Skelterwedstrijden op Miro-complex Vernieuwd bloemen- en plantenwinkeltje bij AHSM Mode voor heren betekent combineren Gestart met proef in 15 filialen FLITSEN pagina 11 Op het geasfalteerde terrein rond het Miro/Makado-Centre in het Lim burgse Beek werden op zondag 9 september internationale skelterwed- stryden gehouden met deelname van meer dan 130 coureurs. Een alter natief gebruik van de ruimte rond het winkelcomplex op een zondag die uitgroeide tot een waar familiefestyn met naast de kartwedstryden nog tal van andere activiteiten. voor kartwedstrijden van deze om vang. aangezien hier niet alleen hoge snelheden konden worden bereikt, maar ook voldoende veiligheid kon worden gewaarborgd. Naast de internationale skelterwed strijden werden er op 9 september op hetzelfde terrein zoals gezegd ook nog tal van andere, gratis, activi teiten gehouden. Binnen het totaalpakket dat AHSM zijn klanten biedt, geeft de bloemen- en plantenafdeling van tijd tot tijd reden tot zor gen. De slagerij, groente- en andere verse afdelingen zijn in de loop der tijd uitgegroeid tot een volwaardige vorm, hetgeen tot uiting komt in het koopgedrag van de tevreden consument. De verkoop van bloemen en planten bleef hier echter bij ach ter. Het was duidelijk dat hier wat aan moest gebeuren. Na een lange tijd van research was het begin september zover, dat het ver nieuwde bloemen- en plantenwinkeltje in 15 filialen aan het publiek kon worden getoond. Men koos vijftien winkels in zowel de Randstad als in het zuiden van het land. Filialen waar de planten en bloemen goed werden ver kocht en ook zaken waar de verkoop minder goed ging. Eén van de "proeffi- lialen" ligt in het Rijswijkse winkelcen trum In de Bogaard en daar had Flitsen een gesprek over het nieuwe AH-bloe- menwinkeltje met de heer J. Huizer, verantwoordelijk man voor het gehele bloemen- en plantengebeuren bij AHSM. De heer Huizer begint met te vertellen dat het verkopen van bloemen en planten in een supermart of zelfbe dieningszaak moeilijk is. "Eén van de problemen is, dat je moeilijk kunt voorspellen wat je verkoopt, omdat goede ervaringscijfers niet beschikbaar zijn, wat weer komt doordat het assorti ment steeds verandert. Ook kwalitatief heb je telkens weer een ander produkt. Belangrijk is ook de wetenschap dat je bloemen en planten in AH-filialen ver koopt bij de gratie van impuls en confrontatie. Er moet dus een prima presentatie zijn voor de klant en daar ontbrak het nog wel eens aan. Een probleem vormde ook het feit, datje snel te maken hebt met een teruglopende kwaliteit bloemen en planten. Maar ondanks al deze nadelige factoren, bestond er toch veel bereidheid in de filialen om bloemen en planten te verkopen", aldus de heer J. Huizer. nieuwe aanpak De problemen werden op een rij gezet en er werd naar oplossingen en andere methodes gezocht, hetgeen resulteerde in een nieuwe aanpak bij de distributie en verkoop van bloemen en planten bij AHSM. Uitgangspunt bij de nieuwe aanpak was, dat de inrichting van de bloemen- en plantenafdeling in de winkel makkelij ker moest worden gemaakt, met name de presentatie. Dit heeft geleid tot de ontwikkeling van een uitgekiend snij bloemenmeubel en plantenmeubel, waarop bloemen en planten aan het publiek worden getoond. Een soort blokkensysteem, waarin alles makkelijk en systematisch is neer te zetten. "Waarmee één van de problemen was opgelost", vertelt de heer J. Huizer. "Maar daarnaast is er nu in de filialen ook een beperkt assortiment, bestaande uit ongeveer 12 variëteiten planten en 12 soorten bloemen. Een collectie, die wel elke week wordt verwisseld. En verder worden de bestellingen bij de nieuwe aanpak niet langer volgens de stan daardmethode via de bestelcentrale ge daan. Het filiaal kan één keer per dag de bestellingen doorgeven en daarbij praten met de man, die voor de bloemen- en plantenafdeling verantwoordelijk is". Een systeem, dat op de Rijswijkse bedrijfsleider J. Slijkhuizen (van het filiaal In de Bogaard) erg prettig over komt. De heer Slijkhuizen: "Je kunt onder meer informatie krijgen over de kwaliteit die wordt aangeboden, wat mij veel meer de mogelijkheid geeft me op een gewijzigde markt in te stellen. De bedrijfsleider kan nu op een commercië le situatie inhaken. Snijbloemen die 's morgens op de veiling worden aange boden, kan je 's middags al in je filiaal hebben. En dat bevordert de motivatie bij de bedrijfsleider en bij de betrokken bloemenverkoper' restanten Een probleem bij de verkoop van bloe men en planten in de AH-filialen vorm de de verkoop van restanten, die zowel in ruimte als in tijd onevenredig aan dacht kregen. De heer Huizer hierover: "Tachtig procent van de beschikbare ruimte werd besteed aan de presentatie van restanten, die in kwaliteit uiter aard zijn achteruitgegaan. Dit is nu opgelost door elk produkt een gelimi teerde verkoop periode toe te staan, variërend van twee dagen bij b.v. rozen tot 7 dagen bij cactussen. Zowel technische als commerciële argu menten liggen hieraan ten grondslag. Als deze periode verstreken is gaat alles retour, ongeacht de kwaliteit. De groene planten gaan dan weer de kassen in en krijgen de tijd te herstellen of worden, net als de bloemen, doorverkocht aan de handel. Ingeval van slechte kwaliteit worden ze vernietigd". Een versere kwaliteit bloemen en plan ten dus momenteel in. de 15 "proef- filialen" van AHSM. Want ook tijdens het vervoer van de veiling tot in het filiaal wordt er over de kwaliteit ge waakt. De bloemen blijven permanent vochtig door ze in emmers water te vervoeren. Een nieuwe bloemen- en plantenaanpak bij AH met een proeftijd tot begin volgend jaar. De komende maanden wordt bekeken of het geheel van nieuwe activiteiten qua kosten en organisatie haalbaar blijkt te zijn en of er voldoende rendement uit komt. Begin 1980 beslist de directie of er uitbreiding volgt naar de overige AH-filialen. Als het aan de klant ligt, zal dat zeker gebeuren. De eerste reacties in Rijswijk waren in ieder geval erg positief: "Gezel lig", "veel leuker", "een heel ander gezicht", "hartstikke leuk". Bedrijfs leider Slijkhuizen had zijn handen vol om de belangstellende klanten over de nieuwe AH bloemen- en plantenwinkel te woord te staan. De atletiekvereniging Caesar hield de kartraces in het kader van het 40-jarig jubileum en kreeg bij de organisatie de hulp van de bedrijfs leiding van Miro/Makado en het dagblad De Limburger. Vanaf half twee's-middags leverden de 130 coureurs uit Nederland, Bel- gie, Duitsland en Engeland felle strijd om de te verdelen ereplaatsen. Er werd daarbij in zeven klassen gestart op een volgens insiders zeer snel parcours rond het Miro/Maka- dogebouw in Beek. Volgens het organisatiecomité een ideale plek Zo was er op het middenterrein een ballonwedstrijd en in de hallen voor de kinderen een tekenwedstrijd, waaraan leuke prijzen waren ver bonden. Verder was er een politie hondendemonstratie, een drive-in show, een autoshow en werd er door een vliegschool een "hanggliders- demonstratie" gegeven. Al met al een erg succesvolle dag in het Limburgse Beek, waarbij de spontane medewerking van de be drijfsleiding van Miro/Makado erg op prijs werd gesteld. Druk gesleutel in de pits Ideaal circuit voor eventueel volgend jaar te houden Europese kampioenschappen, aldus kenners. Nu maar afwachten. Het herenmodebeeid is de weerspiege ling van onze onrustige maatschappij - weliswaar geven we allen nog steeds veel geld uit aan kleding, maar de moderne man bepaalt zelf hoe hy de kleding wenst te dragen zonder zich te veel te laten beïnvloeden door de maatstaven die de industrie hem probeert op te leggen. Alles, mits de goede smaak blijft domi neren, kan en mag! En dat gebeurt dan ook, nog nooit was de herenmode zo in beweging, nog nooit werden zoveel klassieke zekerheden en waarden omver geworpen. De teruggang van het conven tionele kostuum, de winterjas; uit is alles wat klassiek is, in is alles wat functio neel, gemakkelijk en sportief is. Dit betekent voor de man anno 1979 vlotte jacks en blousons, gemaakt van grove katoenen corduroy maar ook van warme soepele tweedstoffen vaak ge voerd met aparte ruitvoering - De pantalon voor dit najaar is nooit meer "zo maar een broek", de modellen zijn altijd uitgewerkt met opgestikte zakken of bandplooien in fijnere tweeds of twill stoffen alsook flannels welke ter verho ging van het comfort ook nog vaak elastisch zijn. De jeanspantalon in denim of corduroy is niet meer uit de mannengarderobe weg te denken, vooral wanneer deze gecombineerd worden met fijne pullo vers van zuivere wol in ruime optiek. Hoogst actueel zijn ook spencers waar onder warme en zacht aanvoelende flanellen hemden gedragen worden in stoere houthakkersruiten of gedistin geerde "tattersall" dessins. Geheel aansluitend op de trend naar zacht, warm en volumineus zien we veel suède als blouson of als fijn vest met rits en grof gebreide rug en mouwen, ook in huis te dragen! Kortom, er is veel te beleven in de hedendaagse mannenmode - ook bij M1RO - vergeet wat u er vroeger zag - kijk nu echt suède blousons voor 98.-- en suède vesten 75,--, zuiver wollen pullovers 22,50, originele elastische Schuttersveld pantalons f 98,-, flanel hemden./' 15,--.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 11