Nieuw reglement "Ahold Studiebijdragenfonds" TeleBingo in oktober van start Het spel én de knikkers9 AHSM Bedrijfsleidersdag '79 FLITSEN pagina 9 In de Flitsen-editie nr. 6 van Juli j.l. werd reeds melding gedaan van het per 1 juli 1979 van kracht geworden nieuwe reglement "Ahold Studiebijdragen fonds". Volledigheidshalve zijn de aan gebrachte wijzigingen en aanvullingen hieronder weergegeven. wijzigingen: de maximale totale bijdrage per stu diejaar is verhoogd van 4% tot 6%. de studiekosten moeten per jaar minimaal 150,-- (was 100,-) bedragen bij een jaarinkomen ter hoogte van het minimum loon (was 10.000,-). kwijtschelding en terugbetaling van verleende bijdragen is geheel herzien. aanvullingen: een bijdrage van: 50% van de portokosten bij schrifte lijke cursussen, voorzover niet in het cursusgeld begrepen. 100% van de reiskosten ten behoeve van examen en/of tentamen. opleidingen, die de mogelijkheid van deelcertificaten kennen, zoals MA VO/HAVO/WVO e.d., komen even eens voor vergoeding in aanmerking. ingeval van overlijden dient hiervan melding te worden gedaan aan het bestuur, waarna direct volledige kwijtschelding plaats zal vinden. indien invordering plaats moet vinden via een incassobureau, zullen de kosten van incasso door de betrokke ne dienen te worden betaald. De betreffende tekst van het Handboek Personeelsleiding, blauwe gedeelte, is inmiddels herzien. zich inzetten voor hun gehandicap te sportvrienden. TeleBingo wordt door de AVRO voor het eerst gepresenteerd tijdens de uitzending van "Sterrenslag" op za terdag 13 oktober. Kort daarna begint de verkoop van de bingo-kaar ten. Vóór de eerste trekking op maandag 19 november zullen ook boekjes met 13 kaarten (voor elke week één) worden verkocht voor 19,50. Gezien de populariteit in Nederland van "bingo", ook bekend onder de meer Hollandse benaming van "kienen", verwacht men een grote belangstelling voor TeleBingo, temeer daar aan deze actie door bekende persoonlijkheden zal wor den meegewerkt en omdat het doel zo belangrijk is: het bevorderen en propageren van de sportbeoefening door gehandicapten. Tenslotte kan worden vermeld, dat via de Nederlandse Drogisterijen-or ganisatie ook onze werkmaatschap pij ETOS bij de verspreiding van de TeleBingo-kaarten is betrokken. Voor de kaartverkoop neemt ETOS geen bijzondere maatregelen. "Welk bedrjjf 'n Nederland geeft nog een dag als vandaag Je ziet altijd alleen maar zorgelijke koppen. Maar hier niet Hoe komt dat Omdat het Albert Heijn goed gaatOp haar bekende stralende manier riep Mies Bouwman dit op de AHSM Be drijfsleidersdag op 28 augustus de grote zaal van het Jaarbeurs Congrescentrum te Utrecht In. Ze opende daarmee het eerste TeleBlngo-spel, dat vanaf 19 november op de televisie komt en waarmee AHSM van alles te maken heeft. Inderdaad, zorgelijke koppen waren er niet op de Bedrijfsleidersdag. Alleen al de kleurige corsages op de jurken van de dames zorgden voor een feestelijk aan zicht. In het ochtendprogramma, terwijl de dames een modeshow en braderie kregen aangeboden, heette de heer F.I. Ahlqvist de aanwezige BL's welkom en leidde de heren R.L.H. Beijers en A.F. Constandse in, die nader in gingen op de resultaten van de afgelopen perioden in dit jaar. Resultaten die een uitstekende basis vormen voor het behalen van een uitste kend jaarresultaat. Zeker met de nog komende activiteiten. Verkoopdirecteur K. Dorsman zette de plannen voor het komende najaar uiteen aan de honderden bedrijfsleiders (waar onder sléchts twee bedrijfsleidstérs). Onder het motto 'Het spel én de knik kers' zijn tal van activiteiten gepland. Om met de heer Dorsman te spreken: "Het weggeven, van de karnemelk tegen een lage prijs is een deel van het spel, het tegelijk meenemen van een halfje vla vormt de knikkers". Zo wordt binnen kort al begonnen met speciale aanbie dingen van vléés, veertien dagen daarna komt een Duitse week. De week daarop start de wijnmaand. "Wijn is een belangrijke groep. Albert Heijn heeft 25 procent van de wijnmarkt. Het grootste nieuws is dat we met een vijftal Califor- nische wijnen komen. De Duitse wijnen worden uitgebreid en we presenteren een nóg betere sherry. U zult het proeven, die bestaat. In totaal komen we met acht nieuwe soorten wijn". Uiteraard worden de acties omgeven door uitgebreide reclamecampagnes. Zo zal de actie voor melk en melkprodukten in oktober/no vember worden begeleid door een krant van acht pagina's, die huis aan huis wordt verspreid. "En wij vinden dit het ei van Columbus", vertelde de heer Dorsman bij een dia van een pak melk met een handvat. "De verpakking vol doet namelijk goed, alleen het schenken is nog altijd een probleem. We denken dat het met dit handvat beter zal gaan". Een kleurenfolder over 'beauty en body' zal in oktober kracht moeten bijzetten aan het idee dat Albert Heijn er ook is als lichaamsverzorger voor het hele gezin. Bovendien komt er een boek, genaamd 'Zorg voor jezelf'. Bier, koffie en speelgoed zijn produkten die ook extra aandacht zullen krijgen. TeleBingo Geen kans om dit jaar gezapig uit te zitten, dus. Na de lunch, broodjes met vleeswaren, kwam na een uiteenzetting over het belang van. sport voor gehandi capten, het TeleBingo-spel op het podi um. De opbrengst er van is bestemd voor de Olympische Spelen voor Gehandi capten, die in 1980 in Arnhem gehouden worden. Behalve Albert Heijn, die voor de verkoop van de Bingo-formulieren k f 1,50 zal zorgen, doen o.a. ook de Avro, Shell, Rabobank en Aldipress er aan mee. De heer Dorsman: "Albert Heijn doet mee omdat het een zeer goed doel is. Maar we zouden Albert Heijn niet zijn als we niet ook commerciële motieven hadden. Dit geeft ons ook meer 'traffic', meer klanten in de winkel". Nadat Mies Bouwman op voortreffelijke wijze de sfeer in de zaal had veranderd tot die van een-avondje-uit - alle mensen staan, die van dertig, veertig en vijftig jaar om de beurt gaan zitten tot de oudste (een heer van 59) overbleef en bloemen kreeg - legde ze uit hoe Tele Bingo werkt. Via een computer met twee bijbehorende computerdeskundigen ver schijnen er cijfers, die op het bingofor mulier moeten worden doorgestreept. Wie het eerst alle cijfers kwijt is, heeft gewonnen: 100.000 is de hoofdprijs elke maandagavond vanaf 19 november. Op de Bedrijfsleidersdag was de eerste hoofdprijs een flipperkast, gewonnen door mevrouw Jo Peters uit Gemert. En toen moest het feest nog beginnen: 's avonds waren er alle soorten muziek, een Bourgondisch koud buffet en zelfs een kleine kermis. Inderdaad, welk bedrijf geeft nog zo'n dag ACTIE TEN BATE VAN DE OLYMPISCHE SPELEN VOOR GEHANDICAPTEN Albert Heijn Supermart [AHSM] is één van de rijf grote verkooporganisaties, die betrokken zjjn bij het spel "TeleBingo", dat in oktober van start gaat en 13 weken zal doren. Kaarten verkrijgbaar bij AHSM en ETOS-filialen Wekelijks zullen totaal 1.750.000 TeleBingo-kaarten worden verkocht via 10.000 verkooppunten van de meewerkende ondernemingen. Elke kaart gaat 1,50 kosten. Er zullen fraaie geldprijzen te winnen zijn: naast kleinere bedragen ook sommen van 5.000, 10.000, 25.000, 50.000, 100.000 en als hoofdprijs 250.000. De opbrengst van de grootscheepse actie is bestemd voor de organisatie van de Olympische Spelen voor Gehandicapten (in 1980 te Arnhem) en de ontwikkeling van sport voor gehandicapten in Nederland. Het initiatief tot deze actie is afkom stig van de AVRO, die TeleBingo in Hong Kong had gezien en de rechten voor Nederland verwierf. Het spel is eenvoudig: op elke kaart staan 15 getallen tussen 1 en 90. Tij dens de actie worden op maandag avond via de televisie getallen ge trokken en wie het eerst alle 15 getallen van zijn kaart heeft kunnen aankruisen is winnaar van de hoofd prijs en zo voorts. Elke kaart heeft een eigen nummer en elke combina tie is ingebracht in een computer. Deze berekent na elke trekkings avond welke kaarten achtereenvol gens voor de prijzen in aanmerking komen. Bij AHSM verwacht men wekelijks een 360.000 kaarten te kunnen ver kopen. Dit geeft op drukke dagen een extra belasting voor de kassa- groep. Daarom is het de bedoeling sportclubs in te schakelen op de drukkere dagen aan het eind van de week (donderdag, vrijdag en zater dag). In elke plaats waar een filiaal van AHSM is gevestigd zal een sportvereniging worden gevraagd op deze dagen de verkoopstand te be mannen (of te "bevrouwen"). Dat hoeft niet voor niets te gebeuren: AHSM keert elke meewerkende sportclub voor elke verkochte kaart 5 cent uit. Uitgaande van het geschatte aantal te verkopen kaarten zal dit inhouden, dat wekelijks een bedrag van circa 18.000 aan deze sportver enigingen ten goede komt. Boven dien vindt men het een goede zaak, dat de gezonde sportbeoefenaren

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 9