de enige in zijn soort bij AH. Mej. M.C. van Klaveren, Ada Varewijk en Peter van Beelen doen hun werk met veel plezier, dat mag duidelijk zijn. entourage zijn hier veel leuker, je bent veel vrijer. Het is hier echter wel harder werken dan in een zelfbedieningszaak, je bent echt constant bezig". Peter van Beelen werkte voor hij 1 Vx jaar geleden naar Delft kwam in het Haagse ZB-filiaal aan de Javastraat. "Het bevalt me hier prima. Toen ik van mijn chef in de Javastraat hoorde dat er iemand voor de kaas-en wijnshop werd gezocht ben ik met de heer Van der Eng, de toenmalige BL,

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 12