de Albert's historie in hal van het HK f 800.000,- "Wat ons betreft gunnen we iedereen een pakket COUPON Mevr. J. van Ruiten van Albert Heijn Grootverbruik: Véél Rode Kruis I puzzelspelen, véél kansen! Meer dan 15.000 prijzen t.w.v. pagina 10FUTSEN Tal van bedreven plegen hnn personeel met Sint Nicolaas en vooral Kerstmis een feestelijk pakket te geven. Dit is een traditie die nog steeds in omvang toeneemt en dat kan voor mevr. J. van Ruiten van Albert Heün Grootverbruik bv niet genoeg worden toegejuicht. "Het is toch iets heerlijks om met een pakket thuis te komen," zegt zij. "Zeker wanneer het een leuk pakket is, zowel wat de inhoud als de verpak king betreft". Albert Heijn Grootverbruik is specialist op het gebied van pakketverzorging en degene, die daar in feite dagelijks werk aan heeft is mevr. J. van Ruiten. De laatste jaren was er een stijging van het aantal pakketten dat de deur uitging van 25 tot 30%. "Dit jaar zijn de verwachtingen hele maal hooggespannen", aldus mevr. Van Ruiten, "Wij hebben om te beginnen met behulp van het reclamebureau de afzetmarkt eens goed onderzocht. Om het deftig te zeggen: wij hebben onze doelgroep vastgesteld". schakeld om hun oordeel te geven. "Je moet ook overal aan denken." Een Nederlandse roman kan je niet stoppen in een pakket van een bedrijf met veel buitenlandse werknemers." Dit jaar kwam er een aanbieding binnen van een grammofoonplatenmaatschappij om een plaat voor kerstpakketten te maken. Dat is niet doorgegaan, omdat misschien te veel mensen andere muzikale smaken zouden hebben, waardoor men teleur gesteld zou kunnen zijn. Voor elk budget kunnen wij een feeste lijk pakket samenstellen. Het gebaar om iets te geven is zeer belangrijk vindt Mevr. Van Ruiten, die een pakket veel feestelijker vindt dan bijv. een geschenk bon, bovendien vindt de ontvanger een gift in natura veel verrassender. Om belastingtechnische redenen is het voor bedrijven ook interessant om de mede werkers iets te schenken. "Wat ons betreft gunnen we iedereen een pakket," lacht zij, "Zelfs al zouden wij bij Grootverbruik op zaterdag moe ten werken om de pakketten op tijd te kunnen verzenden. Dat hebben we al meer gedaan en dat hebben we er met z'n allen graag voor over." samenstelling Bij de samenstelling van de pakketten gaat men niet over één nacht ijs. Binnen AH Grootverbruik worden diverse men sen uit verschillende geledingen inge- Woonplaats Postgiro-of bankrek. nr. (opgave voor toezending van belang) folder Het resultaat is geweest een adressen bestand van een 20.000 ondernemingen, die alle via direct-mail worden bena derd. Mevr. Van Ruiten: "In samen werking met Ahead Advertising is een bijzonder mooie folder ontworpen. Die móet resultaat hebben. Dat kan niet anders. Ahead heeft er iets erg leuks van gemaakt". In deze folder zijn zestien pakketsamen stellingen opgenomen in diverse prijs klassen, variërend van 20,- tot f 100,--. Mevr. Van Ruiten constateert in de pakkettenbranche een tendens tot meer luxe, zowel qua inhoud als qua verpak king. Daar wordt goed op ingehaakt. Er zijn niet alleen pakketten verkrijgbaar in kartonnen doosjes, maar ook in luxe vensterdozen, manden, houten kistjes. In de inhoud is het weer meer gezocht in exclusieve artikelen, die men niet dage lijks koopt. "Meer in de delicatessen- sfeer". In (vrijwel) elk pakket zit ook een "blijvend non-food-artikel", d.w.z. iets dat men niet kan opeten, maar waar men ook later wat aan heeft. Voor het eerst is ook een spel als keuzemogelijk heid opgenomen, alsmede een platen boek van Anton Pieck. keuze Er is een keuze mogelijk uit 16 pakket ten, maar wie toch nóg iets anders wil kan altijd komen praten over een aparte samenstelling. De afd. Kantoordiensten heeft in het hoofdkantoor op de le etage, kamer 110 ter beschikking ge steld als (tijdelijke) showroom. Wie een minimum aantal van 150 pakketten wil bestellen kan hier een keuze maken uit tal van artikelen. Er zijn daar ook pro- dukten die niet in de samenstellingen van de folder zijn verwerkt. Mevr. Van Ruiten: "Wanneer iemand speciale arti kelen in het pakket wil hebben, doen wij onze uiterste best om deze artikelen te verzorgen". In de hal van het hoofdkantoor aan het Ankersmidplein is sinds enkele weken een kleine expositie te zien onder de titel "Albert's Historie". Dankzij de daar aanwezige kenmerkende voorwerpen en papieren uit de geschiedenis van Albert Heijn is daar iets te zien van de ontwikkeling van het begin in het be scheiden kruidenierswinkeltje in Oostzaan tot het huidige Ahold-concem. Albert's historie. Op de bovenverdie ping van de museumwinkel van Albert Heijn in de Zaanse Schans was tot nu toe al een deel van de geschiedkundig interessante zaken te zien. Daar werd echter maar een bescheiden gebruik van gemaakt. Eigenlijk konden maar weinig mensen kennis nemen van een en ander. Nu werd de hal al enkele jaren benut voor het regelmatig houden van uiteen lopende exposities. Dit leidde tot de gedachte, dat het wellicht interessant zou kunnen zijn om die ruimte te benutten voor Albert Heijn zelf. Dit werd nader uitgewerkt door het bestuur van de stichting Museumwinkel die voor de inrichting o.m. de hulp inriep van de heren Jaap Hartog en Dick Jonker. Er' werd een maquette van de mogelijke indeling gemaakt en hoewel er toch wel weer wat veranderingen zijn aange bracht werd deze een uitstekende leid draad voor het opzetten van de perma nente expositie. In totaal heeft hij een 150 uur besteed aan het maken van deze schildering. Er waren veel problemen op te lossen: waar moest men op schilderen en welke verf moest men gebruiken? De heer Hartog ging zelfs naar een restaurateur van een museum in Twenthe om te kijken wat de beste werkmethode zou zijn. En verder heeft hij op alle kleinigheden gelet: "Anders pakken ze je! Het is allemaal exact. Dat moet nu eenmaal. Exact of helemaal niet!" De hal van het HK is door het inrichten. van "Albert's Historie" eigenlijk een attractie geworden, niet alleen voor het Nü in het exclusieve Rode Kruis-tijdschrift "Marathon".verschijnt 3x per jaar. Gratis jaarabonnement voor deelnemende puzzelaars! Betaald jaarabonnement f 10,- voor niet- puzzelaars die het Rode Kruis-werk tóch extra willen steunen. Los verkrijgbaar f 1,50 per stuk overal waar tijdschriften worden verkocht. Plak onderstaande coupon op een briefkaart (40 cent postzegel) en stuur de briefkaart naar: Nederlandse Rode Kruis Postbus 30427 2500 GK 's-Gravenhage Telefonische aanvragen: 070-889272 (dagen nacht) STUUR MIJ EEN GRATIS/BETAALD JAARABONNEMENT OP DE "RODE KRUIS MARATHON" Naam mevr./heer Adres Postcode Wanneer men zich houdt aan een bepaalde looprichting komt men aller eerst langs een antieke kassa: daar is Albert Heijn mee begonnen. Het is ondoenlijk om alles op te sommen wat er te zien is: verpakkingen, brieven, in structies winkelpersoneel, de komst van de fabrieken, opleidingsactiviteiten, kof- fie-acties (Boffie!), winkelspeldjes, weg- geefartikelen, een vitrine over "boter, kaas en eieren", idem over suiker, prijscouranten, teveel om op te noemen. wandschildering De achterwand wordt in beslaggenomen door een ^wandschildering van 5.80 x 2.50 meter, bestaande uit zes panelen op perkament met impressies van de Zaan se Schans (Zaans houtbouwreservaat). De schildering toont aan het begin de museumwinkel van Albert Heijn en verder zijn enkele gevels, een bruggetje, een paltrok houtzaagmolen en een acht kante molen te zien. Op de weg een bakkerskar en een vrouwtje stapt net de AH-winkel uit. Maker van dit geheel is Jaap Hartog (47), o.m. ook bekend van de mededelingen van De Vrienden van de Goede Wijn. Jaap Hartog eigen personeel, maar ook voor bezoe kers, die (soms) enige tijd moeten wachten. Het ligt bovendien in de bedoeling, dat via de afd. P.R. na .afspraak het tentoongestelde kan wor den bezichtigd. Hebt u belangstelling, schrijf dan even naar afd. Public Rela tions, kamer 1701, Ankersmidplein 2 te Zaandam.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 10