ZOMAAR LH VAN DE> 678FILIALEN pagina 12 FLITSEN A.M. Tromp tf "Ik heb de indruk, dat ik bij een fijne ploeg mensen ben terechtgekomen, waaraan ik leiding mag geven. Mijn eerste indruk is, dat ze zich stuk voor stuk betrokken voelen bij dit filiaal. Maar meer dan een voorlopige indruk kan ik niet geven Dit zegt de kersverse bedrijfsleider van AH SM 1075 aan het Geert Groteplein in Alkmaar, de heer A. N. Tromp, nu 29 jaar. Hij is hier net drie-en-een-halve dag als we hem spreken. Daarvan had hij een dag nodig om de zaak over te nemen en moest hij nog een dag weg. - Als we later met een aantal medewerkers hebben gesproken blijkt dat ze inderdaad enthousiast aan het werk zijn en het hier best naar hun zin hebben. Het filiaal met een verkoopoppervlakte van 775 m2, bestaat 12 jaar, is even oud als de wijk met haar 3618 gezinnen. In de directe invloedssfeer wonen daar ongeveer 20.000 mensen, voornamelijk in flats. De heer Tromp is tien jaar geleden in dit filiaal bij AH begonnen als jongste bediende. Weliswaar voor Fons Wegman Peter Brandsma 2Vi maand, maar hij vindt het toch een ervaring weer op deze plek terug te keren als bedrijfsleider. Alleen is er wel veel veranderd. Uit de tijd van toen is nog maar één medewerker overgebleven. Daarna heeft hij als eerste assistent kruidenierswaren in filiaal 1067, ook in Alkmaar gewerkt. Daarop volgde nog een aantal filialen met er tussendoor de militaire diensttijd. Een maand voor zijn aanstelling in Alkmaar, slaagde hij voor bedrijfsleider. Een paar weken vakantie gingen vooraf aan zijn komst naar filiaal 1075, waar inclusief part-timers en zaterdagkrachten 61 medewerkers in dienst zijn. vakantietijd "De vakantietijd die juist is aangebroken is geen makkelijke tijd om nieuw te beginnen. Veel mensen zijn weg. Part-timers doen hun werk-en als je denkt 'Hé die jongen doet het leuk, is-ie de volgende dag alweer weg. Zit zijn tijd er op. Ik moet eerst de medewerkers en het publiek goed leren kennen. Pas als het zóver is kan ik een goed beleid gaan uitstippelen" -zegt de heer Tromp. Hij weet zich goed bijgestaan door sectorchef Fons Wegman, 26 jaar oud en pas sinds mei als zodanig werkzaam in deze supermart. Wegman is 5 jaar in dienst van AH. Daarvóór werkte hij bij een banketbakker en een crêperie in Amsterdam, was hij in militaire dienst en solliciteerde hij bij AH. Als assistent, eerste assistent en eerste verkoper A werkte hij bij diverse filialen. Daarbij verving hij een enkele maal de sectorchef, een functie die hij nu zelf bereikt heeft. Toen dat zover was, vroeg hij om een aanstelling in Alkmaar, waar hij een huis had gekocht. In mei kwam die plaats voor hem open. "Nu ben ik in deze tijd een soort duizendpoot. Ik duik de komende weken alle winkeltjes in om te vervangen. Als de vakantie voorbij is, ken ik het hele bedrijf. Daardoor is het leuk werk. Je bent ongebonden constant met mensen bezig, medewerkers en klanten en het is tegelijkertijd een zekere verantwoordelijkheid". Hij vertelt verder: Het is wel leuk, dat Arie ook nieuw is. Dan kunnen we straks samen nieuwe ideeën ontwikkelen". handjes wapperen Eerste verkoper B, kruidenierswaren, Louis van 't Sand, begon 10 jaar terug als vakantiehulp bij AH in Hoefplan Alkmaar. Nu zit hij alweer 3Vj jaar aan het Geert Groteplein. Hij begon daar op de groenteafdeling, maar na een tijdje gaf Louis te kennen liever van vers naar houdbaar te gaan. "Dat ligt me wel! Trouwens ik heb altijd van thuis meegekregen dat je je handjes moet laten wapperen om geld te verdienen, te zorgen dat er brood op de plank komt. Je moet aanpakken en dat Carla Latdorp Peter Berkvens moetje bij houdbaar zeker flink doen - en tegelijkertijd wèl het koppie gebruiken, anders wordt het een puinhoop", zegt hij enthousiast. Ik vind het enorm leuk werk en doe het met plezier. Bovendien heb ik uitstekende collega's, ook in de andere afdelingen. We hebben hier een lekker sfeertje onder elkaar, aldus de man, die totaal aan 6 medewerkers leiding geeft. Hij weet ook te vertellen, dat vrouwen echt 'boodschappen' doen en mannen lopen te 'winkelen'. Het verschil is, dat mannen méér kopen. Ze willen wat proeven en nemen dat dan mee. Als een vrouw acht flesjes pils koopt, haalt de man een krat. Peter Berkvens (19) is part-timer. Twee jaar geleden begonnen als vakantiewerker. Hij doet de wijnwinkel, de frisdranken en de chips. "Dat is fijn werk. Je moet zorgen dat de schappen netjes blijven, dat alles vol staat en overzichtelijk is. Gewoon zorgen voor de worp.... Maar ik blijf het niet doen. Ik heb pas m'n atheneum-diploma gehaald en ga naar de laboratoriumschool in Beverwijk. Ik wil chemisch-analist worden". zitten Wie wèl blijft is mevr. A. Limburg-Tegelaar. Sinds een half jaar administratrice. Vijfjaar geleden is zij bij AH begonnen. "Ik kon niet de hele dag "huishoudinkje spelen", dat is niets voor mij en toen de kinderen naar school gingen ben ik bij Albert Heijn begonnen. Eerst als caissière, daarna als hoofd-caissière. Daar kreeg ik genoeg van en ben voor administratrice gaan leren. Dat diploma haalde ik en nu zit ik hier. Het was anders wel wennen de eerste tijd. Ik was gewend veel te staan, te lopen en te praten. Dat is nu over. Nu zit ik de hele dag en alleen! Maar na een tijdje ben ik het prettig gaan vinden." Zij vindt het fijn het werk zelf te kunnen indelen. Alleen geldt dat niet voor de maandagen. Dan moet de voorgaande week worden afgesloten, de dag zelf en eens in de vier weken komt er de salaris-administratie bij. Uit het gesprek büjkt ook, dat zij contacten met het hoofdkantoor belangrijk vindt. Dat komt er echter lang niet altijd van. kleuren Verkoper C in de groenteafdeling Peter Brandsma (22) kwam op zijn 15de jaar bij AH. Hij had toen juist de school voor de levensmiddelenindustrie in Ou dorp verlaten. Nu staat hij aan het hoofd van een afdeling met vier medewerkers. De groenten vergen veel aandacht. Elke dag, zesmaal per week, bestelt hij groenten bij de p.g. (plaatselijke grossier) en vijf keer per week de meer houdbare produkten als appels, peren, sinaasappels en citroenen bij het DC. Hij vertelt; "Elke dag begin je met een schone beun. Die moetje installeren, dat is enorm interessant werk. De groenten hebben zoveel kleuren, datje er echt iets moois van kunt maken met bloemkool, tomaten, andijvie, worteltjes, spinazie en noem maar op. Wat niet goed is verkoop ik natuurlijk niet. Zelf zou ik het ook niet kopen. Of de mensen in deze wijk voorkeur hebben voor bepaalde groenten? Nee! Alleen is het wel zo, dat als we een bloemkool-aanbieding hebben: de hele wijk die dag bloemkool eet. Datzelfde geldt voor spinazie of wat dan ook. "Peter vindt het 't voornaamste, dat hij elke dag vanuit zijn woonplaats Stompetoren met plezier naar zijn werk gaat. Mevrouw A. Limburg-Tegelaar Louis van 't Sand tweeling-functie Ook bij filiaal 1075 kent men tweeling-functies. Daarvan weet hoofd-caissière Carla Latdorp te praten. Zij werkt 5 uren per dag, de ene week 's morgens, de andere week 's middags, afwisselend met een andere HO KA. Voor de bedrijfsleider is dat prettig. Hij weet, dat alle 52 uren in de week, gedurende welke het filiaal open is, een hoofd-caissière de caissières kan bijstaan. Carla is van beroep bloemiste. Had een zaak in Amsterdam, werkte daarna bij een bloemist in Alkmaar en kwam tenslotte in het Florah-winkeltje aan het Geert Groteplein. Daar verving zij af en toe een caissière en dat leidde op zekere dag tot haar aanstelling tot hoofd-caissière. "Een leuk vak"-zegt ze-" je leidt de meisjes op, begeleidt ze en rekent met ze af. Daarnaast heb je de opvang van de klanten. Je bent een soort gastvrouw. Ze komen met aardige dingen, maar ook met klachten. Het voordeel is, dat ik de meeste klanten ken uit mijn bloemenshop. Daar maakte ik altijd een praatje met ze en dat is zo gebleven.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 12