AH-standwerkers op banenmarkt Systematisch alles onder één noemer De COR en Flitsen ■miiiiiiiiui personeelsblad ahold n.v. introduceert Californische kwaliteits wijnen verder in deze Flitsen flitsen DO 36ste-jaargang no. 8 - september 1979 De Kennemer Sporthal in Haarlem was donderdag 23 augustus herschapen in één grote markthal, waarin tientallen markt kramen en stands opgesteld stonden. Die dag werd daar de banenmarkt gehouden, die op touw was gezet door de Arbeids bureaus Haarlem, Hoofddorp en IJmond. AH supermart had om in een dertigtal vacatures te voorzien een stand van 3x lm. ingericht, waarin op grote stukken karton de vacatures ver meld stonden. Op de tafel lag ruimschoots informatie materiaal, bovendien konden de bezoekers aan de hand van een diapresentatie via de Teletrip een nog duidelijker beeld van het concern krijgen. Met ingang van dit nummer van Flitsen heeft de COR de beschik - i over twee "eigen" Het ligt in de bedoeling om op deze pagina's onder de kop "COR-Relatie" het werk van de COR dichter by de lezers van Flitsen te brengen dan voorheen het geval was via het journalistie ke verslag van de COR op pagina 2. Zo zal er meer Informatie gegeven worden over: waarom bepaalde onderwerpen in de COR op tafel komen, hoe de COR-leden over deze onderwerpen denken en zul len alle 17 OR'en binnen het Ahold-concem beurtelings de aandacht krijgen. De COR-pagina's komen tot stand onder verantwoording van de COR en vallen dus buiten de verantwoording van de redactie van Flitsen. Reacties met betrekking tot COR-Relatie dienen dus niet op gestuurd te worden naar de re dactie van Flitsen, maar naar de heer R.S. Cascone, secretariaat COR Antwoordnummer 97 te Zaandam. Bedrijfsleider A. de Loor van het filiaal in Zandvoort, die alleen de morgenuren aanwezig was, toonde zich rond het middaguur al zeer enthousiast. "Zo'n banenmarkt is geweldig. Dit zou méér moeten gebeuren, bijvoorbeeld elk half jaar" zegt hij ervan. De heer J. Kragten (ZPOF) vertelt: "Wij vroegen leidinggevend kader, verkoop sters, medewerkers in de productiebe drijven en zelfs een Etos-drogist voor een nieuw filiaal in Lisse en zelfs in die laatstgenoemde vacature kon worden voorzien. Het was gewoon een ervaring om te merken dat de mensen bij ons ernstig de vacatures stonden te lezen en dan haastig informeerden of die-of-die baan nog vrij was. Er heerste een ongedwongen prettige sfeer. Je kon vaststellen dat de mensen, ook zij die al bij een Arbeidsbureau hadden geïnformeerd, geen idee hadden van wat voor werk die open plaatsen bij ons inhielden - en nog minder van de opleidingen die erbij hoorden. Wij hebben hen alle mogelijke docu mentatie meegegeven en voor de week erop een afspraak gemaakt. Dan vindt een gesprek plaats tussen de sollicitant, de betrokken leider van het filiaal of de afdeling en mijzelf als personeelsfunc tionaris. Dan wordt ook bekeken of de sollicitant geplaatst kan worden. Wat voor mensen kwamen vragen om werk? Daar waren veel werklozen bij, die op het Arbeidsbureau niet konden slagen; maar ook mensen die gewoon een andere baan zochten, hoger op wilden komen of meer zekerheid wilden. Het niveau was vrij hoog: atheneum, havo en zelfs enkele oud-HBS'ers. Vóór één uur, de banenmarkt was toen zo'n 3 1/2 uur oud, hadden we al bijna 250 mensen aan de stand gehad, waar van zeker 50 serieuze sollicitanten. Wij ontdekten, dat op zo'n banenmarkt de mensen gemakkelijker naar je toe ko men. Er is daar geen "drempel" waar ze overheen moeten stappen. Ze lopen mee in de massa en als ze bij onze stand iets zien wat hen aanstaat, staan ze stil en beginnen een praatje. Onder hen waren ook veel schoolverlaters. We hebben zelfs een uit Amerika teruggekeerde leraar gehad. Ook kwam een personeels- man informeren of bij ons werk voor hem was. Die twee hebben we doorge stuurd naar het hoofdkantoor." De indruk die de zeven AH-medewer- kers deze dag opdeden was dat de mensen over het algemeen zeer positief staan tegenover detailhandel Albert Heijn. Zij ervoeren het ook als prettig, dat door een banenmarkt met haar grote aanbod, de juiste man op de juiste plaats gezocht kan worden. Een geslaagde wervingsactie dus. J "Als het beestje maar een naam heeft", Is een wat onvrlendeiyk vaderlands gezegde dat in elk geval voor Ahold niet opgaat. De reeks namen die in het concern wordt gebezigd mag dan niet altyd even aansprekeiyk /4jn - iaat staan wanneer het om afkortingen gaat - toch biykt elke dienstaanduiding in het bedryf telkens weer terdege doordacht te zyn. By nader inzien zéker. Al moet worden toegegeven dat - voor buitenstaanders - een toelichting vaak onontbeeriyk is. Neem nou het Directoraat Systemen. Een benaming die 26 maart jl. officieel werd geïntroduceerd als vervanging voor wat voordien bekend stond als Elektro nische Gegevens Verwerking (EGV). Niet, dat het tegenwoordig niet meer zou gaan om centrale elektronische verwer king van gegevens - zeg maar: automati sering - maar veel meer nog dan vroeger is er sprake van de ontwikkeling van pasklare systemen voor vele onderdelen van het bedrijf. Zowél in het kader van de automatisering, als ook op ander gebied. Vandaar de uiteindelijk gekozen naam, waarmee alle activiteiten van dit nieuwe directoraat meteen onder één noemer zijn gebracht. Een logisch gevolg overigens van de organisatorische veranderingen, waarbij, dekiecerrtralisatiepolitiek van Ahold én de nieuwe ontwikkelingen in het compu- tergebeuren meespeelden. In de praktijk komt het er op neer, dat de functie van de voormalige EGV (met (A)dministratie (O)rganisatie; (S)ysteem (O)ntwikkeling; Systeem Pro grammering en Produktie als onderaf delingen) een bredere basis werd toege kend onder het huidige Directoraat Systemen, dat de volgende diensten omvat: het Software House C(reatieve) L(ogica) A(hold); het A(hold) C(ompu- ter) C(entrum) en de afdeling Project Management. Om een indruk te geven van de werk zaamheden bij dit bedrijfsonderdeel wijdt Flitsen de hartpagina's (pagina 6 en 7) ditmaal aan hetgeen enkele afde lingshoofden in dit stadium kunnen vertellen. Een momentopname helaas. Want, de toekomst verbergt nog veel onvoorspelbaars. Hoe systematisch men met het oog daarop ook te werk gaat. Wat heet? Op 20 september j.f. introdu ceerde Albert Heijn tijdens een persbijeenkomst in het gebouw van de Amerikaanse Ambassade een vijftal Californische kwali teitswijnen in Nederland. Een bijzonder gebeuren, omdat Californische wijnen tot nu toe slechts op zeer bescheiden schaal in ons land verkrijgbaar waren. Dat is nu verleden tijd. Het is Albert Heijn gelukt uit de aan trekkelijkste wijngebieden van Califomië en selectie te maken, die zowel in soort als in kwaliteit een goede doorsnee geeft van wat Califomië als wijnland te bieden heeft. Gelet ook op de billijke prijzen, die variëren van 5,95 tot 9,95, vormt de "geboorte" van deze vijfling een interessante aanvul ling van AH's toch al uitgebreide wijnassortiment. Met ingang van 1 oktober a.s. (wijnmaand) zullen de Califor nische wijnen in alle Albert Heijn-winkels verkrijgbaar zijn. Op d{ifoto overhandigt* de heèr A. Heijn, president Raad van Bestuur Ahold N.V., aan Mrs. G.M. Joseph, ambassadeur van de Verenigde Staten in Neder land, de eerste door Albert Heijn geïmporteerde fles Californische wijn. SimonBL'sinUtrecht byeen pag. 2 Zilveren jubilaris G. J. Heijn: "Ahold is gezegend met een goede dab mensen" pag. 3 'COR-Relatie pag. 4 en 5 Jubilea pag. 8 Telebingo in oktober van start pag. 9 1 Albert's historie in de hal van het HK pag. 10 Recreatiepark rond oode steenbakkerij pag. 11

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 1