Toko opent feestzaal in steenbakkerij Wijnmaand bij 't Waesmeer in België: Recreatiepark rond oude steenbakkerij VELE BIJZONDERE ACTIES Kennismakingsaanbieding voor Ahold-medewerkers pagina 11 't Waesmeer te bezoeken, een speciale aanbieding gedurende de komende maanden: voor slechts 25,-- per persoon biedt restaurant De Kleimolen een diner van drie gangen inclusief een aperitiefje aan en vrij bowlen voor het hele gezelschap. Als men dan ook nog deze feestdag wil completeren met een bingoavondje of een disco, is een telefoontje naar be drijfsleider Kuipers of zijn assistent Ramandino voldoende. Noteert u even het telefoonnummer: 09-3231712996. Wanneer u besluit tot een gezellige dag in het recreatiepark 't Waesmeer, kunt u er zeker van zijn, dat de heer Kuipers met zijn team er alles aan zal doen om het iedere bezoeker naar de zin te maken. Op 15 september j.l. vond In het recreatiepark 't Waesmeer [België] met allerlei festiviteiten de opening plaats van een unieke feestzaal. Deze zaal bevindt zich n.l. op de zolder van een verbouwde steenbakkerij, waarin zich op de benedenverdieping ook een res taurant, bowling en bar bevinden, welke faciliteiten alle door de Toko-organisatie worden geëxploiteerd. De sfeervolle feestzaal (480 m2), welke plaats biedt aan 300 mensen, is natuur lijk bij uitstek geschikt voor feesten en partijen, maar er vinden ook, in tegen- In de nabijheid van het Belgische natuurgebied Waesmunster', vindt men niet ver van de snelweg Antwerpen/Gent het re creatiepark 't Waesmeer. Op 500 meter van de afslag Temse slaat men bij de stoplichten rechts af en volgt men de beweg wijzering in het dorpje Helrode, alwaar het recreatiepark is ge legen. Na de ingang te zijn gepasseerd, bereikt men, via een door groen omzoomd weggetje, het middelpunt van het recreatiepark, een rustiek, imposant gebouw, dat tien jaar ge leden nog dienst deed als steenbakkerij. In de oude steenbakkerij heeft de Toko-organisatie de exploitatie in han den van het restaurant De Kleimolen, dat plaats biedt aan ongeveer 80 perso nen, maar ook van de biljartzaal, de vier bowlingbanen, de winkel en de twee feestzalen. Naast de pas geopende grote feestzaal, beschikt men tevens over een kleine zaal, die plaats biedt aan 100 personen. Rond de gezellige bar en de open haard worden hier de disco-avonden gehouden en dient het ook als ruimte voor de kleinere bruiloften en partijen. De Toko-exploitatie vormt een onderdeel van het recreatiepark, dat eigendom is van de Nederlandse Lanvas-groep. Een recreatiecomplex, waar je zonder moeite heel wat uurtjes door kan bren gen. Er is van alles te vinden: naast de al genoemde faciliteiten rond het restaurant De Kleimolen, zijn er 80 luxe chalets, 300 sta-caravans, een kleine camping (met rond de 50 staanplaatsen) en een recreatie vijver, De Put genaamd, een schoon, helder meertje met een diepte van 25 meter. "De Put" is ontstaan door het afgraven van de klei, die gebruikt werd als grondstof voor de steenfabricage. "De Put" is nu echter in gebruik bij vissers, zwemmers, water skiërs, maar vooral bij de talrijke watervogels. Ook is er een hypermodern overdekt zwembad met aangrenzend een sauna. En natuurlijk ontbreekt ook de frituurkraam met de overheerlijke "Bel gische pataten" niet. Toko-bedrijfsleider Eddy Kuipers, voor malig restaurant-manager in Almelo en sinds 1 april vorig jaar werkzaam in het recreatiepark, beveelt het complex van harte aan. "Er wordt een totaalpakket geboden, zodat het voor iedereen inte ressant is naar Tielrode te komen". Vooral voor de jaarlijkse uitstapjes van het personeel van de Ahold-filialen (denk aan carnaval) is het recreatiepark bijzonder geschikt. Er is van alles te doen, ook in de wintermaanden. IN RECREATIEPARK 'T WAESMEER TE BELGIE De steenbakkerij voor (foto boven) en na (foto onder) de verbouwing. Onder het schuine dak bevind zich een grote feestzaal. stelling tot de meeste feestzalen, andere aktiviteiten plaats, zoals maandelijks een antiekmarkt. De Toko-vestiging met haar nieuwe feestzaal moet gaan uitgroeien tot een sociaal trefpunt voor niet alleen de Belgische bevolking, maar ook voor de bezoekers, die van elders komen. Groepen, die per bus reizen, de kam peerders, de toeristen, die op doorreis zijn of terugkomen uit het zuiden en de dagjesmensen, die een bezoekje aan Antwerpen of Gent hebben gebracht. Een verslaggever van Flitsen schaarde zich onder deze laatste groep en bracht onlangs een bezoek aan het recreatie park, dat op ongeveer 20 kilometer van Antwerpen ligt. Wat hij daar bij onze zuiderburen aantrof, valt hiernaast te lezen. Rechts de heer E. Kuipers met zijn assistent de heer Ramandino kennismaking Naast de al eerder genoemde faciliteiten, die het recreatiepark 't Waesmeer biedt, is het voor ons belangrijk te weten, dat ook het Hollandse bier niet ontbreekt tussen de 18 biersoorten, die in de Toko-vestiging worden geschonken. En dat in combinatie met een goede maal tijd in het sfeervolle restaurant De Kleimolen, recreatie rond de waterplas, bowling, biljarten, een discoparty of een weekendje op de camping, maakt het Belgische recreatiepark zeer zeker de moeite waard. Om nu kennis te maken met 't Waes meer en de kans te krijgen wat te proeven van de gezellige, gemoedelijke sfeer ter plaatse, bestaat er voor Ahold- medewerkers, die "en groupe" besluiten De oude naam van oktober is "wijnmaand". Albert Hefjn Supermart [AHSM] haakt daar ook dit jaar weer op In met een bijzondere actie om wfjn in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen. "Een aantal jaren geleden was wijn nog enigszins een exclusief artikel, dat niet direct in levensmid delenzaken werd verkocht. Dat is nu wel anders en wij kunnen zeggen, dat AHSM daar een belangrij ke rol in heeft gespeeld." Dit vertelt de heer D. Onrust, verkoopleider kruidenierswaren (o.a. wij nen) bij AHSM. Ter illustratie vermeldt hij, dat van alle wijnen die via levensmiddelenzaken worden verkocht onge veer een kwart bij Albert Heijn de deur uitgaat. Dat geeft wel aan, dat wijn voor AHSM een "sterk" artikel genoemd mag worden. "Dat is ook zo," zegt de heer H. Gelauff, assistent-verkoopleider. "Wij zijn ook wel toon aangevend in deze sector. Nieuwe ontwikkelingen volgen wij niet alleen, we lopen daarbij zelfs voorop. Omdat het zo'n belangrijke produktgroep is, blijkt dat onze directe concurrenten (overige levensmiddelenorganisaties) dit ook steeds méér onderkennen. Dit betekent dat de druk van de concurrentie (zowel de levensmiddelenbedrijven als de slijters) steeds heviger wordt. Deze situatie leidt er toe, dat Albert Heijn - als wijnautoriteit - in een niet meer snelgroeiende markt, steeds meer profiel (gezicht) moet vormen in deze markt. Tijdens de a.s. wijnmaand kunnen wij ons weer duidelijk onderscheiden via het assortiment, via de wijze van communiceren adverteren), via de acceptabele prijsstel ling enlast but not leastvia de presentatie vanuit de winkel. De wijnmaand bestaat uit een drietal actieweken. Tijdens de eerste week worden alle nieuwe produkten of vernieuwde produkten aangeboden. Zoals dit keer de nadruk onder meer zal liggen op Amerikaanse, met name Califomische wijnen. Hetgeen overigens niet wil zeggen, dat wijnen uit andere landen in mindere mate in het assortiment zouden zitten, integendeel, die krijgen de nodige aandacht. Voorts komen onze belangrijke Pinard-wijnen in een nieuw jasje (etiket) te voorschijn. Bovendien is de kwaliteit nóg beter geworden". Wijninkoper A.G. ter Schure keek dit jaar vooral rond in Californië en kwam tot de conclusie, dat het nu zo langzamerhand tijd wordt wijnen uit die zonnige Amerikaanse staat op de Nederlandse markt te brengen. "Dat is nog niet eerder gebeurd. Het zijn gewoon goede wijnen, maar om bepaalde redenen zag je ze niet of nauwelijks in Nederland. Ze waren niet populair. Franse wijnen zijn altijd wat hoger gewaardeerd geweest in Nederland en bovendien was Amerikaanse wijn altijd wat aan de dure kant. Dat laatste is nu anders. De dollarkoers is in vergelijking met enkele jaren geleden sterk ge daald. Prijstechnisch was er geen enkel beletsel meer om wijnen uit de United States te importe ren. Het is nu zelfs commercieel interessant geworden". Kwalitatief liggen deze wijnen volgens de heer Ter Schure goed in de markt. Het zijn volle zachte wijnen, die dankzij het warme Califomische klimaat geen langdurige rijpingstijd nodig hebben. De heer Onrust voegt er aan toe, dat de Nederlander zo langzamerhand "in" is voor nieuwe ontwikkelingen, ook op wijngebied. Men reist meer, leert andere landen en volken kennen, en dat heeft ook invloed op het gedrag van de consument. Daarom verwacht men bij AHSM veel van de introductie van een assortiment Ameri kaanse wijnen. De heer Onrust stelt ook, dat er een trend is naar de betere wijn. Albert Heijn haakt daar ook op in in het assortiment Duitse, Spaanse (Fino Paez en Rioja) en Franse (Bordeaux) wijnen. Tijdens de tweede actieweek (40): de week van de betere wijnen, aanbiedingen voor de kenners oftewel de geregelde drinkers. Voor de kenners, de mensen die vaak een eigen wijnvoorraad(je) aanhouden, zullen kistjes met een inhoud van zes flessen wijn verkrijgbaar zijn. In de benadering van de wijnconsument gaat Albert Heijn uit van drie groepen: de beginners, de mensen die alleen bij gelegenheden wijn op tafel hebben, en de kenners. "Alledrie groepen komen bij ons aan hun trekken", aldus de heer Onrust. Tijdens de laatste actieweek zal AH de beginners en de gezelligheidsdrinkers benaderen. En wel door middel van een assortiment van bekende, goedkope wijnen. allround Voor elke categorie van consumenten zullen speciale acties met bijzondere aanbiedingen wor den gehouden, want AHSM wil zich graag presenteren als een allround wijnverkoper. Deze verschillende boodschappen worden op een onderscheidelijke wijze aan de consumenten ge communiceerd via een zestal advertenties. Een drietal advertenties beslaan een hele pagina, per stuk. In verband met een grote belangstelling voor wijnvoorlichting, in het bijzonder van de beginners en de gezelligheids(gelegenheids)drin kers zullen de schappen in de winkel worden voorzien van speciale kaartjes met wijninformatie. De consument kan daar lezen om wat voor wijnen het gaat, de herkomst en de gelegenheden waar deze wijn het beste bij past. Soortgelijke informa tie zal ook worden aangegeven op het z.g. "kernassortiment" (de belangrijkste wijnen in de verkoop bij AHSM) door middel van een rugetiket. Ook de prijs zal daarop worden vermeld, maar niet iedereen vindt het leuk om zijn gasten aan tafel te laten merken wat een fles heeft gekost. Vandaar de mogelijkheid om door middel van een scheurlijntje het regeltje met de prijs te verwijde ren". Het spreekt welhaast vanzelf, dat de gehele wijnaanpak met het personeel in de filialen is doorgesproken. Dit gebeurde in een aantal spe ciaal daarvoor belegde bijeejikomsten.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 11